Skočiť na obsah

Čo bude na obed?


RoSo

Odporúčané príspevky

pred 1 hodinou, Hellé napísal:

Dnesna vecera - shakshuka

nooo, keď to napíšem foneticky, vložím tam medzeru za tretie písmeno, a na posledné dám dĺžeň, tak by to mohla byť dobrá večera :agree: škoda že som takú nemal už dávno :eehmm:

  • Haha 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

musela som pozrieť čo to je, niečo ako vyšperkované lečo... pozerávam na mobile kdejaké varenia zo sveta, mraky, baví ma to, veľmi pekne nasnímané veci aj s krajinou, životom, hospodárstvami... videla som to robiť kórejku v bežnej kuchyni aj farmárov a roľníkov azerbajdžancov na vatre v prírode, vyzerá to všelijako prudko požívateľne :)

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 20 hodinami, clovek2 napísal:

nooo, keď to napíšem foneticky, vložím tam medzeru za tretie písmeno, a na posledné dám dĺžeň, tak by to mohla byť dobrá večera :agree: škoda že som takú nemal už dávno :eehmm:

šak hej no, schvalne som tu nedavala slovensky foneticky prepis..a vidis ho..aj tak si sa chytil:zubiska:

vecera je to fakt skvela..ja ju mam pomerne casto :smilieee: :eehmm:  aj ked je to vlastne ranajkove jedlo 

 

  • Díky! 1
  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chcem prekvapiť syna. On má rád rôzne špeciality, aj z iných krajín...  Rozhodla som sa, že dnes uvarím japonskú polievku Ramen. :smile: Som sama zvedavá, ako sa mi podarí, ako bude chutiť synovi, aj nám s manželom. 

https://www.google.com/search?source=univ&tbm=isch&q=Ramen&client=firefox-b-d&sa=X&ved=2ahUKEwjnreGIiY_wAhXCAxAIHQ_9A84QiR56BAg1EAI&biw=1920&bih=948

Syna som prekvapila aj potešila... :smile: Pochválil ma syn aj manžel. Aj mne chutí. Sú tam zdravé ingrediencie a Ramen,   sa dá robiť mnohými spôsobmi... Som rada, že aj taká maličkosť, dokáže spríjemniť deň.  Celkovo skvelý pocit.

 

Ramen.jpg

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vyzerá to zaujímavo. 

to my včeraj obyčajné morčacie dusené na zelenine a brokolicové pyré. Dnes morčacie šnicle  a Flinstone zemiakový šalát, a ja cestovinový šalát. Zajtra si v robote objednám rybu, Aspoň to mám v pláne. A už mám na balkóne karfiol veľký veličajzný, polovicu zapečiem v syrovej omáčke, a druhú obalím a strčím do tej teplovzdušnej fritézy, minule Flinstonovi takto urobený karfiol chutil. 

Cez víkend sme mali u Nás Ninku, tak sme jedálniček museli prispôsobiť jej, tak bolo všetko bezlepkové. Najväčšiu radosť mala z palaciniek, samozrejme bezlepkových, ktoré potom radostne natierala marhuľovým lekvárom.  A prichvaľovala si :mňamm, toto je najlepšia večera na celom svete!". 

  • Páči sa mi to 1
  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

včera doniesol Flinstone asi najväčší karfiol, aký som na vlastné buľvy videla. Dnes som polovicu z neho zapiekla v syrovej omáčke, ktorú som ochutila vlastnoručne nazbieraným a nasušeným medvedím cesnakom, tak mi to prišlo na chuť, že som sa doslova prežrala. A ostali mi krásne kúsky na vyprážanie. teplovzdušná fritéza bude mať robotu. Lenže Flinstone musí mať silou mocou v nedeľu mäso, nechápem to, ako keby to nebolo jedno. Tak ešte verný svojej nákupnej vášni kúpil aj mäso. Máme kyslú kapustu, rozmýšľam o segedíne....či bude, ešte sa rozhodnem. 

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To, čo Flinstone doniesol, bola nakoniec bravčová panenka, mňam. Vyváľala som ju v zmesi korenín a pomačkala rukami, aby sa koreniny pekne nalepili. Na rozpálenom oleji osmažila zo všetkých strán a potom šup na pekáč do trúby, podliala šťavou, čo vyšla ešte na panvici, a pri 200°C 15 minút. Stačilo. Bolo to mňam. Bála som sa, že to bude nedopečené, ale nebolo. Úplne akurát. 

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 28. 4. 2021 at 23:45, doll napísal:

Áno aj tak robím panenku, mňam.

A zvyknem potrieť horčicou a použiť ešte horčicne semienka. Top :happyroll:

dobrý nápad, nechám sa inšpirovať.

A túto nedeľu sme mali bravčové pláty prekladané slaninkou, cibuľou a kyslou kapustou, a k tomu pečené krumple. Bol toho plný pekáč...dalo by sa to jesť aj s knedľou, ale to sa mi nechcelo robiť. 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

dnes budem robiť sviečkovú na zajtra. Ešte mám v pláne v blízkej dobe robiť plnený kapustný list alebo paradajkovú kapustu, uvidím, čo sa mi bude chcieť...

 

  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak sa mi zachcelo ten plnený kapustný list. my sme si pochutnali, vydarili sa. myslela som, že toho bude veľa, bol toho plný pekáč, ale už nemáme z toho nic. takže večer ešte musím aj variť. I priberám sa k tomu ako baník na smenu...predsa len, večer...

  • Páči sa mi to 2
  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

doll to je megagiga brutálne! Až mám chuť kusnúť do displaya také je to dobré mňaaaaam. Ja budem mať červenú malinovku z krčmy. Kvôli sobote obchody skorej zavreli, do tesca sa mi nechce a ajtak sú tam len flaškové a v krčme neďaleko čapujú takú malinovú sódu (kvôli nej chodievam občas do krčmy) a teraz beriem fľašu a nech mi do nej načapuje. Urobím inštantnú ryžu, do toho nakrájam papriku, cesnak, párky, cibulu a fajnovo si pustím piatkové vysielanie markízy a štvrtkový hokej.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dúfajme, že ti chutilo, zasa raz eintopf na obed :laugh:

prečo tie párky nedáš uvariť zvlášť a zo zeleniny si neurobíš k tomu šalát?
nepochopím, ale kto som ja, aby som chápala všetky veci sveta :biggrin:

  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kura na cesnaku sa usilovne pečie v trúbe...včera obyčajná zemiaková omáčka s klobásou (tú pre Flinstona, pre mňa vajce). A predvčerom žemľovka. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 23 minútami, Hellé napísal:

Co na tom nechapes? Jeden hrniec na umytie namiesto troch.

jop, doslo mi to, ale mala som chuť ho podpichnúť :biggrin:
a ad 2. tie jeho eintopfy vyzerajú vždy ako ako už raz premleté... tak či náhodou predsa len by sa nemohol stať zázrak ... :laugh:

 

dva dni sme mali bryndzové halušky z jedálne neďaleko Markízy, varia viac než slušne a veľké porcie, vždy tam stoja rady... spravidla je každé jedlo od nich pre nás dvoch na dva dni... boli poctivé, nechýbala ani bryndza ani slaninka ani chuť :)

dnes varené zemiaky s vňaťou, opečené plátky sviečkovice, ktorú sme vydolovali z mrazničky, šalát zo šalátových listov kdejakých šalátov :)

komopromisy medzi mojou diétou a tak :)

  • Páči sa mi to 1
  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

my sme mali kuraciu polievku s rezancami,  pečené kurča s ryžou a kompótom,  manžel neskôr  nám griloval, bolo to výborné  :smile:  pripili sme si  vínkom  

IMG_20210606_163010.jpg

  • Páči sa mi to 1
  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

špargľa - viem, že na nete je receptov plno, ale syn ide experimentovať a pýtal sa ma... lenže ja som nikdy špargľu nevarila, asi je to divné, ale je to fakt... :)
máte prosím niekto nejakú úplne fajn prípravu? :agree:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov