Skočiť na obsah

Náboženstvo menej vážne - alebo príliš vážne


game

Odporúčané príspevky

vždy sa dozvieme niečo nové :D

 

jeden názor z debaty k téme " Evolučná teória a darwinizmus je podvod " - pisateľ akýmisi záhadnými kudrlinkami došiel k tomu, že v nebi netreba záchody - predpokladám, že naopak, v pekle ich je treba dupľom, pre neustále hnačky ... prípadne v pekle nie sú, a to teda je samotné peklo :lol: :D

 

"...Nikde v nebi také nenajdete záchod, není totiž potřeba. Lidem i zvířatům se strávený pokrm odpařuje kůží těla jako příjemná vůně. Nejíte tam proto, že máte hlad. V nebi cítíte, když vám vytráví, ale není to hlad v pravém slova smyslu. Také jídlo se nekazí a květy nevadnou...."

:D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aha? Nuz, on asi vychadza z toho faktu, ze chodit na zachod je nam tu na Zemi na obtiaz, ze je to asi dokazom nasej nedokonalosti (?), a ze by pravdepodobne kazdy clovek prijal, keby sa to jedlo z neho fakt vyparilo... Tiez by mohol dodat, ze v nebi sa vlasy nemastia, nevypadavaju, clovek nesplesavie, konceky sa nerozstepuju a uces, prip. farbu vlasov si mozme zmenit len jednou jedinou myslienkou :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak ma napadlo...ak Boh Otec, Ježiš a Duch Svätý sú jedno (trojjediný boh) a Mária počala z Ducha Svätého, znamená to, že Ježiš resp. trojjediný boh je otcom sám sebe a teda oplodnil vlastnú matku? Aaargh! To je horšie ako časové paradoxy...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ludsky rozum to vymyslel, a paradoxne je to iba zdanlivo. Doktrina o trojjedinosti je vysermovana, pretoze ju pestovali dlhe starocia muzi, ktori sucasne boli vzdelani v prislusnych disciplinach a mali blizko k bohu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

"...Nikde v nebi také nenajdete záchod, není totiž potřeba. Lidem i zvířatům se strávený pokrm odpařuje kůží těla jako příjemná vůně. Nejíte tam proto, že máte hlad. V nebi cítíte, když vám vytráví, ale není to hlad v pravém slova smyslu. Také jídlo se nekazí a květy nevadnou...."

Ked mam alergiu na pel? :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chudata vcely otravia ich(alebo otravili?). este stastie ze vyroky Einsteina v nebi neplatia....

 

Moderný pohan je taký, ktorý verí v Jamesa Watta a jeho volfrámovú žiarovku.

S tym suhlasim
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a jedna druhá strana k viere v žiarovku ... či prvá strana, či predok či ... ? :)

 

Ateisti aj teisti, všetci svorne predstave Boha, ako obrazu len pomáhajú – jeden ten obraz modeluje spredu, ten druhý zozadu…

 

tu

 

čo by jedni bez druhých robili ... buď by nebol predok, alebo zadok, alebo ako to je ? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

mimoriadne sa mi dnes páčil jeden článok ... hlavne ten záver, že tvorcovi takmer zaskočilo, ale pôvabné je to rozhodne ;)

 

Homer Simpson je katolík, myslí si vatikánsky denník.

 

Veľa pije. Škrtí svojho syna a dušu je schopný predať diablovi za obyčajnú šišku. Aj tak si však Vatikán myslí, že Homer Simpson je katolík. Napriek tomu, že Homer formálne katolíkom nie je.

 

„Len pár ľudí to vie, a on robí všetko preto, aby to skryl. Ale je to pravda: Homer J. Simpson je katolík,“ píše však denník L'Osservatore Romano.

 

V sérii napríklad chodia Simpsonovci v nedeľu do kostola, aj keď Homer zväčša omšu prespí. Jeho reverend Lovejoy je však reprezentantom fiktívnej protestantskej cirkvi, má ženu aj dcéru.

 

Vyhlásenie denníka preto producenta seriálu Al Jeana prekvapilo. „Moje prvé reakcie boli šok a hrôza,“

„Nemyslím si, že by Homer vydržal v piatok bez mäsa čo i len hodinu.“

 

Čítajte viac: http://kultura.sme.sk/c/5601270/vatikan-odporuca-simpsonovcov.html#ixzz12pnu99yF

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...
  • Pred 4 týždňami...

Moderný pohan je taký, ktorý verí v Jamesa Watta a jeho volfrámovú žiarovku.

Ako potom nazveme toho co veri ze ak bude v bangkoku sulozit bez kondomu, pravdepodobne zomrie kvoli nejakemu hnusnemu viru a nie kvoli tomu, ze nastval nejake bozstvo? :thumbsup:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

podstatní sú rozhľadení radcovia ...

 

otázka:

Rozmýšlal som nad tetovaním, ale nebudem sa do ničoho púšťať pokial nebudem mať istotu, že nerobím nič zlé. Tak skúste poradiť, či tým, že si dám spraviť tetovanie, ako katolík konám hriech? Ak hej aký, mna napadá možno ublyžovanie si ale neviem.

 

odpoveď 1:

Nie je to zaujimave, ze nie tak davno dozadu boli tetovani iba kriminalnici a namornici a dnes je to "cool".

 

odpoveď 2:

... ale skutočne, piercing a tetovanie mi pripadá ako krok späť do zvieracej ríše.

 

odpoveď 3:

Najdes si manzelku a jej sa to moze hnusit...

 

odpoveď 4:

... a ked ma napr. niekto vytetovany citat z Evanjelia? Nieco, cim prezentuje svoju vieru? Myslim, ze to je celkom ucinna evanjelizacia...

 

:bezradny:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

odpoveď 1:

Nie je to zaujimave, ze nie tak davno dozadu boli tetovani iba kriminalnici a namornici a dnes je to "cool".

Dnes su ludia vacsinou kriminalnici, aj ked sa im uspesne dari vyhnut kriminalu...

 

odpoveď 2:

... ale skutočne, piercing a tetovanie mi pripadá ako krok späť do zvieracej ríše.

to mysli ako vola, co ma v nose kruzok? Lebo ine opiercienkovane zviera som este nevidel...:bezradny:

 

odpoveď 3:

Najdes si manzelku a jej sa to moze hnusit...

:( ked sa jej to bude hnusit, tak si manzelku nenajde...:D

 

odpoveď 4:

... a ked ma napr. niekto vytetovany citat z Evanjelia? Nieco, cim prezentuje svoju vieru? Myslim, ze to je celkom ucinna evanjelizacia...

ako co? Neukradnes??? Zaujimave, ze take som este nevidel. Cim to bude???

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako potom nazveme toho co veri ze ak bude v bangkoku sulozit bez kondomu, pravdepodobne zomrie kvoli nejakemu hnusnemu viru a nie kvoli tomu, ze nastval nejake bozstvo? :bezradny:

Toho mozeme nazvat pribuznym, alebo znamym toho, co v Bangkoku sulozil bez kondomu a zomrel kvoli nejakemu hnusnemu viru. :(

 

Celkom dobre indianske meno.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

k tej stvorke

 

ucinnejsie by to bolo v pripade, keby mal jednotlive prikazania vytetovane na zodpovedajucich castiach tela

 

Nepokradnes na ruke

Nezabijes takisto

Nezosmilnis ...

 

Mohol by si bez dlhsieho hladania precitat co a ako moze robit, keby si nebol isty

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov