Skočiť na obsah

Láska je ....


starsi

Odporúčané príspevky

najcistejsia laska je laska neopatovana, pretoze akonahle clovek spozna svoju druhu polovicku, je nuteny svoje vysnene predstavy upravovat, inak povedane, vracia sa na zem ^_^

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myslím že trocha preháňaš -_- ... respektíve ak žena je v tom "otrokárstve" to nie je dobou ale zlým rozdelením práce a povinností

no jasne, že preháňam, schválne, aby sme určité veci nepodceňovali ObrázokObrázok ... ale zas si neviem dosť dobre predstaviť, ako by som si niekedy na začiatku minulého storočia začala rozdeľovať prácu a povinnosti v domácnosti s mojim chlebodárcom (manželom), asi by mi stručne a jasne vysvetlil, kde je moje miesto a mala by som po vtákoch, to by bol ešte ten najjemnejší spôsobObrázok ... vtedy to jednoducho fachčilo na iných pravidlách Obrázok

 

Vtip je v tom, mometalne - tu a teraz mame lasku na megatony, miliony megaton, biliony... Je vsade, vsetci sa nou ohanaju, spravaju sa podla nej, ovplyvnuje nas ako nikdy pred tym. Ohrnate nosom nad dnesnou dobou a dnesnou mladezou? Myslim ze tazko najst v minulosti dobu, ked boli ludia tak malo pragmaticky, tak malo vypocitavy...a tak velmi za seba nechali hovorit emocie.

Je to naopak - zijeme v dobe citov.

 

úplne s Tebou súhlasím, len ešte je to v štádiu formovania Obrázok

 

zatial sa tu vyclenil jediny minus, okolo ktoreho sa to toci, a to rozvody, rovnako aj jediny plus, a to behanie po rozkvitnutej luke s vykrikmi "Lubim ta ...".

Dva mantinely na krajoch a medzi nimi tma ^_^

 

veď láska je len o dvoch mantineloch, buď ju máš, alebo nemáš, nič medzi tým nie je, alebo si niečo prevratné objavil? Sem s tým ObrázokObrázok
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

najcistejsia laska je laska neopatovana, pretoze akonahle clovek spozna svoju druhu polovicku, je nuteny svoje vysnene predstavy upravovat, inak povedane, vracia sa na zem ^_^

 

čiže, sladká nevedomosť?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

veď láska je len o dvoch mantineloch, buď ju máš, alebo nemáš, nič medzi tým nie je, alebo si niečo prevratné objavil? Sem s tým ObrázokObrázok

Lenze ten rozvod, alebo behanie po rozkvitnutej luke su skor len sprievodnymi prejavmi lasky a nie laska samotna.

Zrazu sa tu objavili rozne typy lasky, laska k cokolade, k sexu, k andulke, k vlasti ... ^_^

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

najcistejsia laska je laska neopatovana, pretoze akonahle clovek spozna svoju druhu polovicku, je nuteny svoje vysnene predstavy upravovat, inak povedane, vracia sa na zem :)

 

Dead, máš pravdu, najčistejšia a najkrajšia je láska neopatovaná - vysnívaná, platonická - taká anjelská, pretože existuje len v našich hlavách a je nepoškvrnená ľudskou nedokonalosťou

 

Lenze ten rozvod, alebo behanie po rozkvitnutej luke su skor len sprievodnymi prejavmi lasky a nie laska samotna.

Zrazu sa tu objavili rozne typy lasky, laska k cokolade, k sexu, k andulke, k vlasti ... :)

 

elf, tam kde sú sprievodné prejavy, tam je, resp. bola (v prípade rozvodu) aj láska, takže stále sa motáme v jej blízkosti :)

Ak niekto miluje čokoládu, sex, andulku alebo pistácie (ako napr. ja), tak tam nie je čo riešiť, to vieš, láska má mnoho podôb :) ^_^ -_-

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dead, máš pravdu, najčistejšia a najkrajšia je láska neopatovaná - vysnívaná, platonická - taká anjelská, pretože existuje len v našich hlavách a je nepoškvrnená ľudskou nedokonalosťou

To snad nieeeeee......???

 

Ved to je ospevovanie iluzie, predstavy. Je to len nieco, co sa odohrava v nasej hlave, misung chemie, virtualna realita, tazko to nazvat "skutocnostou". To by potom moholo platit na uplne vsetko - pretoze vysnivat si mozeme cokolvek.

O laske, ktora znie tak abstraktne toto kludne poviete - ale poviete aj svojmu partnerovi do oci, ze ten vysnivany a neexistujuci je oproti nim ovela lepsi, krajsi a dokonalejsi? Asi nie...

 

Co je na neopatovanej laske take uzasne? Teda - ak to nepocitam ako temu pre sladkobolne romance.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

najcistejsia laska je laska neopatovana, pretoze akonahle clovek spozna svoju druhu polovicku, je nuteny svoje vysnene predstavy upravovat, inak povedane, vracia sa na zem ^_^

mne sa akosi laska nespaja s niecim neohmatanym, zalubenie skor:)

 

Co je na neopatovanej laske take uzasne? Teda - ak to nepocitam ako temu pre sladkobolne romance.

uzasne nie, ale minimalne pozitivne, ze vobec nieco citis, niekedy je aj to vela

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co je na neopatovanej laske take uzasne? Teda - ak to nepocitam ako temu pre sladkobolne romance.

 

asi to, že nikdy nesklame. ^_^ Ale to sa už pohybujeme v rovine filozofických úvah, to je na dlhú debatu. Jasne, že najkrajší je cit, ktorý je aj príjemne hmatateľný, lenže nesie so sebou aj riziko sklamania, to je tá nevýhoda oproti neopätovanej, vysnívanej láske -_-

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

perinbabka -_-

 

Tak ja ti neviem...skusil som aj opatovanu, aj neopatovanu - a ta neopatovana verzia sa mi az tak moc nepacila. Asi nemam dostatocne masochisticke sklony, alebo co...a absolutny nedostatok klasicky romantickeho zmyslania, ktore by utrapenie sa xmrti zo spominaneho dovodu povazovalo za nieco pozitivne ^_^

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

elf, tam kde sú sprievodné prejavy, tam je, resp. bola (v prípade rozvodu) aj láska, takže stále sa motáme v jej blízkosti :)

Ak niekto miluje čokoládu, sex, andulku alebo pistácie (ako napr. ja), tak tam nie je čo riešiť, to vieš, láska má mnoho podôb -_- ^_^ :)

Sak praveze motame :) Ked sa motas okolo obchodu a nejdes dovnutra, tak sa ti kupit nepodari nic, aj ked sa motas tesne okolo :)

Drahí moji, už nefilozofujte toľko o láske, ale žite v láske. :D

Ved ty si dva dni uz len v realite, tak co tu strasis s proklamaciami ? :D
  • Pridať bod 1
  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co je na neopatovanej laske take uzasne? Teda - ak to nepocitam ako temu pre sladkobolne romance.

 

Prave ta iluzorna nepravda. Vymyslim si taky skaredy citat.

 

"...a ked prislo nato, zistil som, ze ma iba vypchavky v podprsenke"

 

ale je to samozrejme o spuste inych veci a zalezitosti, ktore nemusia byt prave hmatatelne :cotisisi:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To snad nieeeeee......???

Ved to je ospevovanie iluzie, predstavy. Je to len nieco, co sa odohrava v nasej hlave, misung chemie, virtualna realita, tazko to nazvat "skutocnostou". To by potom moholo platit na uplne vsetko - pretoze vysnivat si mozeme cokolvek.

Prave si povedal hlboku pravdu. Takto to dopadne ked sa zacne laska analyzovat a rozoberat na drobne. :cotisisi:

Vysnivat si mozeme cokolvek, potom uz len staci to zrealizovat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prave ta iluzorna nepravda. Vymyslim si taky skaredy citat.

 

"...a ked prislo nato, zistil som, ze ma iba vypchavky v podprsenke"

 

ale je to samozrejme o spuste inych veci a zalezitosti, ktore nemusia byt prave hmatatelne :cotisisi:

 

Hehe.

Ale pokracujuc v spominanom priklade: "...ale toto chvilkove sklamanie bolo bohato vynahradene bozskym oralom." :)

Pripadne "oral" je mozne nahradit za gulas, filmovy vkus, roztomile zvatlanie, proste cokolvek - realne.

 

Aj ked uznavam, ze ten odrb s push-upkami dokaze cloveku neraz iluzie zhodit do zumpy. Teraz len dumam ci je horsie (z pohladu lasky, ovsemze!!!), ked zeny casto takto vyslovene klamu telom - alebo ked muzi jednoducho nedavaju najavo vobec nic a zena moze len hadat, co sa skryva v rifliach. (ono ani push up neurobi z nuliek stvorky).

 

No veru, praktizovanie lasky je trnista cesta lemovana nahrobkami tych, co nezvladli celny stret s realitou :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ved to je ospevovanie iluzie, predstavy. Je to len nieco, co sa odohrava v nasej hlave, misung chemie, virtualna realita, tazko to nazvat "skutocnostou".

 

veď práve to je to krásne a nádherné. To, že si veci predstavuješ a domýšľaš. Aký asi je? Ako sa správa. Páči sa mu to, alebo ono? Veď to je to pekné, to nevypovedané.

Keď je už všetko jasné, tak to stráca jeden veľký rozmer a to je to tajomno medzi dvoma ľuďmi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

trochu unavena realita, podla mna s partnerom, ktory ti vyhovuje, je prave objavovanie a prezivanie lepsie nez snivanie

 

áno objavovanie má niečo do seba. Tak aby som bola presná najkrajšie je to objavovanie. :cotisisi:

 

Netreba ani príliš vysoko lietať v oblakoch a čím skôr človeka spoznať v reálnom živote.

 

nesúhlasím. niekedy sa tak oberieme o vlastné ilúzie. a mne sa ilúzia páči.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nieco na sposob, ked clovek prezije viac etap vztahu/vztahov, realitu a casom dochadza k tomuto poznaniu

 

veď práve to je to krásne a nádherné. To, že si veci predstavuješ a domýšľaš. Aký asi je? Ako sa správa. Páči sa mu to, alebo ono? Veď to je to pekné, to nevypovedané.

objavovanie a prezivanie nevylucuje predsa snivanie :cotisisi:

ked sa chces chytat za slovicka, tak by tam spravne malo byt predstavovanie si, domyslanie si

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie, realita s partnerom je fajn stále.

a najfajnejsia je tyzden pred rozvodom, pri deleni si spolocne nadobudnuteho majetku :)

ked sa chces chytat za slovicka, tak by tam spravne malo byt predstavovanie si, domyslanie si

ale sak to je ok, ja som sa pytal na unavenu realitu, to mi nie je jasne :cotisisi:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov