Skočiť na obsah

Nokia

Odporúčané príspevky

Ti amici ruinuju jednu automobilku za druhou. Chapem sice, že sa nejakych patentov zadarmo zbaviť nechcu, ale k čomu je toto dobre? Nikomu to nepomaha.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ti amici ruinuju jednu automobilku za druhou.

 

Ako ktore. Take Daewoo zachranili, skrachovali im vela vlastnych - rovnako ako aj inde po celom svete v inych statoch. Proste uspech sa nedostavi vzdy a co sa tyka Saabu - ten bol predsa len v trosku specifickej situacii a vzhladom na jeho velkost stacilo len zopar nie najlepsich rozhodnuti.

 

A co sa tyka patentov a vyrobnych postupov - ich ochrana zmysel ma. Tym sa chrania prave zvysne automobilky, pretoze do spominaneho boli investovane miliardy a roky prace. Riziko, ze by to niekto ziskal prilis rychlo a jednoducho a nasledne ohrozil zvysne firmy, nie je vobec male.

Ale v tomto pripade myslim, ze uz je to vlastne dost jedno.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Daewoo je len vynimka potvrdzujuca pravidlo. A je viacmenej jedina. Inak malo veľa (hlavne europskych) automobiliek v majetku americkych firiem namale (Volvo, Jaguar, Land rover, Aston Martin...). Zachranil ich až predaj. A niektore ako MG či spominany Saab plus niektore ich so slavnou historiou (Pontiac, Oldsmobile, Hummer, Mercury, Eagle, Saturn, Plymouth...) to už nerozdychali. A kto vie ako by dopadol aj Chrysler, keby tam nenapchal peniaze Fiat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...
  • Pred 1 mesiacom...

Peugeot? :zubiska: Tak to by som radsej volil dopravu v MHD ci SAD :zubiska: Ale zase na druhej strane pre zenu dobra volba :thumbsup: Auto bude tak ci onak omotane okolo stromu coby dub,zeny to s autami vedia :hufi:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

predstavím vám moju "Papučku"

Kutilom a znalcom rôznych úprav doporučujem prebehnúť celé....medzi najlepšie úpravy patrí osvetlenie kufru(str.8) a držiak GPS(odkaz na video str.13)

Úpravy začali ešte v záruke, mala cca rok....

http://forum.cars.cz...hp?f=79&t=16698

ŠPZ je zmenená, prešla paintom :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alarm co to tam na tom fore citam? :ociska: :zubiska: Citujem alarma.Dnes po dlhom obdobi sme sa boli kupat.Dal som jej to vystriekat aj pod suknou :zubiska: :smilieee: Ale na jar ju urobim rucne :zubiska: :hufi:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne osobne sa Suzuki Sx4 nepaci.To ma byt auto len pre jedneho cloveka alebo pre 3-4 clennu rodinu?

1.Ked uz japonske auto tak nie Suzuki

2.Z autobazaru aaaauto by som nekupil nic

3.Ja by som skor z japonskych uprednostil toto http://autobazar.aut...ck-p-m5-1230962 alebo toto http://autobazar.aut...ck-p-m6-1185880

4.Ak sa bude jazdit len po meste tak jednoznacne benzinovy motor ak mimo mesta tak dieslovy motor ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nejde o kúpu z bazáru, z bazáru AAAauto už vonkoncom nie, len obrázok na Suzuki Sx4 som v rýchlosti našla tam. :)

 

ide hlavne o pohon na štyri kolesá, a auto, ktoré bude využívané ako servisné auto ... pohon vyvezie do šikmých uličiek aj v zime, a vlastne na nič iné slúžiť nebude, uskladnenie kufríkov a materiálu ... síce to má kufor malý, ale keď sa sklopia zadné sedadlá, priestor pre jedného človeka a potrebný materiál by mal byť až až.

momentálne sú tieto autá v akcii, porovnateľné "servisné" autá sú neporovnateľne drahšie, a zbytočne.

 

od budúceho roku bude benzín lacnejší ako nafta, práve kvôli priveľkému nárastu počtu dieselových áut ... / správa zo včerajších médií /

- jazda aj v meste, aj mimo mesta, takže v tomto prípade je benzín ok ...

no uvidíme :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ono je to už tuším maďarské auto, ale podľa mňa je ok. prečo nie? dizajn je subjektívna kategória a myslím, že po technickej stránke je fajn. ale z aaa by som si ani ja nič nekúpil. ináč existuje aj Ignis 4x4, možno bude mať väčší kufor. jeden známy ho má a nesťažuje sa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

po obhliadke to vyzerá tak, že to bude Suzuki Sx4.

po prvé: je v akcii, u predajcu známeho, a po druhé, na obrázkoch je batožinový priestor nevýrazný a malý, v skutočnosti je oveľa väčší, možnosť prikúpiť plastovú podložku - vaničku aby sa ušetril interiér, po sklopení zadných sedadiel zostáva dosť priestoru na posúvanie dvoch predných sedadiel ...

takže to zrejme, keď ešte trvá, a mala by trvať akcia, bude toto Suzuki, či aj Ignis, neviem, ale priestor je tam väčší než sa zdal :)

 

nie, nie, AAAauto nie :nienie:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Peugeot? :zubiska: Tak to by som radsej volil dopravu v MHD ci SAD :zubiska: Ale zase na druhej strane pre zenu dobra volba :thumbsup: Auto bude tak ci onak omotane okolo stromu coby dub,zeny to s autami vedia :hufi:

 

pre aku zenu? k druhej casti prispevku sa nejdem ani vyjadrovat, taketo reci mam najradsej

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pre aku zenu? k druhej casti prispevku sa nejdem ani vyjadrovat, taketo reci mam najradsej

 

cizy som si myslel ze sa jedna o zenu.nemusis sa k nicomu vyjadrovat.

 

aljak63 a sahara pani ja nic proti peugeotom nemam,mne sa len francuzske auta nikdy nepacili nepacia a nebudu pacit (exterier,interier) ale zase sto ludi sto chuti,vsak? ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:) Autá

Mne je v podstate jedno aké auto, len nech auto máme, nech je pojazdné a nech slúži ..

pred x rokmi, keď sme nemali žiadne auto, bolo to dosť nepríjemné napr. ísť s malými deťmi k lekárke.. vtedy nám auto veľmi chýbalo.

 

Prvé naše auto bola Felícia. to bol teda pocit .. paráda! uľahčilo nám život, ušetrilo čas ..

druhé auto bol Citroen .. a teraz máme Kiu sportage ..

 

máme aj firemné autá .. a minule som mala úsmevnú príhodu ... ako zákazník sedel v jednom z nich farár aj s našim jednym zamestnancom.., a čo nevidím, oni si v aute smelo poťahujú cigaretu. mali síce okná pootvorené ale aj tak, ja si to neželám, žiaden cigaretový smrad v aute.. a tak som ich oboch jemne zjezdila ... :-) zahasili a pokračovali sme v ďalšej komunikácii.

nakoniec farár nás s manželom pozval, že má pre nás odložené kvalitné vínko, tak reku niekedy zájdeme..:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nechapem ako moze niekto zit bez auta,pre mna by to bola hotova samovrazda :zubiska: inaksie automobil povazujem za najvacsi vynalez vsetkch dob,dakujeme vam pani Gottlieb Daimler a Carl Benz :flowers:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nechapem ako moze niekto zit bez auta,pre mna by to bola hotova samovrazda :zubiska: inaksie automobil povazujem za najvacsi vynalez vsetkch dob,dakujeme vam pani Gottlieb Daimler a Carl Benz :flowers:

 

ak by si býval na dedine, 15 - 20km od okresného mesta, odkiaľ máš asi tri normálne spoje denne (nepočítam o štvrtej ráno a pod.), pochopil by si. pravdaže, dá sa. ja už auto využívam minimálne, ale zase nie som zamestnaný niekde na 8 hodín denne, takže sa viem tým spojom prispôsobiť (čo je už samo o sebe na pováženie).
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

k tým francúzskym autám :

teraz je doma Renault Scenic, aj zostane http://www.renault.c...ges/scenic.aspx

dokonalé autíčko, vnútorný priestor, vstupovanie - vystupovanie pohodlné, netreba sa súkať až na podlahu a z podlahy, veľký priestor pre cestujúceho, veľký batožinový priestor, a nezameniteľný zadok, toto je tá dlhšia verzia, ... je aj kratšia, ktorá má ochudobnený batožinový priestor ... kvôli tomu riešeniu zadku je iné ako milión ostatných, a je to skvelé auťátko :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Suzuki patria k najspolahlivejsim autam vobec. To ze sa robia v Madarsku ich kvalitu nijako neznizuje. SX4 je uplne v pohode.

 

Suhlasim s tebou co sa tyka spolahlivosti Suzuki a japonskych aut vo vseobecnosti. http://www.reliabilityindex.com/manufacturer

Ale aj tak ak by som si mal vybrat japonske auto tak by vyhrala Honda :thumbsup:

 

Sahara byvam v meste a bez auta si to neviem predstavit.A byvat na dedine vzdialenej 15-20 km od okresneho mesta?ja bez auta?vylucene :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sahara byvam v meste a bez auta si to neviem predstavit.A byvat na dedine vzdialenej 15-20 km od okresneho mesta?ja bez auta?vylucene :zubiska:

 

Je to vec zvyku, možností a financií. :smile2:

Nie každý môže, či musí mať auto, nie každý je tak pohodlný, či má také možnosti, aby musel využívať auto keď je pohodlnejšie, či výhodnejšie použiť autobusovú dopravu /problém parkovania!/.

Ak sám máš dostatok financií, máš možnosť voziť sa autom a považuješ to za nevyhnutné,

je to pre teba OK, ale nie každý sa na využitie auta pozerá "tvojimi očami". :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov