Skočiť na obsah

Náboženstvo menej vážne - alebo príliš vážne


game

Odporúčané príspevky

páni, páni, páni, nexatovať, aj tak je to ináč :) ...

k téme, to nie je také jednoduché ... z toho istého fóra k tým rukám ... :)

 

otázka:

Masturbacia - ano/nie?

 

odpoveď:

... A kedže sme kresťania - mame ešte jednu pomoc, a ňou je modlitba. Nejeden ruženec, zdravas vtedy najlepšie pomôžu.

...

 

otázka:

čo by si poradil niekomu, kto masturboval od útleho detstva? Nie je to až také jednoduché, keď sa ti z toho stane zvyk.

 

odpoveď:

ak mozem odpovedat ja...mozno treba zacat s takou modlitbou, aby ti Pan Boh ukazal, ci je to hriech...ak to myslis uprimne, tak on ti ukaze, ze je to hriech...potom sa mozes zacat modlit aby ta od toho vyslobodil a bojovat s tym...a zakazdym ked padnes, chod na spoved...bude to pravdepodobne trvat niekolko rokov, ale dostanes sa z toho...a hlavne nezufat ked padas a verit Bohu

 

:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game...vies ako by mohla potom vyzerat taka debata s Bohom? (akymkolvek, princip je ten isty)

 

clovek: Oooo, boze povedz mi - je spravne ak mojej dcere, ktora si zobrala neveriaceho odrezem nos?

boh: .....

clovek: Halo????

boh: Tak dobre, ale odrez jej rovno aj usi, tej cubke co sa spustila s nejakym psom a jeho daj ukamenovat.

clovek: smik-sek-pich

(minus nos, minus dve usi, minus neveriaci pes)

clovek: Super, urobil som nieco spravne a moralne.

boh: Ehm...

 

pozorovatel: Co si to urobil? Ved to je proti boziemu slovu!

clovek: Hlupost, mne povedal ze odrezat ten nos je moralne, tak to je moralne, pretoze mi to boh povedal. Tak to citim vo svojom srdci a tak to musi byt spravne!

pozorovatel: Ale mne boh povedal nieco uplne ine, vo svojom srdci citim mier a lasku!

clovek: Ty hriesnik! Zastavas sa nemoralneho konania, musis zomriet tiez!

clovek: smik-sek-pich

clovek: Super, vykonal som dalsi moralny skutok.

(minus jeden zastanca nemoralneho konania)

 

pozorovatel 2: To co si urobil je protizakonne!

clovek: To co som urobil je spravne, pretoze mi to odobril boh. A ak sa zakony zastavaju nemoralneho konania, tak musia byt zmenene.

clovek: ....ide k volebnej urne.

(minus jeden zakon zastavajuci sa nemoralnych ludi)

 

boh: Aaaa, dokelu...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game...vies ako by mohla potom vyzerat taka debata s Bohom? (akymkolvek, princip je ten isty)

 

no neviem xenocide, či toto bol ten správny príklad "rozhovoru s bohom"

pretože ja si pri tom skôr predstavujem "prípad" Ježiša Krista alebo Jany z Arku..

podľa mňa je to trochu naopak, a nebezpečenstvo hrozí skôr ľuďom ktorý boha naozaj hľadajú a nájdu

 

táto debata prestáva byť "veselá"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v tejto téme táto debata má zostať v rovine jemného humoru, na vážne diskusie o témach okolo náboženstva je v tejto kategórii veľmi veľa iných tém.

 

poprosím, odpovede netreba adresovať mne, ja som len zberateľ perličiek :)

 

 

:)

jedna ďalšia krásna perlička, tieto vedecké sú zvyčajne čarovné :

napísal jeden diskutér v jednej polemike :

 

…poznavat Boha je tisickrat narocnejsie ako prevadzat vedecke vyskumy.

 

preto sa predsa neveriaci utiekaju k vede miesto viery

 

zdroj

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

dnes som mal veľmi mystický a extatický zážitok

mal som videnie pekla

ako to tam vypadá?

ako v kúpeľoch.. Dudince

vyfasujete preukaz na procedúry, v ktorom je všetko dopodrobna načasované

a potom už hlavne intenzívne čakáte.. v čakárni.. (to miesto sa tak volá.. lebo tam čakáte)

najprv pred dvermi č.1, kde si vás (po intenzívnom čakaní), vezme do parády diabol č.1, ktorý do vás púšťa elektrický prúd, pomocou špeciálnej ihly

potom čakáte na "parafín", pred dverami č.2, s ktorých vylezie namosúrený diabol č.2, kukne do vášho preukazu (je v ňom napísané 8h 10min),

a vyštekne na vás "parafín je až o 8.30" (asi mu ten "parafín" nestihol zovrieť), tak si sadnete a intenzívnejšie čakáte ďalej

keď sa konečne dočkáte "parafínu", a máte ho úspešne za sebou, idete do čakárne č.3, posadíte sa pred dvere č.3, a čakáte.. zase veľmi intenzívne

a to až do doby, kým z dverí č.3, nevykukne diabol č.3 ktorý robí masáž, a ten sa na vás osopí, kde toľko trčíte, a že vás nemôže zobrať, lebo už tam má kopu ďalších pacientov

 

keď som odtiaľ s toľkého intenzívneho čakania, celí osprostený odchádzal, na zastávke autobusu som zistil, že som si zabudol dať dolu návleky s topánok

vtedy ma "osvietilo", a uvedomil som si, ako to bude vypadať v pekle

zajtra ma čaká ďalšia "seansa"

takto osobne, by peklo neopísal ani Savonarolla :niee:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

keď už je tá veľká noc

nejak som si spomenul, na zaujímavé zamyslenie nad tým, prečo všetky Abrahámovské náboženstvá,

od učenia praotca a proroka Abraháma odvodené, judaizmus , kresťanstvo aj islam.. vypadajú tak ako vypadajú?

že vraj preto "lebo praotec Abrahám, ovce pásol.."

ovce sú "stvorenia blbé", každú chvíľu sa vám niektorá z nich zatúla od stáda, na ich stráženie a zaháňanie potrebujete psov,

občas po nich treba aj kameň hodiť, a pastierskou palicou im po hlave "začiahnuť" aby "rozum dostali"

a tak aj starostlivý pastier, ako predobraz Boha stvoriteľa, je "tvarovaný", ako prísny a nemilosrdne trestajúci

 

vraj keby Abrahám namiesto oviec pásol kozy.. vypadali by monoteistické náboženstvá inak..

predovšetkým, kozy majú "viac filipa", nechodia v stáde za baranom, ale za tou nich čo má aj najviac skúseností, zvyčajne tou najstaršou

samca medzi sebou strpia len keď sa pária, potom keď si "splní úlohu" ho zo stáda vyženú, a musí sa túlať sám

a o to ktorá z nich povedie stádo sa vôbec nebijú (tie najstaršie už na nejaké bitky "o moc" vlastne nemajú chuť ani energiu),

jednoducho táto úloha prischne tej ktorú ostatné uznajú

 

pastier čo pasie kozy si vraj užije aj menej každodennej driny.. a zožerie mu to menej nervov..

tak by aj Boh, mal iné "vlastnosti aj tvar"

 

tak ma nejak napadlo, ako by asi monoteizmus vypadal, keby Abrahám pásol husi alebo také svine?

rozhodne by sme dnes nehovorili, keď nás niekto naštve a my ho nepokladáme za seberovného

"na dovoľ.. ja som s tebou, svine nepásol!!!"

:hufi:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vraj keby Abrahám namiesto oviec pásol kozy.. vypadali by monoteistické náboženstvá inak..

:) ako vtip dobre

 

pastier čo pasie kozy si vraj užije aj menej každodennej driny.. a zožerie mu to menej nervov..

vyskusal som si pasenie ovci, aj koz a mozem povedat, ze je to presne naopak

 

rozhodne by sme dnes nehovorili, keď nás niekto naštve a my ho nepokladáme za seberovného

"na dovoľ.. ja som s tebou, svine nepásol!!!"

Castejsie som to pocul s husami, ale najskor by sme to hovorili dnes tak ci tak, s nabozenstvom to nema nic spolocne :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

biskup Usher môže len ticho závidieť.

spackal to.

 

toto je iný výkon :

Adam žil v roce 3 963 před Kristem, vypočítal znalec Bible

 

Na textu, napsaném na papíře dlouhém 12,5 metru a širokém 10 centimetrů, pracoval šest let, tedy zhruba dva tisíce hodin.

 

"Chronologie mapuje období od Adama až do konce vlády a smrti Archelaa, tedy neblaze proslulého krále Heroda Velikého. Jde o léta 3 963 před Kristem až šest let po Kristu"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov