Skočiť na obsah

Čo bude na obed?


RoSo

Odporúčané príspevky

Vďaka jednej podobnej témy ma napadlo že čo si spravím

 

Suroviny

 

Kačacie pečienky, jablká, maliny, černice, škoricový cukor ;)

 

Postup

 

Kačacie pečienky necháme restovať vo vlastnom tuku a na konci trocha osolíme ale nie moc, medzi tým si ošúpeme a vydlabeme jablká / na jednu porciu stačia 2 veľké /, ked už budeme mať pečienku hotovú ju vytiahneme a do tuku dáme ošúpané jablká a a necháme restovať ... keď jabĺčka už budú pekne do hneda tak ich vytiahneme ... do vydlabaného miesta dáme zmes z malín, černíc, a škoricového cukru

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Vcera som si zmyslela, a vytiahla si z mraznicky kridelka a nastal velky otaznik, co s nimi.

Ale nasla som velmi zaujimavy recept na nete, ktory dnes realizujem a chystam uz od rana od siestej letneho casu :)

Som zvedava, co z toho bude, prikladam fotecku z toho receptu.

 

A ide o Kridelka ala Renc :)

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kuracie rolky plnené šunkou a udeným syrom a k tomu zemiakový šalát. Boli skvelé, už dlho som sa tak dobre nenajedol. Zvyčajne jem len to prvé ako polievku alebo iba druhé alebo niekedy vôbec nič. Dnes som zjedol všetko a už vôbec nevládzem, iba sedím a píšem...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kuracie rezne naklepané, osolené

na každý rezeň plátok šunky a syra, plátok oravskej slaniny alebo proste podľa chuti

potom zrolovať a obaliť v múke, vajíčku a struhanke

a na mierne zohriatom oleji to len vypražiť zo všetkých strán

 

robil som to spolu z mamou

Obrázok

je to narýchlo odfotene mobilom, ale tak hádam stačí :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

taakze recept :)

 

ako si to pamatuju :)

Kuracie kridla som dala do pacu aspon na dve hodinky.A sup do chladnicky.

Pac: olej, korenie, vegeta, tymian, oregano, cervena mleta paprika, trosku soli a tusim uz viac nic. Ono, kto ake ma rad koreniny, si tam moze dat.

Potom som na vybrany pekac vysypala suchu, neumytu, surovu ryzu ( tohoto som sa inak najviac bala, ake to bude, ale dopadlo to skvelo)

Potom, som si nachystala omacku na zalievku.

Ta sa robila na roztopenom kusku masla, potom som tam zase popridavala vsetky koreniny, ktore som nasla + som tam pridala worcester, ze nech to spravi, co chce :) a potom podla chuti kecupu. A este trochu vody. To sa uvarilo.

Kridelka sa poukladali na ryzu a stetcom som natierala este kazde so zalievkou. Zakryla druhym pekacom a sup do rury. Asi tak na hodinu. Potom som to este podla potreby podlievala vodou. A pred dopecenim som to odokryla asi na pol hodinu.

Basta!!!

A ta ryza, no mnam :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

dnes som po nenormálne dlhých rokoch robila jedlo, ktoré sa u nás kedysi za detstva robilo minimum raz dvakrát do mesiaca ...

a pomaly sa snažím pospomínať a občas sa vracať k starým neveľmi náročným a jednoduchým starým jedlám, ktoré babky a mamy robievali bežne ...

hrozné je, že sa mi vynárajú veľmi pomaly a vzácne, takmer zabudnuté :smilieee:

 

mám ešte kopu starých zemiakov, ktoré treba likvidovať, lebo sa už kazia, a spomenula som si na zemiakovú kašu - nie pyré, ale KAŠU

určite to má nejaký iný názov používaný po slovensku a krajovo, ale u nás to bola vždy "zemiaková kaša" :)

 

/ uvarené nakrájané zemiaky v osolenej vode, voda zliata do hrnčeka, a zemiaky za horúca trepané spolu s po troške prilievanou zliatou vodou a krupicou do hodvábneho lesku a tej správnej konzistencie - na vrch na tanieri, keď nebolo iné, sa dávala na masti opražená cibuľka /

 

viem, že sú aj iné spôsoby, minule mi kamarátka hovorila, že oni aj k vareným zemiakom pridávajú už krupicu pri varení a určite sa to robí či robilo kdekade ešte ináč

 

 

btw.

fotky nie sú - kým mi to napadlo, nebolo kaše, zmizla z hrnca ! :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď som rozmýšľal že čo na obed, tak som sa rozhodol si pozrieť dajaký dobrý recept

Syrové lievance

 

Suroviny - 200 g strúhaného syra, 250 g múky, 20 g kvasníc, 400 ml polotučného mlieka, 2 vajcia, štipku soli, olej na vyprážanie

 

Príprava - začiatok je taký istý ako pri normálnych lievancoch ... vlažné mlieko zmiešame z kvasnicami , pridáme soľ a žĺtky, vypracujeme cesto a necháme na teplom mieste kysnúť asi necelú polhodinku, Keď nám cesto vykysne pridávame do neho strúhaný syr a šľahané bielka a všetko to spolu premiešame.

 

Pražíme na horúcom oleji

Dobrú chuť :vystraseny:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes som varila brokolicovú krémovú polievku a halušky a la "perinbaba"Obrázok (to sú také bryndzáky, ale nie origoš)

 

Brokolicová krémová polievka: brokolica, dve stredne veľké mrkvy, dva malé zemiaky, kúsok masla a trochu mlieka.

Príprava:

brokolicu dáme variť spolu s mrkvou a neskôr pridáme nastrúhané zemiaky. Varíme cca 15-20 min. Potom odstavíme, rozmixujeme ponorným mixérom, pridáme kúsok masla a trochu mlieka a chvílu povaríme. polievka musí byť "správne" krémová, nesmie byť veľmi riedka. Pred rozmixovaním treba radšej odliať vodu, ak je jej viac.

 

Halušky a la "perinbaba"

 

 

na panvici opražíme pokrájanú slaninu a cca dve pokrájané cibule, pekne do hneda, pridáme bryndzu, môžme aj trochu kyslej smotany, musí to byť tekuté a nakoniec pridáme halušky (ktoré sme si pred tým pripravili), premiešame a môžme papať. Komu sa nechce robiť halušky, môže použiť aj cestoviny (napr. talianske farfalle), chutí to dobre :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

halušky naopak, a znie to dobre ... a zistila som, že som hladná :vystraseny:

 

 

na zajtra mám dilemu ... vybrala som krásne domáce žltučké kurča z mrazáku, a namojdušu neviem, ako ho urobiť

 

v poslednom čase bolo na farmársky spôsob, perkelt, na cesnaku, pečené, pečené so zemiakmi aj s plnkou ... niečo dobré a jednoduché by to chcelo, a za svet neviem čo :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... v poslednom čase bolo na farmársky spôsob, perkelt, na cesnaku, pečené, pečené so zemiakmi aj s plnkou ... niečo dobré a jednoduché by to chcelo, a za svet neviem čo :vystraseny:

 

 

mám jeden dobrý recept na kuracie mäsko: musela by si vykostiť to kurča.

 

Marinované kuracie rezne: ( ja to robím z kuracích pŕs)

cca 60 dkg kuracích pŕs (môžu byť aj stehná)

 

marináda: 2 vajíčka, 3 PL majzeny (alebo zlatý klas), 2 PL olivového oleja, 2-3 strúčiky cesnaku, 1 čL soli, pol čL mletého čierneho korenia,, 2 PL horčice normálnej a 1 PL kremžskej. Toto všetko zmiešam v nerezovej miske, cesnak pretlačím a pridám jemne naklepané kuracie mäsko. Poriadne to premiešam a nechám minimálne 2 hod. v chladničke (niekedy si to pripravím večer a nechám to v chladničke cez noc). Potom to už len vyberiem a hodím na panvicu do rozpáleného oleja, cca 3 min z jednej strany, 3 min z druhej strany opečiem a je to hotové. Je to šťavnaté a dobre to chutí. Podávam to s ryžou, alebo opekanými zemiakmi.

čL = čajová lyžička

PL = polievková lyžica

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja zvyknem skoro tak isto, ale nedam olej, dam c.korenie, skrob, vajce, sojovu omacku, cesnak... alebo bez skrobu a tesne pred urobenim dam skrob.. su z toho take jemne a chrumkave kusky.. a zvyknem este tak, ze dam mrazenu zeleninu - thajsku a udene tofu na kocky.. na zaver ryzove rezance..

 

jo a teraz, ked dietim, tak som dala kuracinu do sacku /ako nigella :vystraseny:/ na to cesnak, PL oliv. olej a stavu z jedneho citrona, postat.. na panvici, kde uz olej nepotrebujes urobis za tri minuty...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pinkuš,presne tak, je to jemné mäsko, tá marináda dá tomu taký chrumkavý obal, sú to také tošku iné rezne, ale dobréObrázok. Ja to jedávam niekedy tiež iba zo zeleninou, resp. so šalátmi ako oddelenú stravu ;-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

baby, som hladná ! :)

 

na kuracie prsíčka robievam marinády, a táto znie dobre, toto odkladám ...

ale toto je tak pekné domáce kura, že buď to upečiem, alebo mi napadlo, že mám taký sáčik, ako nigella ...

 

a ja ako decko som milovala vyprážané kura, a teraz to u nás nemá patričnú úctu ... nechcú to :vystraseny:

 

 

mimochodom, pripomenulo mi to - roky dozadu jedného bacuľatého syna / z ktoré je dnes už štíhly mladý muž : )/ jedného kolegu, ktorý na vyprážané stehienka chodil potajomky aj k tete susede ... a volal to mäso s rúčkou :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

u nas sa to tiez volalo maso s ruckou, alebo pedal :vystraseny:

no, prave preberame diety, aj salaty.. presne to vravim, ze ked sa nadusis salatom, tak ani toho rezna vela nezjes..

jo a dakedy davam sojove klicky z konzervy, na zaver k masu.. alebo skrabkou na zemiaky narezane take tenke pasy mrkvy na poslednu minutu, zostane este chrumkava..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

k tým kuracím prsíčkam brat vymyslel také narýchlo v cestíčku ... a to má u nás úspech

 

niekoľko celých vajíčok, podľa množstva, koľko treba zmesi, a pridá čo je doma:

trochu soli, trochu vegety, trochu červeného zlata - paprikovej pasty, štipku horčice, sójovú omáčku, na čo má chuť a čo mu napadne,

pridá trochu strúhanky, aby to bolo hustejšie, zamieša

kuracie rezne pokrája na malé kúsky, niečo ako medailónky rôznych tvarov, a pridá do zmesi, poprevacia, aby bol každý rezník obalený a zabalený, prikryje zmesou a uloží do chladničky, aj na celý deň, ale stačí aj hodinku.

 

potom ich vyťahuje už v cestíčku a vypečie ... je to moooc dobré :vystraseny:

a s takým letným šalátikom, akýmkoľvek, mňam

 

 

mám hlad :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

dnes som vyskúšala neznámy recept z netu, kde je to nazvané Šmatľavá kapusta - TU

 

a ono to vyzerá dobre, a dokonca je to dobré, k tomu zemiaky, a je to také slovenské jedlo ...

tu je môj výsledok / na originál fotkách majú tmavšie farby ! :) :

 

Obrázok

 

:thumbsup:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov