Skočiť na obsah

Náboženstvo menej vážne - alebo príliš vážne


game

Odporúčané príspevky

zrejme to už mnohí poznáte, je to výstižné a krátke :

 

 

 

Krátka príručka ku komparatívnym náboženstvám

 

 

Taoizmus: Posiera sa to.

Budhizmus: Ak sa to posralo, tak sa to v skutočnosti neposralo.

Islam: Ak sa to poserie, tak je to vôľa Allahova.

Protestantizmus: Ak sa to poserie je to preto, lebo nepracuješ dosť usilovne.

Judaizmus: Prečo sa nám to stále posiera?

Hinduizmus: Toto sa posralo aj predtým.

Katolicizmus: Ak sa to poserie je to preto, lebo si zlý.

Hare Krishna: Posralo sa to, Rama, Rama.

TV Evanielisti: Ak nám pošleš cash, už sa to viac neposerie.

Ateizmus: Ale sereš!?!

Svedkovia Jehovovi: Klop, klop, posralo sa to.

Hedonizmus: Nie je nad to dobre sa vysrať.

Kresťanská veda: Posiera sa to iba v tvojej mysli.

Agnosticizmus: Možno sa to posralo, a možno nie.

Existencializmus: Čo je to vlastne sračka?

Stoicizmus: Tieto sračky ma nezaujímajú.

Rastafarianizmus: Som zhulený na sračky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A viete ako vzikla v skutocnosti zena???

Bolo to takto:

Ked Boh vybral Adamovi rebro, aby z neho stvoril zenu, pribehol pes a rebro mu ukradol. Boh nahanal psa po rajskej zahrade a ked ho uz skoro mal, chytil ho za chvost. Pes sa mu ale vytrhol a Bohu ostal v ruke akurat psi chost. Tak si Boh povedal: "Co uz!" a stvoril zenu s psieho chvosta :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ešte jeden skvost ... aj tento je stiahnutý z netu už dlhé roky ...

 

 

 

Dr. Laura Schlesingerová je rozhlasovou moderátorkou v USA a posluchačům, kteří ji zatelefonují do její show, uděluje rady. Před nedávnem prohlásila, že se jako dbalá křesťanka nemůže za žádných okolností příznivě stavět k homosexualitě, protože ta je podle Třetí knihy Mojžíšovy (Leviticus 18,22) ohavností.

 

Následující text je otevřený dopis jednoho občana Spojených států dr. Schlesingerové, uveřejněný na internetu:

 

 

Drahá paní doktorko!

 

Ze srdce Vám děkuji, že vynakládáte tolik obětavého úsilí, abyste lidem přiblížila Boží zákony. Lecčemus jsem se díky Vašemu vysílání naučil a o toto poznání se snažím podílet s co největším počtem lidí. Například, když se někdo pokouší obhajovat své homosexualní chování, připomenu mu prostě Třetí knihu Mojžíšovu (Leviticus 18, 22), kde jasně stojí, že jde o ohavnost. A basta fidli.

 

Jenže od Vás ještě potřebuji poradit ohledně několika speciálních zákonů a způsobu, jak je dodržovat.

 

Za prvé: Když u oltáře obětuji býka jako zápalnou oběť, vím, že je to libá vůně pro Hospodina (Leviticus 1, 9). Problémem jsou moji sousedé. Tvrdí, že je to nelibá vůně pro ně. Mám je odrovnat?

 

Za druhé: Rád bych prodal svou dceru do otroctví, jak to dovoluje Druhá kniha Mojžíšova (Exodus 21, 7). Jakou přiměřenou cenu bych dnes podle Vašeho názoru měl za ni chtít?

 

Za třetí: Vím, že se nesmím dotknout žádné ženy, je-li ve stavu menstruační nečistoty (Leviticus 15, 19-24). Problém je v tom, jak se to o ni dovědět. Zkoušel jsem se ptát, ale většina žen reaguje na dotaz podrážděně.

 

Za čtvrté: Leviticus 24, 44 ustanovuje, že mohu vlastnit otroky, muže i ženy, získám-li si je ze sousedních národů. Jeden přítel má za to, že se to vztahuje na Mexičany, ale na Kanaďany ne. Proč nesmím vlastnit Kanaďany?

 

Za páté: Mám souseda, který o sobotách vždycky pracuje. Exodus 35, 2 jasně stanoví, že musí zemřít. Znamená to pro mě morální závazek, abych ho vlastnoručně usmrtil?

 

Za šesté: Jeden můj přítel si myslí, že i když pojídání všeho, co nemá ploutve a šupiny, jako mušlí a humrů (Leviticus 11, 10) je prezentováno jako hodné opovržení, je to ohavnost menší než homosexualita. Mně se to ale tak nejeví. Můžete mi to nějak víc objasnit?

 

Za sedmé: Leviticus 21, 20 praví, že se nesmím přiblížit k Hospodinovu oltáři, jsou-li mé oči stiženy nějakou nemocí. Přiznávám, že nosím brýle na čtení. Musí můj zrak být dokonalý, anebo se na tohle dá použít nějaká obezlička?

 

Za osmé: Většina mých mužských přátel si dává stříhat vlasy i přistřihovat vousy, přestože to Leviticus 19, 27 jednoznačně zakazuje. Jakou smrtí mají sejit?

 

Za deváté: Podle Leviticu 11, 6-8 vím, že dotknu-li se kůže mrtvého vepře, budu nečistý. Smím doufám hrát kopanou míčem z vepřovice, když si navléknu rukavice?

 

Za desáté: Strýc má statek. Proviňuje se proti Leviticu 19, 19, protože osívá totéž pole dvojím druhem semene. Navíc nosí jeho žena šaty utkané z dvojího druhu vláken (bavlna + polyester). On nadto často zlořečí a rouhá se. Je opravdu zapotřebí té námahy se svoláním celé vesnice, abychom je ukamenovali (viz Leviticus 24, 10-16)? Nestačí, když je formou drobného rodinneho obřadu upálíme, jako se to dělá s těmi, kdo se vyspí s tchyní (Leviticus 20, 14)?

 

Vím, že jste se všemi těmito věcmi podrobně zabývala a tak jsem pln důvěry, že nám budete moci být nápomocna. A ještě jednou mockrát děkujeme za to, jak nám připomínáte neměnné a věčné Boží slovo.

 

S obdivem Váš oddaný učedník a fanoušek

 

Jake

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

mala som jednu skutočne veľkú dilemu ...

či je toto viera, či je toto ešte to, čo človek dáva a prijíma, alebo je to fraška a je to "náboženstvo menej vážne" ...

 

zatiaľ moje rozhodnutie je, že je to fraška ... nech už to autor myslel akokoľvek vážne ...

 

 

http://eden-x.cz/topic_files/info/grano/join_us.mp3

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

to je dobrá otázka

ani ja som nebola schopná ani raz to vypočuť úplne celé

a skutočne som nevedela, kam to dať, a že s tým chlapíkom nie je všetko v poriadku, je isté ... len neviem, ako :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Poznam dost takychto ludi. Moj problem je, ze hoci mozem suhlasit s obsahom, s tym, co hovoria, ja im neverim ani slovo. Podla mna je to farizejska viera, prejavovana navonok. Ti ludia sa asi radi pocuvaju. Ja mam svoju osobnu vieru vo svojom vnutri, a komu sa to nepaci, tak ten ma moze.... . Ale ja som zbludila ovca.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

vyzobané z jedného fóra po zvedavej otázke :

 

"

Knihovna Usti nad Orlici

 

Dotaz:

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, z čeho pochází nebo z čeho vznikl výraz "ježkovy voči".

 

 

Odpověď:

Dobrý den,v našem fondu se nám nepodařilo odpověď najít, proto jsme požádali o pomoc Jazykovou poradnu pro český jazyk. Zde je jejich odpověď:

 

Spojení "ježkovy voči" vyjadřuje podiv, údiv a nemá s ježky nic společného. Jeho původ lze pravděpodobně vysvětlit takto: Někdo chtěl na znamení podivu říci "ježíšikriste", ale protože v dané situaci nebylo vhodné, aby vzal Boží

jméno do úst nadarmo, doplnil počáteční jež- tak, že vzniklo spojení ježkovy oči. Proč právě "oči" se dá jen těžko odvodit. Možná, že znáte i slovo "krutibrko", jehož vytvořením se lidé vyhnuli použití slova "krucifix".

Odborně se takovéto výrazy označují jako zástupná pojmenování za tabuové (zakázané) výrazy.

 

Snad je to odpoved dostatecne fundovana.

"

:lol: no a už vieme

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

z jedného fóra - z debaty o tom, ako sa dejú zázraky ... :

 

"

Killian: Samozrejme, slo o analogiu. Ak by sa pilot modlil k tebe, tak mu tu havariu neodstranis, aj ked vidis ze mieri

"na stenu". Ak sa vsak bude modlit k Bohu, on havarie vie zrusit.

"

jedna malá otázka vo mne hlodá :

hovorí sa, že najväčšia havária je zrážka s blbcom ... hm ... vie zrušiť aj blbcov ?! ObrázokObrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne nasa delegatka povedala, ze ak uvidime Egyptana, ktory ma modrinu na cele, tak to znamena, ze je tak oddany svojej viere, ze sa modli 5krat denne....vlastne na zaklade modriny sa da spoznat verna "ovecka"

myslela som si ze si robi srandu.,

 

az pokial som na vlastne oci takeho neuvidela....

vid foto....neodolala som, a musela som odfotit :lol:

 

verna ovecka islamu /len treba si potom priblizit, lebo nie je to moc dobre vidiet/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som si najprv myslela ze je spinavy, alebo je to iba tien....tak som ho pozorovala celu cestu /lebo bol sofer nasho jeepu/....no a na fotke to nie je vidno...ale ked som sa na to zadivala, tak to mal modro cierne...proste modrina..

 

btw, inak vyzeral to byt velmi mily a dobry tvor :lol:

dokonca aj obrucku na prste uz mal

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

názor jedného muža z jedného fóra pre potechu žien :

 

Zlé vzťahy nezrušiť, ale očistiť. Pozeraj na Máriu a rob to, čo ona. Muž je hlava rodiny, žena srdce. Máš problém v 6. Božom prikázaní? Násob desiatimi, to je muž. Muža treba pochváliť. Feminizmus zabíja mužov a je samovraždou žien. Sú tri druhy materstva: rehoľná sestra, telesná matka a laický apoštolát (slobodné, bezdetné). Môže byť aj štvrtý, ale to ženu neuspokojí (štrikovanie, TV, kávička, cigarety atď.). Bohu nepatrí ani veľa, ani málo, Bohu patrí všetko. Boh si v rodine vyberá najnevinnejšieho baránka, to je matka, ona je hromozvod, útoky od muža, nepochopenie od syna... Preto sa musíš posilňovať, ak chceš byť dobrá matka. Cvič malými činkami, pôst, svätá omša, almužna.

 

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

ešte kúsok z rovnakého súdka, z jednej debaty:

 

 

Otázka: Čo je to náuka o rovnoprávnosti?

Odpoveď: Je to ten blud, podľa neho muž a žena sú v manželstve partneri a tak majú rovnaké práva, takže žena nie je mužovi povinná žiadnou povinnosťou.

Otázka: Prečo máme odmietať náuku o rovnoprávnosti?

Odpoveď: Pretože odporuje poriadku pohlavia, danému prirodzenosťou a náukou apoštolov (resp. i ustanovením samého Boha) a posvätnému stavu manželstva a pôsobí najťažšie škody vo výchove detí.

 

Kresťanskou náukou bolo vždy: Muž je hlavou rodiny. Apoštol Pavol hovorí: „hlavou každého muža je Kristus, hlavou ženy muž ... Veď nie je muž zo ženy, ale žena z muža. Ani nebol muž stvorený pre ženu, ale žena pre muža. Preto má mať žena na hlave znak moci kvôli anjelom.“ (1 Kor 11, 3-10)

Na inom mieste hovorí: ženy „nech sú podriadené, ako hovorí aj zákon ... že to, čo vám píšem; je Pánov príkaz.“ (1 Kor 13, 34.37)

Podriadenie žien vyžaduje teda (prirodzený) zákon, k tomu je vyzývaná príkazom Pána. V liste Efezanom (5, 22-24) Pavol porovnáva vzťah manžela k manželke so vzťahom Krista k svojej Cirkvi: (podriaďujte sa) „Ženy svojim mužom ako Pánovi, lebo muž je hlavou ženy, ako je aj Kristus hlavou Cirkvi, on, Spasiteľ tela. Ale ako je Cirkev podriadená Kristovi, tak aj ženy mužom vo všetkom.“

Táto náuka je potvrdená v prvom liste Timotejovi (1 Tim 2, 9-15).

Tiež apoštol Peter hlása rovnakú náuku: „Podobne ženy, nech sa podriaďujú svojim mužom.“ (1 Pt 3,1)

 

Cirkev zastávala túto náuku vždy a všade.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

ze o to neviem , ja sa cely zivot drzim miluj blizneho svojho ako seba sameho... Asi sa dost nemilujem, dalo by sa mozno povedat, ale polepsim sa .... alebo je to odveci? :) :) :lol: ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jeden citát :

 

Ja však stále tvrdím, že mám toľko rozumu, aby som prijala radšej fakt, že ma stvoril niekto Výšší, než by som súhlasila s tým, že pochádzam z niečoho nižšieho. Toto je môj súkromný názor a viem, že sú aj takí, čo nesúhlasia, ale to je zase ich vec.

.... že vo svete koluje aj iná teória, ktorá Boha zo stvorenia vynecháva ...

tento blog

 

otázka, položená ako názov, nebola nevyriešiteľná ani pre Jána Pavla II., ani on ich nestaval do takéhoto protikladu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

vyhýbajte sa metalu .... úprimné slová napravenia chtivého metalistu : ( držme mu palce :

 

Zdravim vsetkych.

Nebudem chodit okolo horucej kase - potrebujem pomoc. Bojim sa zatratenia, pekla, nekonecneho utrpenia.

 

Moj dovod obav ---> metalova hudba. Tu je moj pribeh...

 

Vsetko to zacalo ked som mal 14. Dostal som sa ku kapelam ako Deep Purple, Led Zeppelin a obzvlast Black Mages . Vsetci hrali tvrdy rock, mali rebelsky imidz. Nejak sa mi to zapacilo a zacal som sa tej hudbe venovat. Ked som v 16 prisiel na strednu, zoznamil som sa s par ludmi, ktori mi dali metalove cd-cka, uz tvrdsia odroda rocku. A tam to cele zacalo. Zacal som so satanistickymi kapelami ako Iron Maiden, Helloween, Black Sabbath. Iron maiden boli moja najvacsia srdcovka, nosil som ich tricka, mal ich loga vsade pokreslene a tam vidim moj prvy krok ku zatrateniu, pretoze verim ze ich nazvi albumov ako napr. The number of the beast ( 666 ) a Brave New World (Odvazny novy svet) maju zlu podstatu a to nehovorim o textoch ! Vtedy sa mi to samozrejme pacilo, ale dnes mam 19 a vidim ze to malo hlbsi zmysel.

Zacal som nosit kozene gate, pentagramy, bolo mi jedno co si o mne ostanti myslia. Pri Iron Maiden som vzdy vecer aj masturboval a mal neciste myslienky. Je mi jasne ze mlademu cloveku je to normalne, ale urcite nie tie moje myslienky. Boli viac ako perverzne.

A skutocny obrat v mojom zivote spravila kapela Manowar. Su to heavy metalisti, ktori propaguju hlasnu hudbu, neviazani sex, rychle motorky, krv, rozne orgie a podobne. Vtuto ideologiu som uveril a zacal som zit. Co zacalo nevinou masturbaciou sa zmenilo na rozne eroticko-sexualne hratky NA DENNOM PORIADKU ! Dnes si uvedomujem ze sex ma byt iba s jednym clovekom a z pravej lasky, ze moje telo by malo byt ako chram bozi. Ale uz je pre mna neskoro.

Pretoze vramci mojho 'metaloveho' obdobia, spravil som mnoho zleho. Sulozil som, pil som, jazdil na motorke a to mi nestacilo - zacal som vyhladavat nove rozkose, muzske spolocenstvo v posteli a viete si predstavit ako to dopadlo. Nebudem to cele rozoberat ale skoncim snad stym ze zacal som aj drogovat. Ano. To bol moj zivot, iba metal na hlas, sex a drogy. Splnil som si svoj sen zmladosti, nie ? Bol som tvrdy metalista ! Nie !

 

Pretoze moj sused je silny veriaci a on mojom zivote moc dobre vedel. Raz si ma zastavil na chodbe ked sme sa stretli a povedal mi v rychlosti nieco o pekle a zatraneni. Vtom momente som mu nselusnym sposobom povedal kam ma ist, ale cestou von som na to myslel, presiel si to v hlave...a zrazu som videl moje chyby. Este vtedy som susedovi zazvonil s bonbonierou, ze lutujem ako som zaregoval a ze rad by som sa snim porozpraval o Jezisovi Kristovi a pekle. Ako spravny krestan ma privital a rozpravali sme sa. Bol nielen dobry krestan ale aj dobry psycholog. Ja som sa vyrozpraval a on reagoval na ludskej urovni. Nase posedenie skoncilo tak ze som s placom lutosti odchadzal a on mi dal bibliu na citanie.

 

 

Priatelia, chcem sa zmenit. Nechcem uz zit zivot prekliateho metalistu. Chcem zit zivot krestana, chcem zit v stopach Jezisa, cinit ako on cinil. Prosim pomozte mi, hociake slova podpory mi daju viac cil ako si viete predstavit. Uz som spalil moje diskografie metalovych kapiel doma (nieco cez 200 cd-ciek), daroval moje metalove oblecenie znamym a snazim sa hovorit o Jezisovi aukazat mojim kamosom ako mi metal znicil zivot.

 

Tymto chcem aj varovat - VYHYBAJTE SA TOMU !!! Metal, uz len v svojej podstate je zly, je to nastrojom diabla a ako vidite na mne, z nevinneho pubertiaka co sa stalo !!!

 

Vas brat v Kristu - Hladatel (dobra)

Hladatel

 

zdroj

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

opičí spor stále žije ... perly jedného premýšlivého prispievateľa :

 

Antropológovia mali a majú veľa kolegov, ktorých práca si úctu zaslúži aj nezaslúži. Ako možno mať úctu k práci všetkých ? Veď jedných vedie dobrý cieľ a ich práca prináša dobré ovocie. Tí druhí nepracujú pre dobrý cieľ a ovocie ich práce je smutné a trpké.

 

Jedným z trpkých výsledkov práce antropológov bolo, že z človeka urobili potomka opíc. A dokazovali to falošnými dôkazmi zo všelijakých nálezov. Keď tieto zlyhávali, nahradili ich iními predkami nižšej formy vývoja ...

 

Človeka stvoreného na Boží obraz ponížili na úroveň zvierat. Boha strčili kamsi do komory predsudkov medzi zbytočné haraburdy a na jeho miesto povýšili fantazmagóriu evolúcie. Z „neživej hmoty schopnej cieleného vývoja“ urobili modlu.

A toto klamstvo v rôznych obmenách pretrváva dodnes.

...

Či to nie je oficiálna antropológia spolu s paleontológiou a inými odbormi, ktoré sa spojili za jedným cieľom ? Či zo svojich dôkazov deravých ako rešeto, neurobili vedecké tabu a celé ľudské pokolenia vodia za nos ?

Základným prameňom poznania veriaceho človeka je Boh. Nie evolúcia ani veda. Tie sú iba nástrojom. Niekedy dobrým, inokedy zlým.

na tie roky ako prišiel, a tie dôkazy ... záhada

 

Pred potopou sa ľudia bežne dožívali 900 rokov. Noe žil po potope ešte 350 rokov a dosiahol vek 950 rokov.

Po ňom sa vek ľudí z generácie na generáciu znižuje na 598, 438,. 433, 239, 239, 230, 148 ... až sa ustaľuje v priemere na okolo 100-120 rokov.

 

* Profesionálni vedci, ktorí sú zároveň aj výbornými znalcami Biblie,

nemajú problémy s počítaním biblických rokov. Tvrdia, že skracovanie dĺžky života je dôsledkom prevratných klimatických zmien a životných podmienok pre ľudstvo žijúce po potope.

 

Tento ich argument je logický a aj praktický život ho potvrdzuje.

...

vravíš, že "... potopa nebola vsade" ?

Kto a ako zistil, kde bola a kde nie ?

 

Vieš o tom, že na počiatku histórie Zeme bol iba 1 kontinent ?

Vieš o tom, že po celom svete sa nachádzajú presvedčivé dôkazy o potope nesmiernych rozmerov ?

 

Vieš, že americkí profesionálni vedci (geológovia, fyzici a matematici) tvrdia, že napr. Grand Canyon bol vytvorený gigantickou silou celosvetového ODLIVU vôd nepredatviteľných rozmerov ?

Výsledky počítačovej simulácie tohto procesu to jasne preukázali.

 

* Potopa sveta je preukázaná serióznymi argumentami, ktoré nie je možné vyvrátiť.

 

zdroj

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na tie roky ako prišiel, a tie dôkazy ... záhada

Tie roky čerpal zrejme zo svojho najrelevantnejšieho zdroja, teda z Biblie, : ) konkrétne z Genesis 11: 10-26, kde sa vyratúvajú Noeho potomkovia až po Abraháma.

 

Podľa toho sa Noe dožil ešte 950 rokov, jeho syn Sem žil už iba 600 rokov. Semov syn Arfaxad 438 rokov, Arfaxadov syn Sale 433, Saleho syn Heber 464, Heberov syn Faleg 239 rokov, rovnako ako jeho syn Reu. Reuov syn Sarug sa dožil 230 rokov. Jeho syn Nachor 148 rokov...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov