Skočiť na obsah

Láska je ....


starsi

Odporúčané príspevky

laska, aspon u mna znamena mat rad, mat rad az tak, ze si nedokazem predstavit nebyt s milovanou osobu...chcem s nou byt tak casto ako sa len da....a samozrejme kopec inych veci...

staci mi drzat dotycneho za rucku, hladit ho po líci a pozerat sa mu hlboko do oci...

to jest moj momentalny nazor na pojem "laska".... ovplyvnena strasne vela faktormi...

 

je nadherne vediet, ze ste milovany....

 

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

láska je prízemný prejav citovej slabosti preto je dobré keď sme zaľúbený mať pri sebe milovanú osobu, aby sme si navzájom pomohli a podporovali sa...

toto je láska.

 

toto sa ma niekto pýtal po zhliadnutí jedného amerického patetického filmu : láska je prízemný prejav citovej slabosti ?

je to niečo, čo nás oberá o vlastnú osobnosť ? čo to je ...

 

priveľmi vzletné odpovede si to ani nežiada : niečo z tohto som odpovedala hneď ... teraz som myšlienku dokončila:

 

 

Láska je. Nie je to niečo, čo otriasa nebom a zemou ako v amerických filmoch. je to náklonnosť a priateľstvo a spolupatričnosť. Hádka a neha a vzájomná úcta a myšlienky a vôňa a hašterenie a radosť z dotyku. Jednoducho láska je.

A keď ešte včera bola, za jeden deň neskončí.

Keď skončí, bolo to sebectvo, nie láska.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

staci mi drzat dotycneho za rucku, hladit ho po líci a pozerat sa mu hlboko do oci...

nie dotycneho, ale dotycnu (v mojom pripade). inak suhlasim do bodky... booooze moj, aj ja chcem :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 11 mesiacmi...
  • Pred 1 mesiacom...

ked mas chut hadat sa len usmevom,

ked ta jedovate slova nedokazu otravit a za nezny dotyk by si vymenil aj pol sveta,

ked mlcis, pretoze slova by to mohli pokazit - na to, co chces povedat ta nenapada vhodna veta,

ked jej mas plnu hlavu, a predsa je vsetko ostatne tak jasne,

ked sa tesis z toho, ze ta drzi za ruku a necakas len na to, kedy zhasne

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Starší taký typ lásky o akej píšeš sa nenosí. To je stanovisko žien. Nevedia si vážiť takého muža čo takto prejavuje lásku, je to slaboch podľa nich. Takže ja hovorím že dnes už láska nie je, alebo nemá šancu.

 

A ešte nadľahčenie. Som niekde počul, že láska je prezlečený chtíč.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

chcela som sem napísať čosi významné ... niečo, čo konečne spraví bodku za definíciou lásky, niečo také, akože tak, a toto je láska ...

 

včera som prezrela stovky definícií, citátov známych aj menej známych, bývalých, súčasných a možno aj budúcich velikánov kdečoho ... múdrostí o láske kvantá, na celé strany, na kilá ...

každý jeden, kto cítil potrebu sa vyjadriť raz a navždy o láske, písal to svoje ... zo svojho pohľadu, zo svojej skúsenosti, svojich sklamaní, svojich lások ...

 

prečítať to tak zhutnene, ako som to robila včera ja, je láska všetko, a láska je nič, láska existuje a láska neexistuje, a láska je len k bohu a láska je trápenie, a láska je ........ všetko, čo si len kto vie predstaviť

 

svetoborná definícia z toho zrejme nebude ... možno to nakoniec bude ten verný pes a plný tanier a niečo .... niekde

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ťažko definvať lásku vedecky - je viac etáp jej vzniku a vplyv "chémie" je jej počiatkom, predpokladom pre jej vznik. A vždy ide o konkrétnu dvojicu a je to aj o "práci" na vzťahu. Definovaním tento základný ľudský cit stratí svoje čaro. Nie všetko sa dá pochopiť racionálne a iba jedno je isté - ide o prežitie rodu. Po určitej dobe potrebnej k samostatnosti ju už netreba, v prírode je to rozličné. Človek s pomocou rozumu a pravidieľ aj tieto veci ovplyvňuje. A samozrejme tiež ako kde - komunity, mnohoženstvo - aj to je "láska" ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

keď to nejde vedecky, a zrejme to ani nepôjde, ani zložito, a chémiu necháme bokom, možno to pôjde tak jednoduchšie ...

 

všetky tie prečítané citáty múdrych a slávnych nestáli za nič ... našla som niečo bez autora, len tak pomimo na nete, čo všetky tie definície strčí do vrecka :

 

 

" Láska nie je o počtoch nadýchnutí, je o chvíľach, ktoré nám dych berú. "

 

 

ámen.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vsetko, co pises na adresu tych ostatnych citatov, mozno pokojne povedat aj o tomto. to, ze sa ti to paci, neznamena, ze to vsetko ostatne strka do vrecka. a to, ze si take nieco niekolko hodin hladala, neznamena, ze si to musela najst alebo ze nieco take vobec je. mozno, ze si jednoducho niekolko hodin robila celkom nezmyselnu cinnost :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Toto som si včera zapísala, veľmi sa mi to páčilo, hlavne zavŕšenie tými hviezdami, a ako tak teraz pozerám, celkom sa to sem hodí :lol: :

 

"Lásku nemožno dokazovať, ani merať. Je ako Gabriela. Jestvuje, a to je všetko. Ak nejakú vec nechápeme, alebo ju nevieme vysvetliť, neznamená to ešte, že prestala jestvovať. Neviem nič o hviezdach, ale vidím ich na nebi, sú okrasou noci."

(z knihy Mulatka Gabriela od Jorge Amada)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

You can put yourself through all kinds of hell

When good love goes bad

Or you can believe love that comes and goes

Are meant to happen

Time to move on now even though each step

Would be hard to climb

But I still believe love will come along

Somewhere, someplace, sometime

 

Nasiel som to nahodou na nete celkom pekne...

 

Ale suhlasim s dollphinkou a jej podlenou vetou laska je to co teraz zazvam, coter citim, ako teraz milujem...

Inak mne sa najviac pacia tie iskicky v ociach, ktore som videl a ktore si budem dlho pamatat, ked sme sa pozerali na seba...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov