Skočiť na obsah

Čo bude na obed?


RoSo

Odporúčané príspevky

díky, musím to vyskúšať, ked Flinstone nebude doma, lebo povedal, že to bolo suché a že aby som to na tom nerobila pre neho :( lenže ja sa nehodlám sa len tak vzdať. Keď už som ten vehikel kúpila. 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

rpedvčerom sme mali kuracie mäso s omáčkou, s pečenými zemiakmi, vnučka si priala, tak bolo, čo chcela ona. Včera chcela plnený baklažán, tak bol plnený balkažán s krumplami a hrášková polievka. Dnes sme dojedali, čo ostalo, a na zajtra už mám nachystané mäso v marináde, a bude hovädzia polievka s pečienkovými haluškami. Mäso z polievky - je naozaj pekné! - použijem v pondelok k omáčke, ešte som sa nerozhodla, či bude rajčinová alebo kôprová alebo chrenová, ale idem na očné, tak nejaká nenáročná, niektorá z týchto troch. A kúpim knedlu. Po očnom sa mi ju určite nebude chcieť robiť. takže jedálniček by na najbližšie dni bol vymyslený. 

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak omáčka bola nakoniec rajčinová, Flinstone ju mal so zemiakmi a tým mäskom, ja s ryžou a tým mäskom. Dnes večer ešte chcem spraviť na zajtra kelovú polievku a zeleninové fašírky. zajtra idem aj fyzicky do práce, uvidím, ako dlho sa tam zdržím, aj tak tam budem sama, tak je to vlastne jedno. Nikoho neohrozím.

 

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nakoniec som spravila kelový prívarok, je fakt dobrý. Už sa teším naň na zajtra. len tie zeleninové fašírky - to sa mi už dávno nestalo, svine hnusné, rozpadávali sa mi. Vybodla som sa na to, zajtra ešte pridám vajce a strúhanku, hádam to pomože. len teraz mala tá zmes takú fajne chuť, zas to budem musieť dochucovať. Štve ma, keď sa mi jedlo nevydarí.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cez vikend som robil fazulovu polievku s domacimi udenymi rebierkami. Na sladko so smotanou na varenie. Na dva dni sme mali traja. A na zajtra manzelka upiekla cele kura. Zajtra uz len upecieme zemiaky. 

@Tomáš staci prist sem a brat si inspiracie. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

u nás v nedeľu klasika, polievka kuracia so zeleninou a "hviezdičkami" - "hviezdičky" sme nakúpili na orte, kvôli vnúčatám, a teraz si ich možeme zožrať sami, ke´dže Ninuš má celiakiu a ešte jej alergológovia zistili alergiu na mrkvu, jahody, brezu a tuším roztoče...a klasika, pečené kura. Ale spravila som zemiakové pyré a aj pyré z maslovej tekvice, bolo to zaujímavé, pokojne by som to spravila aj nabudúce. 

Včera zemiakový prívarok, Flinstone ho bude mať s klobásou a ja s volským okom. 

 

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Flinstone doniesol karfiol. Tak som polovičku zapiekla v syrovej omáčke, ktorú som ešte dochutila kôprom a petržlenovou vňaťkou, a druhú polovicu som obalila a vysmažila v teplovzdušnej fritéze Delimano, trochu som mala z toho obavy, lebo prvé, čo som v tom robila, sa moc nevydarilo, ale toto bolo fajne. 

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes Flinstone bol sup domáci (teda dojedal), a ja som si urobila obyčajnú krupicovú kašu s maslom a čokoládou na polovici, a s maslom a škoricovým cukrom na rduhej polovici, a Flinstone zahlásil, že aj on má chuť na krupicu, tak som aj pre neho spravila. A zajtra mám v pláne španielske vtáky. To bude pošušňání. Aspoň dúfam. 

A robila som včera domácu zmrzlinu, karamelovú, lakocinka. Dala som si  ráno do kávy,  fajnové. Aj Flinstonovi chutila. nabudúce skúsim kakaovú. 

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 5 hodinami, game napísal:

Varite tu kopy dobrot,  po takej krupicovej kasi prahnem uz roky :-)

Ale prave vcera a dnes mi trochu povolili srobiky, este to nebude na varenie, ale aspon cosi... :-)

ja už aspoň mesiac slintám, že si ju niekedy uvarím, ale vždy sme mali niečo iné, a zas sa nebudem prežierať, aby sa niečo nepokazilo, plytvanie potravinami neznášam, tak tá moja krupica vždy musela byť odložená na neurčito, a dnes konečne nastal deň, keď bola z "normálneho" jedla len 1 porcia, ktorú som s radošťou nechala Flinstonovi...

Niekedy zas by som mala chuť na niečo, ale dostanem avízo, že dojdú deti, a Ninka má tú svoju diétu, tak samozrejme, že ak sa u nás mienia dlhšie zdržať, prispôsobím to jej. nechce sa mi vyvárať pre každého osobitne. Ale už mám na najbližšiu návštevu  naplánované bezlepkové palacinky. Tie má rada. A ani my sa nebránime. 

  • Páči sa mi to 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@electric blue vlastne nič extra. Hovädzie (ale niekedy to robím aj z bravčového) narežem na pláty, ktoré rozklepem, nasolím, okorením čiernym mletým korením. Niekedy, ak mám čas, to enchám aj odležať. Potom každý plát potriem horčicou a nakladiem na potretú stranu 1/4 natvrdo uvareného vajca, kyslú uhosru (ak sú veľké, tak rozrezať po dlžke do primeranej veľkosti), pás slaniny (ak nemám obyčajnú, pokojne dám aj oravskej), a kúsok párku dlhý podľa šírky plátu, rozrezaného po dĺžke na primeraný rozmer. Zaviniem. Niekedy upevním pomocou špáradiel, niekedy zaviažem niťou. Na oleji závitky osmažím, aby sa mäso zatiahlo, zo všetkých strán, vyberiem ich a v tomto orestujem cibuľu do sklovita (naposledy mi ostal aj kúsok párku a slaniny, tak som aj to tam nakrájala). Opäť tam vložím osmažené závitky, podlejem vodou, zakryjem deklom a dusím do mäkka. Potom závitky zasa vyberiem, šťavu poprášim múkou, aby to nebola polievka, ale zas ani aby to nebolo husté, tak primerane,  a nakoniec zasa do toho vložíme tie závitky. 

Ja k tomu zvyknem podávať ryžu, zvyknem ju ochutiť tak, že po opražení kým nezačne voňať a nezmení farbu z bielej na inú bielu, neviem ako tú zmenu popísať, keď tam dolejem vodu, prihodím cibuľu s napichanými klinčekmi, keď sa mi chce, tak aj vegetu, a skoro vždy aj muškátový orech, a tak dusím. Ale to už koľko ľudí, toľko chutí. my to máme takto radi. Niekto to podáva aj s tarhoňou, tú málokedy robím, ryža sa mi ľahšie robí, neviem, prečo. A niekto aj so zemiakmi. 

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov