Skočiť na obsah

Čo bude na obed?


RoSo

Odporúčané príspevky

dnes som vyskúšala neznámy recept z netu, kde je to nazvané Šmatľavá kapusta

 

vyzerá to veľmi zaujímavo, musím vyskúšať aj ja. Obrázok Ja som v nedeľu robila vyprážané filé po dlhšom čase Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

strasne jednoduche...

odblanene maso na kocky, sol, c. korenie, obalit v troske muky, opiect na oliv oleji, vybrat, do vypeku dve cibule, 4 struciky cesnaku, dve mrkvy, tymian a konzervove paradajky so stavou, vyvar.. vratit maso, bobkovy list, zavriet tlakovy hrniec a domakka urobit..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 2 týždňami...

dnes bola po neskutočne dlhých rokoch, čo rokoch, desaťročiach, kým som na to jedlo dokonale zabudla, plnená paprika a mäsové guľky ...

 

jednoducho sa musím pochváliť, nemôžem odolať, nervózna som z toho bola pri varení ako tri mačky pred búrkou, ale vydarilo sa báječne :D :dalbysomsi:

 

post-3-0-35843900-1304873371_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Tak dnes som sa rozhodla skusit jeden recept, na ktory sa chystam uz straaasne dlho a vzdy mi nieco chybalo :thumbdown:... teraz konecne mam aj cerstvy spenat, takze snad to dobre dopadne

 

Kuracia roláda so špenátom a nivou v prosciutte

post-3-0-44234300-1306061006_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Slinky sa mi zbiehajú, mňam .. hľa, aké tu dobroty, že plnená paprika, ja milujem aj kapustu .. roláda .. :thumbdown:

 

Dnes som navarila slepačiu polievku s osmaženou zeleninou a cestovinou.

Morčacie prsia s broskyňou, ryža a ešte máme veterníky.:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lw,

pripomenula si mi :thumbdown:

minulý týždeň som brala inšpiráciu z tohto recepisu

roládu z bravčového mäsa, plnka cibuľka, trochu cesnaku, špenát, namiesto slaninky originál plátky domácej šunky ...

foto nemám, zabudla som ... nemala som doma kápiu, žiadnej farby, takže bolo bez kápie, ale bolo to s ryžou, šalátom veľmi mňam :)

 

 

a dnes !

okrem tradičnej nedeľnej polievky, výnimočne čosi, s čím sme spôsobili vzburu proti tradíciám - malé ražničí, ktoré je inak rezervované výlučne na silvestrovskú večeru, syn dostal chuť urobiť si letného silvestra ... toť v stave ukončených príprav :) :

 

post-3-0-45266700-1306059844_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Dnes bol obed bleskovo hotovy, nemam velmi naladu stat pri sporaku, tak som urobila Maskove kusky v dumbierovom cesticku

Nenarocny recept, ku ktoremu nepotrebujem toho vela, ani spominanu chut do varenia :unudeny:

Potrebujem kuracie prsicka nakrajane na kusky ( moze byt aj ine masko, ale kuracie je najrychlejsie spravene)

potom bielky z dvoch vajec so toho solamylu, lyzicu dumbieru (zazvoru), trochu vody, ak by to bolo huste.

Vyslahat bielky so solamylom, vodou a dumbierom na cesticko a obalit v tom kusky maska. Vysmazit a zjest :beeee:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

tomassi ... šak si sa mal spýtať :) perky sú perky nie taštičky :)

iskra ... zemiakové placky a kyslá smotana dokopy ? ... fúha to sa mi zdá zvláštna kombinácia ...

Ja dneska mal zajačí perkelt a halušky ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem ci zvlastna kombinacia. Od detstva patria medzi moje oblubene pochutky varene zemiaky s kyslou smotanou.

A ked je sviatok tak sa moze pridat aj oprazena slanina, alebo cibulka.

Tak, a zacali mi tiect sliny ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

;) "zemiaky spod kračka", to tuším u nás tiež volajú.. ale, asi to nebude ono, lebo teraz som si všimla, že ti tam chýba ešte kapusta: -D

 

"všetko"

také zvláštne kombinácie ako aj bryndzové halušky so slaninkou a s kyslou smotanou, cmarom ..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na pivo som nezabudol to nepijem :) pivo mi proste nechutí :) ... a aby som nebol až príliš off tak ste ma inšpirovali a asi si spravím placky s kuracou pečienkou ktorá bude restovaná na kačacom tuku / čiže bude chutiť po kačici ;) /
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov