Skočiť na obsah

Andulqa

Odporúčané príspevky

som rad, že aspon tyso chápe čo chcem povedat. Ja sa v tej biochemickej hantírke nevyznám. Len viem, že určite veci sú nutné. teda nemusím poznat detaily kompletne aby som mohol označiť niečo za riadený, alebo náhodný proces.

 

a to náhodné ako sa ty snažíš tu vsugerovat xenocide, tak to určite tak nie je. Organizmus je zložitý a má svoje procesy, nemusia byt vedomé, to sme si hádam vyjasnili.

 

Aj to vedomie sa delí všakže :ax: co si sa naučil, keď som ti tu dal link.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To ale zase tvrdis nieco co tiez nie je podlozene, oprava mutacii je fakt, od kontroly pri metylacii DNA az po bzaovu exicnu opravu. Je tiez viacero procesov ako prebieha homologicka oprava z druheho paru DNA. Je to riadene mnozstvom enzymov, tvrdenie ze to nie je riadene je teda urcite zle.

Otazna je hypoteza ci to hra ulohu pri evolucii, nie samotne tvrdenie ze to je biochemicky riadene.

 

Mas pocit, ze som tvrdil, ze k oprave DNA nedochadza? Ani nahodou :ax:

 

K tomu "riadeniu" - obavam sa, ze tu potom dochadza k mateniu pojmov. Z robopolovych vyjadreni vyplyvalo jasne - organizmus mutacie riadi, kontroluje, testuje. Co je nezmysel. Pokial nazveme akykolvek prirodny proces ako "riadenie", OK...ale nikam tym nedpospejeme. Podstat mutacii zostane taka ista, vratane ich nahodnosti.

 

A k testovaniu genov, minimalne ich vie testovat na to ci su poskodene alebo nie. To je predpokladom opravy.

Myslim, ze vazne ide o "testovanie"? Potom mozes rovnako dobre povedat, ze sito "testuje" velkosti zrnka piesku, "riadi" ktore prejde cez dierky. Stale to bude nevededomy a obycajny fyzikalny proces, ktory k nicomu nesmeruje - ale vhodne zvolenymi vyrazmi sa vyvola dojem, ze ide o nieco "viacej".

 

A ty stale hovoris o vedomom, ale robopol hovori o procese, o algoritme.

Algorytmus by znamenal....

 

 

Bakteria sa vyskytuje v prostredi, kde su pritomne ATB. To sposobi, ze dojde k cielenej zmene DNA tak, aby sa s ATB vyrovnala. Pripadne zmeny budu testovane, ci vyhovuju planovanemu predpokladu. To trosku nesedi, ten algorytmus.

Dostavas sa k determinizmu - ako tvrdit, ze pri tom ako pada gulka v rulete je nejaky algorytmus. Mas dej, ktory javi vsetky znaky nahodnosti - ale na zaklade urciteho vysledku vyslovujes predpoklad, ze tento vysledok bol uz niecim dany dopredu. Co je ale stale nepodlozene.

 

a to náhodné ako sa ty snažíš tu vsugerovat xenocide,

Citujem len zakladne fakty, nic ine :ax:

Uz dokonca aj info uznal, ze mutacie su nahodne :ax:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A čo ty xenocide si nebodaj myslíš, že slovo riadene vyžaduje vedomie?

medzi náhodným a riadeným procesom je značný rozdiel a nie je to o vedomí.

 

Ak máš stroj a ten niečo vykonáva povieš, že je jeho činnosť riadená alebo náhodná?

 

takže nárok na slovo riadený je tu v poriadku, ja tu nenarazam na trpslíkov čo to riadia. Ja len koštatujem, že to je riadený proces, teda vykazuje organizovanost. Opak by bol neriadený, náhodný proces.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A čo ty xenocide si nebodaj myslíš, že slovo riadene vyžaduje vedomie?

 

Nie nemusi.

 

Ale potom by bolo treba trosku rozpisat ten - zatial nedokazany - algorytmus. Co by mal v sebe skryvat? Uz vyssie som pisal, ze predstava nenahodnosti v mutaciach nedokaze vysvetlit akym mechanizmom ma prebiehat (aky algorytmus?).

Zatial tu mame len vymysleny algorytmus, ktory je vydedukovany vyhradne z toho, ze existuje nejaky vysledok cinnosti. Nic ine. Tak kde je zakodovany, kde sa zobral, ako funguje a akym sposobom usmernuje mutacie?

 

Ved vravim, ze sa rad dam poucit - ale zatial to vyzera dost nezmyselne. No uvidime :ax:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No pozri sa:

 

to že život je vysoko orranizovaný stupeň usporiadania vykazuje známu riadenej činnosti. DNA je kód algoritmus ako bude živočích v buducnosti v jeho koplexnosti jestvovat.

 

Takže algoritmus tu máš.

 

Otázka je, či tento algoritmus vyžaduje pre svoj vznik iba náhodu a prírodne zákonitosti, alebo aj niečo iné. Ale to zatiaľ nikto nevie dokázať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

xenocide :

mame v teorii riadenia dva zakladne pojmy : Ovladanie a riadenie.

Ovladanie znamena ze cosi spravis a da to nejaky vysledok.

Riadenie znamena ze tam mas spatnu vazbu a ta na zaklade vystupu meni vstup. Ziadne vedomie nepotrebujes.

 

A naznak algoritmu som popisal, ak je organizmus v strese (napriklad hladom, teplom, zimou, unavoyu atd ) tak klesne rychlost opravy mutacii a zvysuje sa sanca na zmenu, pri dlhdoobej zmene vonkajsich podmienok tak rastie rychlost mutacii co znamena ze sa zrychluje prisposobenie.

A mozu byt aj dalsie podobne procesy,ktore ulahcuju prisposobenie na genetickej urovni.

A kde sa zobrali ? No vdaka evolucii, kazda takato zmena zvysuje sancu druhu prezit zmenu podmienok. Zakodovany je v DNA, kde inde ?

A napriklad staci aby kortikosteron spomaloval opravu DNA ( suvislost medzi stresom a rakovinou je dost znama, tu nejde o dohady)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

???

 

Algoritmus je konečná postupnosť dobre definovaných inštrukcií na splnenie určitej úlohy

http://sk.wikipedia.org/wiki/Algoritmus

Kde v DNA mas zapisany nejaky algorytmus? A co by mal obsahovat? Vsetky buduce a potencialne zmeny, ktore nastanu? Akym sposobom by potom prebiehali cielen zmeny? Akym sposobom by prebiehala kontrola skutkoveho a pozadovaneho stavu? Kde su zadefinovane instrukcie? Kde je zadefinovana uloha? Do akej hlbky procesov siahaju tieto definicie????

 

Nemas nijaky algorytmus, mas len vysledok biochemickych procesov. To, ze ma proces nejaky vysledok neznamena, ze vysledok bol cielom tohoto procesu - elementarna logika. Zamienas si vysledok s cielom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a to nemyslíš vážne, že v DNA nie je zakomponovaný mechanizmus, algoritmus. lenže to nie je taky obyčajný algoritmus. Ten algoritmus vie tvorit ine algoritmy, meniť ich, to je predsa život. Ciel sa formuje spolu s vývojom. Minimálne majú organizmus ciel prežiť, reprodukovať sa, opravovať sa. To všetko je ciel.

 

Ale ciele náhoda nevytvára či ano? neviem si predstaviť, že cieľ vytvára náhoda.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

http://en.wikipedia.org/wiki/Logical_fallacy

Special cases

post hoc ergo propter hoc: believing that temporal succession implies a causal relation.

Example

Argument: After Billy was vaccinated he developed autism, therefore the vaccine caused his autism.

Problem: This does not provide any evidence that the vaccine was the cause. The characteristics of autism may generally become noticeable at the age just following the typical age children receive vaccinations.

K chybnosti rozmyslania - fakt, ze nieco existuje - napriklad fakt, ze vznikne nejaka mutacia NEZNAMENA, ze prave tato mutacia bola doredu urcenym cielom mutovania. Je to zasadna logicka chyba rozmyslania. Tvoje tvrdenie nedava zmysel, pokial nie je podlozene este niecim.

 

a to nemyslíš vážne, že v DNA nie je zakomponovaný mechanizmus, algoritmus. lenže to nie je taky obyčajný algoritmus.

Co si pod algorytmom predstavujes vlastne? Existuju prirodzen zakonitosti, ktore tvoria mantinely pre vsetky prebiehajuce javy. Evolucia a aj mutacie prebiehaju vramci tychto mantinelov.

 

Ale v DNA nie su zakodovane nijake konkretne instrukcie, ani konkretne ulohy ci ciele. Mutacie prebiehaju len vramci existujucich zakonitosti a to je vsetko. Nijaky konkretny ciel nie je stanoveny.

 

A naznak algoritmu som popisal, ak je organizmus v strese (napriklad hladom, teplom, zimou, unavoyu atd ) tak klesne rychlost opravy mutacii a zvysuje sa sanca na zmenu, pri dlhdoobej zmene vonkajsich podmienok tak rastie rychlost mutacii co znamena ze sa zrychluje prisposobenie.

 

Preco to nazyvas algorytmom, ked to nesplnuje definiciu algorytmu - teda to nie je algorytmus?

 

Je to len slepy a necieleny mechanizmus, ktory zvysuje moznost, ze dojde k nahodnym mutaciam. To je vsetko. Nijaka kontrola, riadenie, overovanie zmien. Nijaky ciel, nijake instrukcie. A nijaky algorytmus. To by si potom kludne mohol nazvat algorytmom aj brownov pohyb, ktory sa zvysuje so vzrastajucou teplotou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dopredu vznikne nejaká mutácia a je niekde zakódovaná. To kde som napísal? To čo tu píšeš znova za nezmysly.

 

Tak si to nazvi kód, ktorý obsahuje inštrukcie. Mne je jedno či sa ti prieči slovo algoritmus. Algoritmus obsahuje kód aj inštrukcie. tak ako ich obsahuje aj DNA.

 

a počítačový program tiež niečo robí a mení vstupy na výstupy a je oragnizovaný. No nevie zatiaľ rozmýšľať, na to algoritmus nemáme. Cieľ mu môžeš vložiť.

 

A bunka má cieľ. Už som ti to napísal. Ciele tú sú. Potom nerozumieš ani slovu ciel, nie len slovu riadený a náhodny.

 

A odkial ty vieš, že v DNA nie su zakódované ciele? A prečo ich tedaživé organizmy majú odkial sa zobrali u TEBA napr. keď ich nemáš v svojom kóde?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak si to nazvi kód, ktorý obsahuje inštrukcie. Mne je jedno či sa ti prieči slovo algoritmus. Algoritmus obsahuje kód aj inštrukcie. tak ako ich obsahuje aj DNA.

 

Co tym chces povedat? Ze bakteria ma niekde zakodovanu informaciu, co konkretne treba zmenit, ak sa ocitne v prostredi kde su ATB - a potom tieto zmeny kontroluje? Ze tato informacia je v DNA ulozena dopredu, davno pred existenciou ATB? :ax:

 

A bunka má cieľ. Už som ti to napísal. Ciele tú sú. Potom nerozumieš ani slovu ciel, nie len slovu riadený a náhodny.

Rozumiem slovu ciel. Nerozumiem, aky CIEL ma konkretna bunka. Bunka proste je, existuje. Nic viacej. Nema nijaky ciel. To si len ludia hladaju zmysel vlastnej existencie, ale je to psychologicky problem. Bunka nema ciel, len plni nejaku funkciu, ale to je vsetko.

 

A odkial ty vieš, že v DNA nie su zakódované ciele?

Az sa nieco take objavi, nie je problem. Zatial to je len vymysel, nepodlozeny, nedokazany, nesledovany - len vymysel. Vymysel, ze v bunkach su zakodovane buduce mutacie, alebo co vlastne. Nevidim dovod preco verit prave tomuto vymyslu, ktory je postaveny na pomylenej logike a nie je nicim vedeckym podlozeny.

 

Proste sa najprv vyrobila myslienka, ze evolucia nie je nahodna. Ale bol problem s mutaciami, tak sa vymyslelo, ze ani mutacie nie su nahodne. Ale kedze mutacie su biochemicky proces a to nahodny - tak sa vymyslel nejaky sialeny, neexistujuci a nedefinovany algorytmus, ktory vraj existuje, vraj je zakodovany, vraj obsahuje informacie o buducich mutaciach, vraj mutacie riadi, vraj mutacie kontroluje. Do scifi zaujimavy napad, len by to este chcelo nejaky chytlavy dej :ax:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co tym chces povedat? Ze bakteria ma niekde zakodovanu informaciu, co konkretne treba zmenit, ak sa ocitne v prostredi kde su ATB - a potom tieto zmeny kontroluje? Ze tato informacia je v DNA ulozena dopredu, davno pred existenciou ATB?

 

RE: to nechcem povedat. pretože to by dopredu vedela čo ju čaka. A znova ja nepopieram, že eistujú náhodné mutácie. Ja tvrdím, že iniciátor zmeny môže byť sama bunka. Teda ma v kóde zakomponované ako. A v DNA sú zakódované inštrukcie, mnoho inštrukcii a mnoho algoritmov. Ty ani ja nemame šajnu o tom kolko informácii DNA a algoritmov nesie. A nesie v sebe aj to čo zatial nechápeme, schopnosti, ktoré máš, ciele ktoré máš. ty si tiež z buniek.

 

 

Rozumiem slovu ciel. Nerozumiem, aky CIEL ma konkretna bunka. Bunka proste je, existuje. Nic viacej. Nema nijaky ciel. To si len ludia hladaju zmysel vlastnej existencie, ale je to psychologicky problem. Bunka nema ciel, len plni nejaku funkciu, ale to je vsetko.

 

Pokial bunka nemá ciele, nemá ciel ani prežiť, ani sa delit, nič. A preto by nemohla existovat. Nebol by ani vývoj ani evolúcia, pretože by nebol vo vesmíre ciel a to vysoko organizovaná existencia hmoty a jej existencia

 

 

a kontrola činnosti a riadenie cinnosti v bunkovom systéme je potvrdená. Bohužial pre teba to je scifi ale pre normalych ludi to je normalna vec. :ax:

 

a nevymyslaj si tu sprostosti, že ja tvrdím, že v DNA su zakódované budúce mutácie. Nikde som to nanapisal a ako je tvojim dobrym zvykom po case zacnes vkladat druhym do ust svoje vlastne nezmysly.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

RE: to nechcem povedat. pretože to by dopredu vedela čo ju čaka. A znova ja nepopieram, že eistujú náhodné mutácie. Ja tvrdím, že iniciátor zmeny môže byť sama bunka. Teda ma v kóde zakomponované ako.

Tak OK. Mutacie moze iniciovat vela faktorov, vratane externe vyvolaneho stresu, co vedie k produkcii mutagenov v organizme - tak ako pisal tyso. Nasledkom coho vzniknu nahodne mutacie. No a co? Stale su mutacie nahodne, nemaju nijaky urceny ciel.

 

Pokial bunka nemá ciele, nemá ciel ani prežiť, ani sa delit, nič. A preto by nemohla existovat.

Dlazobna kocka toť dole tiez nema nijaky ciel. A existuje. Ma nejaku funkciu, nie ciel. Tu radim si zopakovat definicie slova "ciel". Bunky maju len nejaku funkciu, ale nie urceny ciel existencie. Tym sa trapi len clovek.

 

a kontrola činnosti a riadenie cinnosti v bunkovom systéme je potvrdená. Bohužial pre teba to je scifi ale pre normalych ludi to je normalna vec.

Ale pozor - nie kontrola a riadenie mutacii. Mutacie nikto neriadi. Su nahodne. Mutacie nikto nekontroluje. Len prebiehaju podla prirodnych zakonov. Tu by som radil si skontrolvat definicie "riadenie" a "kontrola".

 

a nevymyslaj si tu sprostosti, že ja tvrdím, že v DNA su zakódované budúce mutácie.

Takze v DNA nie su zakodovane buduce mutacie - super :ax:

 

Ale kedze kontrola je - skúmanie zhody skutočnosti s očakávaným alebo požadovaným stavom - tak kontrola nemoze byt, pretoze nemas nikde zakodovany POZADOVANY STAV (tj. buduca mutacia). Nie je co kontrolovat, nie je s cim porovnat existujuci stav. Nie je nijaka kontrola mutacii.

Ech.

 

A kedze riadenie je - činnosť, kedy sa na základe predpísaného algoritmu sleduje systém a po zistení výchylky od požadovaného stavu alebo priebehu sa vykonajú korekcie, aby sa do neho systém vrátil. - musel by si mat niekde stanoveny pozadovany stav. Ale ten v DNA zakodovany nie je, pretoze si prave napisal, ze tam nie je zakodovany. Takze nemas ani nijake riadenie.

Ech.

 

A kedze ciel je - budúca (anticipovaná) kladná hodnota, ktorú vytyčuje a o ktorej dosiahnutie sa usiluje človek alebo spoločenský systém. - musel by si mat tuto buducu hodnotu niekde zadefinovanu. Ale prave si napisal, ze buduce mutacie NIE SU zadefinovane v DNA. Takze nemas nijaky ciel mutacii.

Ech, ech :ax:

 

Kua. Nemas kontrolu, nemas riadenie, nemas ciel. Nemas existujuci algorymus? Ech.

 

V zasade - sorry ak si mal pocit, ze som ta z niecoho obvinil. To co si totiz prave napisal bohato staci :ax:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak OK. Mutacie moze iniciovat vela faktorov, vratane externe vyvolaneho stresu, co vedie k produkcii mutagenov v organizme - tak ako pisal tyso. Nasledkom coho vzniknu nahodne mutacie. No a co? Stale su mutacie nahodne, nemaju nijaky urceny ciel.

 

RE: Mutácia je zmena. Mutácia vyvoláva zmenu. Ciel organizmu je prispôsobiť sa okolnostiam. negatívne mutácie sa snaží organizmus napravit, pozitívne kopíruje na potomstvo.

Bunka je organizovaná a riadi svoje činnosti. neriadi ich náhodne a vykonáva riadené činnosti, ktoré sú v súlade s cielom, ktoráý v tej bunke je, vykonávať svoje funkcie, delit sa, opravovat sa. TOTO SU ciele. Zrejme ty ciel znova ako aj riadenie vztahuješ len na človeka, čo znamená, že človek ma akusi výsadu vo vesmíre ostatok je len bezcielna nahoda a bezcielne prírodne zákony.

 

No iste. Ja tvrdím, že ty nevieš čo je ciel. cieľ je prežitie a bunka vykonáva inštrukcie, mení ich aby mohla žiť, aby udržala svoju zložitu organizovanosť PRETOŽE XENOCIDE okolie pôsobí deštruktívne.

 

To tehla nemá a tehla časom zvetráva, láme sa drobí až sa zmení na padrt a piesok a po určitom čase ani nevieš že tu nejaka tehla bola. To znamená presný opak, tehla nemá v sebe vysoku organizovanost, zachovanie sa. Takže ak prestaneš vyrábať tak tu čoskoro nebudú.

 

a dalej TEBE niečo písat nemá žiaden význam, ty totiž nerozumieš elementárnejším veciam ako som predpokladal.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale kedze kontrola je - skúmanie zhody skutočnosti s očakávaným alebo požadovaným stavom - tak kontrola nemoze byt, pretoze nemas nikde zakodovany POZADOVANY STAV (tj. buduca mutacia). Nie je co kontrolovat, nie je s cim porovnat existujuci stav. Nie je nijaka kontrola mutacii.

Ech.

 

A kedze riadenie je - činnosť, kedy sa na základe predpísaného algoritmu sleduje systém a po zistení výchylky od požadovaného stavu alebo priebehu sa vykonajú korekcie, aby sa do neho systém vrátil. - musel by si mat niekde stanoveny pozadovany stav. Ale ten v DNA zakodovany nie je, pretoze si prave napisal, ze tam nie je zakodovany. Takze nemas ani nijake riadenie.

Ech.

 

A kedze ciel je - budúca (anticipovaná) kladná hodnota, ktorú vytyčuje a o ktorej dosiahnutie sa usiluje človek alebo spoločenský systém. - musel by si mat tuto buducu hodnotu niekde zadefinovanu. Ale prave si napisal, ze buduce mutacie NIE SU zadefinovane v DNA. Takze nemas nijaky ciel mutacii.

Ech, ech :ax:

 

Kua. Nemas kontrolu, nemas riadenie, nemas ciel. Nemas existujuci algorymus? Ech.

 

V zasade - sorry ak si mal pocit, ze som ta z niecoho obvinil. To co si totiz prave napisal bohato staci :ax:

 

Dám si eštu námahu, kedže sa tu stále ohaňaš logikou.

 

1. výrok :Ak nie je čo kontrolovat nie je ani čo opravovat

 

2. Organizmus ma schopnosť sa opravovat, teda opravovať negatívne mutácie.

 

Dva výroky ktoré si tu napísal

 

a podla logiky sa navzájom rušia. To iste v tom istom zmysle ti to tu napísal Tyso.

 

Možeš si podat ruky s bukovanom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

xenocide,

no tak este raz a jasne :

cielovy stav : minimum stresu

ak najdes odchylku, podpor zmeny DNA

ak sa to zlepsilo, zachovaj a skonci

ak nie, vrat sa na krok 2.

 

Chces to aj v BNF ?

 

Mas cielovy stav, algoritmus a kroky. Ze sa ty hadas len pre dobry pocit ? :ax:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

DNA, v ktorej je zakódovaná genetická informácia, je dynamickou štruktúrou podliehajúcou množstvu zmien (mutáciám) vyvolaných pôsobením rôznych vnútorných alebo environmentálnych faktorov (produkty bunkového metabolizmu, chemické a fyzikálne mutagény). Je preto pochopiteľné, že si organizmy v priebehu evolúcie vyvinuli enzymatické mechanizmy, ktoré im umožňujú opraviť alebo aspoň tolerovať poškodenia DNA. Nazývajú sa opravné - reparačné mechanizmy. Pokles aktivity reparačných enzýmov vedie k vážnym dôsledkom. V tomto ohľade sú známe viaceré genetické ochorenia (napr. xeroderma pigmentosum - precitlivenosť na slnečné žiarenie).

 

Reparačný mechanizmus pôsobí už v priebehu samotnej syntézy DNA, pretože počas fázy replikácie je DNA najzraniteľnejšia. Hoci DNA-polymeráza zaraďuje približne 1 nesprávny nukleotid na 10 tisíc nukleotidov, skutočná frekvencia mutácií sa pohybuje niekde medzi 1 nesprávnym nukleotidom na 107 až 1011 nukleotidov. Spočíva to v schopnosti samotnej DNA-polymerázy zistiť nesprávne vložený nukleotid, ktorý sa tak vymení za správny. Ostatné reparačné mechanizmy sú zacielené na rozpoznávanie chybného párovania a výmenu samotného nukleotidu z dvojvláknovej DNA, ktorá je už replikovaná alebo pozmenená chemickým mutagénom. Rozsiahle poškodenie DNA zväčša bunka rieši radšej "dobrovoľnou" smrťou, apoptózou, než by mala plytvať čas a prostriedky na opravu množstva mutácií alebo riskovať transformáciu (pretvorenie) bunky na nádorovú.

 

zdroj:http://www.bioweb.genezis.eu/?cat=7&file=mutageny

 

Takže máme tu

Spočíva to v schopnosti samotnej DNA-polymerázy zistiť nesprávne vložený nukleotid, ktorý sa tak vymení za správny.

 

takže máme tu kontrolu, lokalizáciu nesprávne vloženého nukleotid, máme tu reparáciu nahradenie za správny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hehe....neviem ako tyso, ale ty si si prave pomylil biochemicky proces s algorytmom. Algorytmus ma svoju definiciu, vid vyssie.

Pokial nemas niekde v DNA zadefinovany konkretny ciel a konkretne kroky - a sam si pisal, ze toto nemas v DNA zadefinovane - tak nemas nijaky algorytmus, nijaku kontrolu, nijake riadenie. Si mylis pojmy, uz zase. Pouzivas nespravne vyrazy. A zjavne nechapes rozdiel medzi chemickou reakciou, ktora ma trebars presne dany vysledok - a algorytmom. Nie je to to iste ani nahodou :ax:

 

A dakujem za citovanie webu, ktory som tu uz dal - ale chapem to tak, ze je to pre teba konecne autorita :ax:

 

Mutácie sú napriek tomu mimoriadne dôležité, pretože sú zdrojom premenlivosti (variability) medzi organizmami, ktoré vznikajú síce s nízkou frekvenciou, ale predstavujú jediný zdroj pre evolučný proces, ktorý nové mutácie prostredníctvom prírodného výberu v genofonde ponechá a tie sa rozšíria do ďalších generácií, alebo sú nositelia škodlivých mutácií neschopní prežiť či priniesť na svet svoje potomstvo. Mutácie preto chápeme ako významný biologický proces, ktorý sprevádza vývoj a je základom vzniku nových druhov v prírode.

Mutacie su zakladom evolucie.

 

Podľa vzniku rozoznávame mutácie:

 

1.spontánne mutácie - sú náhodným javom

2.indukované mutácie - sú cieľavedome vyvolávané mutácie v laboratórnych podmienkach

Nahodne, alebo usmernene clovekom. A bodka.

 

Pozri - v zasade sa zhodneme. DNA sa opravuje. Najlepsia autorita ku genetike co mame nepise nic o algorytme ani o zadanych instrukciach ani nicom podobnom.

 

Takze presne ako si pisal - mame nahodne mutacie a tie sa niekedy opravia a niekedy neopravia. Vela faktorov to ovplyvnuje. Ci k mutacii dojde, k akej velkej, je vecou nahody. Vysledok mutacie je vecou nahody. Pise to tebou uvedena autorita. V podstate to teda kludne mozeme nazyvat kontrolou, nie je problem. Stale ide o samovolny biochemicky proces opravy DNA a nie riadenia mutacie, co pise aj tebou uvedena autorita. A tebou uvedena autorita nepise nic o nenahodnosti mutacii. Cize nemam problem napisat - ano mas pravdu!! Ani, robopol uvedeny web ma pravdu!!! Hura, xeno ustupuje. A odteraz s radostou odcitujem robopolom uvedenu autoritu na znak toho, ze uznavam ako ma pravdu :ax:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pre tvoju prekrucacsku povahu som napísal:

 

že nemáš v dna zapísanú konkrétnu mutáciu v budúcnosti. kedže ale ty rad prekrucaš, tak to potom tak vyzera.

 

Dal som ti tu dokaz, že je kontrola, je náprava a je to riadený proces. dal som ti tu aj ciele.

 

Možeš si to nazvať funkcia bunky. Ale u mna je funkcia súbor vykonávania inštrukcii. A konečným krokom funkcie je výsledok. Ciel sa porovnáva s výsledkom v určitých hraniciach. Pokial ho funkcia nedosiahla, zmania sa atribúty, znova prebehne funkcia. Tak to je bežné v technických vedách

 

Mimochodom pojmy v rôznych oblastiach maju niekedy odlišný charakter.

 

jediny kto tu baziruje na slovickach si ty.

 

A mimochodom drz sa tematu a nie fikciach o udajnych autoritach. chcel si dokaz riadeneho procesu, tak som ti ho dal. Splna to atributy riadeneho procesu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak ked nemas napisanu nijaku konkretnu mutaciu - kde je rozdiel medzi tym, co hovori "standartna" genetika a tym, co hovori tebou uvedena autorita? Pretoze jaj mam taky pocit, ze si prave v zhode s hlavnym prudom sucasnej vedy :ax:

 

A kym sa nenaucis pouzivat spravne slova, budem ta opravovat. Aj inych. Ide o zakladnu schopnost, ktora sa uci na zakladnych skolach. Ale mensie oneskorenie vo vzdelani nie je fatalna chyba.

 

Nuz a predsa len dobre - mame nahodne mutacie. Mame urcite samoopravovacie mechanizmy. To je zname a nie je to v rozpore s evolucnou teoriou. Kludne mozes nazvat akykolvek prirodny zakon algorytmom, nic sa tym nezmeni.

 

Nahodne mutacie jednym zo zakladnych mechanizmov evolucie. V tom sa zhodneme, takze uz asi vsetko OK, ze? :ax:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zdroj:http://www.bioweb.genezis.eu/?cat=7&file=mutageny

 

Ale nie, ty to nechapes. Ja som totizto velmi pozorny dikuter, ktory cita co kto pise. A som aj slusny, takze uznam, ked ma niekto pravdu. A dokazem ustupit, neopakovat bludy - a radsej si vezmem k srdcu radu inteligentneho a rozhladeneho robopola, a precitam si stranku, ktoru linkoval. Takze sa nebudem hadat, ked jasne vidim, ze ma niekto pravdu tak, ako ty teraz.

 

Bolo by to odo mna hlupe a neseriozne. A preto som rad, ze si tu uviedol stranku, ktora uviedla veci na pravu mieru. Kedze si ju uviedol ty, urcite by si neuviedol nieco, kde su hluposti. Takze z nej mozem citovat - presne z tej stranky, ktoru si uviedol.

 

Mutácie sú napriek tomu mimoriadne dôležité, pretože sú zdrojom premenlivosti (variability) medzi organizmami, ktoré vznikajú síce s nízkou frekvenciou, ale predstavujú jediný zdroj pre evolučný proces, ktorý nové mutácie prostredníctvom prírodného výberu v genofonde ponechá a tie sa rozšíria do ďalších generácií, alebo sú nositelia škodlivých mutácií neschopní prežiť či priniesť na svet svoje potomstvo. Mutácie preto chápeme ako významný biologický proces, ktorý sprevádza vývoj a je základom vzniku nových druhov v prírode.

A ked nad tym popremyslam, musim uznat, ze mas pravdu. Nahodne mutacie su jedinym zdrojom pre evolucny proces.

 

Niekde vo vesmire mozno existuje hlupy diskuter, ktory by si sliapal po jazyku a popieral vlastne argumenty, ale nastastie robopol to nie je. Pretoze hlupy diskuter by najprv nieco citoval a potom ten citat popieral. Ale to by bolo hlupe a v tejto teme podobnych hlupakov nemame.

Takze s kludnym svedomim mozem precitat tebou uvedeny web a spolahnut sa, ze tam nie su hluposti :ax:

 

Ty si to nepochopil? Ved ja s tebou konecne suhlasim - a doslova, bez vyhrad. Mas pravdu! Hura!! A nemozu to byt bludy, ked s tebou suhlasim predsa.

 

Mutácie predstavujú náhle zmeny na úrovni genetického materiálu (DNA alebo RNA u RNA-vírusov), ktoré sa prejavujú v zmene primárnej štruktúry nukleovej kyseliny, tzn. zmene v sekvencii nukleotidov. Vždy súvisia so zmenou genotypu, ale nemusia sa aj fenotypovo prejaviť. Organizmus si mutácie nevyberá, vznikajú náhodne. Nie sú teda výsledkom adaptácie organizmu na pôsobenie prostredia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A kym sa nenaucis pouzivat spravne slova, budem ta opravovat. Aj inych. Ide o zakladnu schopnost, ktora sa uci na zakladnych skolach. Ale mensie oneskorenie vo vzdelani nie je fatalna chyba.

 

Nuz a predsa len dobre - mame nahodne mutacie. Mame urcite samoopravovacie mechanizmy. To je zname a nie je to v rozpore s evolucnou teoriou. Kludne mozes nazvat akykolvek prirodny zakon algorytmom, nic sa tym nezmeni.

Nerad vstupujem do tvojich zverokruhov, ale ked uz chces opravovat nespravne slova a veci, ktore sa ucia uz na zakladnych skolach, tak algoritmus sa nepise s ypsilonom, nie je to ziaden pribuzny Rytmusa. :ax:

Mensie oneskorenie vo vzdelani nie je fatalna chyba, fatalna chyba je v tom zotrvavat.

 

A ako som nedavno pisal inemu diskuterovi, menej emocii by neuskodilo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nerad vstupujem do tvojich zverokruhov, ale ked uz chces opravovat nespravne slova a veci, ktore sa ucia uz na zakladnych skolach, tak algoritmus sa nepise s ypsilonom, nie je to ziaden pribuzny Rytmusa. :)

 

Ach dakujem ti, mudry dohliadatel nad gramatikou, ze si nasiel konecne u mna chybu - uz si dam pozor :hmmm:

 

Ale uznavam, robim aj ja chyby. Zjavne gramaticke. Ale myslim, ze ked si teraz dam pozor na gramatiku, uz to bude bezchybne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hehe....neviem ako tyso, ale ty si si prave pomylil biochemicky proces s algoritmom.

Zapisal som ti algoritmus v beznej forme, mas tam postup na vyriesenie ulohy, mas tam postupnost krokov ako to dosiahnut.

Je to cisty algoritmus, lahko zapisatelny aj v BNF (Backus Normal Form) v bekontextovej gramatike algoritmov.

 

A v tomto pripade sa staviam do polohy experta, algoritmy su vec co som dokladne studoval na jednej zo svojich vysokych skol :hmmm:

Snad len pre cistotu algoritmu a jeho konecnost tam chyba vetva - vymri ak po istom pocte krokov nedokazes najst zlepsenie:)

Ale kedze tam mas testovanie a navrat, tak to nie je proces :)

 

A kedze mas matematicke vzdelanie, tak jeden priklad, ktory snad osvetli o com hovorime. Urcite sa stretol s metodou Monte Carlo, existuje postup ako pomocou tejto metody urcit pi s lubovolnou presnostou. Vstupom su nahodne hody, ale vystupom je nenahodne cislo pi. To ze je nahoda na vstupe, neznamena ze aj vysledok je nahodny.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov