Skočiť na obsah

Izbové rastliny


game

Odporúčané príspevky

  • Pred 2 týždňami...

toto všetko a ešte omnoho viac, čo i iskry rastie, zelenie a kvitne, som za dlhé roky u nás odskúšala... a už som o tom pred časom písala, ale náš byt neznáša kvety... a nie som v tom sama, u susedov je to podobne :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@Hellé ty si ako moja staršia, aj tej všetky kvety vykapali, podarilo sa mi zachrániť jednu fialku a jednu orchideu, ktoré prežili jej starostlivosť. Asi pred pol rokom si vnučka Ninka zmyslela, že by sa chcela starať o nejaký kvet, vybrala si fialku. Aj som na to už zabudla, ale musím sa jej spýtať, ako sa tá jej fialka má. U mňa sa jej darilo, pekne na ružovo kvitla. 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Flinstone nastrkal všetky citrusy na balkón. Moc ma tým nenadchol, menej miesta na vešanie prádla. Mohol ich aspoň ostrihať. V tom sa on vyzná ako záhradkár lepšie ako ja. vyhovoril sa, že je tma. A tak mám na balkóne divočinu. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@iskra ten poslôedný sme aj my mali, snáď 20 rokov. Rástol a rástol a prospieval dobre, až potom chytil nejakú divnú chorobu, a zvädol nám. Bola to taká nenáročná rastlina. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Keď sme prichádzali domov z predľženého víkendu, málinko som sa aj obávala ako nájdem kvety doma, ale našťastie privítali nás tieto zakvitnuté krásky :)

IMG_20210715_150701.jpg

IMG_20210715_144618.jpg

IMG_20210715_150924.jpg

  • Páči sa mi to 1
  • Díky! 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

@game,  tento kvet je Lopatkovec, práve on ma veľmi  prekvapil, lebo vyžaduje dostatočnú zálievku, ale nesmie byť premokrený substrát,  tiež má rád osvieženie vodou z rozprašovača. ak mu to chýba, listy klesnú, ovisnú, no perfektne  Lopatkovec zvládol, v zimnej záhrade u nás, máme  chladnejšie, aj pršalo posledné dni,  áno,  aj som ho tak, akurát poliala, aj orosila. po príchode domov, nielenže  vystretý privítal, ale ešte aj zakvitnutý. 

to, že píšeš, že u Teba sa nechce dariť ničomu :)

  každá sme aj v niečom rozdielna, ale aj rovnaká... kvety u Vás sa nedaria viacerým, nie sú proste tam, ako si aj spomínala podmienky, nie Tvojim nesprávnym pestovaním, a nemôže tiež každému sa len s pestovaním kvetov dariť.., aj mne nie každá kvetina prežije..Ty máš isto iné záľuby v ktorých sa darí...ide o to,   prijať to, tak ako je..

mne,  ak sa v niečom nedarí tak, ako by som si  priala, lebo nikto z nás nemá len tak v živote, že všetko   len ide ako  prechádzka ružovou záhradou ,   ale pokiaľ sa snažím zo všetkých síl, tak sa zbytočne snažím nestresovať.. 

dôležité je, čo máme v sebe, aké sme, že vieme darovať, mať rád ..  :kvetinka:

Lopatkovec.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Myslím, že kto má rád ľudí, kvety, zvieratá, musí mať rád aj sám seba. Nie v tom egoistickom zmysle, ale že dokáže spoznať a vážiť si hodnoty. To nie je každému dané, je to dar. 

Podľa toho, čo sa u mňa darí, to je burina. A tá vystihuje mňa a môj postoj k sebe samému a celému svetu.

Dnes už mnoho podnikateľov zverí starostlivosť o záhradu odbornej firme. Záhrada reprezentuje aj spoločenský úspech. Pre mňa je to ale gýč, v porovnaní s tým, akú krásu dokáže vytvoriť sama príroda, ktorú často nenávratne ničíme, práve kvôli osobnému úspechu. Naša predstava o kráse, šľachtenie, starostlivosť, je prejavom civilizácie. Ja sa ale nedokážem nadchnúť nad rozkvitnutou záhradu, obklopenou 2 m betónovým plotom, v devastovanej krajine. Keď čítam "Slovensko je prekrásne" nechápem prečo práve ja vidím len to škaredé... Ty to vidíš inak a možno aj preto sa tvojím kvetom darí. Oni to poznajú... Človek nedokáže zachrániť celý svet, tak si aspoň v svojej záhrade vytvárame ilúziu toho, o čo sme ničením prírody už prišli. 

 

  • Páči sa mi to 1
  • Díky! 1
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dňa 15. 7. 2021 at 23:44, Tono napísal:

Myslím, že kto má rád ľudí, kvety, zvieratá, musí mať rád aj sám seba. Nie v tom egoistickom zmysle, ale že dokáže spoznať a vážiť si hodnoty. To nie je každému dané, je to dar. 

Podľa toho, čo sa u mňa darí, to je burina. A tá vystihuje mňa a môj postoj k sebe samému a celému svetu.

Dnes už mnoho podnikateľov zverí starostlivosť o záhradu odbornej firme. Záhrada reprezentuje aj spoločenský úspech. Pre mňa je to ale gýč, v porovnaní s tým, akú krásu dokáže vytvoriť sama príroda, ktorú často nenávratne ničíme, práve kvôli osobnému úspechu. Naša predstava o kráse, šľachtenie, starostlivosť, je prejavom civilizácie. Ja sa ale nedokážem nadchnúť nad rozkvitnutou záhradu, obklopenou 2 m betónovým plotom, v devastovanej krajine. Keď čítam "Slovensko je prekrásne" nechápem prečo práve ja vidím len to škaredé... Ty to vidíš inak a možno aj preto sa tvojím kvetom darí. Oni to poznajú... Človek nedokáže zachrániť celý svet, tak si aspoň v svojej záhrade vytvárame ilúziu toho, o čo sme ničením prírody už prišli. 

 

mne sa páčia také tie "divoké" lúčiny...s harmančekom, margarétami, čakankami, vlčím makom, kúkoľom, fialkou trojfarebnou, nevädzami, trávou, pýrom,  a neviem ešte čím všetkým, a my ani nevieme, aké poklady tam rastú. Ale mám rada aj tie šľachtené kvety. 

  • Páči sa mi to 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 5 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 2 týždňami...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov