Skočiť na obsah

Čo bude na obed?


RoSo

Odporúčané príspevky

@chlapeczjuhu,  kdesi mám, ale ten som si tiež stiahla, je normálny domáci, len nikdy takto doma popísaný nebol... už ho mám :) a je skvelý :)

pred rokmi som ho stiahla odtiaľto, ten recept je vážne skvelý, nedávaj viac ryže, pomer je ok ... :)  aj tak je toho na celý plech... ale vynikajúcej koložvárskej kapusty :)

nie je to v recepte, ale v otázkach je:  ryžu aj kapustu variť do tvrdkava, tak "takmer hotovo" :)

https://baranek.blog.sme.sk/c/324078/Varime-s-medvedom-Rozlucka-zo-zimou-Kolozvarska-kapusta.html

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 13 hodinami, clovek2 napísal:

 

čisto len slivky a cukor, žiadna chémia, žiadne konzervanty

a tu sú pomocníci v akcii :smile1:

šporák bol ešte rozostavaný, ale už funkčný ... aspoň sme ho riadne vyskúšali

preboha akej???

ani ja nedávam do lekvárov a džemov konzervanty. A nepamätám sa, že by mi nejaký kedy splesnivel. 

ty sa ešte pýtaš. akej? Veď si sa musel pred Amorovými šípmi priam uhýbať, furt ťa nejaká uháňala...

pred 12 hodinami, game napísal:

Namiesto varenia ta chce Vilma siloumocou k obedu ozenit :D

prečo namiesto? Môže to byť aj spolu s... :)   

on sa furt drží tej pesničky (tuším ju spieval Petr Spálený, ak sa nemýlim):

ženy po mně blázní ale já raději spím, pěstuju kočky a svůj starej - a teraz si nepamätám, či tam patrí stín alebo splín

a to by ho každá, ktorú by poctil svojou priazňou, priam ofukovala. hýčkala a pestovala si. 

My sme mali ryžu a teľacie plátky so zeleninou na pive. 

 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 5 hodinami, electric blue napísal:

nie je dfc cukor konzervant? 

je, ale mal som na mysli prípravky s kyselinou benzoovou a podobné sajrajty. keď sa naješ samotného cukru, tak sa nestane nič, možno sa ti akurát zmenšia šaty, ale konzervačné prípravky ako bol petol, či jak sa to volalo, by si asi samotné nejedla :eehmm:

  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 10 hodinami, Vilma Flinstonova napísal:

ani ja nedávam do lekvárov a džemov konzervanty. A nepamätám sa, že by mi nejaký kedy splesnivel.

ako dodatočný konzervant som použil trochu slivovice, s ktorou som potrel okraje pohárov a gumu na viečkach ... a trochen som ešte cvrkol na povrch lekváru, ako dezinfekciu... :thumbsup:

  • Díky! 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 22 hodinami, clovek2 napísal:

ako dodatočný konzervant som použil trochu slivovice, s ktorou som potrel okraje pohárov a gumu na viečkach ... a trochen som ešte cvrkol na povrch lekváru, ako dezinfekciu... :thumbsup:

fajneee, ja som zas pridala niekde rum, inde škoricu alebo badyán, a niekam zasa zázvor a škoricu, neviem sa rozhodnúť, ktoré mi chutia viac. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 19. 1. 2021 at 21:47, clovek2 napísal:

je, ale mal som na mysli prípravky s kyselinou benzoovou a podobné sajrajty. keď sa naješ samotného cukru, tak sa nestane nič, možno sa ti akurát zmenšia šaty, ale konzervačné prípravky ako bol petol, či jak sa to volalo, by si asi samotné nejedla :eehmm:

@clovek2 presne , ze netreba nič pridávat ešte, ze cukor to istí :-) ako prírodny konzervant 

Dňa 19. 1. 2021 at 20:29, iskra napísal:

 Z týchto jedál so šalátikom :smile:  by si si už asi  zamlsala aj ty,   @electric blue, či?  :smile:

Mini mäsové guľky na ražni s oblohou

Šalát s mäsom.jpg

yep, blattsalat mix , moj oblúbeny :biggrin: akurát ze ja mäso velmi nemusím, uz od útleho veku . vyjedla som oblohu a mäso som nechala . ale zato moj brácho a segra sú masozravci , aj moj syn . :huraa:

  • Páči sa mi to 1
  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@electric blue, mne chutí aj šalát, aj mäso (len nesmie byť mastné), aj sladké.. len zopár je toho, čo nemusím .. napr.  držky nechcem, pečeň nedám,  a môžem samu seba presvedčať, že je zdravá.. tak, aj ty,  ak mäso veľmi  nemusíš, tak nemusíš... :smile:

u nás na obed je Koložvárska kapusta :smile: po 1x, chutí nám,  klobásky stačili 2 kusy... rozvoniava celá kuchyňa a z týchto ingrediencií podľa popisu máme jedla na dva dni.., a to jeme traja dospelí... syn si koložvársku kapustu občas objednával z reštaurácie, a pochválil, že táto dnešná koložvárska kapusta  je super.  Ďakujem pekne za recept.:smile:

 

IMG_20210122_111726.jpg

  • Páči sa mi to 1
  • Díky! 1
  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To nie, nie je zadarmo. [emoji23]
[mention=2793]clovek2[/mention], to je milé, dôležité, že trávite aj takto spoločný čas, že je medzi vami pevné puto...spomínaš syna Mareka, Milina(to je Milo, Miloš?) a tretí syn sa volá, ak sa nemýlim a dobre pamätám.., Tomáš alebo Lukáš?
slivkový lekvár, varíte v hrnci v izbe alebo v kotlíku vonku? mám príjemné spomienky z detstva, keď sme varili slivkový lekvár vonku v kotli, tiež som ho miešala.., teraz, aj keď niekedy varíme lekvár alebo džem, no už len v malom množstve, v izbe v hrnci. Nádherne  rozvoniava a chutí vynikajúco.
ja som včera tiež robila buchty a šišky
 
1720684523_Buchtynapare.jpg.c2e650074be557bc76235a8a249cd7f1.jpg
1817899106_iky.jpg.66c4bd55096de112b26abae2d935e6b9.jpg
Určite sú z kauflandu videl som to v regálu za dva euró.
  • Haha 1
  • No neviem, neviem 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

my vo štvrtok paradajkovú s fašírkou, ale ja som si fašírku endala, dala som si strúhaný parmezán.

Včera parené buchty, ja s makom, Flinstone s kakaom, dnes ja ešte tie buchty, Flinstone ako už píšem v Syndróme prázdneho hniezda...

a zajtra bravčové pláty, ešte neviem, ako ich urobím. polievku už mám uvarenú.

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov