Skočiť na obsah

Maďari, Maďarsko a jeho vzťahy so susedmi


Ajk

Odporúčané príspevky

1.Vieš si predstaviť,že by sa dnes posúvali hranice štátov???kto by to chcel?A načo?akosi ti to celé uniká.

kto by to chcel ?

páni z Jobbiku to spomínajú ... trianon v jednej vete s benešovými dekrétmi

 

Szegedi Csanád: Azért megyünk Brüsszelbe, hogy ledöntsük a trianoni határokat

 

doslova " zbúranie " trianonu

v tom istom prejave hovorí, čo všetko budú žiadať v bruseli ... komplexnú územnú autonómiu pre Sedmohradsko, maďarský okres v Podkarpatsku, a v prvom rade zmazanie benešových dekrétov, na pomoc idú vyzvať sudetských nemcov a rakúske FPÖ ...

 

 

prvý komentár pod článkom odporúča pánovi podpredsedovi Jobbiku, aby potom stihol uskočiť, aby ho rúcajúce sa steny trianonu nepridlávili

 

má maďarsko svojich problémov nad hlavu ... ako dnes každá krajina

raz už hospodársku krízu v európe nacionalizmus vyliečil ... trochu boľavo

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1.Vieš si predstaviť,že by sa dnes posúvali hranice štátov???kto by to chcel?A načo?akosi ti to celé uniká.

Máš pravdu, stále mi uniká dôvod prečo sa Maďari neustále snažia o revíziu Trianou. Určite mi to vysvetlíš, aby sme mohli konečne pokojne spávať.

 

Okrem toho,nespravodlivosť zostane nespravodlivosťou vždy,môže byť ,,výsledkom" čohokoľvek.

Čo je podľa teba nespravodlivosť? V čom sa Maďari cítia ukrivdení?

 

3.Koľko Poliakov žije ,,na východ od Curzonovej línie"?

V súčasnosti asi trištvrte milióna, pred jej vytýčením necelé 4 milióny. Prečo sa pýtaš?

 

4.Koľko Nemcov žije v Pobaltí alebo Sliezku?

V súčasnosti oveľa menej ako v minulosti. Deportácie spravili svoje tak ako v prípade Sudetských Nemcov. Prečo sa pýtaš?

 

Alebo nebodaj si chcel použiť argument, že za hranicami Maďarska žije oveľa viac Maďarov ako v prípade 'cezhraničných' Poliakov resp. Nemcov? No to by si moc neobstál...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

wysky

 

Na tých stromoch sa hompáľali väčšinou maďari -spolu so slovákmi.je to otrepaná slotovská demagógia.

 

Deportácie a napadnutie Poľska, či ZSSR mal na svedomí režim, ktorého predstavitelia po vojne za to niesli následky.

Takže v prípade slovákov to bol režim a v prípade ma´darov všetci maďari.Nezdá sa ti to strelené?

 

Game

 

.. komplexnú územnú autonómiu pre Sedmohradsko, maďarský okres v Podkarpatsku, a v prvom rade zmazanie benešových dekrétov, na pomoc idú vyzvať sudetských nemcov a rakúske FPÖ ...

Čo je na tom zlé??? V prípade Sedmohradska sa dokonca Rumuni v trianone zaviazali dať sikulom autonómiu.takže je to dokonca aj medzinárodne legálna požiadavka.

 

Axel

 

Len sa v noci zobúdzaj ďalej.

Čo je podľa teba nespravodlivosť? V čom sa Maďari cítia ukrivdení?

to nemyslíš vážne!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na tých stromoch sa hompáľali väčšinou maďari -spolu so slovákmi.je to otrepaná slotovská demagógia.

No, ktovie, koľko z tých Maďarov sa najskôr veľmi tešilo, keď regent Hothy rečnil v Košiciach, po tom, ako sa Maďarom podarilo spolurozbiť demokratické Československo, v ktorom boli práva menšín colkom dobre garantované. Neskôr to už len ľutovali, až sa z toho poniektorí hompáľali spolu so Slovákmi.

 

Takže v prípade slovákov to bol režim a v prípade ma´darov všetci maďari.Nezdá sa ti to strelené?

Lenže zabúdaš na to, že v prípade Slovenska je tu existencia Slovenského národného povstania, čo bolo povstanie proti tomu režimu, ktorý robil deportácie. A navyše, poniektorí predstavitelia Slovenského štátu sa spolupodieľali na odboji. Slovensko tak bolo brané ako spoluvíťaz vojny, kým v prípade Maďarska je to opačne. Boli medzi porazenými.

 

Okrem toho, táto Slovenská republika sa veľmi nehlási ku "odkazu" vojnového Slovenského štátu.A nemám pocit, žeby sa v Maďarsku snažili dištancovať sa od svojej temnej histórie, ktorá zahŕňa aj "šípové kríže". A vôbec, Maďari prehrali dve vojny a niektorí to veľmi ťažko nesú...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

wysky

Na tých stromoch sa hompáľali väčšinou maďari -spolu so slovákmi.je to otrepaná slotovská demagógia.

otrepanu demagogiu skor siris ty

drzme sa faktov, zachoval sa aj archivny dokument s rozsudkom a menami popravenych

LADISLAV TAJTÁK, HISTORIK

 

Ferenca Szalasiho označovali titulom Vodca národa a jeho meno bolo oficiálnym pozdravom

 

Na popravu stačil ústny rozkaz

 

V knihe "V tieni šípových krížov" autorov L. Olexu a V. Viplera je uvedený aj rozsudok trestu smrti obesením dvanástich mužov. Traja z nich mali iba 23 rokov, jeden bol 34-ročný a ostatní boli štyridsiatnici.

 

Ako sa píše v tomto dokumente, rozsudok bol "v zmysle rozhodnutia ústneho rozkazu Vodcu národa. Pod ním sa rozumie Ferenc Szálasi, ktorý ako vtedajší predseda vlády a vodca Strany šípových krížov mal neobmedzenú moc aj v okupovaných Košiciach, kde dvanásť odsúdených popravili na stĺpoch verejného osvetlenia na Hlavnej ulici.

 

Z prekladu rozsudku (Krajským domom osvety v Košiciach) sa dozvedáme: "Na základe svojej právomoci odsudzujem pri partizánskej činnosti pristihnutých A. Hatcha, L. Hercza, A. Grüna, M. Kohána, M. Gulyása. Za zločin opätovného úteku z vojnového operačného pásma zaistených odsudzujem J. Suhu, A. Fabiána, V. Szerényiho, O. Szücsa, F. Cseha, J. Dulínyiho na trest smrti obesením. Vzhľadom na to, že skrývanie sa a prechovávanie vojenských zbehov rozrástlo sa v meste (Košiciach) do takých veľkých rozmerov, považoval som čas za dozretý na skoncovanie s touto vlastizradnou činnosťou a preto uvedené osoby neodsudzujem na zlikvidovanie, ako to určuje nariadenie, ale ako odstrašujúci príklad na TREST SMRTI OBESENÍM. Rozsudok je podpísaný hlavným županom a zároveň vojenským vládnym zmocnencom Gyarmathym. Ako pozdrav sa uvádza: VYTRVAŤ! NECH ŽIJE SZÁLASI! Dátum je uvedený 5. január 1945.

 

Košickým seniorom - v čase popráv boli mladí alebo deti - sa oživili spomienky na myilasyiovské či szalásziovské hromadné popravy. Na Hlavnej ulici pred terajšou budovou Štátnej vedeckej knižnice boli v tom čase iné stromy ako teraz. Na jednom z nich obesili prvého odsúdeného. Podľa očitých svedkov sa konár odlomil a preto údajne ďalšieho muža obesili na stĺp verejného osvetlenia oproti, pred budovou, kde teraz sídli banka. Ďalšieho popravili pred budovou bývalého Baťu a posledná poprava bola pred budovou vojenského veliteľstva, dnes Košického samosprávneho kraja.

 

Szálasi sa musel obávať odplaty, preto ušiel do južného Maďarska, kde ho chytili Američania a odovzdali ho spravodlivosti, ktorá ho odsúdila na trest smrti.

 

Tieto tragické udalosti v Košiciach inšpirovali akad. mal. Júliusa Bukovinského, ktorý v roku 1945 namaľoval olej a nazval ho "Pred oslobodením". Zachytil na ňom výraz zdesenia v tvári ľudí na košickej ulici, kde szalasiovci popravili dvanásť ľudí.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

elfant

 

A podľa čoho si usúdil ,že

sa hompáľali väčšinou maďari -spolu so slovákmi.

je demagógia??

 

axel

Čo myslíš,čo je spravodlivé na tom ak dvaja susedia sú povolaní do tej istej armády,proti tomu istému nepriateľovi a po vojne je jeden z nich vojnový zločinec a druhý hrdina?

 

Wysky

 

ČSR nerozbili maďari ale slováci!

Okrem toho, táto Slovenská republika sa veľmi nehlási ku "odkazu" vojnového Slovenského štátu

:lol: a čo ti hovrí taká vládna strana ako SNS?

Ktorá ma´darská parlamntná strana sa hlási k nyilasovcom?

Horthy nebol vojnový zločinec!vojnu skončil v nemeckom lágri odkiaľ ho vyslobodili američania.jeho vydanie a postavenie pred súd,nežiadala žiadna víťazná krajina.

Slovensko bolo zaradené medzi víťazov z jediného dôvodu:bolo by nelogické aby česi reparácie dostávali a slováci ich niekomu platili.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

elfant

 

A podľa čoho si usúdil ,že je demagógia??

podla coho si ty usudil ze je to Slotova demagogia ?

podla mien sa da urcit kolko z nich boli Madari, a ze boli obeseni na Hlavnom namesti je nepopieratelny fakt

aj to preco boli obeseni a kto ich obesil ... dva dni pred prichodom frontu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak Drow, teraz musim suhlasit s elfantom. Siris demagogiu.

 

ČSR nerozbili maďari ale slováci!

Ked CSR mali rozbit Slovaci, ako je mozne, ze juzne Slovensko zabrali Madari, cast zapadneho Slovenska Nemci a sever Poliaci? A co agresia Madarska voci novemu statu?

Uz som pisal Jozefovi do blogu, ze Slovensky stat vznikol ako z nudze cnost. Tiso bol postaveny pred volbu... Bud vyhlasia samostatny stat, alebo uzemie Slovenska zaberu Madari, Poliaci a Nemci.

 

mas zakladne nedostatky.

 

 

a čo ti hovrí taká vládna strana ako SNS?

SNS je piate kolo na voze a nie vladna strana. Buduci rok skoncia, uz teraz sa spekuluje ze Fico a Smer idu diskreditovat Slotu.

Okrem toho, nemam pocit, zeby sa SNS nejak vehementne hlasila ku Slovenskemu statu, najma teraz, ked su vo vlade. A pisal som o Slovenskej republike, a jej oficialnej politike. Ked sa chces bavit o tom, mal by si skor spomenut skor Pospolitost, ci Panisa, co je tak marginalna postavicka, ze sa o nej neoplati vobec bavit.

 

Co sa tyka Madarov, pisal som o vysporiadani sa s ich vlastnou minulostou, nie o tom, ci sa hlasia alebo nehlasia ku Nylasiovcom. Ani sa nikto od nich nedistancuje.

A kto sa v Madarsku distancoval od fasistickej minulosti vlastneho statu. A ked si uz skor spominal deportacie Zidov, ako to bolo s deportaciami Zidov z Madarska?

 

A okrem toho, u nas je pospolitost zakazana... V madarsku pochoduju nejake gardy...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

elfant

demagógia je keď niekto hovorí,že v Košiciach ma´dari vešali slovákov.A z Wyskyho príspevku to tak vyznelo.Ja som len povedal,že vešali bez rozdielu!

Ako si na to prišiel,že by som mohol povedať niečo iné?

 

wysky

Kto viedol rokovania s maďarmi?

 

A ked si uz skor spominal deportacie Zidov, ako to bolo s deportaciami Zidov z Madarska?

deportácie začali až po obsadení maďarska nemcami.ak chceš z toho obviniť ma´darov tak rovno môžeš aj čechov,francúzov alebo poliakov.

Maďari sa nemajú s čím vysporiadať.V Trianone priznali právo na sebaurčenie každému,len maďarom ho zobrali.Čo myslíš,prečo ho američania nepodpísali?

V Benešových dekrétoch bola na maďaroch uplatnená kolektívna vina,čo maďari nikdy na nikom neuplatňovali.koniec koncov neľudskosť benešových dekrétov uznáva každý(predpokladám,že aj ty) problémom je len to,čo s nimi dnes.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

elfant

demagógia je keď niekto hovorí,že v Košiciach ma´dari vešali slovákov.A z Wyskyho príspevku to tak vyznelo.Ja som len povedal,že vešali bez rozdielu!

Ako si na to prišiel,že by som mohol povedať niečo iné?

nechce sa mi zonglovat so slovami

 

jednoznacne to bol teror, mozno by som ti vedel odpovedat presnejsie, ked sa mi niekde podari najst zoznam 500 zavrazdenych pri Cermelskom tuneli

Slota nie je u mna relevantny na argumentaciu ...

 

co sa tych deportacii tyka

Strana se k moci dostala ke konci druhé světové války, během nacistického převratu dne 15. října 1944. Hlavou státu jako „vůdce národa“ se stal vůdce Šípových křížů Ferenc Szálasi, který o dne později (16. října) vyhlásil Maďarský stát. Ihned po převratu došlo k dalšímu vraždění a pronásledování Židů. Asi polovina z celkového 200 000 počtu lidí budapešťské židovské komunity přišla o život během akcí Šípových křížů a víc jak osmdesát tisíc Židů, včetně žen, dětí a starců bylo deportováno do koncentračních táborů.

 

Hlavným cieľom strany bolo vyvraždiť všetkých živých Židov a strana tento cieľ najmä v roku 1944, keď sa dostala k moci, aj aktívne realizovala. Do marca 1945 priamo zavraždila 50 000 Židov a nepriamo - podporou nemeckých úradov pri deportácii - je podľa United States Holocaust Memorial Museum zodpovedná za smrť 500 000 Židov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kto viedol rokovania s maďarmi?

V Trianone priznali právo na sebaurčenie každému,len maďarom ho zobrali.

Madari samotni upierali prava ostatnym narodom v Uhorsku. Prehrali vojnu a skoncili na vlastnej skostnatelosti a tvrdohlavosti a neschopnosti reflexie novych pomerov.... No, pokial viem, tak bola snaha zo slovenskej strany sa s Madarmi dohovorit´na novom usporiadani v Uhorsku. Zname su slova tusim Andreja Hlinku, "manzelstvo sMadarmi sa nevydarilo..."

 

Maďari sa nemajú s čím vysporiadať

Je toho dost s cim sa madari musia vysporiadat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Elfant

 

Strana se k moci dostala ke konci druhé světové války, během nacistického převratu dne 15. října 1944

Niet čo dodať.

podľa teba nie je pravdou,že v Košiciach vešali bez rozdielu?

 

Wysky

 

Je toho dost s cim sa madari musia vysporiadat.

akurát ty nevieš,že s čím.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Drow

Skor ty odmietas vidiet realitu....:lol:

 

podľa teba nie je pravdou,že v Košiciach vešali bez rozdielu?

Ale tu predsa nejde, ci s rozdielom alebo bez... Rozputali teror, na ktory doplatili tisice a nielen v Kosiciach... a boli to Madari, co ten teror rozputali.

 

Inak, Madari sa taktiez zucastnili utocnej vojny proti ZSSR. A sami zautocili na suseda. Z vlastnej iniciativy, nie pod diktatom silnejsieho...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Za co zase mohol rezim?

 

To co piseš Drow je presne o tom, ze Madari sa sami nevedia vyrovnat s vlastnou minulostou. Sú ale výnimky. Sú aj Maďari, ktorí berú veci reálnejšie.

 

http://www.impulzrevue.sk/article.php?163

 

 

Ked zacali Nemci obsadzovat Slovensko, vypuklo povstanie proti Nemcom a rezimu.... Hej, Slovaci robili deportacie... Ale boli aj Slováci ako Anton Petrák, Imrich Karvaš, Golian či Viest... Slováci bojovali pri Sokolove, na Dukle, pri Tobruku, či lietali Royal Air Force... Tí Slováci, čo robili deportácie na to doplatili. A tých ostatných čakalo neskôr ocenenie.

 

V Madarsku pocas 2.svetovej vojny, vypukol štátny prevrat, ku moci sa dostali šípove krize a rozputali teror, proti madarom, Zidom, a dalsim. Madarsko pocas celej 2.svetovej vojny "kopalo" za Nemcov, viac, ci menej... Existoval nejaky madarský odboj proti Hortymu, ci šipovym krizom? Ani velmi nie... Mozu sa pocas 2.svetovej vojny madari pochvalit niecim takym ako bolo Varsavske povstanie? Nie... O nicom takom neviem... Napriklad aj polske vojenske jednotky bojovali na strane spojencov a boli velmi dobri...

 

Ja ani nechcem ani pomysliet ake by to bolo, keby Slovaci nevyuzili svoju sancu a nespojili sa v roku 1918 s Cechmi. Co by bolo so Slovákmi? A ja som rád, že sme to využili nehľadiac na to, či z toho majú niektorí ľudia v Maďarsku traumu.

 

Madari si za to, co sa im prihodilo do z velkej casti sami... Vlastnou politikou a prístupom voči druhým..

 

http://sk.wikipedia.org/wiki/Trianonsk%C3%...ov%C3%A1_zmluva

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

axel

Čo myslíš,čo je spravodlivé na tom ak dvaja susedia sú povolaní do tej istej armády,proti tomu istému nepriateľovi a po vojne je jeden z nich vojnový zločinec a druhý hrdina?

Myslíš že Slováci s radosťou bojovali pod vlajkou Rakúsko - Uhorska? No tak to si myslíš dosť zle. 1. svetová vojna bola príležitosťou ko sa vymaniť zo žalára národov.

 

A prečo sa stále iba ty pýtaš a ja odpovedám? Čakám odpovede na moje otázky, takže očakávam v nasledujúcom príspevku tvoje odpovede na všetky moje otázky, ináč ťa označím za demagóga a podľa toho budeme spolu diskutovať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel

ináč ťa označím za demagóga

:lol: Už dva dni kôli tomu nemôžem spať!

 

1.Napr.pretoto:sme.sk

2.Preto,že všetkým uznali právo na sebaurčenie,len maďarom ho vzali.

3-4. to ma le tak zaujímalo.pokiaľ viem tak,z poľska a pruska bolo vyhnaných (ušlo) 12-13 milionov nemcov.

ale keď sa už tak pýtaš,s výnimkou voj.zločincov by mali mať všetci právo sa vrátiť a byť odškodnení.Možno by stačilo morálne,ale to sa treba ich spýtať.

ak nie sú kolektívne práva,nie je ani kolektívna vina-to znamená,že to bol protiprávny akt.

 

slováci nedezertovali z armády R-U zas tak často .nevymykali sa z bežného priemeru.A napr.česi už vôbec nie,napriek oficiálnej propagande.

za to napr.čs.légie pozostávali väčšinou zo spodiny.Známe švejkovské ,,česky fojak,dobry fojak" bolo pravdou.

za to napr. v II.WW 1.čs.ar,zbor mal z 15000 príslušníkov 11 000 volynských čechov.

Zdrojom je Historická Revue.

 

A okrem toho môj príklad hovoril o horthyho a tisovom vojakovi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel

 

:lol: Už dva dni kôli tomu nemôžem spať!

 

1.Napr.pretoto:sme.sk

2.Preto,že všetkým uznali právo na sebaurčenie,len maďarom ho vzali.

Ok, budeme sa venovať prvým dvom bodom, ostatné je mimo tému:

 

1.Napr.pretoto:sme.sk

Na to som sa nepýtal.

 

2.Preto,že všetkým uznali právo na sebaurčenie,len maďarom ho vzali.

Kedy Maďari uznali Slovákom právo na sebaurčenie počas existencie Rakúsko - Uhorska resp. Uhorska?
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Drow, Slováci nedostali ani minimum z toho, čo požadovali v Memorande.

 

 

A okrem toho môj príklad hovoril o horthyho a tisovom vojakovi.

čosi o Horthyho vojakoch:

In addition, the Hungarian authorities openly and deliberately called up[citation needed] mainly Slovaks, Romanians and Rusyns into the Second Hungarian Army, which was sent to the Soviet Union in 1942. This army was totally defeated at the Battle of the Don, with thousands of fatalities. In this connection, Hungarian Prime Minister Miklós Kállay said[citation needed] on February 23, 1943: "Thank God the losses of the Hungarian Army did not to an appreciable extent touch the substance of the Magyar nation, because the [non-Magyar] nationalities have lost more lives".

http://en.wikipedia.org/wiki/First_Vienna_Award

Kedy bolo podobne postupované v Československej alebo v Slovenskej armáde?

 

Takže v prípade slovákov to bol režim a v prípade ma´darov všetci maďari.

Nie všetci Maďari, ale štát, ktorý ich zastupoval. A tu určitý rozdiel je. V prípade Maďarska išlo o legitímnu vládu. Právne akty, na základe ktorých vznikol Slovenský štát boli po vojne anulované a tiež všetky krajiny, ktoré ho uznali toto svoje rozhodnutie stiahli. Preto sa Tisova vláda v tomto štáte nemôže považovať za legitímnu.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

čosi o Horthyho vojakoch:

 

Kedy bolo podobne postupované v Československej alebo v Slovenskej armáde?

Ako priklad je to pouzitelne, ale inak islo o prax bezne zauzivanu vo vsetkych armadach. Prvosledove jednotky sa zvycajne skladali z mensin.

 

Oficialna historiografia uvadza ze cs.armadny zbor isiel cez Duklu ako prvy na vlastnu ziadost, pravda je aj to, ze tam boli najvacsie straty

analogia v cs. alebo slovenskej armade (tisovej) byt nemoze, lebo ceskoslovenska (predvojnova) armada nemala samostatne jednotky zlozene z mensin a slovenska taktiez nie.

 

diskusia o tom, kedy si narodnostne mensiny pytali pravo na sebaurcenie, alebo podobne otazky sa v tejto, a podobnych temach, opakuju u Drowa pravidelne

vychadza z predpokladu, ze Slovaci sa mali v Uhorsku ako prasce v zite a nic im ku stastiu nechybalo :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale inak islo o prax bezne zauzivanu vo vsetkych armadach. Prvosledove jednotky sa zvycajne skladali z mensin.

Vo všetkých armádach asi ťažko. Ako príklad by sa dala uviesť červená armáda, ktorú v prvej vlne reprezentovali trestné prápory zložené z problémových a "problémových" jedincov. Na problémové úseky sa posielali aj armády prebehnuvších štátov (Rumunsko).

 

Čo sa týka Volynských Čechov, ich často primárnym dôvodom dôvodom pre narukovanie do čs, jednotiek v ZSSR bol dôvod úteku spod vlády Stalina.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Drow odvykni si na otázky odpovedať otázkami. V tejto téme si dokopy okrem pár šovinistických žvástov nenapísal ešte dokopy nič. Poradím ti preštudovať si revolučné roky 1848-49 v Rakúsko-Uhorsku a potom sa vrátiť do diskusie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cactales

a tiež všetky krajiny, ktoré ho uznali toto svoje rozhodnutie stiahli

A keby sa rozhodli po vojne neuznať Hitlerovu vládu,nemci by neplatili reparácie a nerišli by o tretinu územia.Je zaujímavé,že to nespravili. :lol:

 

Elfant

zas si si dal len polku tabletky?

vychadza z predpokladu, ze Slovaci sa mali v Uhorsku ako prasce v zite a nic im ku stastiu nechybalo

Nie ,vychádzam z faktu,že nikdy samostatný štát nechceli a ani sa nikdy žiadna národnosť proti maďarskému kráľovstvu nevzbúrila.Myslím,že ,,slovenských dobrovoľníkov" sme už rozoberali.

 

Axel

 

daj sem jeden môj ,,šovinistický žvást"!!!!

 

Musím sa ospravedlniť,ten ,,tisov a horthyho vojak" bol len horthyho.Obidvaja boli v jednej armáde a aj spolu slúžili.Po vojne jednému zobrali majetok,lebo slúžil v maďarskej armáde a dali ho jeho nadriadenému!!!!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov