Skočiť na obsah

Náboženstvo menej vážne - alebo príliš vážne


game

Odporúčané príspevky

erotika, pohlavia, a veci s tým spojené veľmi ležia na srdci podaktorým náboženstvám

... a veriacim, ktorí sú občas pápežskejší než pápež ... dokonca božskejší než boh ... niekedy žasnem, či vôbec vo svojom svätom zápale premýšľajú ...

 

 

z jednej debaty :

 

-

Je samozrejmé, že človek sa odlíšil od zvierat práve náboženstvom.

Tiež je samozrejmé, že viera a náboženstvo je dobro - pozitívny tmel k socializácii ľudstva.

( Ju )

 

-

Nejako to neštimuje - ked pozrieš do historie rkc, dobro tam vidno len sporadicky. Predovšetkým je tam zjavné bludarstvo, zadubenosť, vraždy, upalovanie učencov, baženie po moci a majetku a manipuláciu.

(Am )

 

-

Am:

Vtedy bol ešte Boh neskúsený, mladý, mal nevyprofilovaný názor na spôsob aplikácie náboženstva v praxi. Ale dnes, v 21-vom storočí, hoci je na nebesiach iba jeden mu to perfektne šliape aj na strane islamu...

( Ab )

pokúšala som sa na túto odpoveď nájsť nejaký vhodný komentár, ale nejde to ... na niekoho, kto povie, že vtedy bol boh ešte neskúsený, ale teraz už nie je, nemám ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

..niekoľko takých hlboko presvedčených ľudí poznám i ja. ťažko sa s nimi debatuje, pretože presne poznajú každý detail a pohnútku Božieho zámeru. sú veľmi dobre informovaní, nezbedníci. :-)

 

pri takej debate nadobúdam dojem, že nie Boh stvoril človeka k obrazu svojmu, ale presne naopak. zdá sa mi, že niektorí veriaci (bez ohľadu na svoje vierovyznanie) si stvorili Boha podľa svojich súkromných predstáv..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

že si veriaci prispôsobia boha, je niečo, čo sa mi vlastne páči ... je to ľudské, každý človek žije iný život, každý má iné potreby, starosti, iné nazeranie na život, je veriaci, ale vyberie si niečo z viery, čo je len jeho ...

 

raz dávno som mala jednu debatu s troma veriacimi, kdesi som ju tu už spomínala, síce sme sa po týždňoch vzájomne nepresvedčili, ale tá kultivovaná diskusia bola pred rokmi zážitkom ... vtedy som si uvedomila, že všetci traja žijú svoju vieru, každý si trošku prispôsobil očakávania podľa seba, a ich viera je trochu odlišná ... len všetci traja veria v jedného boha a sú kresťania.

 

ale keď sú hlboko presvedčení ľudia hlboko presvedčení o svojej jedinej a neotrasiteľnej pravde - nie je to omyl, nie božej pravde, ale svojej - je to ešte stále tá krásna viera, ktorá veriacim pomáha žiť ?

nie je toto už niekde na hranici ? aká bohorovná istota ...

 

"

Čo sa týka vykúpenia, Ježiš Kristus je Vykupiteľom celého sveta - a teda aj celého vesmíru. Ak sme vykúpení my, tak sú vykúpení aj všedci mimozemšťania. Naše privilegované postavenie spočíva v tom, že sa vykúpenie odohranlo práve na našej planéte. Účinky Kristovho vykupiteľsjého diela podľa mňa vylučujú potrebu Kristovho utrpenia aj na iných planétach. Jednoducho vykúpil celý vesmír raz a navždy tu na Zemi

"

 

"

Naša viera je silná a dejiny ukazujú, že aj šikovne prispôsobivá, za čo vďačíme tomu, že je to viera pravdivá a je nositeľkou pravdivého posolstva.

"

zdroj

hm.

 

 

po prečítaní tejto neotrasiteľnej a skromnej pravdy mi napadol jeden citát, ktorý som kedysi použila v tej starej debate pred šiestimi rokmi / našla som to raz v nejakej knihe ... žiaľ po toľkých rokoch mi zostal len citát z tej debaty / ... :

 

R. Pucetti, profesor teológie a filozofie, sa zaoberá kľúčovou otázkou kresťanskej viery, či možno obrániť jej všeplatnosť:

"Dokonca keby bolo evanjelium na našej planéte všeobecne rozšírené- ale nie je, ako vieme, dopočula by sa o ňom len nevýznamná časť všetkých inteligentných bytostí univerza, lenže nárok na všeplatnosť však obsahuje aj povinnosť a úlohu všetky živé bytosti oboznámiť s náukou o spasení a viesť ich k účsti na nej." Keď je kresťanské náboženstvo jediné, ktoré vedie k spaseniu, týka sa to celého univerza? "

Na teológa je nezvyčajne otvorený: " Kresťanstvo môže urobiť len jedno, vôbec nebrať na zreteľ pravdepodobnú existenciu mimozemských inteligentných bytostí...Mohlo by sa stať, že kresťanstvo-vari ako jediné spomedzi veľkých živých náboženstiev- by sa preukázalo po pokusoch s medzihviezdnou komunikáciuo ako nepravdivé..."

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

skúsila som pochopiť, nejde to ... možno budete mať väčší úspech, ja som len nižší druh ... :lol:

 

 

z jednej netovej diskusie :

 

Re: náboženstvo...

...neje tu len jedna "zložka",ale...všetko je otázka žiarenia,môžme povedať aj sily,ktorá preniká všetkým a pri prenikaní sa mení podľa oblasti,druhu,ktorým prejde a tým môže aktivne pôsobiť na druhy,ktoré sú inorodé,ale zasa len tehdy,ak do inorodého prenikne vyšší druh.A tak sa aj stalo,že do zvieracieho tela,ktoré bolo svojho času na vrchole svojho vývoja,sa namiesto zvierací duše,vtelila ľudská duše,s duchovným jadrom a jej pôsobenie je umožnené práve žiarením,v tom prípade žiarením krvi,ktoré ako magneticky udržujú tieto dve "zložky",ako si to nazval,spolu.Pri narušení tohto spojenia,kde významnú úlohu hraje teplo,sa duše uvolnuje z tela,nastáva pozemská smrt.Telo ako také nebolo nikdy živé,ale jen oživované prítomnosťou duše...:) Už som to tu písal k obvyklému všeobecnému veseliu nevedomých...:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

vedecké bádanie je zbytočné, ateisti aj tak nie sú ľudia, einstein sa ani nemal montovať do niečoho, čomu nerozumie ... toľko v skratke z jednej netovej diskusie od prispievateľa, ktorý vie ... :

 

Trebars ateisticke poznanie je sebazničujuce aj ked sa zda byt velmi oslobodzujucim,ale zatial prislo ku tomu,že neustale sa im len zjavuju nove a nove nezodpovedane veci a tak vyzeraju ,ako tí čo neustale čosi hladaju a nenachadzaju a snoria a snoria a jedneho dna ked ustvu svet svojím hladaním pravdy,ktorú veriaci už pozna -preto dalej nehlada-bude neskoro lebo ich cinnost a ich poznavanie je destruktívne .

 

Dnes sme vseobecne podvojnostou ku nejakym fyzikom ,či matematikom,ktorých poznanie však je vo vlastníctve institutov ,ktorým sa zapredali pre kus žvanca.

Tieto instituty su zvycajne vo vlastníctve nadnarodných korporacií a tak vsetci tým ,že nasledujeme a veríme pravdam prezentovaným tými sluhami diabla sme sa stali sluhami a budovatelmi cudzej moci a šírime jej ponatie dalej medzi samych seba .Samozrejme nikto by to nerobil ,keby z toho nemala hlava na vrcholci takejto pyramídy profit .

...

P. to v com ty vidís prínos ja vidím skazu tohto sveta .Taký ako ty -teda vedci su zodpovední pre svoju neukojitelnu tuzbu po poznaní zato ,že sa tu za par rokov budeme smazit vsetci ako vpekle do ktoreho mali ist v prvom rade takí ako Einstein a iny ucastníci skvelych objavov .

 

Mysli si co chces ,ale P. ty si hlupak na entu a prerataj si to ako chces .Pretože pokial mal svet uctu pred menami ako Jehova atd ,tak potial fungoval .Dnes taka stupídnost ateisticka ako ty kazí vzduch uz len tym ze existuje ,radsej si moje temy nevsímaj a vyhybaj sa im ,nestojím v nich o tvoje nazory -idiot.

vlastne sa mi to ani nechce komentovať ...

zdroj je jedna netová diskusia, cez google prístupná ...

 

 

ďalší objaviteľ ... vzorec na fungovanie všetkého na A4 :

 

Vzorec na 100%realitu?!!!

 

Existuje vzorec na realitu??????????????????????????????????? Ano existuje!!!!!!!!!!!!.......................stymto vzorcom jednuducho vysvetlite preco je tu dusa....hmota a casopriestor...tak dlho sa rosprava o 4 rozmere a nik nevie co je to..treba si uvedomit ze ten 4 rozmer je dusa!!!!! ...........nie hmota cas aani priestor...po zhliadnuti vzorca na 100%realitu sa vam jednoducho dani clovek vysvetli preco a co a ako stoji a jak to funguje ..tento vesmir!!!!

bohuzial malo kto si vie predstavit a ma mylne informacie co je to boh!!!!!!!! Kazdy znas si ho predstavuje inac a bluzni..lenze bohom moze byt aj ako clovek!!!! clovek ktory dokaze vysvetlit kompletne celu existenciu vesmiru ..a existenciu duse!!!! nielen ludskej ale duse vsetkykeho co tu je...a o to horsie je ze to dokaze dat na papier!!!!! Povedzme ze by vysvetlil 100percentnu realitu a mal na to aj vzorec ...dalej vysvetlil ako je mozne ze existuje hmota cas priestor a dusa...co bolo pricinov vzniku vesmiru a co bolo pred tim ...a ako to cele funguje.. jednoducho existuje uzavreta mriezkova sustava.. a dalej otvorena mriezkova sustava..tieto dve sustavy tvoria jednu vzajomnu sustavu..uzatvorena tvori cas priestor a hmotu..otvorena dusu...mam to na papieri pekne vykreslene a vysvetlene.. povedzme ak je boh na zemi ako clovek najvisia forma zivota co by nam povedal? clovek ma 5 zmyslo´v...6 sa da vicibrit a to je predtucha..boh ich ma 7!!!!!! co to znamena? ze siedmi zmysel je ze vsetko dokonale vie..to je ze vam odpovie preco sme tu a co tu robime ... bohuzial nema nadprirodzene schopnosti...citi kazdu bolest, radost facku kvapku vody co tu dopadne ....ale musi existovat aj ako zhmotnena forma bytosti a to je jedno ci je to zvieratko alebo cokolvek co tu je..preco???? lebo by tu nic nebolo...nefungovalo by to keby nebol hmotny!!!!! odkial to viem a co viem ? Mam na to paiere na nich peciatky!!! tajnich sluzieb a doktorou aj byskupa...osobne som sa vela dozvedel ked som doslova presiel nepredstavitelnim peklom na zemi a srdce mi nebilo...ano pani tie peciatky a papiere potvrdzuju ze som sa jediny clovek na svete vratil z druhej strany..mrtvola sa zobudila!!!! a co som tam videl? ked zomriete dozviete sa pravdu preco ste tu , na kazducku otazku bez pitania mate odpoved a co je horsie vsetko chapete . Takze ja si idem dat patentovat vzorec na 100percentnu realitu ktori skumali spickovy experti a vysvetlil som im velmy velmy vela a oni logickym uvazovanim prisli na to ze mam pravdu!!!!! Tieto informacie lezia v prisne tajnich spisoch v nemecku a je zakaz o nich hovorit.. no ja vam rad vysvetlim co sa stalo..a nielen to aj dokazem kedze mam na to papiere..a to nie hociake!!!! kto mlci ten svetci...BOH A SATAN SU JEDNA BYTOST...a vsetko funguje.. skoda ze nemam ako nakreslit tu ten vzorec , a dalej aj vysvetlit ze tu nieco funguje systemom 100% =50:50...a vysvetlil by som to na 4stranach formatu A4 plus vzorec je to tasko pisat ..keby bol mozny audio zaznam tak to tu dam a je to na 3 hodiny ..a pochopite co pochopily..nemecky experti agenty a potvrdil byskup..o existencii boha !!!! BOLA POTVRDENA!!!!! len sa to taji a lebo uz niesme v tom raji ktori stvoril...

3 hodiny alebo jedna A4 ... patentovaná pravda ...

 

zdroj podobný

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

..radšej už takýmto úvahám ani nevenujem pozornosť. ďalší brožúrkový expert, ktorý má podľa mňa všetky vydania Strážnej veže dôkladne naštudované, zviazané v koženej väzbe podľa ročníkov a uložené na čestnom mieste vo svojej knižnici.

 

to jest všetko, aspoň z môjho skresleného a pomýleného ateistického uhla pohľadu. pre istotu však stále hľadám a pochybujem, napriek jasnému posolstvu, ktoré na mňa po prečítaní posledného príspevku doľahlo plnou váhou.* :lol:

_______________

* ironická poznámka

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na to sa da povedat len jedno: :lol: :) :) :(

 

fakt len cumim, ze ako daleko dokaze fanatizmus cloveka zmagorit ;) ale dobre vediet, ze ako ateista neexistujem a som seba-znicujuca ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

našla som ... keď je niekto pápežskejší ako pápež

 

veriaci vysvetľuje vyjadrenie KBS / Konferencia biskupov Slovenska / ... z príspevku H. na jednom portáli :

 

Hovorca KBS napísal:

...Exkomunikovanemu sa zakazuje mat akukolvek ucast sluzby na slaveni Eucharistickej obety alebo na akychkolvek inych obradoch kultu. Potom slavit sviatosti alebo svateniny a primat sviatosti...

Ja len ze "cosi" korigujem:) Ta omsa... Pan O., modlite sa za xxx, modlitba knaza, hoc exkomunikovaneho, ale uz naveky knaza, isto ma svoju nezanedbatelnu vaznost.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som si len spomenula na jednu konverzaciu, co sa mi stala tak mierne davnejsie. skusim sem presne citovat slova daneho krestana

 

"dcera moja, boh ta miluje. to, ze tvrdis, ze v neho neveris, znamena, ze ho aj ty milujes, len o tom este nevies. ale on to vie."

 

:lol: ... nie som si celkom ista, ci to sem patri, ale tak hento brat vazne...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

jeden moderný nepohan napísal v 21. storočí ...

 

Moderný pohan je taký, ktorý verí v Jamesa Watta a jeho volfrámovú žiarovku.

liaheň podobných perál ...

 

 

 

ešte jeden ... zdroj rovnaký ...

 

Snažím sa len jemne naznačiť,že ateizmus je vlastne taký istý prúd, ako fanatizmus. Je to určitý spôsob ochromenia intelektu, t.z. v bode,ked človeku dojde zdravý rozum /intelekt/ a nepripustí aj inú alternatívu..duševne zomiera..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

úprimné slová jedného veriaceho z jednej diskusie kdesi na nete / toto bolo v jednej siahodlhej diskusii na sme.sk /:

 

vieš, raz sa mi v robote stalo, že ma moja kolegyňa nechutne podrazila. Mohol som jej v návale zlosti rozbiť hlavu a to bez strachu z odvety, lebo také svinstvo sa bez odozvy nenecháva. Urobila zo mňa totiž pred ostatnými chrapúňa. Len to, že verím, ju od toho zachránilo.

 

.....

Vieš, mnohí ľudia si to ani neuvedomujú, ale sú nažive iba preto, že verím v Boha.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

toto je článok ... a tento pán ma podobných plno, všetky sú dlhé a dokonalé ... vždy si položí otázku nejakou podivnou formou, aká mu vyhovuje na to, aby ju svojimi argumentami vyvrátil, preprášil a dokonale zamotal, a duro proste nemám chybu :

 

Človek, mozog a materializmus.

 

mno:

 

Obzvlášť v prípade abstrahujúceho sebareflektívneho vedomia je argument popierania veľmi zarážajúci. Z psychiatrického hľadiska by sa dalo hovoriť o diagnóze, žiaľ aj samotná psychiatria stojí na tej ktorej filozofii, takže tento argument používam len pre zaujímavosť. Popieranie sebareflektívneho vedomia totiž argumentujúcemu zruší celý základ filozofie poznania a bytia. Takže popieraním významu abstrahujúceho a sebareflexívneho vedomia paradoxne si argumentujúci vyvráti kompletne celú vedu.

 

V prípade slobodnej vôle a etiky je popieranie trošku zložitejšie a má aj veľmi silné argumenty pre. V prípade etiky sa argumentuje tým, že absolútna etika neexistuje, teda, že neexistuje všeobecne platné etické pravidlo. Argumentujúci si takto podkopáva základné princípy na ktorých stojí súčastný svet, pojmy ako Všeobecná deklarácia ľudských práv, pojmy ako spravodlivosť dobro/zlo a podobne. V prípade slobodnej vôle opeť padá samotný pojem sloboda a spolu s ním aj pojem zodpovednosť v takom zmysle v akom tieto pojmy chápeme. Rôzne teórie sa snažia popísať etiku pomocou rôzneho správanie zvierat (etológia) atď. Tieto ale majú zásadné nedostatky (doplním neskôr).

 

Materializmus teda zakladá argumetáciu na neoprávnenom optimizme, na pojme emergencia a na popieraní skutočnosti. Teraz si trošku rýpnem: inými slovami na infantilizme, na vieru v zázraky a na strkaní hlavy do piesku :-).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

odporúčanie

 

na jednej stránke padla vážna otázka:

... ja len chcem vediet ako ma muz priniest spermie na vysetrenie ak je podozrenie na vaznu chorobu

 

ako odpoveď dostal citáciu z jednej odbornej stránky v znení otázka - odpoveď :

 

Môj lekár by mi chcel vyšetriť spermie, aby zistil či nie som ja príčinou našej neplodnosti. Je v poriadku masturbovať, aby som mu tieto spermie mohol dodať?

 

Nie, nie je. Uvedomte si, že cieľ neospravedlňuje použité prostriedky. Úmysel masturbovať je zlý bez ohľadu na ďalší úmysel, s ktorým sa masturbuje. Je však možné získať spermie morálne, cez pohlavný styk, pri ktorom použijete tzv. „perforovaný kondóm“. Časť spermií sa dostane do vagíny manželky (takže nie ste antikonceptívny) a časť sa zadrží pre vyšetrenie.

Christopher West, Radostna zvest o manzelstve a sexe

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a čo keď vyhnaní neboli, ale na protest sami odišli?

 

ako keď odišli "Palkovci" odišli z KDH alebo "Bugárovci" z SMK,

kde mali rajsky stabilných 10% a isté kreslo v parlamente

:lol:

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pfuha, to je rozhodne zaujímavý pracovný námet, tomassi :lol:

keď už starsi tuto cúva a ostentatívne si naše otázky nevšíma ... :)

predpokladajme, že vyhnaní neboli, plamenný meč bol len dekórum, aby sa nepovedalo, ale tá podstatná otázka teda je : proti čomu protestovali ? :)

;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pokial uvazujeme ze kreslo v parlamente, je ten vytuzeny raj, tak mozno mas teoreticky pravdu

v tomto pripade sa musime ale spoliehat na zdroje ake mame, lebo ociti svedkovia vymreli, alebo su momentalne nedostupni

 

ak teoreticky pripustime, ze to bol protest, tak to bola dost tazka frajerina, lebo si to odskakalo cele ludstvo, bez ohladu na vierovyznanie a pohlavie a ja s nim nesuhlasim Obrázok

 

plus, musime brat do uvahy, ze kvoli tomuto protestu skoncil aj jeden clovek na krizi, v nie celkom zavideniahodnej situacii, aj ked tak urobil dobrovolne kvoli vykupeniu ludstva

 

Eva s Adamom sa zachovali dost nezodpovedne, aj ked je otazne, ake moznosti volby mali

on Satan je v presviedcani velmi dobry a neviem ci by ktokolvek z nas na ich mieste odolal Obrázok

 

Nadviazem este na game a ako pracovnu hypotezu pripustim, ze to bol protest

v tom pripade, aj ked neuvazujem proti comu vlastne protestovali, tak stvoritel sa zachoval ako mudry a rozvazny rodic, ktory poskytne svojmu decku, ktore si mysli ze vie vsetko lepsie, moznost si to vyskusat v praxi ... zaroven ale obcas po ocku dohliada, ci na okraji tej priepasti este balansuje, alebo do nej uz pada Obrázok

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

Svoju fatwu už majú v Iráne aj psi. Rozhodol o tom veľký ajatolláh Násir Makarím Širáz, podľa ktorého by ľudia nemali chovať psov, pretože sú nečisté.

Strážne a pastierske psy islamská spoločnosť akceptuje.

 

http://www.sme.sk/c/5430816/iransky-duchovny-zakazal-chov-psov-su-totiz-neciste.html

 

Neviem, či sa korán zmieňuje aj o mačkách, v takom prípade zrejme čoskoro tiež prídu na rad...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov