Skočiť na obsah

Čo bude na obed?


RoSo

Odporúčané príspevky

Cesnaková polievka v bosniaku, vyprážaný pstruh na mandliach a ako dezert ovocný zmrzlinový pohár so šľahačkou? Ďalšie chutné a zdravé recepty som objavila na stránkach: skytá reklama Dobrú chuť! :lol:

 

Inšpirovaný otázkami mojej ženy sa vás pýtam. "Čo zajtra na obed?" Očakávam vaše nápady v tejto téme. A nech to nie je hláška - choď do reštiky - . Skôr nejaký jednoduchý recept, v prípade notoricky známeho jedla stačí názov.

 

Ja jeden nápad mám. Koložvárska kapusta, ale namiesto ryže zemiaky. Čo vy na to?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Polievku v bosniaku,či v inom pečive som ešte nejedol a aby som pravdu povedal,ani ma to neláka :lol: .

Čo je na tom také úžasné?Ten bosniak sa potom zje?Alebo sa vyhodí?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Polievku v bosniaku,či v inom pečive som ešte nejedol a aby som pravdu povedal,ani ma to neláka :lol: .

Čo je na tom také úžasné?Ten bosniak sa potom zje?Alebo sa vyhodí?

Nie,my sme ten bosniak zjedli spolu s plnkou v nom..je to chutne,take akoby fondue v pecive..robievam to uzz ale velmi malo
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chcem robiť provizórnu polievku, niečo ako tukožravú, lebo nemám temer žiadne suroviny a nechce sa mi ísť do obchodu (a za tých 80 centov aj tak veľa toho nekúpim :lol:) - mám kapustu, rajčiny, cibuľu, cesnak, mrkvu, zemiaky, ale nemám žiadne mäso, ani bujón... Čím môžem nahradiť bujón, aby to malo aspoň nejakú chuť???

 

edit:

pls, poraďte mi niekto niečo rýchlo, neviem už rozmýšľať jak som strašne hladná...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čím môžem nahradiť bujón, aby to malo aspoň nejakú chuť???

Skús dajakú bravčovú kosť, a vegetu. Nie to to určite ono ale účel to splní. Ale asi kosť nemáš žiadnu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 2 týždňami...

nakoľko som od soboty sama dom odkázaná na seba a stráááášne sa mi nechce ísť nakupovať, som nútená improvizovať s prázdnou chladničkou, takže dnes:

opekané pohánkovo-rajčinové a pohánkovo-tuniakové placky

 

strašne ma bavia takéto tvorivé experimenty, v piatok som vytvorila naprosto dokonalé cottageovo-rajčinové fusilli a la bijou a v sobotu špagety s omáčkou z opekanej fazule a sóje :lol:

 

juhúúúú, ktovie, čo nakoniec vznikne z dnešného pôvodného pohánkového zámeru, zvyčajne keď sa už patrične rozbehnem nahádžem k základu všeličo :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

obrátené rezne sú dobrá a skvelá vec, robievam, len dávno sme ich nemali, dík za tip ... niekedy absolútne neviem, čo navariť :)

 

dnes to bolo s obedom veselé ... klasická nedeľná polievka, vývar, to iné ani nemôže v nedeľu byť, samozrejme.

ale pekný kus očisteného karé, a čo s ním ... v jednej chvíli som s ním tresla o linku :)

 

nakoniec som ich čínsky pokrájala na jemnulinké rezance, a pomiešala s tým čo doma bolo ... nebolo toho moc, ale soľ, červená parika, vegeta, sójová omáčka, surové vajíčko, urobila s mäsom maglajz, nechala odstáť, a ono to opečené vo voku a podávané s ryžou bolo báječné ... :blush:

zostalo aj na zajtra, zajtra to bude uležané v dobrote ešte viac, super vec :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Tak dnes chystam k obedu plnenu panensku. Taky rachly recept. Panenska sa rozkraja na hrubsie rezne, tie sa narezu, aby sa dali plnit, naklepu a potom, platok sunky, syr cibulka, kusok klobasky a prelozit a prichytit sparadlom. Obalit v trojobale :(.

Na nete som nasla , ze do struhanky sa moze pridat provensalske korenie, tak skusim. :(

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game ked kura ten jednoznačne na ananase

 

 

Potrebujeme:

kuracie prsia, 50 dkg, ananásu, sójová omáčka, soľ, korenie, hladká múka, cesnak, , Marináda:, 2 PL oleja, ½ ČL soli, ¼ ČL korenia, sójová omáčka – dajte na mäso, , Omáčka:, ananásová šťava, voda (v rovnakom pomere ako šťava), 2 PL sójovej omáčky, 1 PL hladkej múky, olej

 

Ako na to:

Kuracie prsia nakrájajte na kocky. Nakrájajte ananás na kocky. Marinádu pripravte zmiešaním všetkých surovín, naložte do nej mäso. Na panvicu dajte olej, pridajte marinované mäso, ananás, trochu sójovej omáčky. Na oleji upražte cesnak, pridajte pripravenú omáčku a miešajte, kým nezačne hustnúť.

 

Omáčka: Rozhabarkujte ananásovú šťavu, vodu, sójovú omáčku, hladkú múku.

 

kedže game povedala že ona má celé kura tak je radím dalej

 

Suroviny: 1 veľké kurča, 180 g masla, 5 plátkov prerastenej slaninky, 3 stonky tymiánu, 3 stonky rozmarínu, 5 strúčikov cesnaku, 5 mrkiev, 1 pór, 3 petržleny, soľ, čerstvo mleté čierne korenie, 1 kg zemiakov, 3 strúčiky cesnaku, 3 PL mlieka

 

 

Postup:

 

Rúru si predhrejeme na 180 °C. Zatiaľ si kurča dôkladne umyjeme a osušíme papierovými obrúskami. Celé ho osolíme, okoreníme a položíme do pekáča.

 

Slaninové plátky poukladáme na prsia kurčaťa, pustí užasnú šťavu a bude chrumkavé. Časť tymiánu a rozmarínu vložíme dovnútra kurčaťa a ostatok medzi stehná. Rozpustíme si 4 lyžice masla a potrieme ním celé kurča a ostatok odložíme na polievanie. Celé maslo pokrájame a špáratkami ponapichujeme a pripevníme na kurča. Očistíme, nakrájame nadrobno zeleninu spolu s cesnakom a uložíme okolo kurčaťa.

Vložíme pekáč s kurčaťom do rúry a pečieme približne hodinu a pol. Občas ho podlejeme, aby bolo veľkonočne chrumkavé.

 

Kurča máme v rúre a môžeme pripraviť zemiaky ako prílohu. Očistíme a pokrájame na kocky zemiaky, ktoré uvaríme v osolenej vode. Zlejeme ich, roztlačíme s roztlačeným cesnakom, pažítkou a podľa potreby prilejeme mlieko. Takto pripravenú cesnakovo-zemiakovú kašu podávame k zlatistému kurčati.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

znie to dobre

 

niečo podobné, bez tymiánu, ale so zeleninou a zemiakmi robievam - je to cudzí recept, teda odniekiaľ do domu došiel, a volal sa americké kura, ale ja som ho

nazvala " čo farma dala " :(

 

 

trochu koreňovej zeleniny, zemiaky, kukurica, plátky slaniny, cibuľa, na kúsky pokrájané kura, všetko do jednej zapekacej misy, posoliť, trochu olivového oleja ...

pokrájané zemiaky poobraciam v soli a olivovom oleji,

medzi to poukladám kura, na to na všetko na prúžky či kolečká pokrájanú mrkvu a trochu petržlenu, na štvrťky nakrájanú cibuľu, mala by tam ísť na krúžky nakrájaná kukurica, ale zvyčajne to posypem zrnkami kukurice z konzervy a na každý kúsok kuraťa ide plátok prerastenej slaninky - prikryť alobalom, nechať zmäknúť, podusiť, a potom bez prikrytia dopiecť do zlatova dochrumkava ... :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov