Jump to content

Bratislavský kraj nie je len Bratislava :-)

Recommended Posts

a je to tu ... v inej téme mi to Vilma pripomenula :

Slávnosti kapusty sa v Stupave budú konať  3.-5. októbra 2014   

den__zela__web.jpg

• Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• game

50

• phersu

8

• Sniper

7

• arwiel

6

Top Posters In This Topic

Popular Posts

@Tomáš ty, taky skuseny jarmocnik si nebol v Pezinku??? Vies co tam je jedla?? Neverim!!! Jedna foto z Pezinskeho vinobrania... ...

bystrík predsa dakedy vyhral coca cola pop star :lol:

To tam mohli rovno napísať Jožko Puk a Ferko. Určite by s takými menami nejakých muzikantov našli.

Posted Images

Vilma Flinstonova

kedysi tam bola cementáreň či také voľačo, až mi dobre pamäť slúži, bola tam taká lanovôčka, po ktorej premávali "vozíky" s cementom. Možno si to mýlim s nejakým iným podobným mestečkom, ale zdá sa mi, že to bola Stupava. Až to bolo tam, ešte to funguje?

Mimochodom, na dňoch zelá sa dúfam dá kúpiť originál kyselé zelé.

cementáreň nefunguje už pomaly ... no, snáď 25 - 30 rokov, alebo aj viac ... už hodnú chvíľu nefungovala, už keď sme sa sem presťahovali, a to je už pekne dávno ...

samozrejme, že kapustu na Deň zelá dostať ... po celom Máste - to je tá časť od BA, po celom jarmoku, vo všetkých reštikách by mali variť kapustové jedlá, čosi hotové predávajú aj na jarmoku ...

kyseué zelé tam dostaneš stopercentne :flowers:

• 2 years later...

Dni zelá začali včera, po minuloročnej zmene dodávateľov a fiasku sso stánkom s jedlom sa aj nový primátor poučil a vyzerá to vraj nádejne ...

kto chce, tu je komplet program, autá odstaviť v Z8horskej Bystrici alebo pri Bory Mall - premáva každú chvíľu kyvadlová doprava.

celá hromada kdekoho sa aj tak navalila autami do mesta, doprava kolabuje ...

Dni zelá 2016

• 11 months later...

takmer som zabudla... od včera zúria Dni zelá 2017:

post-3-0-27914700-1506791814.jpg

dnes ešte do pol jednej v noci, zajtra celý deň až do neskorého večera,

jedla a pitia vraj nadmieru,

ľudí bárskoľko, stánky, remeselníci, kdečo,

ešte môžete dobehnúť,

ešte je čas :klobuk:

• 1 year later...
  • 11 months later...
  • 1 year later...

Game ja som veru zabudla ze ty si zo Stupavy :) aj ked som videla raz ze si pisala na fb do nejakej stupavskej skupiny na fb a uz vtedy som ti chcela pisat :) my sme sa medzicasom prestahovali do Stupavy, byvame tu uz 6 rokov. Mozno sme sa niekde stretli :)

tento rok dni zela nic, ja ich mam rada, skoda :)

• 4 weeks later...
  • 6 months later...
Tomáš

Ja som tam tiež bol. TV Markíza tam sídli a aj Volkskwagen fabrika tam je. Viackrát som pracoval v Devínskej Novej Vsi a z placu odkial odchádzajú zmenové autobusy je výhľad na Stupavu. Dvakrát som bol v Markíze na dni otvorených dverí. To všetko to okolie Stupavy.

Ďalej z okolia Bratislavy: V Pezinku som bol párkrát niečo kupovať na inzerát a údajne tam robia dobré vinobranie veľká akcia raz sa tam pozriem. A Senec je smerom na Galantu to mám blízo tam som bol už veľakrát. A ešte dvakrát som bol na dni Bernolákova. Bola aj diskotéka večer.

chlapeczjuhu

@Tomáš ty, taky skuseny jarmocnik si nebol v Pezinku??? Vies co tam je jedla?? Neverim!!! Jedna foto z Pezinskeho vinobrania...b922a0d5cbaafea6f4d60aa6c61b1dfc.jpg

...

• Like 1
  • Thanks 1
Tomáš

Novidíte aj keď mám Bratislavský kraj hneď za rohom ale úplne všade som nebol ani ja. Ale je to pekný kraj a prežil som tam kus života. Ten ľavý dolný roh je megagigaechtbrutál.