Skočiť na obsah

Láska je ....


starsi

Odporúčané príspevky

"Kto chce psa biť, palicu si nájde."

elfant, viem, mal si " moc" na PF, máš svojich aj tu. Ak nie je niečo po tvojom ako by si ty chcel, tak smola.

Ja nie som hračka s ktorou sa môžeš hrať, zapíš si to láskavo za uši.

Tak, ako ma vidíš ty, aj poniektorí, to je blud, absurdné, k rozvodu dochádza vtedy, ak to medzi dvomi ľuďmi nefunguje, keď chýba láska, keď patrneri sa už fyzicky nepriťahujú, keď si nemajú čo povedať a podobne.

Len ja viem, v akom vzťahu doma žijem a či sme šťastní a či nie, tak isto ako aj vy viete, či máte doma harmonický vzťah a či nie, či ste rozvedení, či ste zdraví a aké máte problémy.

Čo je mi ľúto, že som na forum zatiahla naše súkromie aj svojho manžela, bolo to myslené v dobrom, ale žiaľ nedostalo sa mi pochopenia a ma to mrzí, že niečo také pekné ako naša láska sa na fore prekrútila celkom na niečo, čo nie je pravda.

Som obyčajný človek, ale viem milovať aj som milovaná a to nám NIKTO nezoberie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"Kto chce psa biť, palicu si nájde."

 

Čo je mi ľúto, že som na forum zatiahla naše súkromie aj svojho manžela

 

Nerad odbocujem od temy, ale tu palicu na seba si si nasla sama. Za cas co tu diskutujes si si uz mohla uvedomit, ze tahat sukromie na forum sa nevyplaca. Takisto neodporucam dalej pokracovat v osobnej rovine, to sa nevyplaca tiez.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"Kto chce psa biť, palicu si nájde."

elfant, viem, mal si " moc" na PF, máš svojich aj tu. Ak nie je niečo po tvojom ako by si ty chcel, tak smola.

Ja nie som hračka s ktorou sa môžeš hrať, zapíš si to láskavo za uši.

...

Som obyčajný človek, ale viem milovať aj som milovaná a to nám NIKTO nezoberie.

Mila iskricka. Predstava, ktoru tu prezentujes, ze dokazem zmanipulovat ludi na FSP natolko, ze ti pojdu po krku, mi vcelku lichoti, ale pravdu povediac, asi ma prilis demonizujes. Je aj druhe, vcelku prozaickejsie vysvetlenie, ze tvoje vykriky lasky a stastia, ktore postujes, jednoducho roznych ludi nabudia tak, ze reaguju ako reaguju. Osobne som rad, ked vidim stastneho a spokojneho cloveka. Pokial to ale prezentuje vsade, za kazdu cenu a niekedy aj trochu "nasilu", tak to vie byt pekne otravne. Rovnako ako profesionalny slnecny clovek - Dan Nekonecny, ktory je tak planovite presvetleny, ze sa ludia pytaju, ci to skor neprehnal s kokainom.

 

BTW To, co som pisal teraz na konci o obsesiach, nebolo o tebe. Pisal som to vseobecne a reagovala si zbytocne. Rovnako ti ani nemienim brat fakt, ze si milovana a vies milovat. V podstate mi je to u huby. :cotisisi:

 

Koniec off topicu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale kde...mna nenavist k jednemu cloveku drzi pri zivote jedna radost a rozhodne nemam pocit ze by som bol zdeptany a ubity.

tesim sa zo zivota a uzivam si ho a myslienka na onu osobu je len ceresnicka na torte.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dead, ja netvrdim, ze nenavist neexistuje, ze aj ja nemam mnohych "v zuboch",

niektorych viac, niektorych menej, jednoducho "ich nemusim",

branim sa vsak tomu "povznasaniu". Ze by som sa pri "cernejsich" myslienkach na ludi, ktorych "vobec nemusim" mohla citit povznesena. :cotisisi:

Ale vsak, kazdy sme z ineho cesta, no nie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

secretka

 

Ja ti rozumiem. Pride mi vsak trochu nerozumne vyhybat a branit sa niecomu, co nas sprevadza cely zivot. Samozrejme existuju sposoby, ako sa s tym vysporiadat a prijat to /odtial - potial/ je jednym z nich.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak to ozaj zalezi od povahy, niekomu sa to zda prirodzene, niekto zas uteka, kazdy robi len to, co mu je vlastne

Negativne emocie takisto patria k nam, takisto maju nejaky vyznam a takisto ich vyuzivame, aj vo svoj prospech.

skus dat nejaky priklad kedy je to v prospech, nech je to trochu jasnejsie
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zoberme si ako priklad film Mysery. Zena ho milovala a chcela sa on starat, byt stale s nim - jej motiv (k jeho utrpeniu) bol pozitvny. Napriek tomu pre neho to nebolo prospesne...:cotisisi:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Laska a nenavist sa zaraduju medzi hlboke a silne emocie, pricom stoja vzajomne v protiklade. Laska sa vnima ako emocia pozitivna a nenavist negativna.

 

Paradoxne sa mozu ale tieto znamienka menit, za urcitych okolnosti. Na jednej strane napr, opicia laska rodicov k detom, ktora im viac skodi, aj ked je v mene uslachtilych pohnutok. Rovnako je napr. aj nenavist k nespravodlivosti, zdanlivo negativna emocia, ktora je hnacim motorom ku konaniu prospesnych veci.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a co priklad nenavist v laske/vztahu vs prospesnost?

Prospesnost pre koho?

 

Podla vacsiny definicii lasky tuto uvedenych je laska vlastne sebecky cit - najkrajsia je neopatovana (teda co sa tyka len mna), definovana bola podla toho, co clovek sam citil. Alebo podla toho, co si myslel ze vnima (makky pohlad lesklych neznych oci...to je laska, alebo trava?).

 

Prospesnost je prakticka a meratelna vec. Pragmaticka a neromanticka. Laska je vacsinou pravy opak :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

laska je len nahoda, ci chyba v programe, ako tvrdia klasici... nieco na tom bude... :-)

 

čiže praktizovanie takého niečoho ako v Indnii

- manželstvo a rokmi príde aj láska

alebo dobíjanie vyvolenej, kt. nemá záujem (skutočne ho nemá - nehrá to),

no nakoniec podľahne

 

neexistuje?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov