Skočiť na obsah

Láska je ....


starsi

Odporúčané príspevky

Láska je, keď ti tvoje šteniatko olíže tvar, aj keď si ho nechala samé cely deň.

A teraz vážne..... to záleží od uhlu pohladu

Pesimista vám povie, že láska je mučiteľom ľudskej duše.

Rýdzi materialista odpovie, že láska je prejavom citovej slabosti alebo si pod ňou predstavuje len sexuálny pud.

Naivní romantik odrecituje ľúbostný sonet a potom zasnene odíde do svojho sveta fantázie, alebo povie : „ Láska pre mňa znamená zmysel života. “

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Celkom zaujímavá myšlienka o tom, čo je to "láska" z knihy Paula Coelha - Brida, znie:

 

"...když lidé uvažují o reinkarnaci, vždycky stojí před velice těžkou otázkou: jestliže bylo na Zemi zpočátku tak málo lidských bytostí, zatímco dnes je jich tolik, odkud se vzaly ty nové duše? Odpověď je prostá. V určitých reinkarnacích se dělíme. Stejně jako krystaly a hvězdy, stejně jako buňky a rostliny, i naše duše se dělí. Naše duše se dělí ve dvě, nové duše se mění v další dvě, a tak se za několik generací rozptýlíme po značné části Země. Jsme částí toho, čemu alchymisté říkají Anima Mundi, Duše světa. Kdyby se ve skutečnosti Duše světa pouze dělila, stále by slábla. Proto tak jako se dělíme, také se znovu nalézáme. A to znovunalézaní se jmenuje Láska. Protože duše se pokaždé dělí na část mužskou a část ženskou. Tak je to vysvětleno v knize Genesis: Adamova duše se rozdělila a Eva se zrodila z něho. V každém životě máme tajemnou povinnost znovu nalézt alespoň jednu z těchto Druhých částí. Nejvyšší Lásku, jež jej rozdělila, uspokojí Láska, která je opět spojí. Podstata stvoření je jediná a ta podstata se jmenuje Láska. Láska je síla, která nás opět sdružuje, aby shrnula zkušenost rozptýlenou v mnoha životech, na mnoha místech světa."

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Láska je, keď ti tvoje šteniatko olíže tvar, aj keď si ho nechala samé cely deň.

A teraz vážne..... to záleží od uhlu pohladu

Pesimista vám povie, že láska je mučiteľom ľudskej duše.

Rýdzi materialista odpovie, že láska je prejavom citovej slabosti alebo si pod ňou predstavuje len sexuálny pud.

Naivní romantik odrecituje ľúbostný sonet a potom zasnene odíde do svojho sveta fantázie, alebo povie : „ Láska pre mňa znamená zmysel života. “

nedalo mi a musel som pouzit uja googla...lopata dalsi copy paste? :lol:

http://referaty.studujem.sk/referaty-zozna...aska-uvaha.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nokia

 

Keby si radšej hladal tie komunistické dlhy a , dlhy SPP a SE pred privatizáciou to by som si tiež rád kukol.

Pre tvoju informáciu som mal definíciu lásky ako jednu z možných otázok na maturity takže som si to pametal. :lol: Maturoval som z občianskej.! Aby si zas nemal infaltilnu otázku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lopata555, Nokia má pravdu. v tejto téme ma (a asi nielen mňa) zaujíma tvoj vlastný pohľad na lásku, nie nejaké okopírované riadky. komunistov a dlhy si vyriešte v inej téme, tu nám skús opísať, čo si myslíš o láske ty, svojimi slovami, svoje pocity.

 

(..nevešaj mi bulíky na nos, maturoval si 5 rokov dozadu a tvrdíš, že si pamätáš presne do slova maturitnú otázku, ktorú navyše vypracoval v referáte niekto úplne iný ako ty?? skús teda napísať o láske ešte niečo navyše, čo ste nemali na maturitách a čo si zistil sám. máš druhý pokus. : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Okey čo si myslím o láske ja

 

Láska je dačo krásne pokjal stretneš toho pravého s ktorím chceš prežiť zvišok svojho života. Pre mňa je to dakte na vidieku dakde na samote, kde budem mať pokoj od civilizácie a budeme sa venovať iba sami sebe a našim deťom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Ja síce o láske nič neviem, ale najkrajšie je to snívanie o láske, aj keď viem, že takého akého chcem, nikdy nestretnem. Radšej presnívať celý život ako stará dievka, než ako keby ma nejaký nabúchal a po čase odkopol...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...hm...niečo na tom bude...určite prichádzajú o dosť dôležitý rozmer života...proste majú deficit - lásky?... a z toho sú vraj nervózne...inak by ma zaujímalo, na aký vek sa posunula hranica "starodievoctva"...niekedy to bolo 25 ale v súčasnosti by som tam prihodila pár rokov navrch...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

stare dievky su vacsinou nejak trafene

ja si vôbec nepripadám trafená. V reále som normálna ale viem, že tu nie.

 

a z toho sú vraj nervózne...

Našla som si dobrý spôsob ako si tú nervozitu vybiť (FL).
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

klingonka, nepripadáš mi nenormálnejšia než väčšina fórumákov ... : )

 

poznám zopár starých dievok, aj som poznala, pred rokmi, niektoré mali svoje muchy, ako každý človek, ale ani jedna nebola extra nervózna, jedna bola extra, ale tá bola extra sama osebe, nie preto, že bola stará dievka ...

jedna kamarátka a kolegyňa, "stará dievka" si to po skúsenostiach z okolia vybrala ako životný štýl / stále sa o ňu občas niekto zaujíma, vyzerá dobre, ale vyberá si nezávislosť ... to je na dlhé rozprávanie ... / ... v istom veku prešla menšou krízou, ale myslím, že ten vek znamená menšiu krízu pre každého ...

... nem moc dobrý prístup, ale má svoj život, záujmy, program, a nikto jej do neho nevypráva ...

 

 

 

no ... takže čo je láska ? : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

nejdem rozoberat pojem laska .. len pridam postreh zo vcera

 

moji rodicia su spolu cez 25 rokov, a prezili samozrejme chvile pekne, ale aj rusne

takmer to pred par rokmi dospelo k rozvodu

neskor sa takmer rozhodli pre dalsie dieta

vzdy som mala pocit ze je medzi nimi uz skor kamaratsky vztah, zalozeny na dovere a porozumeni, vsak je jasne ze vasen opada pocas prvych rokov

 

ale co ma naozaj potesilo je to, ze vcera tatino zavolal mamine (kedze pracuje v zahranici) a povedal jej ze ju lubi

 

az som neverila :blink: pretoze nikdy som nevidela nejake hlbsie prejavy lasky, v podstate ziadne prejavy, medzi nimi (v obdobi poslednych rokov)

bolo to krasne .. clovek si uvedomi, ze jeden je tu pre druheho, a je jedno co bolo v minulosti, co prezili, dolezite je ze su stale spolu, ze si vazia jeden druheho, a su rozhodnuti spolu zostarnut

 

dojalo ma to :)

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

hmm ... čo je láska? Je ťažké nájsť iei správne slová,

je to niečo čo nás stále poháňa dopredu, je to obrovská sila, ktorá hýbe svetom. Bez lásky by sme neboli tým, čím sme, bez lásky by to nebolo ono ... Človek bez lásky je ako studňa bez vody.

Ak niekto povie, že láska je blbosť, alebo že neexistuje, to je len dôkaz toho, že ju momentálne nemá a veľmi mu chýba Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov