Skočiť na obsah

Čo bude na obed?


RoSo

Odporúčané príspevky

takéto niečo s nastudeno plnenými paprikami robieva moja svokra ... :) a je to skvelé ... :)

 

 

dair, v tejto téme človek vždy dostane hlad .... myslím najvyšší čas napiť sa vody ... hm a asi aj ísť spať :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

dnes som o 6:30 vypražala patizón a k tomu som uvarila zemiaky... bolo mi to úplne jedno aké to bude /v živote som nič také nevarila/ lebo ja to jesť aj tak nebudem...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vyprážané patizóny sú super, mamča niekedy spraví so zemiakmi a s jej domácou tatárskou...

 

ale my sme momentálne mali navarené bigos/cuketový guláš...je to ako lečo, len tam ide ešte cuketa a oravská slaninka..mňam

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

my sme dnes zili pracovne, prisiel ujo parketar a robil nam parkety tak som najprv myslela ze dnes ani jest nebudem, ale mamina spravila leco podvecer, mnam

 

 

a zajtra idem na oslavu 70tky priatelovej babky, tak sa tak urcite dobre napapam :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vcera som bol u vodnika a dal som si bryndzove halusky co bola osudova chyba, zjedol som ani nie polku a bol som na prasknutie :lol:

takze dnes som mal na obed druhu polku bryndzakov :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

Klasika - pečené kuriatko,hranolky :)

Hranolky sú moja špeci.Vyrábam ich zo zemiakov a vyprážam na domácej bravčovej masti.Musia byť vo vnútri mäkké a z vonka chrumkavé,opečené až do červenkasta.Dobré hranolky dokážem urobiť aj zo zlých zemiakov.Mám na to svoj gríf a dôležitá je aj panvica včetne pokrievky.Snažím sa jedlá soliť čo najmenej,ale tieto hranolky si nasolím teda fest.

A vy sa ako postavíte k zajtrajšiemu obedu :lol: ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

premýšľam nad kuraťom po americky .. neviem, či to má nejaké normálne meno, ja to volám "čo farma dala" : )

 

trochu koreňovej zeleniny, zemiaky, kukurica, plátky slaniny, cibuľa, na kúsky pokrájané kura, všetko do jednej zapekacej misy, posoliť, trochu olivového oleja ...

pokrájané zemiaky poobraciam v soli a olivovom oleji, medzi to poukladám kura, na to na prúžky pokrájanú mrkvu a trochu petržlenu, na štvrťky nakrájanú cibuľu, mala by tam ísť na krúžky nakrájaná kukurica, ale posypem to zrnkami kukurice a na každý kúsok kuraťa ide plátok prerastenej slaninky - prikryť alobalom, nechať zmäknúť, potom bez prikrytia dopiecť ... to je jeden z cudzích receptov, čo som mala odvahu vyskúšať, a osvedčil sa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je to moja záľuba už asi dvadsať rokov. Keď mám čas , tak kuchyňa je môj relax. Dnes varím švej žužu, rýchle a jednoduché, včera večer som si naložil do pácu nakrájané mäso, korenie, soľ, cibuľa,horčica,kapia paprika,feferonku a dal do chladu. Príloha- doma upečený chlieb alebo tmavá ryža. Prajem všetkým dobrú chuť k dnešnému nedeľnému obedu a ak ľúbite papkať, čo ja áno, napíšte , čo dobré ste žuli , a môžte dať aj RECEPT. :lol: :) :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Taketo podobne temy tu uz su.

 

ale mohli by sa sem pisat nejake zaujimave recepty ked tak, len by trebalo upravit popis temy :) myslim ze taka tema tu nie je, ale mozno sa mylim :lol:

 

ja tiez rada varim, uz sa tesim na vlastnu kuchynu kde budem moct sama experimentovat, lebo doma sa mi az tak moc nechce ked mama furt vari a ona ani nie moc rada experimentuje s novymi jedlami :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pozeral som iba hobby, nič tam nebolo, asi som si mal dať do vyhladavaca, nevadi , zamer bol ten isty ako v zivotnom style, len teda varenie ako hobby.... mozu sa kludne temy spojit, ale keby figurovala v hobby snad by to bolo lepsie, ale ponechvavam to na moderatorovi.... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov