Skočiť na obsah

Šperky, prstene, koža, kov ...


game

Odporúčané príspevky

ťažko horko, ale podarilo sa nakoniec akotak odfotiť jeden môj prívesok, ktorý som spomínala inde.... nie je to úplne čisté, ale je to celkom vidieť, ako to tam je... je to malinké a moc nešlo viac zaostriť : )

 

má podivnú históriu, prvýkrát som to zachytila v trochu prizdobenej forme na zámku v Bojniciach - bol to vlastnoručný návrh grófa Pállfyho, ale mal k tomu aj kríž a nejaké drobnosti.... fascinoval ma ten jednoduchý základný symbol...

videla som to v takom veku, keď som bola nesmierne  citlivá na podobné symboly, a ten úplne jednoduchý a prepletený symbol alfa a omega ma nesmierne chytil.

nosila som to jeden čas vyrobené z mosadze, bratranec sa musel činiť... potom, keď som bola už veľká, som zdedila kúsok zlata po komsi, a dala som si to vyrobiť v tej zjednodušenej forme k retiazke - vtedy sa retiazky nosili vo veľkom.

 

tu je originál: https://www.caravan24.cz/images/photoalbum/useralbum_8318/dsc_0906_t2.jpg

 

a tu je môj prívesok, ktorý nestratil na svojej výpovednosti, ovšem je už roky v škatuľke...

 

post-3-0-43246400-1531336584.jpg

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 10 mesiacmi...

u jedného umelca, ktorého pre jeho modelovskú postavu využívajú vo veľkom všetky, doslova všetky značkové firmy haute couture od teplákov po najnádhernejšie kostýmy, topánky, tričká, smokingy, šperky, prstene.... jednoducho sa oblieka do značiek  a  veľmi dobre a nesmierne mu všetko pristane....

 

toto bol úvod. na jednom vystúpení mal na ruke šperk - tých kdejakých prstienkov a drobných šperkov mal veľa, ale toto bola vec, ktorá ma nesmierne chytila. doslova ma očarila.
to sa mi občas stáva, zvyčajne  som sa aj obliekala tak,  na šperky si nepotrpím.... nenosím nič, okrem náušníc od narodenia, a i nič nemám.

ovšem toto bolo ako zjavenie... a neviem to vysvetliť, jednoducho som potrebovala liek na dušu či čo, a mám rada zvláštne a nezvyčajné veci... toto ma chytilo tak, že sme mali doma zopár zlomkov zlata, ulomené naušnice, niekoho zlaté zuby, od mojej babky a dedka snubné prstene z roku 1930 z osmičkového zlata... a jednu retiacku nesmierne nechutnú a tenkú na ruku... všetok brak, čo sa z rodiny nazbieral a prekážal, urobila som nákres prispôsobený na moju malú ruku, potom sme zistili, že bude treba dokúpiť trochu zlata, ale to patrilo k veci...

zlatník je veľmi šikovný a poctivý mladý muž, ktorému sa nápad pozdával... že také ešte nevidel, a sľúbil mi, že to bude len moje.. zatiaľ je to celkom iste len tej firmy, ktorá ten pôvodný kus na ukážku vyrobila pre umelca a moje...
je to oveľa krajšie, než sa to dá sfotiť....
môžete kritizovať, ale ja som šťastná.... chytilo ma to a nepustilo. akosi mi to v prom momente povedalo, že to je ono.
 

 

 



 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čína, čínska legenda, čínsky návrhár, čínsky výrobca, čínska značka, čínske feng šuej, jeden zo stovky šperkov svetových výrobcov, ktoré vynosil k ostatným nádherným  svetovým značkám
čo je v tomto prípade úplne jedno, mohlo to byť papuánske a fengšuej mi nehovorí nič, je tu o tom téma, mimochodom : ) ...

na prvý pohľad chytil a nepustil....

za život sa mi podobné veci stali asi trikrát... je to ako uzrenie. videnie. je zvláštne to zažiť. určite by som dokázala žiť aj bez toho, ale malo to veľmi súkromnú domácu príčinu, že som nebola ochotná bez toho uzrenia byť... : )

ďakujem, cítim sa s ním naplnená, vyrovnanejšia (v mojej situácii) a spokojná, robí mi viac než radosť. toto mi chýbalo. už len zdravie.

ďakujem, na dvere to používať nebudem, ale vážne mám radosť.

 

 

( mimochodom, teraz mi napadlo - prvý takýto podiv bol kedysi veľmi veľmi dávno ten Pállfyho znak z Bojníc, ktorý je o kúsok vyššie - zmenila som to na svoj obraz, ale to uzrenie sa konalo... preto to mám v podobe prívesku...a zasa nešlo o zlato... dokonca som to mala drevené, a roky som to nosila mosadzné, ale o ten znak, čo ma chytil a nepustil ... vám sa to nestáva? výnimočne za život. ako zjavenie. len nie panenkamária, ale niečo... niečo, čo sa dotkne duše)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov