Skočiť na obsah

Maďari, Maďarsko a jeho vzťahy so susedmi


Ajk

Odporúčané príspevky

leg napíš, to by si už zvládol : )

 

myšlienka fideszu udeľovať dvojité občianstvo maďarom žijúcim za hranicami ako pokračovanie myšlienky o premiérstve pre všetkých maďarov, aj za hranicami - jedno zamyslenie:

 

Riziko dvojitého občianstva

 

Odhodlanie Fideszu dať maďarské občianstvo Maďarom žijúcim v zahraničí môže na Slovensku spôsobiť reálny problém, len ak s ním spoja aj volebné právo.

 

Pokiaľ by Maďari vytvorili dve kategórie občianstva a menšiny dostanú len okresanú formu bez práva hlasovať, nepôjde vlastne vôbec o občianstvo, len o marketingovú nálepku, ktorá zakrýva skutočný obsah - krajanstvo.

 

Zvýhodnenia najrôznejšieho druhu pre krajanov sú bežné, poskytuje ich aj Slovensko. Keďže voľný pohyb pracovných síl, firiem či študentov už garantuje Európska únia, je ťažké si predstaviť zásadný benefit, ktorý by pre slovenských Maďarov ešte vedela Budapešť pripraviť

.....

 

Nechystá sa síce asimilácia ani žiadna zmena národnostného zloženia. Ale zato zmena pomeru občanov by bola zásadná. A platí, že najhoršie, čo sa v národnostných vzťahoch môže stať, je prudké vychýlenie rovnováhy, lebo nikto nevie, kam povedie.

 

Udelenie volebného práva je navyše pozvánkou, aby sa maďarská vláda začala miešať do vnútorných záležitostí iných krajín - väčšina voličov totiž nechce nič iné, len aby niekto riešil ich každodenné problémy, ktoré zažívajú tam, kde žijú.

 

Čítajte viac: http://komentare.sme.sk/c/5326934/riziko-dvojiteho-obcianstva.html#ixzz0l6u1hR26

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

aj v neuradnom. zopar raz som bol v roznych mensich mesteckach na juhu, a podla mna oni tam ani po slovensky nevedia Obrázok

 

to ma primalo k zamysleniu sa nad vecou z madarskeho uhla pohladu. ze pre nich sme mozno taki tajtrlikovia, co si namyslaju, ze si na severe zalozili vlastny stat Obrázok

 

to zamyslenie je ako zvycajne skreslene a rovnakym sposobom argumentuju valaskari v SNS

Juh Slovenska som presiel krizom krazom a skoro vzdy, ked som prisiel do obchodu, restauracie, alebo inam, kde poskytovali nejake sluzby, tak pozdravili Jo napot Dobry den. Dalej pokracovali recou, v akej dostali odpoved. Po slovensky vedia a aj ked su niekedy problemy, tak sa vedia vynajst. Inak je vskutku velmi povazlive, ze Madari z madarskej mensiny medzi sebou hovoria po madarsky, rovnako, ako aj to, ze Chorvati v Devinskej Novej Vsi medzi sebou rozpravaju krobotstinou a tak by sme mohli pokracovat dalej Obrázok

 

Sakra, zabudol som na Rusinov, tych treba tiez niekedy v televizii v spravach otitulkovavat ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Obycajni ludia si poradia a dokazu sa vzdy dohovorit, veci ktore riesia politici z jednej aj druhej strany medzi luudmi v pohranici nie su.

 

Jedna vec ktorej nerozumiem ja ignoranstvo niektorych rodicov maďarsky hovoriacich deti. Byvala som 10 rokov v Trebišove, ktore je cisto slovenske mesto. V nemocnici som stretla zufaleho vyplaseneho asi 5 ročneho chlapceka. Lezal tam a nevedel po slovensky ani make f. Museli najst sestricku, ktora vedela po madarsky a ta mu prekladala, ale nemohla tam byt s nim stale. Bolo mi ho luto ale nedalo sa mu pomoct. Male deti su na jazyk chytlave a na to aby si vypytal vodu staci par slov. Bola som nahnevana na rodicov. Ti rozumnejsi, davali deti do slovenskych skolok aj skol. Decka mali vycsiu sancuc vyberat si strednu a neskor aj vysoku skolu. Fakt je ze teraz uz moze studovat aj v Madarsku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tvoja starostlivosť ma taktiež nesmierne dojíma.

Podľa tvojej logiky by aj španieli mali dávať deti do slovenských škôl.ve´d ak sa sem prídu nebodaj lyžovať a ublížiasi,tiež im chúdencom nebude v tej nemocnici nikto rozumieť!no a španielsky hovoriacu sestričku už fakt ked nájdu???,

 

každý kto má starosť o ma´darov z dôvodu ich ovládania slovenčiny a myslel to úprimne,tak by sa naučil po maďarsky aby im to uľahčil . :lol:

 

Game

 

aký ,,benefit" by pre mňa priniesla možnosť voliť maďarský parlament?myslíš,že by nám sľubovali vyšší dôchodok,viac pracovných príležitostí alebo bezplatnú zdravotnú starostlivosť?

jediné,čo si viem predstaviť je väčšia kultúrna a školská podpora.Lenže to je územne dosť jednoznačné a je možné,že by preto strácali podporu domácich volič.A tých je asi 4x toľko.

 

Okrem toho,nechce sa nám veľmi chodiť voliť ani tu,kde je každý hlas dôležitý,akú by sme asi mali účasť vo voľbách ,ktoré sa nás vlastne ani moc netýkajú?

 

A aká ,,zmena pomeru občanov" by nastala? Občania MR by nemali možnosť voliť v SR!

 

Dead

Zákon o dvojitom občianstve,ktorý maďari v referende odmietli ,bol presnou kópiou slovenského. :)

Dokonca až tak moc,že vtedy hovorili,že vlastne iba zamenili slovo slovenský za slovo maďarský.

 

a nevšimol som si,že by sme tu mali nejaký chaos zapríčinený dvojitým občianstvom.dokonca aj s možnosťou voliť!!!!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bol to Slovak madarskej narodnosti v slovenskej nemocnici, kde je na 95% iste ze mu to sposobi problem. Madarsky by som sa ucila ak byy som zila v Madarsku. Je vela Slovakov zijucich na severe Madarska a tiez funguju dvojjazycne. Zda sa mi nezmysel ucit sa madarsky ked ziveho Madara stretnem raz za rok.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takže ,,Slovak madarskej narodnosti"? Choď k doktorovi! Najlepšie k Mvdr.

Trebišov:1910-ben 4708 lakosából 2323 magyar és 2181 szlovák volt.

2001-ben 22 342 lakosa közül már 87% szlovák, cigány 8,9% és 1,7% magyar volt

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

bez posielania k doktorovi to pôjde tiež, a nie som dvorný prekladateľ, už sme o tom hovorili, nebolo by od veci to preložiť priamo tebou a v tvojom príspevku.

keď chceš niečo odprezentovať, tak to má mať aj prijateľnú formu.

v tomto prípade je to snáď čitateľné, ale boli už aj iné príspevky, že áno : )

 

 

okrem toho, adresuješ mi vyvracanie benefitov z dvojitého občianstva, ale ja som nenamietala ani slovo - schválne som v tomto prípade len odcitovala, ako to vidia iní, a čo maďarský premiér chystá.

ako to bude vyzerať, a čo z jeho vízií nakoniec bude, to nevie zrejme ani on sám.

len to patrí k tomu premiérovaniu všetkým maďarom na svete.

 

 

ten malý chlapček sa skutočne od malinka mal učiť dva jazyky.

maličké deti sa naučia v pohode aj tri štyri, čím viac, tým lepšie.

 

nemám nič proti maďarským škôlkam a školám, ale adekvátne by malo byť prijímanie druhého jazyka.

miešanie španielov na dovolenke do tejto tematiky je skutočne scestné, a úplne mimo

španiel odíde domov a bude vyprávať, že sa naučil slovensky dobrý deň

 

ani jednému bývalému spolužiakovi neuškodilo, že vedia perfektne slovensky, ani tým, čo zostali v madarsku, nie ešte keď žijú na slovensku.

rovnako ako by som nedala za nič, že viem perfektne maďarsky. jeden z najnádhernejších a najťažších jazykov.

 

v tom nehľadaj ani nenávisť ani xenofóbiu ani nejaké extra odsudzovnie, je to len uľahčenie života. tebe sa tiež zíde slovenčina na slovensku, nie ?

 

také pytloviny, že niekto nepovedal v obchode prosím, ale len tessék, sú pomaly ako urban legends, a sama som sa pohádala s kamarátmi zarytými slovákmi, ktorí nechápali, ako je možné, že maďari tam dolu automaticky hovoria medzi sebou maďarsky.

niekedy nad tými názormi mám chuť otrieskať si hlavu o stenu

ale aj nad týmto konkrétnym tvojím.

 

tomu chlapčekovi slovenčina potrebná bude, a najľahšie je naučiť sa ju v útlom detstve. to vie každý, kto študuje akýkoľvek jazyk.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tvoja starostlivosť ma taktiež nesmierne dojíma.

Podľa tvojej logiky by aj španieli mali dávať deti do slovenských škôl.ve´d ak sa sem prídu nebodaj lyžovať a ublížiasi,tiež im chúdencom nebude v tej nemocnici nikto rozumieť!no a španielsky hovoriacu sestričku už fakt ked nájdu???,

Pokial tu spaniel bude chciet aj zit a nielen lyzovat, tak ver, ze sa tu Slovencinu bude musiet zacat ucit, tak ako sa ju musi naucit kazdy cudzinec, co chce u nas zit.

Madarske deti maju tu vyhodu, ze vyrastaju v prostredi, kde ten jazyk nepotrebuju. Problem nastava, ked su nutene toto prostredie opustit, a to nemusi byt len kvoli lyzovacke..ale aj kvoli praci.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tvoja starostlivosť ma taktiež nesmierne dojíma.

Podľa tvojej logiky by aj španieli mali dávať deti do slovenských škôl.ve´d ak sa sem prídu nebodaj lyžovať a ublížiasi,tiež im chúdencom nebude v tej nemocnici nikto rozumieť!no a španielsky hovoriacu sestričku už fakt ked nájdu???,

 

každý kto má starosť o ma´darov z dôvodu ich ovládania slovenčiny a myslel to úprimne,tak by sa naučil po maďarsky aby im to uľahčil . :lol:

reagujes ako Anca Malikova Belousova :)

ja som sa po madarsky naucil, mozem mat starost ? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to zamyslenie je ako zvycajne skreslene a rovnakym sposobom argumentuju valaskari v SNS

 

lenze mne to, co som konstatoval, nesluzilo za argument na polemiky - ktore nemam zaujem rozvadzat - ale ako pobevenie. ked mas iny nazor, kludne napis: myslim si opak, lebo, lebo, lebo. ale to prirovnanie mna, najmensieho slovaka v republike, k valaskarom z SNS si si mohol odpustit :lol:

 

a ze moje zamyslenie je podla teba skreslene - "ako zvycajne" - tak o tom sa mi uz duplom nechce polemizovat, takze tu to asi zakoncim. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takže ,,Slovak madarskej narodnosti"? Choď k doktorovi! Najlepšie k Mvdr.

Trebišov:1910-ben 4708 lakosából 2323 magyar és 2181 szlovák volt.

2001-ben 22 342 lakosa közül már 87% szlovák, cigány 8,9% és 1,7% magyar volt

 

 

Nerozumiem tvojim cislam, ja hovorim o skutocnom zivote.

Byvala som ako dieta v Šali kde sa po madarsky hovorilo a je mi luto ze sa na mna nieco nenalepilo. Mam Madarov rada a mam priatelov co hovoria po madarsky. Nie som na cudzie jazyky takze ak sa ma snazia nieco naucit rychlo to z hlavy vyfuci.

 

Trebisov je slovenske mesto ale vsetky dediny okolo Kralovskeho Chlmca su madarske

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... ale to prirovnanie mna, najmensieho slovaka v republike, k valaskarom z SNS si si mohol odpustit Obrázok

 

a ze moje zamyslenie je podla teba skreslene - "ako zvycajne" - tak o tom sa mi uz duplom nechce polemizovat, takze tu to asi zakoncim. Obrázok

 

zle citas, neprirovnavam ta k valaskarom preto, ze by si mal podobne nazory, alebo nebodaj bol slovensky narodovec, toto prirovnanie som pouzil preto, lebo oni tiez maju podobnu skratkovitost v argumentacii ... Obrázok

prehlasil si daco, co si myslel inak a inak to aj ostatni pochopili

 

rovnako sa to tyka aj tej skreslenosti

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kedy už konečne pochopíte,že maďar je tu doma!!! DOMA!! Kto z vás musí doma hovoriť cudzím jazykom?Prečo sa on má učiť po slovensky? Prečo nie vy po maďarsky?

 

konkrétne k tomu chlapcovi.trebišovská nemocnica je spádová pre okolité dediny.Maďarské.ako je možné,že tam nie je maďarsky hovoriace osadenstvo úmerné k počtu maďarsky hovoriacich pacientov?

 

Game

Neadresoval som ti vyvracanie benefitov,len som reagoval na článok,ktorý si sem dala ty.

 

Elfant

Môžeš!ale tým správným smerom :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kedy už konečne pochopíte,že maďar je tu doma!!! DOMA!! Kto z vás musí doma hovoriť cudzím jazykom?Prečo sa on má učiť po slovensky? Prečo nie vy po maďarsky?

Sak nech sa teda neuci ... pri takejto argumentacii ja tiez ochotne zabudnem na to, ze rozumiem po madarsky a budem rozmyslat len po kategoriu statna prislusnost. Ine ma nezaujima a ked je niekto nespokojny, nech si trhne ... Obrázok

Doma mu nikto nebrani hovorit madarsky, ale nemocnica je statna ustanovizen.

 

Tych vyrokov o tom, kto je kde doma, sa nazbieralo za starocia pozehnane, az vrchovate.

Maďarské.ako je možné,že tam nie je maďarsky hovoriace osadenstvo úmerné k počtu maďarsky hovoriacich pacientov?

Nuz, nie su ludia. Miestni sa na zdravotnicke skoly nehrnu a ani Matica madarska nepomohla. Okrem toho, aj mensiny su povinne ovladat statny jazyk. Dalo by sa to tolerovat u 95 rocnej babicky, ktora zila cely zivot v zapadlej dedinke na pomedzi, ale u maleho dietata to je problem rodicov.

Môžeš!ale tým správným smerom

Dakujem za povolenie, ale som svojpravny este stale :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja vidim len rodica ktory dieta odizoluje. zmensi mu sance na neskorsie uplatnenie sa. Nenecha to na dieta, ktore sa zo znalostou dvoch jazykov moze samo neskor rozhodnut.

 

Mas pravdu ze so citliva na male vyplasene dieta. Bolo bezradne a vylakane. Staci na to aj fakt ze je v nemocnici, ale nikto nemal sancu ho nejak zabavit a upokojit.

Ja som mala na kolenach svojho vtedy polrocneho syna a nebola som jedina co sa mohla len bezradne pozerat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Elfant

 

Pri tvojej argumentácii ma ma napadne,že v akom som tu vlastne postavení.ako sa hovrí stavu,ke´d jedno etnikum musí na svojom vlastnom území(tým som nepovedal,že je len jeho) používať jazyk iného etnika?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Elfant

 

Pri tvojej argumentácii ma ma napadne,že v akom som tu vlastne postavení.ako sa hovrí stavu,ke´d jedno etnikum musí na svojom vlastnom území(tým som nepovedal,že je len jeho) používať jazyk iného etnika?

 

Vo velmi divnom. Uzemie moze byt historicky kdekoho, ale zije sa tu a teraz. Potom su len dve moznosti. Bud bude ignorovat etnikum statny utvar kde zije, a v tom pripade dojde k reciprocite a statny utvar bude mat dovod ignorovat aj jeho, alebo sa etnikum prejavi loajalne k statnemu utvaru (aj tym, ze bude ovladat statny jazyk) a potom ma narok pozadovat naplnenie svojich opravnenych poziadaviek.

 

Je to tak zlozite a nepochopitelne ?

Nikto nechce aby Madari v Siofoku ovladali slovencinu, u tych co ziju v Galante sa to ale tak trochu aj ocakava. Hovori sa tomu vzajomne pochopenie.

Mozem brat voje argumenty o nedostatku kulturnej autonomie, pokial ale zacnes argumentami o "domacom uzemi" a opravnenych narokoch, tak dovidenia. V pripade toho dietata je chyba na strane rodicov a s mensinovou politikou to nema nic spolocne. Ako to, ze jeden z nich nesedel pri nom a nezabezpecoval to aby sa dorozumel ? Aj tak sa da argumentovat.

 

Na otazku si si sam aj odpovedal

na svojom vlastnom území(tým som nepovedal,že je len jeho)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto mi práve pripomenulo koleso pre veveričky ... bez urážky či nejakých postranných myšlienok, proste pripomenulo.

 

ako sa hovrí stavu,ke´d jedno etnikum musí na svojom vlastnom území(tým som nepovedal,že je len jeho) používať jazyk iného etnika?

nemiešam do toho politiku, je to podivná otázka aj bez toho ...

 

ale dobre ... dajme tomu, že je otázka dobrá: odpoveď je jednoduchá ... pud sebazáchovy.

to sa pýtaš dnes, keď sa takmer každý učí nejaký jazyk, aby sa uplatnil ? či už na malom Slovensku, či kdekoľvek ?

aj maďarský podnikateľ zo Žitného ostrova môže mať klientov od Kysúc ... a obaja sú na území jednej krajiny.

nie je lepšie vedieť jazyk krajiny, v ktorej žijem, aby som rozšíril svoje možnosti a obzory ?

tebe ubližuje, že vieš slovensky ?

 

mne neubližuje, že viem maďarsky. píšem to kolom dokola, ako veverička v kolese: nedala by som za nič na svete, že viem.

 

 

tebe nehovorieval starý otec: koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom ?

môj mi to hovoril. bol len jednoduchý obuvník, kdesi v koreňoch slovenský maďarský a ktovieaký ešte pôvod, maďarská výchova, narodený za rakúsko uhorska na maďarskom území a hovoril oboma jazykmi.

 

 

a ešte ... nikto pol slovom nespochybnil, že

Kedy už konečne pochopíte,že maďar je tu doma!!! DOMA!

je. pri inom vývoji dejín by tu mohli byť doma aj Huni, aj Kuni, aj Siakeli, aj bárskto.

pri inom vývoji dejín sa mohli podeliť veci ináč a ešte ináč alebo úplne ináč

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kedy už konečne pochopíte,že maďar je tu doma!!! DOMA!! Kto z vás musí doma hovoriť cudzím jazykom?Prečo sa on má učiť po slovensky? Prečo nie vy po maďarsky?

A co ked je tu doma? Co to meni na fakte, ze je prislusnik mensiny? Aj cigan je tu doma, tak sup drahy Drow, rychlo zacat studovat romstinu, alebo tam uz tvoj princip neplati? Aj Spaniel, co sa tu narodi, tu moze byt doma... a tiez sa musi ucit Slovensky...

 

Nechapem, preco s tym rodicia maju taky problem... potom to dieta opusti rodnu viesku napr. kvoli skole, pretoze nie kazde dieta bude chciet studovat na madarskej univerzite, ako to rodicia zamyslali, ved ma vlastnu hlavu... pripadne sa tam nedostane... A narazi na jazykovu barieru.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Drow

 

Myslim, ze tebe by nestacilo, ani keby ta jedna nemenovana Anca chodila pravidelne uspokojovat oralne :lol:

 

Samozrejme, ze sa na Slovensku zijuci a narodeny Madar nemusi naucit po slovensky (a mozes aj stokrat tvrdit opak), ziadny zakon ho k tomu nenuti. Ostanu ma vsak znacne obmedzene moznosti, komunikacie, uplatnenia sa atd... Keby si nevedel po slovensky, nebola by tu ani tato dnesna hadka :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Súdruhovia,ďakujem za odpovede,dávno som sa tak nezasmial.

 

Elfant

a potom ma narok pozadovat naplnenie svojich opravnenych poziadaviek.

 

tak toto je perlička! :lol:

u tych co ziju v Galante sa to ale tak trochu aj ocakava. Hovori sa tomu vzajomne pochopenie.

VZÁJOMNÉ????? to by ma zaujímalo,čo si pod takým slovom predstavuješ.

 

Game

pri inom vývoji dejín sa mohli podeliť veci ináč a ešte ináč alebo úplne ináč

Takže sa to vyvinulo tak,že sme v peknej pr...li a basta? dosť často to počujem.Obdobou toho je ,,ak sa ti tu nepáči" alebo ,,na slovensku je to tak".

Dobré argumenty!

 

tebe nehovorieval starý otec: koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom ?

Takže ak ja ovládam 4 reči a niekto len 2 je menejcenný? minule som to použil na SME a zrušili mi to. :)

 

tebe ubližuje, že vieš slovensky ?

to by som tu asi nebol.

Nie,mne vadí,že sa musím prispôsobovať kvantu hlupákov,ktorí si myslia,že sú niečo viac a preto sa im musím prispôsobiť!

 

darkman

Co to meni na fakte, ze je prislusnik mensiny

to je akože handicap?

 

Dead

Na tú prvú časť ti poviem len toľko,že choď sa do kúta hanbiť.

nemusi naucit po slovensky (a mozes aj stokrat tvrdit opak), ziadny zakon ho k tomu nenuti.

Môžeš sa v štátnej správe zamestnať bez znalosti slov.jaz.?

to,že ti to vyslovene neprikazuje,ešte neznamená,že ťa k tomu nenúti?

Múžeš,ale nemusíš!Len vo filme bolo tak,že ak si nechcel,tak s tebou spravili krátký proces.

 

PS. Odpovie niekto na tú moju otázku??

 

Hlavné práva menšín, zaručené medzinárodnými dokumentmi:

 

1. Právo na existenciu jednotlivých príslušníkov menšiny i skupiny (menšiny) samotnej. Z toho vyplýva zákaz genocídy, vyhnania z krajiny, demografickej zmeny regiónu.

2. Zákaz diskriminácie z dôvodov príslušnosti k menšine alebo výkonu práv, patriacich menšinám.

3. Zvláštne ochranné opatrenia a príslušné práva sa týkajú materinského jazyka, pretože utlačovanie menšiny začína obvykle tu. Sem patrí právo súkromne i verejne používať svoj materinský jazyk aj v úradnom styku a pred súdmi, uvádzať svoje meno v materčine, označovanie geografických názvov obcí aj v jazyku menšiny (pri určitom počte príslušníkov menšiny, ktorí tam bývajú.

4. Právo využívať vlastné médiá.

5. Právo udržovať kontakty aj s občanmi iných štátov tej istej národnosti, etnicity alebo náboženského vyznania.

6. Právo zakladať vlastné spolky, združenia, aj politické strany.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je akože handicap?

Nie, je to fakt. Handicap z toho moze vzniknut tvrdohlavostou a povysenectvom.

 

Môžeš sa v štátnej správe zamestnať bez znalosti slov.jaz.?

Moze sa niekto zamestnat v madarskej statnej sprave bez znalosti madarskeho jazyka?

Vsak je scestne, aby sa v statnej sprave zamestnaval niekto, kto nepozna statny jazyk. A je jedno ci je to Slovensko, Madarkso, Francuzko, Nemecko...

Co sme Grecko, ze sa ludia chcu hromadne zamestnat v statnej sprave? Ze je to taky problem.

 

Nie,mne vadí,že sa musím prispôsobovať kvantu hlupákov,ktorí si myslia,že sú niečo viac a preto sa im musím prispôsobiť!

Takze ty by si bol radsej, keby sa kvantum prispobilo jednemu hlupakovi?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov