Jump to content

Písanie cudzími znakmi


Sniper
 Share

Recommended Posts

Keď som v kategórii Jazykoveda uvidel hebrejčinu musel som si overiť či databáza dokáže ukladať aj tieto znaky. Hoci v databáze sa to ukladá asi takto:

&.#.1.4.8.8 (bez bodiek)
.. nie je to problém. Na testovacie fórum som napísal príspevok, ktorý obsahoval hebrejčinu aj starogermánčtinu. Potom som vyexportoval z databázy tabuľku, v ktorej sú uložené príspevky, a príspevok na fóre som zmazal. Potom som opätovne importoval tabuľku a znaky sa v správnej forme objavili na Fóre (to poteší najmä Tripsa).

 

Takže nie je problém písať na fórum hebrejsky alebo starogermánsky (kto tomu rozumie a bude rozumieť).

 

Problém sa však vyskytol inde, ale už sa to netýka znakov, ale samotného fóra. Keď som importoval tabuľku do databázy tak na fóre posledný príspevok som videl o iného člena, ako odo mňa. Po kliknutí na tému do ktorej som napísal príspevok v hebrejčine som ten príspevok videl, ale v zozname nových nie. Musím si ešte zistiť aký je to SQL príkaz čo medzi nové príspevky zaradí aj tie čo boli na fórum pridané z importovanej tabuľky. Hoci asi píšem trochu nezrozumiteľne budem sa musieť spýtať na fóre IPSBeyond ako na to. A to ešte aj anglicky :lol:

Link to comment
Share on other sites

 • Replies 3
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

 • Sniper

  2

 • Mgr. L.E.G. von Trips

  1

 • havarka

  1

Top Posters In This Topic

 • 2 weeks later...

ǽ ć Ţ ţ Ž Ω β δ н л ж ج ت ش

 

toto je sequencia symbolov. po editovani (resp akomkolvek zasahu do prispevku a ulozeni) sa niektore znaky zdruheho radu zmenia na prislusne znaky radu prveho.

 

neda sa s tym nieco robit?

 

ǽ æ Þ þ ® Ω β δ н л ж ج ت ش

Link to comment
Share on other sites

To neviem.

Netreba zabúdať že na Fóre je nastavené defaultné kódovanie iso-8859-2 a tak teda odporúčam používať znaky iba z tejto sady. Myslím že najviac ľudí jej rozumie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share


×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy