Skočiť na obsah

Náboženstvo menej vážne - alebo príliš vážne


game

Odporúčané príspevky

Hellé

 

Zomrieme sami, Keď Ježíš zomieral zvolal, Bože, Bože, prečo si ma opustil. Ale tu nejde len o moment smrti. V kontexte dĺžky života a nekonečna má všetko zmysel. Otázka je, čo je náboženský cirkus. Ja som nebol vychovaný vo viere a náboženské obrady neovládam. Katolícka cirkev hovorí, že spasenie je možné, len prostredníctvom cirkvi. Evanjelici zas tvrdia, že Biblie. Nič také som však v Biblii nenašiel. Nedávno som bol na pohrebe. Prekvapilo ma, koľko peňazí investujú ľudia do „posmrtného bývania“. Bohužiaľ aj veriaci, si stavajú mramorové krypty v duchu faraónov. Tvrdia, že je to úcta k blížnemu? Nedokážu však pretrhnúť svoju materialistickú podstatu ani po smrti. Iste, je to cirkus ale ľudia si ho želajú. Cirkev by to nemala podporovať. No sama tento kult udržuje v podobe relikvií. Ježišovi raz jeden učeník povedal, že ide na pohreb svojmu príbuznému. Ježíš mu povedal, načo tam pôjdeš, nechaj nech mŕtvy pochovávajú mŕtvych. Na koho asi myslel keď povedal Sú ako hroby, navonok vybielene a vo vnútri hniloba. Je ťažké sa rozhodnúť, koho počúvať?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Nedávno som bol na pohrebe. Prekvapilo ma, koľko peňazí investujú ľudia do „posmrtného bývania“.

Bohužiaľ aj veriaci, si stavajú mramorové krypty v duchu faraónov. Tvrdia, že je to úcta k blížnemu?

V živote, naše telo bolo chrámom Ducha Svätého,

preto si zasluhuje úctu a dôstojný pohreb. :P

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dvid

 

Ja som nehovoril o úcte a dôstojnom pohrebe, ale o „posmrtnom bývaní“ . V obrade pochovávania je zrejme mystickosť, vlastná každej kultúre, bez ohľadu na náboženstvo. Kultúra pochovávania siaha ďaleko pred kresťanstvo až do paleolitu. Megalitické stavby sú dôkazom, že nejde iba o uctievanie Ducha Svätého. Pre mňa sú Ježišové slová práve oslobodením od tohto pohanského rituálu. Ak sa nemýlim, kremáciu pre katolíkov povolil Ján XXIII. Cirkev teda zmenila názor, na telo, ktoré opustila duša.  Je ale pravda, že nebyť toho rituálu, nemali by sme dnes Michelangelovu sochu Piety. Kresťanská cirkev je okrem duchovného rozmeru aj neoddeliteľne spojená s kultúrnym dedičstvom Európy. Mám pocit, že tento fakt sa dnes v Brusely snažia bagatelizovať. No hrob, zarastený trávou je mi sympatickejší, ako mafiánska mohyla so zobrazením nebožtíka v nadživotnej veľkosti. .Kresťana by som mal ľahko rozpoznať, podľa jeho skutkov, prameniacích z jeho viery, nie podľa jeho hrobu. Všade sú (ako si môžeme prečítať) pochovaní milujúci rodičia, obetaví manželia, otcovia, matky, dedkovia.... Kde sú pochovaní tí arogantní egoisti,, ktorých denne stretávame?

 
 

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

sodoma gomora ... kto by to bol povedal :(
 

A zas ne­dávno v istom časopise som čítal článok, ktorý sa takto končil:

Krása duše je poklad drahý, len hriech ju môže zničiť, zotrieť, preto do boja proti nemu, nech čistý zostane náš portrét!

 

Začínam ako v škole: poznáme dvojakú krásu, telesnú a duševnú. A mohol by som pridať: o čo je duša cennejšia od tela, o toľko vyššie treba si ceniť duševnú krásu nad telesnú.

 

Žiaľ, na túto samozrejmú pravdu zabúda veľa dievčat. Myslia a starajú sa iba o telesnú krásu. Iba telom chce byť každá čim krajšia. „Chceš byť pekná?” — pýtajú sa kozmetici a celý dievčenský svet im zborovo odpovedá: „Chcem, hej, chcem!”

 

A nejedna aké obety prináša, aby bola pekná: umýva sa vo vode prvého snehu, iná si maľuje tvár, farbí obočie, mihalnice, nechty. Počul som, že istá kráse holdujúca matka i dcéruške v kolíske nalakovala nechtíky! Mnohé si opatrujú tvár, natierajú mastičkami, masírujú … iné si pripaľujú, prefarbujú vlasy, závratné sumy vyhadzujú za klobúky, šaty i topánky.

...

http://pravykatolik.sk/2015/07/26/dievca-a-lalia-ii-chces-byt-pekna/

 

prvý diel ľalie ale čítať celý - dievčatá bez pardonu: http://pravykatolik.sk/2015/07/19/dievca-a-lalia-i-rady-dospievajucim-dceram/

na konci to naj:
 

Zlá tlač, zlé noviny, zlá kniha sú nebezpečnejšie ako zlí priatelia. Prečo? Preto, lebo zlá tlač číha na teba každý deň, každú hodinu, vždy a všade. Knižnice, uličné a staničné knižné stánky za niekoľko halierov ti ponúkajú sladkú otravu: senzačné romány, ktorých tituly nedajú tušiť nič dobrého. Hotové sú otráviť ti dušu a pritom sa ani len nezapýria, nezachvejú. Ani zlý priateľ nie je taký zákerný. Zapamätaj si: je istý druh písomníctva, ktorý poznať je hanba a ku ktorému poriadny človek má len jednu povinnosť: opovrhnúť.

 

Na koniec mi treba povedať niekoľko slov aj o ustanovizniach, ktoré sú povolané šíriť kultúru, ktoré však dnes prečasto slúžia hriechu.

Je to divadlo a kino. Koľko je dnes dievčat, čo v kinách hľadali ľahkú, nevinnú zábavu a nájdu skazu. Koľko je dnes filmov, ktoré pod rúchom kultúry šíria nemravnosť! Či sú nie blázni, čo sa dajú otravovať za vlastné peniaze?! Všímaj si posudky filmov v Katolíckych novinách!

 

 

a literárny štýl je podmanivý.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 2 týždňami...

toto nemôžu myslieť vážne ... áno, viem, sú miriady upomienkových predmetov v stánkoch pri pútnych miestach a obchodoch s náboženskými predmetmi predháňajúce sa nevkusom a príšernosťou, ale toto je na palmu víťaztva medzi zrúdičkami ...

 

a to nie je samotný gýč ... to je vyšší level, nie viera, ale zosmiešnenie viery a prdel z babičiek, ktoré si to ako relikviu odnesú od stánkara rovno do parádnej izby ...

hrôza.

 

post-3-0-81724500-1444394762.jpg

http://www.cherrybombed.com/2011/04/my-sundays-with-jesus-hand-of-christ-gone-crazy/

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...

oprava chyby v preklade?

ctihodný pán Ziony Zevit, profesor americkej židovskej univerzity, odhalil že Boh Evu nestvoril s Adamovho rebra, ale s tzv. "baculum" penisovej kosti..

http://motls.blogspot.sk/2015/12/eve-woman-was-created-out-of-adams.html

je to celkom "logické"

žiadne rebro mužom nechýba, ale kosť v penise nemáme, na rozdiel od iných cicavcov

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Baculum

 

kto by chcel zažiť zlomeninu penisu?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 4 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...

niečo z dielne svedkov jehovových:

 

Roky 1914 a 1975
Sú významné vierohodné dátumy! 1914 - asi 40 rokov pred tým dátumom svedkovia Jehovovi vedeli (z knihy proroka Daniela), že v tomto roku začal kráľovať na nebi Ježiš Kristus, ale jeho kráľovanie sa vzťahovalo len na jeho učeníkov. Čo sa malo udiať na Zemi sa v tomto čase presne nevedelo a mnohí, medzi nimi aj odpadlíci predpovedali koniec sveta.
1975 - v tomto roku, presnejšie 1. októbra sa skončilo 6,000 rokov od stvorenia Adama.
Zase sa presne nevedelo, aké veci sa budú diať na Zemi. A zase mnohí (medzi nimi aj budúci odpadlíci) očakávali koniec sveta, ale urobili chybu, lebo nebrali do úvahy určité reality...

 

toto je hodne starý príspevoček, ešte z roku 2008, ale s údivom zisťujem, že pán autor tvorí nepretržite a stále s neochabujúcou vervou dodnes - doslova, posledný svoj článoček napísal dnes  http://luzinsky.blog.sme.sk/

 

 

od toho istého autora z iného zdroja veľmi jednoducho:
 

Zistil som, že svedkovia Jehovovi majú pravdu a je možné žiť večne a aj veda s tým súhlasí!

 

http://blog.sme.sk/diskusie/1268738/3/7579022/Realisticky-opis-evolucionistu.html#7579022

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a jeden klenot z jednej debatky pod jedným blogom:

 

Kresťanská dogmatika - je to moderný spôsob vedeckého myslenia - tam, kde nevieš niečo dokázať (dôvody sú rôzne, nie je to nutne nedokázateľné), vyslovujeme axiomy-rkc dogmy, prípadne na základe meraní základné prírodné zákony. Z tých pomocou logiky a nejakých tiež vyslovených ďalších pravidiel rozvinieme teóriu ...
Výsledkom takej teórie sú ďalšie tvrdenia, ktoré môžem porovnať so zážitkami a meraniami.

 

čítať najmenej dvakrát, prosím.

 

http://blog.sme.sk/diskusie/1370292/9/Otazniky-v-prednaske-kardinala-Korca-Hladanie-priciny-zla.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

veľmi podstatná otázka nicku menom "nicko" na jednom kresťanskom katolíckom fóre ...

 

asi by to malo mať miesto v téme o evolúcii, hmmh by možno aj odpovedal aj zdôvodnil :)

 

myslite ze existovali dinosaury??vedecky je to dokazane..ale v Pisme sa nic take nespomina..takze podla Sv. Pisma neexistovali..aky je vas nazor??dik

 

 

a má to pokračovanie - po vysvetleniach, že je cvok /od zopár spolufórumákov/, má nicko ďalší vážny problém:
 

 

ved dobre..ale neviem kedy urobil Boh cloveka hned potom ako vytovirl zem a zivocichy ale neskor..lebo ak zili dinosaury tak potom by mohli zozrat Adama a Evu(cisto teoreticka vec ziadne kacirstvo to je len priklad)a ak dinosaury vyhynuli ked spadol ten meteroit...no neviem neviem..netvrdim ze nezili dinosaury ale zas..no neviem

 

 

 

http://areopag.sk/viewtopic.php?t=3031&view=next

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

malá žatva z dvoch koncov sveta a dvoch náboženstiev ... v oboch ide inými cestami o to isté:

 

 

Hřeší se také tehdy, když se někomu dává příležitost k nečistému hříchu anebo se někdo takovéto příležitosti vystavuje. Vztahuje se to především na ženy, které se vyzývavě oblékají, a tím mají podíl na pohoršení jiných. Teprve na soudu Božím se dovědí, kolik pádů tím zapříčinily. Velká vina zatěžuje také ty osoby, které se dopouštějí rozmanitých flirtů a koketérií. - Není možno omlouvat člověka, který se s takovými osobami dává do rozhovoru. Je možné, že on v takové rozmluvě nenachází zálibu, ale postupuje špatně, hlavně se dobrovolně vystavuje nebezpečí. Ať tedy více uvažují ti, kteří už pod záminkou dohodnutého manželství spolu tráví mnoho času, dokonce i v noci. Ta všechny objetí, ke kterým dojde, dýchají smyslností, a vždycky jsou smrtelnými hříchy. Proto jmenovaní musí postupovat velmi ostražitě, aby je jednou Bůh těžce nepotrestal za hříchy spáchané před uzavřením manželství.

https://evelyn.signaly.cz/1012/sv-jan-maria-vianney-kazani

 

 

Ředitel jedné muslimské školy v australském Melbourne údajně zakázal dívkám při tělocviku přespolní běh. Podle něj by tímto způsobem mohly "přijít o panenství". Napsal to dnes list The Guardian. Vicepremiér a ministr vzdělání australského státu Viktorie James Merlino řekl, že kontrolní úřad zodpovědný za vzdělávací normy se případem již začal zabývat.

Jeden z bývalých učitelů islámské školy sdělil, že nařízení vychází z přesvědčení ředitele Omara Hallaka. Pokud ženy příliš mnoho běhají, mohou podle jeho názoru "ztratit panenství".

"Ředitel se rovněž domnívá, že existují vědecké důkazy ukazující, že když se dívka zraní, například si při hraní fotbalu zlomí nohu, může zůstat neplodná," sdělil dále někdejší učitel ze střední školy Al-Taqwa, která sídlí na západním předměstí Melbourne.
 http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/63679/divky-v-islamske-skole-nesmi-behat-aby-pry-neztratily-panenstvi.html?utm_source=reflex.cz&utm_medium=copy
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...

na druhej strane to vyzerá takto, púte a obchodníci s dažďom a vierou dokážu vystaviť a predať čokoľvek.

4 krát ježiš s krížom, z črievkových balónov, s lastúrami, umelými zeleninami,  jednému zabudli nafúkať  bedernú rúšku, jeden v noci svieti, jedna údesná ale zjavne typická pamiatka z Floridy ...

a všetci vzbudzujú kdečo, len nie to, čo by pravdepodobne mali. vyššia škola gýču á la krucifix  :klobuk:

 

post-3-0-33896300-1463055551.jpg      post-3-0-06853200-1463055555.jpg

post-3-0-75575500-1463055553.jpg   post-3-0-09185200-1463055557.jpg

 

zdroj: http://saintkitsch.blogspot.sk/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov