Skočiť na obsah

Láska je ....


starsi

Odporúčané príspevky

je to moc, ktoru ma niekto nad nasou osobou

 

celkom dobre si to vystihol. Chcela som napísať, že je to myslieť na toho druhého ráno keď vstávaš a večer keď usínaš.

A ešte celý dlhý deň. No to nie je láska, ale zaľubenie a úplne pobláznenie. To sa časom zmení na tú naozajstnú lásku, alebo to nejak samé vyprchá a rozplynie sa.

 

A čo je láska? Ani neviem. Možno to, že vieš na čo ten druhý myslí bez toho, aby musel niečo povedať.

To keď si vystačíte sami dvaja a stále si máte čo povedať. To keď cítiš, že ti ten druhý rozumie vo všetkom. Keď pred ním nemáš žiadne tajomstvá a vieš, že mu môžeš všetko povedať, a aj mu to hovoríš. Keď ti je zároveň partnerom, a aj najlepším priateľom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a prečo by človek mal byť nahnevaný na lásku a chcel ju "vypnúť"?

 

Láska ...pozrieš na človeka a hneď vidíš, že miluje ...oči žiaria šťastím, usmieva sa..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

človek môže byť nahnevaný na všetko, na život, na suseda, na lásku, či to môže prežívať a milovať

môže byť nahnevaný na lásku, lebo mu nie je dopriata, môže byť nahnevaný na to, že nie je opätovaná, môže by nahnevaný, lebo jeho dávka šťastia je inde ... a môže byť na ňu nahnevaný ešte z tisíc iných dôvodov, ako na všetko iné v živote.

 

nie každý prežíva lásku spôsobom "po samý spodok smotana".

 

 

spýtajte sa šesť miliárd ľudí, čo je láska, a každý odpovie ináč

je to úplne normálne a logické, každý žije svoj život, svoje emócie, svoju dávku šťastia či nešťastia, svoje dosiahnuteľné a nedosiahnuteľné méty a lásky a osobné tragédie či komédie ...

 

ako všetci ľudia predtým a potom, s láskou je to rovnako ako s časom, životom, osudom - každý čo len trochu premýšlivý človek sa cíti byť povinný povedať svoju definíciu na život, čas, priateľstvo či lásku ...

dôkazom je plný net výrokov, citátov slávnych, výmyslov čitateľov či blogerov, toto je len časť

výroky o láske

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Laska je, ked city pracuju nadcas a rozum ma nahradne volno. :thumbsup:

 

Aj preto je to asi take krasne, aj preto chceme byt stale zalubeni,

aj ked to nie vzdy vydrzi po cely zivot ... iba do jednej, tej istej osoby.

 

A co tak laska k peniazom, laska k reznom, k pivecku, sebalaska ... ze taka nie je krasna?

Vsak aj to je laska, nie ? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pokial sa clovek rozhodne kvoli sniclu, alebo pivu, ist v sveta kraj, kvoli nim po nociach nespi a ich prevzdycha, pokial si kvoli nim meni fejsbukovsky status kazdu pol hodinu, da si ich do vztahu a pokial ich nosi neustale na srdci, ich fotky ukazuje vsetkym, tak je to samozrejme krasne :thumbsup:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To tie krasavice, ktore si praju hlavne mier na celom svete /mier pevny, dlhy, silny/ :)

a "uprimnou laskou" sa zamiluju do cloveka, ktory "sa topi" v peniazoch ...

... to je urcite ta prava, krasna a seriozna laska bez akychkolvek postrannych umyslov. :thumbsup:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

secretka..

 

Nebol by som az tak kriticky :)

 

Ved sa na to pozri logicky. Zena ma pud sebazachovy a hlavne materinsky pud. Takze predpoklada, ze musi nejaku dobu prezit - a niekedy v buducnosti (po veeeela party a veeeela plastikach) bude mat deti. Mat deti stoji peniaze, vela penazi. Doktori, skola, dalsia skoda, oblecenia, 27 856 dalsich veci. Plus navyse svet je vcelku hnusny, nepriatelsky, cloveka sa nikto nezastane, tazko mu niekto pomoze. Nikdy nevies aka smola sa ti stane a ci obycajnou hrackou osudu neskoncis na kolenach a na ulici. A pokial aj nieco potrebujes vybavit legalne - vari to je az take lahke? Ako casto, aj pri uplne koser veciach, uplne legitimnych, sa clovek bez protekcia a uplatkov nikam nedostane?

 

A co z toho vyplyva? Ze partner mocny, vplyvny a bohaty je vlastne uplne logicke a spravne riesenie. Je to riesenie vyplyvajuce zo zenskej podstaty, ktore sa snazi rozmyslat do buducnosti a planovat.

A ked sa taka "nicka" vdaka vplyvnemu partnerovi dostane na vyslnie showbiznisu - co ine to je, nez snaha sa postavit na vlastne nohy? Nie kazdy ma mozog jadroveho fyzika a ked dotycna ovplyva akurat chrumkavou postavou a vypracovanym prehltacim reflexom, vari ju mozeme obvinovat z toho, ze sa snazi vyuzit to co vie a co ma? A nehnije niekde na podpore?

 

Ach a laska...to poblaznenie pominie po zopar mesiacoch. Dlhorocne partnerstva funguju na zaklade inych veci. Tamto riesenie prirodzene nie je pre kazdeho, ale moze byt zakladom uspesneho, spokojneho a vyrovnaneho zivota - ktory prinesie hmotne zabezpecenie (co je nahodou dost dolezite - asi maloktora zena suhlasi, ze idealny partner je dokonaly chlap, ktory ale dlhodobo nema vobec nijaku pracu, ze?).

 

Paradoxne je, ze v tychto pripadoch vychadzaju muzi prave ako ti emocionalni a nie racionalne mrchy. Ved co ine je - zohnat si milenku/partnerku/manzelku, ktora ma len (hlavne) ocarujuci vzhlad? Hadkanie vlastneho ega, pysenie sa...alebo vseobecne uspokojovanie relativne jednoduchych emocianalnych tuzob. Nijake dlhodobe planovanie. A ked sa postarsi bohaty muz zblazni do mladej zlatokopky - tie skutocne emocie, ta skutocna laska je nakoniec len na jeho strane.

 

Ono to nie je az take jednoduche ako by sa mohlo zdat :thumbsup: :(

  • Pridať bod 3
  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

U tých zlatokopiek ide o vypočítavú lásku.

 

K tej krásnej, serioznej láske, bez postranných úmyslov, to som myslela priateľstvo, ktoré je tiež veľmi vzácne.

 

Inak, som rada, že nie som dáka vychýrená krásavica, aj keď nie som na zahodenie a do železa ešte snáď nepatrím ... no mier, pokoj ľuďom dobrej vôle si želám,

ten mier(pevný, dlhý, silný)jedine tak u manžela, ktorého nadovšetko milujem .. brali sme sa chudobní, ako dve kostolné myši, čo sa jedná o financie, ale láskou sme boli, aj sme bohatíííí a dúfam, že to vydržííí. :thumbsup:

  • Odobrať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ono to nie je az take jednoduche ako by sa mohlo zdat

 

pravda, pravda.

Buďme reálne, ktorá z nás žien si občas neuvodomí, aj finančné výhody vo vzťahu v ktorom žijeme.

A myslím si, keby ženy boli finančne viac sebestačné podstatne viac partnerských a manželských vzťahov by už bolo minulosťou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A myslím si, keby ženy boli finančne viac sebestačné podstatne viac partnerských a manželských vzťahov by už bolo minulosťou.

Presne tak :thumbsup:

to co v skutocnosti rozbija manzelstva je zenska emancipacia, podpora materstva, materske skolky, zamestnavanie zien a porovnatelne platy s muzmi. Zaroven ak liberalna spolocnost, ktora slobodnu matku ci rozvedenu zenu neukamenuje ani nevyzenie chcipnut do lesa.

Ked zeny nemali na vyber - a tam kde dnes zeny nemaju na vyber - nerozvadzaju sa, aj ked im to zakony dovoluju. Je to otazka zivota a smrti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

samozrejme, ze s tebou vobec nesuhlasim... a asi nebudem jedina... c-c-c, klesnu ti preferencie...

No to vies, ja pragmaticka swinucha...aj v laske hovori statistika v moj prospech :thumbsup:

 

Ale prakticky - som zvedavy, ktora zena by sa rozviedla, ak by mala 100% istotu ze by jej sud nedal deti, jej vlastna rodina by ju zavrhla, pracu by prinajlepsom zohnala velmi podpriemerne platenu, ini chlapi by o nu (ako o poskvrnenu a vyjazdenu) ani bicykel neopreli? Asi by vacsina prhltla cokolvek, kaslala na to ci jej muz rozumie a ci brnia na tej istej strune, kaslala by na pripadnu neveru, kaslala by na sebarealizaciu v kariere - a radsej by bola poslusnou zenuskou, ktora by sa starala o rodinny krb, dusevne blaho zivitela rodiny a nerypala sa do veci, do ktorych jej nic nie je. Proste viktoriansky ideal. A kedze by tak zili jej predkovia poslednych 3000 rokov a 100% jej rodiny a znamy, ani vo sne by ju nenapadlo, ze je nieco nespravne, ze jej nieco chyba.

Laska by bola druhorada, vec z romanov, nieco pre rozmaznanych a najbohatsich, co si toto (niekedy) mozu dovolit. Bezny clovek mal co robit aby prezil, na taketo hluposti nebol cas. A ono, pokial ju manzel prilis nebil,nebolo to az take zle - no nie?

 

Jaj, laaaaaska... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

podla mna v tomto robi dost vela aj vychova a prostredie, v ktorom zije

ak je dieta vedene k samostatnosti, k tomu, ze problemy sa riesia, zaroven vidi, ze rovnako funguje jeho okolie, taky clovek ostane tazsie v nefungujucom zvazku, aj keby nebola financna situacia ruzova, moj nazor

 

druha vec, ktoru si rodicia mozno nie vzdy uvedomuju, deti do seba vsetko nasiaknu ako spongia, aj podvedome, aj vsetko negativne, a aj to, akym sposobom rodicia (ne)riesia svoje problemy

ak ma pred sebou rodica, ktory sa dokazal popasovat s tvrdou realitou, vychoval ho aj ked rozvedeny, dral sa v roznych pracach, aby mu zabezpecil co najviac, vazi si to mozno o to viac a hlavne ma pred sebou zivy priklad, ze to ide, aj ked je ozaj tazko

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja si pomôžem jedným pekným citátom

 

Říkáš: miluji déšť, když však prší, jdeš se schovat, abys nezmokl. Říkáš: miluji slunce, když však svítí, jdeš se schovat do stínu. Mám strach, že mi jednoho dne řekneš: miluji tě.

čo sa týka tých rozvodov ... predsa jednoduchšie je sa rozviesť ako riešiť problémy ktoré nastali

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

čo sa týka tých rozvodov ... predsa jednoduchšie je sa rozviesť ako riešiť problémy ktoré nastali

nemyslim, niekedy je to prave tazsie, aj spravit krok, vyrovnat sa s tym, aj zabezpecit zivobytie pre 2+ a aj ine problemy

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No to vies, ja pragmaticka swinucha...aj v laske hovori statistika v moj prospech :thumbsup:

Ale prakticky - som zvedavy, ktora zena by sa rozviedla, ak by mala 100% istotu ze by jej sud nedal deti, jej vlastna rodina by ju zavrhla, pracu by prinajlepsom zohnala velmi podpriemerne platenu, ini chlapi by o nu (ako o poskvrnenu a vyjazdenu) ani bicykel neopreli?

Pragmatika nepusti, aj ked v kazdej, aj tej najprudernejsej dobe, bola realita ina. Aj vo viktorianskom Anglicku utekali zeny bohatych muzov s cirkusom a aj Viktorka z Babicky sa vykaslala na bohateho zenicha a utiekla s cernym myslivcem. :)

 

Kamenovanie bol mozno ucinny trest, zavedeny bol ale preto, ze dovod zeny aj tak robili co chceli a utekali.

 

Eduard VIII. sa nechal napriklad spolocensky ukamenovat, vzdal sa tronu, vyvolal vladnu krizu a ako jediny panovnik v historii Britanie radsej zil s rozvedenou Americankou, navyse hereckou.

Statisticky, alebo skor historicky vzate, cim prudernejsia spolocnost s prisnymi trestami, tym vacsie excesy proti moralke sa v nej vyskytovali.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hm. Aj rozvod je riesenie. A niekedy praveze uspesne a spravne.

 

Takto ohrnat nos nad rozvodmi je vlastne zvlastne - vobec sa neberie do uvahy moznost, ze pri vstupe do manzelstva mohol clovek urobit chybu. Jednoducho sa berie ze manzelstvo bolo spravne, je spravne, partner je spravny - a jedina zasadna chyba je v tom, ze to niekto "vzda". Nonsens. Ludia sa mylia, vieme ze sa mylia, ale tvarime sa, ze pri vybere partnera sa nemozu pomylit?

A ak sa mozu pomylit, tak preco zavrhovat jedno z logickych a spravnych rieseni? (prirodzene, vzdy treba brat do uvahy aj nejake veci naokolo)

 

Laska je vlastne druhorada, pretoze ide o tie pragmaticke otazky ci vztah funguje alebo nie.

 

A keby mi niekto namietol, ze laska ma byt na prvom mieste - nemoze byt predsa proti rozvodu, ak z manzelstva laska vyprchala a len po odluceni si clovek moze najst novu :)

 

Z romantickeho aj praktickeho pohladu sa neda nic namietat :thumbsup:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hm. Aj rozvod je riesenie. A niekedy praveze uspesne a spravne.

 

samozrejme ale dakedy nesprávne a unáhlené

 

nemyslim, niekedy je to prave tazsie, aj spravit krok, vyrovnat sa s tym, aj zabezpecit zivobytie pre 2+ a aj ine problemy

 

to máš pravdu, ale potom sa očakáva pomoc od svojej rodiny, že nie je na to sam/a .... čo je samozrejme pochopiteľné že nie je

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Laska je vlastne druhorada, pretoze ide o tie pragmaticke otazky ci vztah funguje alebo nie.

Ako u koho, je to otazka priorit, ktore nemusia byt nutne racionalne a navyse, kazdy mame ten svoj rebricek hodnot do kurina iny.

Niekedy "chcem" prebije velmi lahko cele racio. Alebo si racio prisposobi svojim potrebam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Láska je bozk, objatie, tanec srdc, láska je šťastie, smiech, ale aj smútok, plač, láska je ten najvzácnejší dar, ktorý presahuje všetko, je to ten najsilnejší a najvzácnejší cit, moc, láska pochádza od Najvyššej Lásky a tým je Stvoriteľ. :thumbsup:

  • Odobrať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov