Skočiť na obsah

Stalin a jeho vláda


phersu

Hitler verzus Stalin  

10 členovia hlasovali

  1. 1. Kto bol hroznejší?



Odporúčané príspevky

Je to mozne? Game, prvy text ztiahnute z wiki, druhy z referatu, a treti nieco o Stalinovi.

 

Tvoj text Stalin medzi sudcami nebol.

 

Ja som napisal ze Stalina nemohli odsudit, lebo bol sudca- zalujuca strana(uz neviem ci aj rusi mali sudcu tam to bolo spomenute). Ale co a koho sudil norimbergsky proces? Co sa snazis dokazat?

 

Ja uz neviem. ja som ta v celku bral, zrejme si sikovne narabala z info na nete, a teraz len polutujem cactalesa s cim to pracuje.

 

Stalin medzi sudcami nebol, a co by tam robil moja mila(je pravnik?)? Stalin nepodpisoval ani kapitulaciu. Stalin ani nevyhnal fasistu z rusi. Boha.

  • Pridať bod 1
  • Odobrať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slimak.

 

dodatočne si po niekoľkých hodinách podopisoval do svojho príspevku č. 49 kopu informácií, predtým tam boli akurát nezreteľne naznačené otázky a poznámka o tom, že overíš, či skutočne hitlera nesúdili v norimbergu a že stalin bol sudca.

 

anketa témy je Stalin alebo Hitler, čiže sa tu píše o oboch, to je ok.

 

naposledy sme sa bavili o norimbergu, a z tvojej poznámky nebolo jasné, kde mal byť stalin sudca.

 

o účinkovaní Stalina a Hitlera v dejinách vie kdekto oveľa viac, / a musím sa ospravedlniť, ale aj ja /, ale ako overiteľná odpoveď na tam vyššie spomenuté tvoje otázky bolo najjednoduchšie prehľadať net a vybrať z neho odpovede na otázky z príspevku a postnúť to sem, na oči.

/ okrem toho je tam napísané, že zdroj sú net a wiki, žiadna senzácia sa teda nekoná /

 

tie moje odpovede vlastne dokazujú, čoho sa týkali a aké to boli otázky.

 

nebolo z toho jasné, akým sudcom bol Stalin a kto mal kedy súdiť Stalina ... jeho nástupca to urobil bez väčšieho úspechu po jeho smrti.

kto vyhnal fašistu z rusi ?

 

nie každý musí vedieť, kde na ktorej dači zomrel Stalin, ale že Hitler spáchal s veľkou pravdepodobnosťou samovraždu vo svojom bunkri tesne pred koncom vojny, obíduc norimberský proces, sa učil v škole každý.

 

 

 

a poprosím :

 

osobné poznámky adresovať do témy o moderátoch, aby si sa nedivil, keď ti ich niekto presunie na miesto, kam patria

Otázky na moderátorov

 

príliš osobné poznámky k osobám ostatných členov nie do tém, kam nepatria, je tu na to téma

Čo si o kom na FSPF myslíte

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

V mysli mam Hitlera zakoreneneho ako obycajneho chudaka s velkymi komplexami. Dokazal sice viac, mal sen, skoro ho uskutocnil, sice za cenu milionov zivotov. Skoda, ze sa to nedalo aj inak ako formou vojny. Ale Stalina... Ked sme sa o nom ucili, pamatala som si ho ako chlapa, ktory vzbudil respekt v kazdom... Ci skor strach. Povazujem ho za vacsiu hrozbu a horsieho cloveka ako Hitlera, pretoze v porovnani s Hitlerom bol iny... Je to len moj osobny pocit, nemam na to dokazy ani nic ine, ale je horsi. Dokazal toho viac. Hitler volil samovrazdu - utek. Bola to sice lepsia smrt v porovnani s tym, co mal Stalin, ale ten vladol i nadalej a podmanil si velku cast sveta. A nemusel to robit vojnou - vyhra v druhej svetovej a Hitlerove ciny len viac upevnili jeho moc a on sa toho chopil a stal sa este silnejsim a horsim...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ok, overim, Stalin nemohol byt sudeny, ked sam sudil.

Bol moj povodny text(neupravovany), zrejme som tam mal nieco aj o Hitlerovi, ze bol sudeny(resp. nieco o knihe norimbergsky proces - prestalo to byt aktualne- nic do cinenia s tvojim textom - c.50), ked som si presiel vikipediu(po cactalesovom prispevku), tak som to upravil.

 

Spoznal som tvoj zdroj, ten isty text, co som predcasom cital na wikipedii, ale zarazilo ma, ze ty si v 50. prispevku reagovala len na vetu, ze stalin nemohol byt sudeny, ked sam sudil(nenapisal som ze bol sudca, ale to je uplne vedlajsie). Tvoj vlastny text je "stalin medzi sudcami nebol"(aspon myslim ze je to tvoj text, lebo neocakavam , ze by to niekde na nete bolo, a keby aj co si chcela 50. prispevkom povedat?).

 

Kto normalny, starsi ako 10 rokov by to tak doslovne myslel(pochopil), ci v takom vyzname napisal?

 

Inak cactales , nenapominal si ma v minulosti, ked pouzivam citaciu, treba to dat do citacie a pod to zdroj(link)?

 

Odpoved na tento prispevok si este rad precitam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Inak preco staviate stalina k hitlerovi, odsudil nejaky sud stalina, ci sudil? Bolo podla mna vela hroznych vladcov(v dejepise su uctievani), nedavno kolko zomrelo ludi v kambodzi? Kto vrazdil je rovnako zly, ci to bolo v minulosti ci sucastnosi. Ci to bolo v grecku za macedoncov(ci prvy bol egyptsky faraon,skuste vymenovat vrahov), ci v Usa za Obamu.

 

Mozno sa mylim, ale v norimbergskom procese bol hitler odsudeny. Kedy odsudili sudy niekoho pocas doby ich vladnutia?

Vitazi pisu historiu? Nedavno som sem dal prispevok o mrtvych v zajateckych taboroch v nemecku pod patronatom americanov, ci francuzov a anglicanov, cital si?

 

Kto normalny, starsi ako 10 rokov by to tak doslovne myslel(pochopil), ci v takom vyzname napisal?

 

 

10 rokov uz davno nemam, ale pises velmi "volne", tak sa to da chapat roznym sposobom

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

príspevok č. 50 je celý z citácií, myslím, že forma a uvedené zdroje to dokazujú a je to z nich zrejmé.

ale v poriadku, chýba tam "quote", moja chyba, nebudem popierať predsa zjavné veci.

citovanie bola vtedy najjednoduchšia forma, ako uprostred noci uviesť niektoré odpovede ...

 

dodatočne to celé dávam do qoute ako citáciu.

 

téma je Stalin a jeho vláda.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ok, overim, Stalin nemohol byt sudeny, ked sam sudil.

Napisal slimak.

 

Stalin medzi sudcami nebol.

Napisala game.

 

Kto normalny, starsi ako 10 rokov by to tak doslovne myslel(pochopil), ci v takom vyzname napisal?

Napisal slimak poslednu cast k dvom predchadzajucim(reakcia na game prispevok).

 

Game neda mi to, odkial si citovala.

Stalin medzi sudcami nebol

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a teraz len polutujem cactalesa s cim to pracuje.

Na to neexistuje ani najmenší dôvod. Spolupracujem s game už dostatočne dlhú dobu a uisťujem ťa, že vždy som bol s touto spoluprácou spokojný.

 

Ok, overim, Stalin nemohol byt sudeny, ked sam sudil.

Napisal slimak.

Kto normalny, starsi ako 10 rokov by to tak doslovne myslel(pochopil), ci v takom vyzname napisal?

Uvedenú vetu je možné pochopiť rôzne a tiež som si jej zmysel vysvetlil inak. Ak sa stane, že zmysel príspevku nie je jednoznačný bolo by vhodnejšie ho prípadne upresniť, bez invektív. Niekomu by mohlo pripadať omnoho nezmyselnejšie tvrdenie, že po druhej svetovej vojne v Norimberskom procese boli súdené a odsúdené aj osoby, ktoré už boli dokázateľne mŕtve, napriek tomu som z tohto dôvodu nezaznamenal podobné invektívy na tvoju adresu.
  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Niekomu by mohlo pripadať omnoho nezmyselnejšie tvrdenie, že po druhej svetovej vojne v Norimberskom procese boli súdené a odsúdené aj osoby, ktoré už boli dokázateľne mŕtve, napriek tomu som z tohto dôvodu nezaznamenal podobné invektívy na tvoju adresu.

Napisal som nezmysel, priznal to a opravil sa(edtitoval prispevok, este pred precitanim pre mna nepochopitelnym dalsim prispevkom). Nezmysel okolo Hitlera a Norimbergu. Stalina som uz nespominal okrem tej prvej nezmenenej vety.

Pre tu srandu by ste to sem mohli dat, pre overenie.

 

Vidim, ze ten 50. prispevok je uz tak ako ma byt.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Stalin pre mnohých Rusov ostane symbolom, predovšetkým víťaztva vo vojne. Ale je tu zrejme snaha dokázať, že bol ľudomilom o ktorom nepriatelia už polstoročie šíria dezinformácie poškodzujúce jeho povesť.

 

Stalinov pravnuk Jevgenij Džugašvili chce od denníka vysúdiť 9,5 milióna rubľov (210.000 eur) a 500.000 rubľov (11.000 eur) od autora článku, ktorý uverejnili vlani v apríli a píše sa v ňom, že Stalin osobne podpisoval politbyrom navrhnuté ortiele smrti.

 

"Polstoročie lží sa spustilo na Stalinovu povesť a on sa tomu z hrobu nedokáže ubrániť, takže tento prípad je zásadný pri náprave jeho obrazu. Chceme Stalina rehabilitovať. Premenil obyvateľstvo v spoločenstvo a viedol krajinu v zlatej ére literatúry a umenia. Bol skutočným lídrom," povedal Žura (pozn. Džugašviliho právnik) pre tlačovú agentúru Reuters.

http://www.sme.sk/c/4998200/stalinov-vnuk-ziada-odskodnenie-za-novinovy-clanok.html

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

obcas ma udivuje drzost niektorych ludi, ktori su schopni tvrdit, ze biela je cierna a cierna biela, alebo aspon pepito, a nemihnu pritom ani brvou

 

Stalin bol vlastne prezlecena matka Tereza krizena s Mahatmom Ghandim a jeho najvacsi prinos pre ludstvo je ze vyrobil zlatu eru literatury v ZSSR

Rusko bude asi krajina, ktora bude sutazit s USA v nezmyselnych zalobach

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov