Skočiť na obsah

Alternatívna profesia


RoSo

Odporúčané príspevky

  • Odpovedí 60
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • arwiel

    5

  • Nokia

    5

  • Sniper

    4

  • game

    4

Top prispievatelia v tejto téme

preco predbiehat? ja by som si len zobral cca 3-4 mesiace neplateneho volna, hodil batoh na chrbat a siel okolo sveta :lol: a kedze velmi rad fotim a pisem, tak by som to sklbil nejak dohromady s tym co po ceste zazijem :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď som bol malý tak som fakt nemal prianie niekým byť. Aj do toho dotazníka tuná na fóre som napísal „povaľač“. Potom ma koncom základnej školy zaujímala elektronika, ale v mojom okolí nebol nikto s kým by som mohol toto rozvíjať, tak som si len dal prihlášku do Tesly na Oravu. Neprijali ma z nejakých administratívnych dôvodov, hoc boli voľné miesta.

Dlhé roky a dá sa povedať že aj teraz nemám problém zo svojim súčasným povolaním. Do práce chodím skôr a keď je nejaký problém tak aj dlhšie ostanem, stále ma baví prichádzať na koreň problému. Som taký laik bádateľ he he. Toto mám od malička, ani jedna moja hračka neostala celá dlhšie ako dva dni, stále vyhrala moja zvedavosť “ako to funguje“.

Teraz ma pár rokov „drží“ fotografovanie a vedel by som si to predstaviť ako moje povolanie.

Ani by to nemuseli byť akty he he či cudzina, stačili by mi zátišia s ružou a krásy Slovenska.

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teraz ma pár rokov „drží“ fotografovanie a vedel by som si to predstaviť ako moje povolanie.

Ani by to nemuseli byť akty he he či cudzina, stačili by mi zátišia s ružou a krásy Slovenska.

To by si mohol, lebo ti to ide veľmi dobre. Len by si potreboval lepšiu mašinu. :lol:

 

BTW: ak nemam žiadnu profesiu, aka je moja alternativa?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chcela by som mat velky ranc, velky pozemok, spravit z toho celeho rekreacnu oblast, sprostredkuvat nejaky ten "blizky kontakt" so zvieratami /kone, osliky, psy, macky, kozy, ovce, kravy,.../ pre ludi, deti, ktore v dnesnom hektickom a technologickom svete stracaju prehlad o tom co je tam "vonku"

vykonavat hypo a kanis-terapiu

poskytovat kurzy

 

jednoducho mat vlastne hospodarstvo, bacovat si :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 rokmi...

páčilo by sa mi mať zariadenie, kde by ľudia prinášali zranené či opustené zvieratá (aj vtáky; a aj divožijúce zvieratá), kde by bola tiež spolupracujúca veterinárna ambulancia s odborníkmi, bol by tam aj tím, ktorý by chodil na výjazdy na hlásenia, a toto zariadenie by tým zverom poskytovalo ošetrenie, potrebnú liečbu, dočasný domov, a potom by zvery, ktoré patria do prírody, púšťalo do prostredia, kam patria, a pre domáce zvery by hľadali nový domov. Je mi jasné, že je to nereálne, nemám na to podmienky ani financie, a tvorov, ktorí potrebujú pomoc, je ďaleko viac ako ľudí, ktorí tú pomoc sú ochotní a schopní poskytnúť, ale páčilo by sa mi to.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja mám pár alternatívnych zamestnaní, ktoré by ma možno bavili...

napríklad fotograf... alebo by som mohla vlastniť maličkú reštauráciu v domáckom štýle... mohla by som byť módna návrhárka a šperkárka... mohla by som robiť mediátora... ale úplne najlepšie je byť bohatým rentiérom - potom už človek naozaj môže robiť len to, čo ho baví a v čom vidí zmysel, aj keď ho to neuživí... :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

manzelka mala uz v zivote niekolko "fantastickych" podnikatelskych zamerov, ktore vzdy na niecom stroskotali - bud sa ukazali ako nerealne, alebo chybali financie na rozbeh, alebo sme zistili, ze nas uz niekto predbehol :(

kazdopadne sa to takmer vzdy tykalo sluzieb v oblasti CR a turistiky

vlani sme vymysleli celkom fajn vec, ziskali prislub na financovanie rozbehu, zial, tentokrat nas zastavili neprijemne rodinne zalezitosti, takze zostaneme asi dalej len pri svojom - manzelka v zivnosti a ja v zamestnani

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov