Jump to content

Písanie cudzími znakmi

Sniper
 Share

Recommended Posts

Keď som v kategórii Jazykoveda uvidel hebrejčinu musel som si overiť či databáza dokáže ukladať aj tieto znaky. Hoci v databáze sa to ukladá asi takto:

&.#.1.4.8.8 (bez bodiek)
.. nie je to problém. Na testovacie fórum som napísal príspevok, ktorý obsahoval hebrejčinu aj starogermánčtinu. Potom som vyexportoval z databázy tabuľku, v ktorej sú uložené príspevky, a príspevok na fóre som zmazal. Potom som opätovne importoval tabuľku a znaky sa v správnej forme objavili na Fóre (to poteší najmä Tripsa).

Takže nie je problém písať na fórum hebrejsky alebo starogermánsky (kto tomu rozumie a bude rozumieť).

Problém sa však vyskytol inde, ale už sa to netýka znakov, ale samotného fóra. Keď som importoval tabuľku do databázy tak na fóre posledný príspevok som videl o iného člena, ako odo mňa. Po kliknutí na tému do ktorej som napísal príspevok v hebrejčine som ten príspevok videl, ale v zozname nových nie. Musím si ešte zistiť aký je to SQL príkaz čo medzi nové príspevky zaradí aj tie čo boli na fórum pridané z importovanej tabuľky. Hoci asi píšem trochu nezrozumiteľne budem sa musieť spýtať na fóre IPSBeyond ako na to. A to ešte aj anglicky :lol:

• Replies 3
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Sniper

2

• Mgr. L.E.G. von Trips

1

• havarka

1

Top Posters In This Topic

• 2 weeks later...

ǽ ć Ţ ţ Ž Ω β δ н л ж ج ت ش

toto je sequencia symbolov. po editovani (resp akomkolvek zasahu do prispevku a ulozeni) sa niektore znaky zdruheho radu zmenia na prislusne znaky radu prveho.

neda sa s tym nieco robit?

ǽ æ Þ þ ® Ω β δ н л ж ج ت ش

To neviem.

Netreba zabúdať že na Fóre je nastavené defaultné kódovanie iso-8859-2 a tak teda odporúčam používať znaky iba z tejto sady. Myslím že najviac ľudí jej rozumie.