Skočiť na obsah

Čo bude na obed?


RoSo

Odporúčané príspevky

Mamedomacu hovadzinu, z lazov. Takze bio. Aj bravcove mame doma take. Sme zabijali u rodicov v decembri. 

Este cca hodinka a bude hotovy. Chut paradna. Domaca knedla tiez pripravena. Musim si ist pred tym zabehat, potom sa uz nikde nedostanem 😁

Natrafil si potom na dobreho kuchara :) 

  • Páči sa mi to 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

včera sa mi  po príchode z roboty už nehcelo variť, tak som len švacla na plátky pokrájané krumple, klobásu na kolieska, na mesiačiky cibulu, bez nejakých špeci pochutín, len soľ a kmín, trochu oleja, a do trúby. Škoda, že som nemala slaninu, ale aj tak to bolo celkom dobré, ani Flinstone sa nesťažoval. 

Zajtra by som chcela urobiť guľky z tvarohového cesta s prezlami. Len som dostala dosť roboty, myslela som, že to bude šup.šup, ale nie je to celkom tak, tak neviem neviem. Uvidím.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes som robil tak že varené zemiaky v hrnci na vode a na panvici na oleji som urobil špekačky a cibuľku. Dochutil som čiernym korením. Game skolauduješ mi to? To je už prípustné jedlo?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 16 hodinami, Tomáš napísal:

To je už prípustné jedlo?

keby si si bol dal námahu a svojho času prečítal desiatky jednoduchých rád, ako zvlášť uvariť zemiaky a zvlášť párky či špekačky, ... nemusel by si sa pýtať. alebo len dávaš na vedomie, že si to konečne nehodil všetko do jedného hrnca, fórumáci, sledujte.
akože vieš veľmi dobre, že toto som ti písala asi tridsaťkrát, ako nerobiť v jednom hrnci šlichtu. tak si k tomu konečne dospel.
bolo to lepšie ako tvoje "hrncové "recepty? zjavne bolo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dobrú huspeninu by som si dala.... :(
u nás varíme na dve alebo na tri strany, keď príde syn pracovať nejakú väčšiu prácu do svojho office sem....
on svoje, polovička si varí sám, alebo donesie jedlo, ja moje diétne blivajsy.
o nejakých skutočne varených obedoch tu už pekne dlho nie je reč... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, game napísal:
dobrú huspeninu by som si dala....


[emoji43]
To nie to nie.
Huspeninu, tlacenku a tarhonu nikdy nikdy nikdy.
A este dukatove buchticky.
Ufff.

...

 

  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 47 minútami, chlapeczjuhu napísal:

tlacenku a tarhonu nikdy nikdy nikdy

jeden z mojich potomkov tiež odmietal tlačenku ... ale stačila jedna chmeľová brigáda - dva týždne niekde v Čechách, a  začala mu chutiť :laugh:

darmo, hlad je fakt dobrý kuchár :thumbsup:

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@game, škoda, že nemôžeš zo zdravotných dôvodov jesť to, na čo máš chuť.

 

huspeninu u nás varí manžel, zlievame ju spolu... my, doma máme jedlá nejako aj podelené, niektoré  varím ja, iné manžel...,

a niektoré jedlá varíme spoločne.. syn býva zvlášť.., no často sme aj spolu...či u neho.. či  u nás...sme doma. :smile:

manžel vie huspeninu spraviť výbornú, veľmi chutnú, číru...dáva do nej bravčové koleno, nožičky, kožu, čo sa mäsa týka..mne dáva do tanierov len postné mäsko, lebo mastné  nezjem.. huspeninu tiež nezjem od hocikoho, od manžela viem, že bude výborná.. vrch huspeniny si dochutím trošku octom, cibuľkou a jem s chlebom.

tlačenku jem veľmi málo, tarhoňa( slovenská ryža mi chutí), tú som sa naučila od mamky môjho manžela.. no a dukátové buchtičky, to je moja pochúťka.

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tie guľky z tvarohového cesta boli, ale nie s prezlami.  S makom. Ribila som ich z bezlepkovej múky, čo keby prišla Ninka. ale dnes sa neukázali. Čo bude zajtra, neviem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 29. 1. 2021 at 18:58, clovek2 napísal:

jeden z mojich potomkov tiež odmietal tlačenku ... ale stačila jedna chmeľová brigáda - dva týždne niekde v Čechách, a  začala mu chutiť :laugh:

darmo, hlad je fakt dobrý kuchár :thumbsup:

ja som tlačenke prišla na chuť v menze na VŠ, dovtedy som ju tiež nejedávala. Tam mi zachutila. 

Upiekla som krkovičku v kuse, predtým som ju ochutila a nechala pár hodín tak v chlade, potom po upečení nakrájaná na plátky, ponúkli sme návšteve s čerstvým chlebíkom a uhorkami, teda jedla to len dcéra, ale dala si dobre a aj mi to pochválila, deti baštili jahody a koláče, Ninka samozrejme bezlepkové. Z toho mäska aj z polievky, ktorú jesť nechceli, sme aj im potom nabalili, a aj nám ostalo aj na zajtra, ešte neviem, čo k tomu urobím. Asi len varené zemiaky, kašu sme mali pred týždňom, ryžu sme mali tuším v utorok, a knedle sa mi nechce robiť. Ani nemám toľko starých rohlíkov, koľko by som na ne potrebovala. ešteže sa mám na čo vyhovoriť. 

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov