Skočiť na obsah

Maďari, Maďarsko a jeho vzťahy so susedmi


Ajk

Odporúčané príspevky

Ľudia,

(Slováci a Maďari tiež) sú hold nepoučiteľní. Niekto má asi málo problémov a preto si potrebuje zbytočne vyrábať ďalšie. A najlepšie, huráááááááá, rovno nacionalistické. Títo úbohí nacionalisti na ktorejkoľvek strane sú mi jednoducho smiešni. Prečo? Netušia, čo hovoria a hovoria to len preto, lebo to považujú za IN v nejakej kvázispoločnosti, v ktorej sa pohybujú. :)

Ešte zábavnejšie je počúvať niekoho, kto na Južnom Slovensku bol iba cestou vo vlaku, aj to v noci, "zasvätene" rozprávať o tom, aké hrozné veci sa tam dolu dejú. Viete čo sa deje? Prd!!!! Prd makový. Žijú tam ľudia a ako všade inde aj pár debilov a ak práve títo občas utrúsia nejaký nacionalistický (z ktorejkoľvek strany) kyd, budeme podľa nich súdiť celé mesto alebo dedinu. Akoby sa dedina posudzovala podľa drístov dedinského blázna. :)

Nevedomosť, neznalosť pomerov, nechuť a neschopnosť vidieť svet inými ako svojimi očami spôsobujú rôzne vyhlásenia, ich kvalitu by som však rozhodne posudzovať nechcela. :lol:

Ak na jednom brehu Dunaja niekto mekoce o Félvideku a na druhom zasa dakto posiela iných za Dunaj, tak by som najradšej naradostnene obom vypálila zo dve riadne po papuli, vtisla im do papŕč krompáč a lopatu a hybajte čosi robiť, nemáte iných starostí, len vypúšťať nikomu neprospievajúce kydy!!!!! ;)

A k tej chudere Hedvige... nuž, neviem aká je pravda, ale z toho, čo som videla a počula, som si utvorila takýto názor - nemyslím si, že sa ten skutok, tak ako ho opísala, stal. Ale zase si myslím, že ona nechcela rozmazávať žiadne nacionalistické škandály. Hold, bála sa ísť na skúšku, či štátnice, či čo to bolo, z maďarčiny a čo je lepšie ospravedlnenie ako protimaďarský akt? Lenže to neborka nedomyslela, lebo podľa mňa chcela jedine neísť na tu skúšku, lenže profesori sa do toho obuli a napriek jej vehementným protestom (toto ma zo včerajška zaujalo viac než predstavenie s obsadením Gál, Hedviga, Kaliňák, Packa) ju začali fotiť, zavolali sanitku a zburcovali policajtov. ;)

Je mi osobne jedno, či ju potom niekto začal do toho tlačiť, alebo sa hanbí povedať pravdu, je mi to putna, je mi jej aj ľúto, lebo u mňa vzbudzuje dojem, že sedí holým zadkom na žeravej plotni a nech to skončí akokoľvek, zostane jej len hanba až do smrti a oči pre plač. ;)

A je fakt jedno, akej je národnosti, rasy, farby, vierovyznania a veľkosti topánok...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja zase nemám rada demagógiu od kohokoľvek a v akejkoľvek forme.

to je tvoj problem

 

Súhlasím. Inteligentný človek najprv rozmýšľa, potom otvára hubu.

nic o mne nevies, tak si tu laskavo na mna neotvaraj hubu ty.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

cizy

 

to je tvoj problem

Ja viem, ja som so svojimi problémami spokojná. :lol:

 

nic o mne nevies,

 

...a popravde ma to netrápi....

 

tak si tu laskavo na mna neotvaraj hubu ty.

 

...keď ja za tebou nechcem zaostávať. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja tu nemusim nikomu nic vysvetlovat

Nemusis, ale na diskusnych forach to byva dost casto zvykom. A pokial mas problem s obhajovanim svojich postojov, tak si ich pis do blogu.

 

 

Sudit vsetkych madarov podla jednej psychicky labilnej dievciny je chore.

 

Mna na sucasnej kauze zaraza ako sa niektori jedinci chytaju doslova slamiek pri vyvracani policajnych dokazov.

Hedvige a jej obhajcovi neverim. Pretoze:

a)Po 2 tyzdnoch nema po utoky ani stopy. To je prinajmensom divne.

b)Tolko verzi, uz vymyslela, a jedna iracionalnejsia nez druha.

c)Nespochybnila ani jeden dokaz, len sa ich snazi vyvetlit rozpravkami typu "odpadnuta znamka"

 

Dievcina sa stala obetou svojej vlastnej lzi a prajem jej, nech sa v tom dosytosti vyvala. Pretoze hrat s niecim tak citlivym ako je narodnostna otazka, by som necakal od studenta vysokej skoly.

 

Dorazila ma poziadavka na nezavyslu medzinarodnu komisiu. Co sme Libanon? Ved to je spochybnenie samotnej demokracie u nas.

Aj ked sucasnu vladu nemam v laske, v tejto otazke stojim za Ficom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...a rusi nam toho spravili ovela viac zleho ako madari...

nechcem sa tu nikoho zastávať, ani obhajovať, ani prikláňať sa na niečiu stranu, toto všetko mi je v podstate ukradnuté, ale myslím, že to tvoje tvrdenie je dosť veľmi odvážne. nechcem podceňovať to, čo tu stvárali rusi po štyridsiatom ôsmom, ale zas myslím, že tisícročné "spolunažívanie" s maďarmi tiež nebol zrovna med lízať

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

K tým Rusom... je dosť odvážne tvrdenie hovoriť že spravili viac zlého ako Maďari. Človek poznajúci dejiny by toto nikdy nenapísal. Treba mať na pamäti že samotní Rusi boli obeťou despotického režimu Stalina a komunizmu. Tieto dve pliagy zasiahli okrem Ruska aj celú strednú Európu. Odtiaľ plynie to zlo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A co takeho strasneho nam spravili madari???

tvrdite ako by sa k nam spravali ako americania ked si dotiahli cernochov ako otrokov....

 

Axel to ze rusi boli obetou rezimu Stalina a ze to zasiahlo velku cast europy neznamena ze u nas to nic nebolo

 

takze ma zaujima, co take strasne nam spravili madari... o rusoch snad vieme vsetci

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Madari ani rusi nam nic zle nespravili, vsetko to bola vec politikov...

 

ale ak by som to mal brat tatko, samotni Madari nam viac robili zle ako Rusi... Takmer vzdy sme boli proti sebe vo vojnach (alebo sme bojovali za ich zaujmy)... Rusi nam viac dobreho spravili ako zleho... Naozaj cest pamiatke vsetkym zosnulym, co oslobodili CSR v 1944/45, tito ludia boli vazne hrdinovia s velkym H a urcite este nadlho zostanu... TO ze to zneuzii vrcholny predstavitelia statov Varsvavskej zmluvy je ine kafe... zo samotneho pohladu vojakov to BOLI hrdinovia a POMOHLI nam.... takze trepat ze nam rusi ublizili je blbost... ublizili sme si sami, ked nasi vrcholni predstavitelia boli kamarati s predstavitelmi ZSSR...

 

ale to je trocha OT...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Maďari Slovákov dlhé storočia utláčali kultúrne, národnostne a bytostne. Nebyť národných buditeľov najmä okolo Ľudovíta Štúra tak by sme na MS v hokeji doteraz pospevovali: ciky-caky-ciky-cak Felvidééééék!!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nokia, nielen nam, ale de fakto celej juznej casti strednej Europy a severnej casti balkanu.... Ich historicky vyvoj a takisto vyvoj pocas vojen by sa dal prirovnat k miniature Nemecka... Vzdy ked mali prilezitost, expandovali a pomadarcovali... Prakticky zo ziadnym slovanskym statom nemaju dobre vztahy (vynimkou je Chorvatsko)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Preco s Chorvatmi? je to celkom jednoduche... V skutocnosti aj Chorvati pozadovali autonomiu, a skoro ju aj dostali (nebolo daleko od toho aby existovalo Rakusko-Uhorsko-Chorvatsko). Na jednej strane bolo Chorvatov viacej, na druhej strane to boli uzemne snahy o pristup k moru... Z tejto jednoduchej rovnice to vychadza tak, ze Madari, len pre to, aby sa dostali najlahsou cestou k moru, splnili Chorvatom skoro vsetko co im videli na ociach... Chorvati teda nemali dovod nejak extra protestovat (narozdiel od Rusinov, Srbov, Rumunov a Slovakov - ktorych na svojom uzemi neuznavali) proti Madarom a tak su medzi nimi boli, aj doteraz su, dobre vztahy... Dokonca, zaujimavostou je, ze vo vojne v Juhoslavii, po vyhlaseni embarga na zbrane, madarska strana tajne pasovala zbrane do Chorvatska - proti Srbom (u nich sa zase Madari nevedia zmierit s Vojvodinou)

 

potvrdzuje to aj hlupa stranka www.trianon.hu , ked si das anglictinu a map...

Daj si tam Bratislava - napise ti "under slovak occupation"

Daj si tam Subotica - napise ti "under serbian occupation"

Daj si tam Timisoara - napise ti "under romanian occupation"

Daj si tam Mukacevo - napise ti "under ukrainan occupation"

ale

daj si tam Rijeka - napise ti "under croatian administration"

 

Teda Chorvati neokupuju, len nevinne spravuju... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Trencsén (Trenčín) Uplands (currently under Slovakian occupation)

tak, teraz som sa vytočil...

 

Dobre späť k Rakúsko - Uhorsku.

 

Viete o tom že Slovania tvorili nadpolovičnú väčšinu obyvateľstva RU?

Viete o tom že Maďarov bola asi len štvrtina?

Viete o tom že nemecky hovoriacich obyvateľov bola asi len jedna pätina?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja si myslim ze co bolo v minulosti bolo uz davno, ti ludia uz ani neziju a ti co ziju teraz,ozaj nemozu zato, co sposobili ich predkovia. To je akoby si siel do basy zato ze tvoj prastary otec vylupil banku.

v tom mas pravdu. mna len seru ti, ktori si robia narok na uzemie Slovenska, bo vraj tu bolo kedisy Uhorsko........ no ale ved predtym tu bola Velka Morava (to sice nie je nase...) ale Samova risa ano. tak nech odcvalaju na konikoch nazad do Mongolska, abo nech sedia v ich state tam dolu. sak co im na tom vadi???? Madarsko je pekna krajina ako kazda ina.....

 

To vadí aj mne :lol:

aj mne
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja len taku drobnost

samova risa mala daleko od velkej moravy

samo bol fransky kupec ako sme sa na dejepise ucili a nie slovan :lol:

 

neviem, ale mam pocit ze jediny kto si robi naroky na toto uzemie je par extremistov v madarsku ala slovensky slota...

nemam ten pocit ze by si obycajny ludia zijuci v komarne, dunajserde, novych zamkoch atd robili nejaky narok na to uzemie, spokojne tam spolunazivaju so slovakmi

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov