Skočiť na obsah

Domáca hudobná scéna


nutrinka

Odporúčané príspevky

myslím, že k téme o domácich hudobných skvostoch môžeme pridružiť aj počiny bratov čechov...

 

takže, pochváľte sa vašimi obľúbenými slovenskými a českými interpretmi, povedzte nám o neznámych skvostoch, poohovorte niektoré počiny legiend, vyzdvihnite nováčikov, zatraťte odpad...

 

jednoducho všetko o slovenskej a českej hudbe :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Naša hudobná scéna je mierne povedané naprd. Nové skupiny nič moc a tie staré sú už opočúvané. Výnimku tvorí hádam len Desmod, a možno ešte Smatanová, ale len zopár jej piesni. Tie v angličtine sú dosť na grc.

Ešte ostáva vyčkať, ako sa vyprofiluje Cmorík, hlas má celkom zaujímavý a keď nebude spievať také dementné veci ako je Dážď, tak sa hádam aj bude dať počúvať.

 

Momentálne je mojou najobľúbenejšou "slovenskou" vecou duet Petra Nagya a Petra Muka - Nelietajú

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zo slovenskej sceny si rad vypocujam a zajdem na koncert hlavne

Galadriel

Ethereal pandemonium

Sanatorium

 

este sa mi pozdava jedna kapielka z Trencina, ale ani za boha si neviem spomenut na nazov :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Z SK hip-hopu či rapu či jak to nazvať môžem len ten môj malý skromný výber, čo som dostala ako suvenír. A tak to aj beriem, vytiahnem tú pásku raz za polroka, pospomínam na pekné časy a odložím.

Z koncertov ma ešte zaujali:

Náhodní Známi (ppc som sa na nich bavila)

Spirit Bar (hrá tam jeden známy, sú z Dolného Kubína, hrajú taký grunge, ale na to, že sú to takí mladíci majú veľmi, ale ozaj veľmi veľký potenciál)

Liquid Boogie Roll (parááááda, výborná muzička)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes som si spomenula na kapelu, ktorá ma sprevádzala dosť dlho: Made II Mate. Videla som ich klip Fonky nálada v telke (a strašne ma to potešilo :lol: ) Určite tiež zostava, ktorá stála a vždy stojí za povšimnutie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pre mňa jednoznačne da best v poslednej dobe sú Lavagance, skvelé zoskupenie výborných muzikantov. niečo som čítala, že aj na MTV ich púšťali. zaslúžia si to

 

a nedávno som objavila českú kapelu The Ecstasy of Saint Theresa. mali pár vecičiek aj na soundtracku k Samotárom a jedna vec z albumu Slowthinking sa objavila aj na OST Jedna ruka netleská. speváčka má jemný éterický hlas, ktorý sa v baladách výborne počúva

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slovenskych akoze raperov fakt nemusim

tvaria sa drsne ako by vyrastli v gete pritom vacsina z nich su akurat tak obycajny flakaci z petrzalky

chlapci maju na sebe kila striebra ktore vazi viac ako oni sami

su viac na smiech ako cool

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

slovenská hudobná scéna nepozostáva len z kvázirapperov

skúste aj niečo vyzdvihnúť, nech sa to tu nezvrhne na odsudzovanie kontrafaktu a spol.

 

ešte niekoho som chcela spomenút, jedného skvelého slovenského muzikanta Martina Valihoru, momentálne vystupujúceho v triu s klavíristkou Hiromi a s gitaristom, na ktorého meno si ani zaboha nespomeniem... počula som ich hrať v metre a bol to skvelý zážitok. len zohnať ich album je fakt umenie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

takže

richard Muller, jaro filip, LePAYACO(škoda ich je chlapcov), HEX

I.M.T.smile(albumy bez Knechtovej, neviem, ale jej hlas mi proste nesedí)

a keďže mojím druhým domovom je TT, tak Hudbe z Marsu som sa vyhnúť nemohol (spolužiačka hrala dokonca v jednom klipe)

 

Hip hOp moc nemusím, ale A.M.O. je :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

jednoznacne Zive kvety :) dalej mam celkom rad slovensky hip-hop[H16,A.M.O.-vela ludi hovori ze su flakaci a robia sa aky su cool,ale podla mna vymysliet 2 A4 rymovaneho a zmyselneho textu neni len tak>jedno ci nafajceny alebo nie]

a potom klasika>muller,jaro filip,oskar rozsa_taka pohodicka.Elan som mal volakedy rad ,ale to co produkuju teraz je uplne na..............nic :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov