Skočiť na obsah

Bratislavský kraj nie je len Bratislava :-)


game

Odporúčané príspevky

Ja som tam bol pred asi 5 rokmi na freeparty.....hlboko v lesoch na HardCore a dost haluz bola...kedze celu noc v jednom kuse prsalo a nedalo sa kam schovat.....esteze bol aspon den pekny.....ale rano sa trepat polhodinu tou cestou naspat do Blavy....no hnus.....ale je z toho perfektny zazitok....aaachhhhh......vtedy mi tiez prdol mobil, kedze mi prevlhol vak a dostalo sa to aj do kontaktov.....to bola moja Nokia 3210 :lol: Chcel by som si to zopakovat kua.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 10 mesiacmi...
  • Pred 3 týždňami...

dnes som si spomenula na jeden starý rozhovor ...

 

aj na Záhorí sa nájdu podivní ľudia a podivné miesta

snáď ma tu nejaký neukameňuje, ale sú tvrdí, nedôverčiví, neprijmú cudzích, a to nie je len môj názor ... a špeciálne je problém s Malackami

o tom sa bežne všeobecne vie a mlčí, že o Malackách sa traduje, že boli kedysi prekliate - nech mi Malačania odpustia, na tom meste je to cítiť

/ a prvýkrát som to počula od rodeného Malačana ... /

 

v tom meste sa mi nikdy nedarí ... mám pocit, že odtiaľ musím utiecť čím skôr, len precestovať a zmiznúť

nie je to len môj subjektívny pocit ... potvrdil mi ho okrem iných aj človek, od ktorého by som to nikdy nečakala :lol:

 

nie je to celkom klasická averzia BA vs ostatní, ale skutočne by ma zaujímalo podložie Malaciek, spodné vody a nerasty - aby to neznelo až tak parapsychologicky : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto je priamo bratislavský kraj a tu je to teda tiež namieste :)

na túto tému som sa bavila už kdekade, už som pozabúdala kde a s kým ... aspoň bude známa :lol:

aspoň vidíte, že si moja boľavá hlava nevymýšľa :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

o tom sa bežne všeobecne vie a mlčí, že o Malackách sa traduje, že boli kedysi prekliate - nech mi Malačania odpustia, na tom meste je to cítiť

toto je pre mna velmi zaujimave, pretoze v malackach so prezil 18 rokov. historku o ich prekliati pocujem prvy raz, to ale nic neznamena. nie som nabozensky zalozeny, nestretavam sa casto s ludmi, ktori preberaju taketo zalezitosti a do malaciek som sa pristahoval, preto nie som v takom uzkom kontakte s povodnymi malacanmi, aby som poznal vsetky historky a zaujimavosti o meste. poznam vsak par skutocnosti, ktore sem chcem doplnit. bacha, je to strasidelne! :lol:

 

neviem, ci je pravdiva historka o zidovke, ale byval som na sidlisku Juh a 100 metrov vzdusnou ciarou od nasich okien bol stary zidovsky cintorin. bol v malom lesiku, opusteny, zanedbany, to ze islo o cintorin sa dalo uhadnut len podla niekolkych starych, naklonenych, zvetranych a rozpadavajucich sa nahrobnych kamenov. bolo to jak z vojnoveho filmu. chalani zo sidliska mali nieco ako skusku odvahy - chodili na "žiďák", ako to miesto volali a pokusali sa nieco vyhrabat zo zeme.. mozem vam potvrdit, ze sa im to aj podarilo. pod zemou nasli niekolko ludskych kosti.

netusim, ci to boli pozostatky vojaka, co padol vo vojne alebo kosti niekoho, koho ulozili na cintorin este ked sluzil povodnemu ucelu a netvrdim, ze clovek, ktoremu patrili bol zid. dnes to asi uz nikto nezisti, bol som sa tam totiz pozriet a na mieste, kde bol cintorin dnes sidli firma obchodujuca so stavebnym materialom a hned vedla je velka zinkovna a akasi nemecka tovaren. mozno to mesto neprekliala jedna zidovka, ale viaceri.

 

v strede mesta je synagoga, nesluzi uz povodnemu ucelu, v jej priestoroch je umelecka skola. v strede malaciek je aj klastor, kobky pod nim su spristupnene verejnosti a schody vraj vysvatil papez, neviem o nicom dalsom, co by suviselo s prekliatim.

 

teraz uz tam nebyvam, odstahoval som sa, som na dedine. je tu lepsie, ludia su milsi a menej si ublizuju. uvedomujem si to az teraz, ked som z malaciek prec. a ak sa s kamaratmi rozpravame o malackach, nazyvame ich "mesto ďábla", myslim ze je to prave kvoli tomu, ako sa tam ludia k sebe chovaju. btw, moj byvaly zamestnavatel z malaciek ma nad pracovnym stolom listok s vetou: "v tomto meste je zbytočné byť dobrý".

 

rad by som sa dozvedel, game, ci si zistila dalsie informacie o tomto pribehu, zaujima ma to aj ked neviem, ci to patri sem. predsa len, omnoho veselsim nametom je Deň zelá. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a ak sa s kamaratmi rozpravame o malackach, nazyvame ich "mesto ďábla", myslim ze je to prave kvoli tomu, ako sa tam ludia k sebe chovaju. btw, moj byvaly zamestnavatel z malaciek ma nad pracovnym stolom listok s vetou: "v tomto meste je zbytočné byť dobrý".

 

rad by som sa dozvedel, game, ci si zistila dalsie informacie o tomto pribehu, zaujima ma to aj ked neviem, ci to patri sem. predsa len, omnoho veselsim nametom je Deň zelá.

toto pomenovanie je pre mňa nové ... a to, že ten podnikateľ má na stole ten nápis, pre mňa svedčí o tom, / čo som si mimochodom overila už dávno u veľmi triezvo uvažujúceho, vzdelaného a inteligentného kamaráta /, že to necítim sama

tie negatívne sily a to zlo tam je, vážne je to cítiť

a momentálne tam hrou osudu ja pracujem a je to des od samého začiatku

 

nezistila som o tom nič viac, nepátrala som a akosi som nemala ani chuť ... ale skúsim ešte niečo zistiť, uvidíme ...

 

kúsok od kláštora pracujem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Inak trocha ma sere, ze sa tu zobrazuje asi 30 prispevkov na jednu stranu...

Neviem odkiaľ si to zobral, default je 50 a ako povedal LEG môžeš si to v setupe nastaviť.

Okrem toho tu nie si na žiadnom hip-hop fóre tak podľa toho uprav slovník.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Koho zaujima Zahorie :lol:

ak to bola otázka, tak tu je odpoveď: mňa. :)

 

záhorie ma nielen zaujíma, mne sa dokonca páči. hlavne cyklotrasy a moje obľúbené výletné miesta. a popremýšľaj nad radou, ktorú ti dal axel.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

k Malackám, aj keď prieskumnú výpravu Linkman ešte nepodnikol, kto ich pozná, vie, kde je sfotené toto, podľa tohto komplexu dostalo meno celé námestie, moja práca je hneď vedľa :

 

Obrázok Obrázok

 

ďalšie nepríjemné správy zatiaľ neviem, na nejaké zisťovanie nemám práve čas, ani vhodných ľudí, šedivé stiesňujúce pocity pretrvávajú, ale včera som sa musela usmiať : navečer, keď som išla z práce, rovno vo dverách vedúcich do krypty stáli dvaja násťroční, a poznávajúc sa sa bozkávali ... život a smrť, čo ste vy, boli sme my, čo sme my, budete vy ...

mimochodom, medzitým sa znenazdania a náhodne rozšírili rady ľudí, ktorí majú z tohto mesta stiesnené pocity ...

 

pri rozhovore sme náhodou použili termín " s diablom za chrbtom " ... odvtedy to používam, pre tých, ktorí vedia, o čom hovorím, je to výstižné, a vedia, o čom hovorím ...

atmosféra ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zrejme to cítia len cudzinci, starousadlíci sa do toho narodia a privyknú : )

a privyknú aj ľudia, ktorí sem prichádzajú dlhšiu dobu, niekto to proste cíti, niekto nie, nemôžem utiecť, tak privykám, pomaly ... fakt je ten, že nerada chodím von, aj keď mám čas, do obchodu len naproti cez cestu ... pravdou je, že som pridala ďalší obchod, ale zatiaľ tiež len naproti ...

 

skutočne to nie je vtip ... úplne náhodne mi to potrvdili triezvo uvažujúci vzdelaní ľudia, a nie naraz, trvalo to roky, kým mi niekto zasa len náhodne moje pocity potvrdil ... týmto mestom prejsť, čím rýchlejšie, tým lepšie

- moje pocity spred mnohých rokov, keď som ani len nesnívala, že tu budem raz pracovať ...

 

neskôr, pred rokmi som si uvedomila, keď som prvýkrát išla služobne do Malaciek, že ľudia, ktorí stáli na zastávke, boli ... iní, oblečenie, tváre, pohľady, atmosféra

viem, že to znie už asi vážne paranoidne, nie som poverčivá, nemám nutkanie prevádzať nejaké hókus pókusy zo sangríje, jednoducho niektorí citlivejší alebo snáď vnímavejší ? ľudia to cítia ... neviem, či sú pod mestom nejaké ložiská vody, či hocičoho, spodné prúdy, neviem ...

keby som to vedela vysvetliť, nezaoberám sa tým, keby som to cítila len ja sama, nie je to zaujímavé ... ale necítim to sama

ani tomu neprikladám príliš veľkú váhu, jednoducho je to fakt ... rovnako ako sú miesta, kde sa okamžite človek cíti dobre, mestá, ktoré sú priateľské a usmievavé na prvý pohľad ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

či sú pod mestom nejaké ložiská vody, či hocičoho, spodné prúdy, neviem ...

o vode pod Malackami neviem, ale je to možné, pretože všade naokolo (10-15km) sú kontrolné vrty, kedysi ich robili kvôli prieskumu. voda tam je, je aj kvalitná, ale v takom malom množstve, že sa neoplatí ju prečerpávať.

 

určite je však pod Malackami i širokým okolím obrovské množstvo ropy a zemného plynu, ten sa aj vo veľkom ťaží, okolie mesta je posiate vrtmi. 3km od mesta má veľký komplex firma Pozagas, plyn už veľa rokov ťažia a časť z neho je uskladnená vo veľkých podzemných zásobníkoch, tie boli všade naokolo ešte počas komunizmu. z detstva si pamätám veľký požiar pri havárii, keď sa utrhol ventil a časť plynového potrubia pri obci Gajary, 5km od Malaciek. skoro týždeň tam horel 20-30m vysoký plameň, ktorý sa nedarilo uhasiť.

 

veľká časť záhoria je vlastne dnom dávneho oceánu, bežne sa tu dajú nájsť ložiská vápenca so skamenelými morskými živočíchmi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

Stupavčania sú svojím "zelom" populárny.

Mal som kolegyňu,ktorá sa do Stupavy privydala.Vysvetľovala mi,čo to pre Stupavčanov vlastne kapusta znamená.Že v Stupave keď nakládajú kapustu,tak nič iné tam nedávajú.Ani jabĺčko,ani chren,........ani nič :) .Ak je tam čokoľvek navyše,tak je to nie ja kvasená kapusta,ale ČALAMÁDA :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

no koľko krajov, toľko spôsobov výroby kapusty ... dnes už každá rodina robí trochu ináč, trochu korenia, chren, a soli kopec, nielktorí skúšajú aj jabĺčka, ale to nie je jedno, aké jabĺčko tam ide .... musia byť také hnedé, hrubé, kožovité .... ale aj čistá kapusta má niečo do seba ...

 

viete, ako vraj prišli na výrobu kyslej kapusty ? :lol:

vďačíme za to rímskym légiám a ich zásobovaniu po cestách necestách .... naložili hlávky kapusty do sudov, vyložili na vozy a viezli po hrbolatých cestách celé týždne za vojskom .... často sa stalo, že z kapusty bola nakysnutá brečka, ale čo by nezjedol hladný legionár .... dokonca im to zachutilo a móda sa preniesla aj do patricijských domov ... tí uviazali súdok s kapustou na chrbát otrokovi , a otrok s ňou behal , lebo si mysleli, že kapustu treba ku kysnutiu natriasať .... zopár lenivejších otrokov prišlo na to, že kapustu netreba nosiť na prechádzky, skysne ona aj sama ...

a super zdravá pochúťka bola na svete :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Teraz nám tu v Bratislave a určite aj okolí konečne nasnežilo.

Minulú sezónu tu nebolo nič snehu a predminulú ani neviem :lol: .Mne už je sneh v našom regióne tak vzácny,že mi včara nedalo a cvakol som niejaké fotky,nech mám spomienku na čert vie aký dlhý čas,zas :)

Jednu sem nandám,aby ste videli aj vy ako vyzerá sneh :)

post-1427-1231226385_thumb.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov