Skočiť na obsah

Písanie cudzími znakmi


Sniper

Odporúčané príspevky

Keď som v kategórii Jazykoveda uvidel hebrejčinu musel som si overiť či databáza dokáže ukladať aj tieto znaky. Hoci v databáze sa to ukladá asi takto:

&.#.1.4.8.8 (bez bodiek)
.. nie je to problém. Na testovacie fórum som napísal príspevok, ktorý obsahoval hebrejčinu aj starogermánčtinu. Potom som vyexportoval z databázy tabuľku, v ktorej sú uložené príspevky, a príspevok na fóre som zmazal. Potom som opätovne importoval tabuľku a znaky sa v správnej forme objavili na Fóre (to poteší najmä Tripsa).

 

Takže nie je problém písať na fórum hebrejsky alebo starogermánsky (kto tomu rozumie a bude rozumieť).

 

Problém sa však vyskytol inde, ale už sa to netýka znakov, ale samotného fóra. Keď som importoval tabuľku do databázy tak na fóre posledný príspevok som videl o iného člena, ako odo mňa. Po kliknutí na tému do ktorej som napísal príspevok v hebrejčine som ten príspevok videl, ale v zozname nových nie. Musím si ešte zistiť aký je to SQL príkaz čo medzi nové príspevky zaradí aj tie čo boli na fórum pridané z importovanej tabuľky. Hoci asi píšem trochu nezrozumiteľne budem sa musieť spýtať na fóre IPSBeyond ako na to. A to ešte aj anglicky :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 3
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    2

  • Mgr. L.E.G. von Trips

    1

  • havarka

    1

Najaktívnejšie dni

Top prispievatelia v tejto téme

  • Pred 2 týždňami...

ǽ ć Ţ ţ Ž Ω β δ н л ж ج ت ش

 

toto je sequencia symbolov. po editovani (resp akomkolvek zasahu do prispevku a ulozeni) sa niektore znaky zdruheho radu zmenia na prislusne znaky radu prveho.

 

neda sa s tym nieco robit?

 

ǽ æ Þ þ ® Ω β δ н л ж ج ت ش

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov