Skočiť na obsah

Láska je ....


starsi

Odporúčané príspevky

Láska je fakt božská.

No pre lásku Vás niekedy niekto môže sa snažiť aj potupovať, nepravdivé vecí o Vás hovoriť, chcieť uškodiť, ale láska vydrží, pretrvá. :)

 

Milujem Ťa Bože, Milujem Ťa Jozef. :) :) (oni, to veľmi dobre vedia, ale chcela som to prejaviť aj takto virtuálnô)

:) :thumbsup: :ejha:

  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

elfant, nebudes ty cerstvo zamilovany? ci? :)

Je to mozne vysvetlenie, alebo mam len tak dobru pamat. :) Spomenul som si na casy ked som povinne miloval Sovietsky zvaz :thumbsup:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takmer sloniu pamat?

 

no ide jar..mozno sa od teba dockame prispevku "Milujem Ťa Bohyňa, Milujem Ťa Ruženka" *

 

 

*nehodiace sa skrtnite

 

no laska k ZSSR vydrzala pomerne dlho..bol to stabilny vztah :thumbsup:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Láska je fakt božská.

No pre lásku Vás niekedy niekto môže sa snažiť aj potupovať, nepravdivé vecí o Vás hovoriť, chcieť uškodiť, ale láska vydrží, pretrvá. :)

 

Milujem Ťa Bože, Milujem Ťa Jozef. :) :) (oni, to veľmi dobre vedia, ale chcela som to prejaviť aj takto virtuálnô)

:) :thumbsup: :ejha:

 

 

čo?

  • Pridať bod 3
  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ide jar..mozno sa od teba dockame prispevku "Milujem Ťa Bohyňa, Milujem Ťa Ruženka" *

Jednym z prejavov zalubenia a trestenia s tym spojeneho, je tuzba po tom, aby cely svet zdielal tuto zmenu psychiky. Preto sa aj na muroch objavuju napisy "Ruzenka lubym ta", alebo "Karmen Bohina Novakova - velka LASKA :thumbsup: ". Niektori ludia to proste potrebuju vykricat urbi et orbi, lebo by im asi odletel dekel. Druhi si to radsej drzia v sebe a tesia sa potichu. :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

láska presvieti znútra,

na zaláskovanom človeku je to vidieť, a opätovanú lásku je vidieť dvojnásobne, endorfíny ani nestíhajú tú dupľu ... :)

 

 

nie je treba kričať to do sveta,

tá presvetlená láska a vnútorné prežívanie je krajšie ako akékoľvek teatrálne kričanie do sveta ... :thumbsup:

 

vždy mi pri tom napadne jedna prastará historka, keď sme ako mládež chodili v piatky a soboty po škole a po práci v partii posedieť, na zábavy, proste von ... tiež sme neboli ticho, mládež musí vykričať do sveta, že je mladá, ale toto bolo iné : )

pomaly sa utvorili páriky, a jeden bývalý spolužiak sa tiež zamiloval, bol to šašo, ktorý nejakú dobu každý krát, keď sme v noci išli domov, na celé tmavé sídlisko pravidelne kričal :

" štefka milujem ťa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! "

 

oni dvaja so štefkou sa prví vzali, a ako prví po nedlhom čase rozviedli ...

odvtedy som na takéto divadelné prejavy citlivá, akosi to vo mne zostalo ako memento, ani tie jeho výkriky sa mi nezdali už vtedy priveľmi úprimné,

skôr také ... aha, ako ja milujem a ja som ten, čo to vykričí a pobudí sísdlisko ... : )

nie je to isteže pravidlo, ale často si na to spomeniem :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dobre, ok, povedala by som, že máš pravdu, pretože postavenie ženy, matky a manželky v rodine a v spoločnosti prešlo značným vývojom. Ale pýtam sa,čo to bola za spoločnosť, ktorá vlastne nútila ženy rozmýšľať presne takým spôsobom, ako si opísal? Veď to nebola rovnoprávnosť medzi mužom a ženou vo vzťahu, to bolo otrokárstvo! (to je trošku prehnané)

Žena akurát tak mohla držať hubu a krok, lebo nemala inú možnosť. Ženy boli chudery, mnohé si to ani neuvedomovali, brali to ako „normál“., že to tak musí byť. V niektorých manželstvách to aj dnes takto fachčí, bohužiaľ. Takéto spolužitie by sa vám zdalo fér ?Hlavne, že by sme štatisticky znížili rozvodovosť? Veď to je postavené na hlavu a navyše sa to prieči kritériám slobodneho a rovnoprávneho vzťahu muža a ženy v spoločnosti.

myslím že trocha preháňaš :thumbsup: ... respektíve ak žena je v tom "otrokárstve" to nie je dobou ale zlým rozdelením práce a povinností

moja skusenost je taka, ze prvym dovodom je ochladnutie citov, preto, ze sa ti ludia poznali velmi biedne, ked do manzelstva sli, druhym je nevera, muzska nevera povacsine,

 

 

z prvou časťou súhlasím ... čo sa týka tej nevery ešte že si tam napísala poväcsine :) lebo by to pôsobilo dosť tendenčne :) ... i keď verím že máš v tom lepší prehľad ako ja

 

inak hlavne súhlasím s tomassim / kto by to bol povedal /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

" štefka milujem ťa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ! "

v prvom momente som tam videla stetka:)

 

ale inak averziu voci teatralnym vyznaniam uplne zdielam, keby partner nieco take na mna vytiahol, tak skor utekam

vzdy ma pri takychto prejavoch napadne, ze tam skor nie je vsetko v poriadku a nieco sa snazi prebit niecim

  • Pridať bod 2
  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

perinbabka...

 

Ved ja nevravim, ze s takym "stredovekym" systemom a postavenim zien suhlasim, akurat ze - proste, niektore veci nemusia zniet prijemne aj ked davaju zmysel a niektore pozitivne veci (napr. emancipacia zien), mozu viest k vseobecne negativne chapanym veciam (napr. rozvody).

Ale myslim ze to k tomu patri.

Ved dokelu - kolko dozivotnych zmluv bez akejkolvek moznosti ich zrusenia, alebo vystupenia z nich, clovek akceptuje a podpisuje? To sa budeme vari tvarit, ze akurat pri vybere partnera nema clovek pravo urobit chybu? :)

 

pinkus...

 

ze prvym dovodom je ochladnutie citov, preto, ze sa ti ludia poznali velmi biedne, ked do manzelstva sli, druhym je nevera, muzska nevera povacsine,

Sice by som mozno uvadzal ine dovody - ale prave tieto len potvrdzuju moje slova. Pretoze ak zena nema na vyber a nikto jej nikdy nepovedal ze nejaky vyber moze existovat.... city nebude ocakavat, porozumenie nebude ocakavat, ale aj tak sa bude snazit byt dobrou zenou, tak ako zen v jej rodine 3000 rokov dozadu. A muzsku neveru nebude rozoberat, pretoze to predsa k muzskej podstate patri... A jasneze svojho muza poznat nebude, pretoze ju vo veku 14 rokov jej rodicia vydaju za nejakeho uplne cudzieho chlapa, ktory bude "dobra partia". No a co?

 

Ale to uz asi nie je moc o laske, co?

 

Vtip je v tom, mometalne - tu a teraz mame lasku na megatony, miliony megaton, biliony... Je vsade, vsetci sa nou ohanaju, spravaju sa podla nej, ovplyvnuje nas ako nikdy pred tym. Ohrnate nosom nad dnesnou dobou a dnesnou mladezou? Myslim ze tazko najst v minulosti dobu, ked boli ludia tak malo pragmaticky, tak malo vypocitavy...a tak velmi za seba nechali hovorit emocie.

Je to naopak - zijeme v dobe citov.

Akurat z toho niekedy ludom hrabe a tak vseobecne je na to divny pohlad :thumbsup:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tiez si myslim, ze rozvod ako taky je vnimany vseobecne negativne, pritom je to istym sposobom riesenie, ked pozeram na rozvod nasich, nedokazem ho vnimat ako prehru, skor naopak, sice hovorim len z pozicie pozorovatela, ale aj tak, niekedy nie je lepsie riesenie

 

 

To sa budeme vari tvarit, ze akurat pri vybere partnera nema clovek pravo urobit chybu? :thumbsup:

 

nemusi ist len o chybu vo vybere partnera, svoje spravi aj vyvoj

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak teraz neviem. Tema je "Láska je .... Definície lásky" a zadanie je jednoznacne a jasne.

Laska, moze byt pricinou vela udalosti, stastie, nestastie a co ja viem co este.

Nie vzdy to konci spoluzitim, alebo manzelstvom.

 

Tak na akeho certa sa stale tocite okolo rozvodov ? Urcite sa tu najde vhodnejsia tema na rozoberanie statistickej pravdepodobnosti rozchodu manzelstiev v korelacii so spolocenskym zriadenim, demografiou obyvatelstva, vyskytom zatmeni slnka a mesiaca v danej oblasti. :thumbsup:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pretoze laska a fungujuce vztahy su vlastne nudne. Aby to fungovalo, musi fongovat zopar stoviek rozlicnych "veci"...

 

Ale staci ze len niektora nefunguje, je tu problem. Kriza, koniec lasky, rozchod, rozvod. A to co "nefunguje" moze byt vzdy nieco ina, ina kombinacia. Jednoducho, nestastne vztahy su ovela variabilnejsie, ako tie stastne :thumbsup:

  • Pridať bod 1
  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Znova, naco do toho montujete vztahy ? Laska sama o sebe je variabilna dostatocne.

 

Je tu tema "ako sa rozchadzate", pre tych co je to malo je tu tema "hromadne katastrofy". Laska sama o sebe nie je vobec chudobnou temou. Alebo je tu nedostatok fantazie ?

 

a nepisal tu dakto, ze tak ako je plus je aj minus?:)

vsak prave, plus, minus, plus aj minus a to cele vela krat na kvadrat a aj na hlavu postavene :thumbsup:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Znova, naco do toho montujete vztahy ? Laska sama o sebe je variabilna dostatocne.

No ze preco prave vztah? Pretoze z urciteho pohladu to s tym neoddelitelne suvisi...

 

vzťah všeobecne:

a) okolnosť, že niekto alebo niečo je v nejakej súvislosti, spojitosti s niekým alebo niečím

:thumbsup: emocionálne voľný a uvedomený (v užšom zmysle len kladný) postoj človeka k niekomu alebo niečomu vyjadrujúci jeho životnú či spoločenskú pozíciu

c) výsledok myšlienkového porovnania rôznych objektov alebo stránok toho istého objektu

Cize aj platonicka laska k Lare Croft (tej z hry) je vztah. Nenaplnena laska je vztah. Hormonalne predavkovanie a nadrzanost co skonci akurat pri jednovecernom ocareni a brutalnom sexe na jednu noc je vztah. Atd, atd.

 

Ak sa vyhnes akemukolvek vztahu, tak co budes rozoberat pri laske? Kua, sak aj laska k jedlu vyjadruje moj vztah k jedlu :)

(aj ked mam taky decentny pocit, ze v tomto pripade moje hlboke a uprimne city nie su prilis opatovane)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pises pravdivo, nepopieram. Ale budes sa v teme o jedle rozpisovat o traveni ? Lebo aj to suvisi s jedlom neoddelitelne.

Alebo tam budes nedajboze rozoberat problemy s vylucovanim ?

 

Aj tam suvisi jedno s druhym.

Tema je "Láska je .... Definície lásky" a nie "Láska je .... A mozne prusery s nou spojene".

... aj ked aj to by mohla byt zaujimava tema

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a ide tu o diskusiu ako taku a kam sa vyvinie, alebo len kazdy napiseme svoju definiciu lasky a amen?

 

podla mna je chybou vyclenovat minusy, ktore patria k plusom a tiez ich svojim sposobom definuju

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pises pravdivo, nepopieram. Ale budes sa v teme o jedle rozpisovat o traveni ? Lebo aj to suvisi s jedlom neoddelitelne.

Alebo tam budes nedajboze rozoberat problemy s vylucovanim ?

Ze vahas :)

 

a ide tu o diskusiu ako taku a kam sa vyvinie, alebo len kazdy napiseme svoju definiciu lasky a amen?

LAska nema definiciu.

Laska je proste strasne fajn :thumbsup:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zatial sa tu vyclenil jediny minus, okolo ktoreho sa to toci, a to rozvody, rovnako aj jediny plus, a to behanie po rozkvitnutej luke s vykrikmi "Lubim ta ...".

Dva mantinely na krajoch a medzi nimi tma :)

Ze vahas

Sak prave, ze nevaham ... :thumbsup:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

skúsime to bez xatu, a okrem toho :

 

pripomenuli ste mi jednu moju obľúbenú knihu o knihách. doslova o knihách z celej histórie kníhtlače.

 

je tam okrem iného písané o jednom stedovekom vedátorovi, ktorý urobil poriadok vo veciach lásky, a skatalogizoval a podelil do kategórií všetky druhy a formy, ktoré v jeho stredovekom zatemnenom mozgu len napadli ... zaujímavé, okrem telesnej.

 

mno.

 

rozkategorizované je to trochu aj tu v Meziľudských vzťahoch

/ s dôrazom na medziľudských /

 

všetky témy sú dosť rozsiahle

v tejto téme sa píše o láske ako takej ...

Láska je ... definície lásky

 

okrem toho

Platonická láska

Žiarlivosť

Bývalé vzťahy

Vyznania lásky

Ako sa rozchádzate

Ako dlho trvá, kým sa zaľúbite ?

 

netreba cpať všetko do jednej témy, láska nekončí len spolužitím na večné veky vekov a prípadne rozvodmi ...

- ale tým všetkým, o čom je tu kopa tém.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Niekedy som tak rozmýšľala, že pri láske nehraje rolu - kto si, alebo čím si.

Nehraje rolu vzdelanie, či postavenie. Je jedno či si bezdomovec, či minister. Každý túži po tej naozajstnej láske, aby ho mal rád ten druhý pre neho samého a nie pre niečo iné. ( v tom, to má ten bezdomovec dokonca lepšie).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov