Skočiť na obsah

Nealko nápoje dňa alebo večera


Mazmar

Aký je váš nápoj dňa  

44 členovia hlasovali

  1. 1. Čo pijete cez deň najviac

    • ochutené bublinkové nápoje
    • minerálne vody
    • čaj
    • káva
    • kakao
    • džúsy (nevadi ak sú to 10 percentné)
    • alkoholické nápoje
    • čistú (relatívne) vodu
    • bylinkové čaje
    • mlieko + ochutené + kyslé mlieko
    • bylinkové limonády
      0


Odporúčané príspevky

Takú Magnésiu alebo Ľubovianku relatívne znesiem, to sú veľmi dobré vody, ale nesmiem ich piť veľa, lebo hrdlo ma začína páliť keď vypijem asi tak liter. Tá Bonaqua bola príšernosť. Niet nad modrú.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Ja pijem najčastejšie vodu z karafy a citrónom. Hodí sa do toho prípadne aj iné ovocie, teraz v lete napríklad maliny/jahody.

viem si to rpedstaviť aj s pridaním čerstvej mäty, aj estetický pohľad, aj fajn chuť, aj osvieženie.

 

Momentálne pijem hektolitre čaju: ráno a večer nechtíkový, počas dňa zázvorový striedam s mätovým. Ochucujem si ich medom a citrónom, najmä ten zázvotový, tá štipľavá chuť spolu s medom a citrónom je super.

 

V lete keď je horúco, nejak čaje nevarím, len ak ochoriem, ale inak uprednostňujem čistú vodu. Viem, spomínam tu mätu, ale čerstvú mám doma zriedkavo, takže si to väčšinou akurát tak predstavujem alebo si taký nápoj príležitostne kúpim. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 11 mesiacmi...

Objavil som Brusnianku, neviem či je v iných farebných odtieňoch fľaša, ale ja mám zelenú, prírodne sýtená, skôr jemne, zatiaľ nemám dojem, že by dráždila hrdlo, ale pije sa výborne. Popri modrej Bonaque asi najlepšia voda. Idem na celú fľašu, tak otestujem či má vplyv na hrdlo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

urva jak ma nasrali u nás v obchode, ani po týždni nedokážu zabezpečiť modrú Bonaqu!! Na regáloch samé perlivé šťanky! Takýto nasratý som z obchodu už dlho nešiel!!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v práci, kde v lete bolo v miestnosti 37°C a bezpečnostný technik nám povedal, že to je pohodka... keď sme konečne dostali chladničku, robili sme si citrónovú vodu bežne... obyčajná voda z vodovodu, citrón, do pet fľaše pár kociek cukru... roztřepat, nemíchat, uložiť do chladničky... bol to najlepší osviežujúci nápoj na svete...
pretože toto sme bežne robievali aj kedysi doma, a robím to aj dnes, keď pijem vlastne už len vodu - s citrónom, bez cukru...

a kým bolo mlieko mliekom... za čím mi chuťové bunky a srdiečko plačú - na starom dome z ozajstného mlieka babka robievala kyslé mlieko.... do sklenených veľkých pohárov, skyslo na hustú sem tam deravú mliečnu hmotu a potom na chladné miesto - bolo to najsamlepšie osviežujúce jedlo v lete na olovrant či ľahkú večeru.... :dalbysomsi:

z dnešnej bielej vody z papierových krabíc je po odstátí smradľavý ťahavý humus akurát :(

  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Najviac cez deň pijem vodu z vodovodu, chutí mi najviac.  Snažím sa dodržiavať pitný režim.

Rada pijem aj zelený čaj, denne 2 šálky,  občas mlieko, kakao, kefír.

Rada si  denodenne v príjemnej spoločnosti, doprajem aj   chutnú, voňavú kávu, 2 šálky.

Príležitostne aj pohár kvalitného vína, či drink alebo 1malé pivo.

 

hp.jpg

 

 

  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Ano ano sipkovy caj mozem.

Maminka robila tento rok aj sipkovy lekvar a sipkovu vyzivu, ale co sa s tym natrapila- 3 dni cistenia, varenia, pasirovania-  tak som povedal ze toto by som ja nerobil, neexistuje.

  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@chlapeczjuhu šípkový čaj je zrejme obľúbený. klobúk dole maminke, šípková výživa pre staršie detičky, milované vnúčatká je super.. isto aj keď je to piplavá práca, výsledok vykonaný s láskou je určite skvelý. ja som šípkovú výživu ešte nerobila, ale ako sa vraví, nikdy nehovor nikdy..

@Proteus vidieť, že más prehľad. môj manžel tiež  rád a často ma milo prekvapí aj výborným nápojom.. šípkový čaj pripravíme buď samotný alebo tiež v kombinácii s lipovými kvetmi, a tiež bylinkami, ktoré si pestujeme v záhradke ako medovka, mäta..aj  napr. limonáda šípková - mätová je výborná a zdraviu prospešná..

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov