Skočiť na obsah

Láska je ....


starsi

Odporúčané príspevky

osobne na nahody v tejto oblasti velmi neverim, aj celkovo

 

asi dost zalezi aj od toho ake skusenosti vlastne s laskou mame, co plati teraz a javi sa ako laska, moze padnut neskor ako omyl

co som sa naucila, je lepsie nerobit kompromisy v zaklade, tym myslim pritazlivost, "nerusiaca" povaha, sex ako taky, potreby, pretoze sa da naucit mat rad, ale moze to byt casovana bomba, hoc aj o dvadsat rokov

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prospesnost pre koho?

...

Prospesnost je prakticka a meratelna vec. Pragmaticka a neromanticka. Laska je vacsinou pravy opak :)

Pragmaticka prospesnost je pragmaticka, romanticka prospesnost je romanticka. Prospesnost moze byt cielena, relativna, selektivna, fiktivna a aj s jej meratelnostou je to niekedy pofiderne. :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hehe, takze romanticka nepragmaticka a hlavne nelogicka a nemeratelna prospesnost lasky je vyjadritelna vyhradne pomocou subjektivnych pocitov. Cize ak mi to robi dobre, je to prospesne. Logicke ako to akvarko :)

 

...len sa obavam, ze v pripade realizovanej maximalnej lasky k zvieratkam by znasilnena civava mala asi diametralne odlisny nazor na "prospesnost tejto lasky". :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je prave klasicky priklad relativnej prospesnosti.

pragmatický

Slovník cudzích slov

vecný, praktický, zodpovedajúci potrebám praxe; dbajúci o vnútorné súvislosti; rozumne a chladne uvažujúci

http://www.slovnicek.sk/pragmatický

z hladiska civavy, v tvojom priklade, tazko hovorit o tom, ze je tam prospesnost, alebo dokonca, ze je tam prospesnost pragmaticka. Rovnako je asi tazko meratelna.

Aj ked kto vie, to by sa musela vyjadrit samotna civava co ona na to.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Myslim ze z pohladu civavy je vysledok tehto lasky - natrhnute creva nie len presne definovatelne, ale dokonca aj diagnostikovatelne a meratelne :)

 

A inac suhlas, ved ja tvrdim ze laska je hlavne sebecky cit, ktoreho prospesnost meriame podla toho, ako dobre robi nam. V pripade masochistickejsie zalozenych jedincov cloveku robi dobre, ked si laskou ublizuje. Asi tak nejak?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A inac suhlas, ved ja tvrdim ze laska je hlavne sebecky cit, ktoreho prospesnost meriame podla toho, ako dobre robi nam. V pripade masochistickejsie zalozenych jedincov cloveku robi dobre, ked si laskou ublizuje. Asi tak nejak?

Myslim, ze netreba vsetko detailizovat.

Je mozny vyskyt sadisticky zalozenych jedincov, ktori svojich partnerov zahrnu nesebeckou obetavou laskou, vid spominany priklad s dejom filmu Misery.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teda chvíľu tu človek nepozrie a aha ho, kde ste posunuli tú debatu? :)

No fakt pekne. romantická debata o láske a tu čosi o znásilnenej civave?

A slová ako merateľná a pragmatická. To ako ste sa dostaliu tak ďaleko. Som myslela, že ma hodilo do nejakej inej témy. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

flora...

 

Praco ina tema? Ked nad tym dumam, aj laska (ta cista, romanticka, eee...) je vlastne meratelna. Kolko zien predsa lasku "meria" podla prejavov - a nie podla toho, co citi partner? Teda nestaci, ked muz vyhlasi, ze vnutri mu hori plamen, srdce sa treopta ako motyl vo vetre, pri pohlade na zenu sa mu podlamuju kolena...pokial zabudne na vyrocie, neprinesie niekedy kvety, nepomoze s umyvanim okien atd?

Odmieta sa definovat laska pragmaticky a meratelne, ale ked pride na lamanie chleba, tak skoro vsetci vyzaduju tie hmotne, konkretne a meratelne ciny :)

 

Cim netvrdim, ze laska nema romanticku dimenziu, ani nahodou. Ale pokial neskoncim ako Robinson na opustenom ostrove (bez Piatka navyse), tak musim pocitat s tym, ze moja duchovne zalozena a romanticka partnerka bude za prejav ůasky povazovat aj nieco take neromanticke a materialne, ako ked ju zbavim povinnosti pol vikendu lietat po byte s prachovkou. Riadit zivot tymito romantickymi predstavami je najlepsou cestou ako sa len trapit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Láska je .... aj pocit nádhernej slobody ducha, bezpečia, naplnenie ženskosti.

 

Láska je .... aj keď vám podajú pohár vody, prikryjú dekou, chodia po špičkách, odnášajú zasmrkané vreckovky ..proste ak vás hýčkajú. :D

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Láska je .... aj keď vám podajú pohár vody, prikryjú dekou, chodia po špičkách, odnášajú zasmrkané vreckovky ..proste ak vás hýčkajú.

A ze vraj laska sa neda za peniaze kupit :D

Normalna, trosku lepsia, sukromna klinika :D)))

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

asi skoro ale aj tak sa chcem k tomu vyjadrit:

laska je to, ked radsej niekoho nechate ist svojou cestou, lebo vidite ze ta spolocna by ho priviedla do hrobu

 

 

 

zasa nevid vsetko tak cierne....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Láska je aj to, čo mnohým ľuďom chýba. Niektorí ľudia sa správajú tak, akoby nemali srdce, ale len sval. Potom sa čudujú, že ich v živote šťastie obchádza.

Hodnota človeka nezávisí od toho, čo si o nás myslia tí druhí ľudia, je to ich problém, nás sa to netýka.

Nenechajte si šliapať po sebe, po láske .... len milujte. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

moji rodicia su spolu cez 25 rokov, a prezili samozrejme chvile pekne, ale aj rusne

som mala pocit ze je medzi nimi uz skor kamaratsky vztah, zalozeny na dovere a porozumeni, vsak je jasne ze vasen opada pocas prvych rokov

 

ale co ma naozaj potesilo je to, ze vcera tatino zavolal mamine (kedze pracuje v zahranici) a povedal jej ze ju lubi

 

clovek si uvedomi, ze jeden je tu pre druheho, a je jedno co bolo v minulosti, co prezili, dolezite je ze su stale spolu, ze si vazia jeden druheho, a su rozhodnuti spolu zostarnut

 

:lach: pekné, len k vášni, ktorá "opadá počas prvých rokov" by som bola viacej optimistická :D, aj keď asi viem ako to bolo myslené.

Vášeň http://cs.wikipedia.org/wiki/Vášeň

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:lach: pekné, len k vášni, ktorá "opadá počas prvých rokov" by som bola viacej optimistická

...

Vášeň http://cs.wikipedia.org/wiki/Vášeň

 

sexualna vasen a vasen filatelistu voci znamkam, su predsa len trochu odlisne kategorie

aj ked je mozne, ze dvoch vasnivych filatelistov spoji na cely zivot v pevnom manzelsko-partnerskom zvazku

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

.. píšem, že treba zmýšľať viacej optimisticky, že vášeň doslova neopadá počas prvých rokov ... áno, zmení sa trošku, ale nie na niečo menej hodnotné... nie je to až také , akože, bu, bu.:lach: Vášeň je intenzívny a dlhodobý citový aj sexuálny vzťah medzi partnermi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Láska je ....

:( Manželia zbierajú náhle po byte boxery, podprsenku, varia, vysávajú, starajú sa spoločne o deti ...

Ľúbia sa ako kone, užívajú si vášnivý sex. Počúvajú dych svojho miláčka, skúmajú, čo na toho druhého platí.

Neľutujú čas a energiu, aby boli krásni, zvodní, tajomní, nedosažiteľní a provokatívni.

Proste mňam, mňam !

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov