Skočiť na obsah

Andulqa

Odporúčané príspevky

Tazko povedat či existuje alebo neexistuje. Samozrejme stupen organizácie zivej hmoty je radikalne vacsi. Ale nemozno rozhodnut o tom, či potrebujeme nejaky vyssi princíp. Mne sa to začína javit tak, ze nepotrebujeme. Preto o tom nerozhodne zaiden genialny matematik, rozhodne o tom simulácia, mozno za par storoci dokazeme prostredníctvom pocitacom simulovat skutocny chaos v jeho najväčšom stupni zložitosti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ani nikdy rozumiet nebudeme, matematika je slepa ulicka, ta k cielu nevedie a evolucia pokracuje v simuláciach tyso. Nebudeš ratat integraly ale robehnes simulácie. To je trend. A rozumiet tomu zrejme nebude tak lahke, kto vie kam nas dovedie čas.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podieľ 2/3 = 0,6666666666666666666666666666666... je náhoda? Alebo je číslo 432101234 iné, a ko 142341032? Nie, v oktálovej forme sú to čísla 3160253562 a 1036771650. Definovať usporiadanosť je tiež problém. Bachova hudba je emociálny zážitok, no hudobné stupnice sú iba matematickým delením frekvencie akustického kmitania. Ak bude koeficient delenia iný, z bachovej hudby sa stane kakofónia. Architektúra je vertikálne symetrická, ako telo človeka. Ospevovaná symetria snehovej vločky sa stratí v súradniciach na povrchu krivočiarej plochy. Je teda plochá metrika nejako preferovaná, podobne, ako desiatková sústava? Uričite, aspom matematicky na to nie je sebemenší dôvod.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Tie kvasinky sme v teme uz spominali skor - ako priklad jednobunkovych organizmov, ktore sa ale dokazali specializovat a spajat do viacbunkovych formacii. Len ma nenapadlo, ze hlbkovy vyskum tymto smerom nebol prilis popularny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

No, porovnavat prelomoveho politika a vedca, ktory priniesol revolucnu vedecku teoriu, ktora vyrazne ovplyvnila cely svet nejde.

 

Lincoln veril v boha a bojoval (okrem ineho aj) za ludske prava proti inym ludom, co taktiez verili hlboko v toho isteho boha. A kedze Lincoln k otazke evolucie nijak neprispel, je nezmyselne ho tu uvadzat.

 

Preco zase ten hlasny odporca evolucie nepouzil rozum? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Evolucia sa mysli evolucia z biologickeho pohladu, evolucia zivych organizmov a nie zmeny v ludskych vztahoch. Keby si nebol rozhodnuty silou-mocou ignorovat vyznam slov, aj by si chapal rozdiel. Medziludske vztahy patria skor do psychologie, ale kedze tu ty povazujes za kartarstvo a sarlatanstvo, tak sa ani nedivim, ze v tom mas bordel.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tot nedavno si ma poopravil ze evolucia je uz sirsi pojem a bezne sa pouziva aj na napr. techn. vyvoj..........no ked uz si spomenul psychologov, tak musia este prekonat obrovsky evolucny skok vo vyvoji, aby sa zaradili medzi bozie tvorstvo....:)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tot nedavno si ma poopravil ze evolucia je uz sirsi pojem a bezne sa pouziva aj na napr. techn. vyvoj........

 

Pri pouzivani...mozgu....by mal clovek dokazat pochopit, ze ako nazov temy, tak aj jej zameranie, ako aj doterajsie diskusie, sa naozaj netykali vyvoja operacneho systemu pre mobilne telefony. Ty sa vazne prekonavas v dokazovani toho, ze ak ma clovek vaznejsie vypadky v rozmyslani, tak si to kompenzuje nabozenskym nadsenim.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zjavne je vela veci za ktore nemozes....ale preco neventlujes svoje nadsenie pre MT v prislusnej teme? Si tu jediny hlasny odporca evolucie a zase len dokazujes, ze plati:

 

nesuhlas s evoluciou = hlupe prispevky vseobecne

 

...Ako offtopit by toto vsetko malo ist do zumpy, ale bude to len pre tvoje dobro.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mňa o tom že mal Darwin pravdu, presviedčajú aj takéto výsledky evolúcie:

osel.cz/index.php?clanek=6140

tasmánskym diablom hrozí vyhynutie, a na psovi domácom, už pár rokov parazituje "nový živočíšny druh"

jeho blízky príbuzný jednobunkový "prvok" - "pes-rakovinovitý"

vznikol z rakoviny, ktorá zmutovala tak, že nemetastázuje iba v jednom zvierati (je neviditeľná pre jeho imunitný systém), ale oblizovaním, oňuchávaním, sexom, pohryzením sa prenáša aj na iné predtým zdravé jedince

skutočná infekčná rakovina

dokonca dochádza k prenosu na príbuzné psovité šelmy

 

ak sa o tom dozvie nejaký úradník s EU, psi na tom budú veľmi zle, rovnako ako kravy s BSE

 

ps: zdá sa že mám problém, systém mi ohlásil, že som sem vložil odkaz na ďalší článok "reklamného charakteru"

takže to nechce dať odkaz... mám ten problém iba ja?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

off topic k odkazom :

 

 

doporučujem prečítať tému : http://forum.freespa...lenych-odkazov/ / zoznam povolených odkazov

keď máš/ máte návrh na odkaz, ktorý nie je reklamný, nie je to reklamná stránka, obchod, kšeft, onlinehry a pod. ... napíš/ napíšte svoj návrh uvoľniť odkaz, link do dejto témy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mňa o tom že mal Darwin pravdu, presviedčajú aj takéto výsledky evolúcie:

 

tasmánskym diablom hrozí vyhynutie, a na psovi domácom, už pár rokov parazituje "nový živočíšny druh"

 

ak sa o tom dozvie nejaký úradník s EU, psi na tom budú veľmi zle, rovnako ako kravy s BSE

 

To je dokaz o tom, ze selekcia, je riadena a nie nahodna :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je dokaz o tom, ze selekcia, je riadena a nie nahodna

 

Nerob si srandu. Aky dokaz?

 

Takze si to zoberme...boh riadi evoluciu tak, ze umyselne upravil rakovinu sposobom, ktory ma zabijat selmy psovite. Je sice pravda, pre pre vypatlancov je znamenim a dokazom cokolvek, ale mohol by si to skusit trosku rozvies...tento "dokaz". Nech sa zasmejeme este trosku :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je dokaz o tom, ze selekcia, je riadena a nie nahodna :)

 

:) nikto nikdy nehovoril o nahodnej selekcii... a kedze si stale pod evoluciou predstavujete nieco ine, tak je jasne, preco jej nerozumiete...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie celkom mi bol jasný už ani ten alamov príspevok, ktorým dokazuje evolúciu ... tento posledný už vôbec nie : )

 

informator, čo konkrétne v tom príspevku / či odkaze / je dôkazom riadenej selekcie ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informátor to asi myslel trochu inak..

totiž ak sa o "novom živočíšnom druhu" parazitovi - jednobunkovom psovi spôsobujúcom rakovinu (aj u príbuzných psovitých šeliem), dozvie nejaký EU úradník, dá len tak pre istotu zlikvidovať všetkých psov, či už rakovinu majú alebo nemajú..

a bude po psoch..

"riadená selekcia" čiže vykántrenie, rozhodne nie vznik nových druhov

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informátor to asi myslel trochu inak..

totiž ak sa o "novom živočíšnom druhu" parazitovi - dozvie nejaký EU úradník, dá len tak pre istotu zlikvidovať všetkých psov, ......"riadená selekcia" čiže vykántrenie, rozhodne nie vznik nových druhov

 

Zda sa, ze si jediny co chape aj takeho nechapavca, ako som ja......

 

A vysledkom prudko intelektualneho usilia miestneho krestanskeho zastancu kamenovania homosexualov je co??? BOHOM JE BRUSELSKY EU URADNIK :D

 

Boze...neviem ci si, ani ktory si, ci kolko vas je...ale pokial tam niekde si, alebo ste - diky moc za tych klaunov co sem posielas. Som si isty, ze tento konkretny jedinec bude mat v tvojom kralovstve osobitne miesto, pretoze si ho ucinil mimoriadne duchom chudobnym :o))))))))))))))))))

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov