Skočiť na obsah

Izbové rastliny


game

Odporúčané príspevky

Ako ste na tom s rastlinami v byte, vo svojej izbe ?

 

mne sa s rastlinami veľmi nedarí, nepáči sa im v mojom byte, sú zredukované na pár kusov, kde bolo treba vyplniť prázdno, je pár kúskov umelých, len zeleň - aj očiam urobí občas dobre, keď sa pozrú na niečo zelené ...

 

suché kvety vôbec ... nemám ich rada, len chytajú prach a sú mŕtve, neprinášajú tú radosť, okrem toho feng šuej tiež odmieta sušené kvety :-)

 

 

máte v izbe niečo živé a zelené ? či aspoň umelé a zelené ? ako ste na tom so sušenými kvetmi ? dávate kvety do vázy ? prinášate si kúsok prírody domov ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jedna suseda je kvetinový maniak ... v trojizbobom byte som jej ich narátala asi pred tromi rokmi 171 kusov ... :lol:

J drsné. No mě by se nechtělo každý ráno si znova prosekávat cestu ke dveřím :)

Ale ne no musí to vypadat rozhodně zajímavě

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nejake rastliny mame hlavne v obyvacke a v kuchyni, inak nic...jaj, este na balkone :)

 

 

v izbe som mala par kaktusov, ale teraz su na balkone, na zimu ich asi zas strcim do izby, nech mi nezmrznu, lebo ich mam od priatela :) mala som aj taku peknu kvetinku, co som na valentina dostala, ale priatel si pohadzoval vankus a bol nesikovny....z kvietka ostal len crepnik :lol:

 

inak mam kvety rada, hlavne take tie kvitnuce, mala som hyacint, laliu, ale vsetko mi to vykapalo, ani rok mi to nevydrzalo, neviem sa o to starat ;) ale raz sa to naucim ;)

 

 

pred par rokmi som pestovala na balkone bylinky a celkom sa im kupodivu darilo, mozno to este skusim niekedy ;)

 

 

chcela by som mat bonsaj, velmi sa mi to paci, ale asi by sa u mna dlho neohrial...raz ked budem velka a zodpovedna si ho kupim... ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

inak mam kvety rada, hlavne take tie kvitnuce, mala som hyacint, laliu, ale vsetko mi to vykapalo, ani rok mi to nevydrzalo, neviem sa o to starat :) ale raz sa to naucim :lol:

A vlastně i všem tady se to hodí - nevim jestli můžu doporučit, protože sám sem nečetl,

ale máma má knížku od Dr. D.G. Hessayona, konkrétně Pokojové rostliny a je to opravdu tlustý,

takže je toho tam asi hodně

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

2 také čo sa tu volá Kristova Koruna, ale oficiálny názov neviem

a jeden taký, čo má na kvetináči napísané prvosienka - primula

a ešte takú jednu červenú suchú srandu, ale tam je toho viacej

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

My máme momentálne zelenú chladničku. (zvonku, nie znútra)

Keďže v jednoizbáku je toho miesta naozaj poskromne a ku kaktusom pribudlo aj pár byliniek, tují a kadejakej inej zelanej hávede, vyriešili sme to obrovskou miskou, do ktorej sme všetky tie kvetináče napchali.

A rastlinám sa to evidentne páči.

Dokonca nám zarodila jahoda. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

máti je maniak na takéto veci, brat detto /ale ten už s nami nebýva, tak sa to normalizuje/...mňa to začalo chytať pred rokom, kúpila som si dracenu, tá mi ale začína kapať, tak sa ešte snažím s ňou niečo robiť, potom mám malý sukulent, čo som dostala na meniny a ešte jednu obrovskú rastlinu /ktorá podľa knižiek rastie do 30 centimetrovej výšky...pche/

potom mám v izbe mamine rastliny, o ktoré sa stará. mám ich tam asi päť, na každej dostupnej skrini nejaká, na okne mám ešte fialky...a to je moja izba najmenej zelená. v každej izbe je aspoň pätnásť rastlín, na verande máme asi tridsať, za oknom, pri ktorom stále sedím /lebo je pri ňom počítač/ máme asi meter a pol vysoký banánovník, kopa muškátov /to je posledná, tohtoletná mánia mojej matky/, do vedľajšieho domu do okien naši vycapili ďalších asi dvadsať rastlín...

 

sa niekedy cítim ako v džungli, ale je to fajn. keď vidím fotky bytov a damov bez rastlín, tak mi prídu neosobné, čudné /a jedna metrová kopa zelene to podľa mňa tiež nevyrieši/. nemám rada také izby

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak by to bolo na mne, tak v byte nemám žiadne kvety. Podľa mňa sú ako psy a mačky - do bytu nepatria. A už vôbec nie nejaké sušené či umelé náhrady. Ale keďže bývam spolu so svojou manželkou, niečo sa u nás nájde. Len nech nikto odo mňa nežiada, aby som to polieval.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

My mame akurat nejake umele, ale uz aj tie na nervy mi zacinaju ist. Sprchovat od prachu kazdy vikend :)

Vonku mam rada kvety a stromy a pekne zahrady a tak, ale si pamatam sme boli na vylete zo skoly v arborete, tak to bola hroza. Sa mi akoze absolutne nepacilo. Kukas tam daky vyschnuty hnedozeleny ker a to akoze daka vzacna rastlina z neviem kereho kontinetu :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

takže sa mi izbové rastlinky podarilo zredukovať ... za posledných nejakých 15 rokov sa postupne zamieňali na zopár umelých, kde si to žiadalo niečo zelené, momentálne mám ešte 3 živé - fikus benjamínka, voskovku, ktorá každý rok kvitne skoro celý rok, a zamiokulkas, čo je úplne fantastický kvet ... poliať potrebuje raz za dva týždne a rastie ako divý ... :lol:

 

zamiokulkas:

Obrázok

 

ficus benjaminus

Obrázok

 

voskovka

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

ja som kupila priatelovi bonsai, taky malinky je zatial, kvitnuci vraj :lol: som zvedava co sa z neho vykluje, budeme sa musiet naucit o nho starat :)

 

mate niekto skusenosti s bonsaimi? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov