Skočiť na obsah

Nosíte dioptrické okuliare ?


game

Odporúčané príspevky

mám hlavu v smútku... toľké roky hľadenia na monitor urobili svoje a smutne zisťujem, že začínam mať trochu "krátke ruky" :)

 

tak na určité činnosti nastupujú okuliare ... :lol:

 

 

 

 

nosíte dioptrické okuliare ?

 

ste krátkozrakí, ďalekozrakí, odkedy ich nosíte, ako ste si na ne zvykali, ako sa žije s okuliarmi ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nenosím, ležia mi na skrinke nepoužívané dva roky...občas, keď už fakt cítim bolesť pri hľadení na monitor, tak si ich nasadím.nosila som ich pol roka, ale mám problémy s ľavým okom, začala ma veľmi bolievať hlava z okuliarov /a očnú jogu cvičiť sa mi nechce :) /

na ľavom - 0,75 na pravom -0,5 /to je čo, krátkozrakosť?/

 

najhoršie je to s nimi v zime, ten prechod zo zimy do tepla :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nosím okuliare /bez nich by som sa dakde dorazil :) / už od piatej triedy základnej školy, teraz od nového roku mám nové. Som krátkozraký, teraz som sa zhrozil pri pohľade na to, že čo už potrebujem... Pravé oko -2,00, ľavé -2,75... A pozor, to mi ešte čítanie kníh doničilo zrak, počítač to zrejme len zhoršuje :lol: No, kto je viac slepý, nech sa pochváli... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Igny,

Ľ -3,50; P -3,25 (+/- 0,50 dpt.), pred 4 rokmi. Ale sú aj horšie, oveľa horšie prípady. Tiež ich nosím od piatej triedy ZŠ a bez nich sa mi už aj divne pozerá.

 

game,

niekto si na nové zvykne rýchlo, iný pomalšie. Hlavne si vyber okuliare (ak ešte nemáš), ktoré sa Ti budú páčiť a budeš sa v nich cítiť dobre. Na príjemné sa privyká ľahšie. A keď zistíš, že s nimi aj lepšie vidíš, budeš si chcieť zvyknúť.

 

nutrinka,

na tie prechody zo zimy do tepla sú prípravky, ktoré dosť znižujú zahmlievanie okuliarov. Ale fungujú len na sklenené šošovky. Na plastové to akosi nezaberá. Aspoň mne nie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nosím počas školského roku, cez prázdniny len keď mi už začnú slzieť oči... :)

veľkosti neviem, ale je to málo... :lol:

mám na čítanie, to neviem či som krátko alebo ďalekozraká... :)

nosím ich asi od tretej triedy na osemročnom gymply...

zvykla som si ľahko, dokonca som sa na ne aj tešila... ;)

moje terajšie sú už moje tretie... tie pred tým som stratila... ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Som dalekozraka - mam okuliare -2,5/-2,5... neviem, ci je to "dan" praci za rysovacou doskou a teraz neustalemu posedavaniu pri pocitaci - ale veru, bola by som ovela radsej, keby som ich nemala. Postupne som vsak zistila, ze okuliare, ktore som mala uplne na zaciatku - su mi dobre pri pozerani televizora - takze, asi ani s tou dalekozrakostou to uz nebude az take dobre :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nosim aj nenosim ked sa mi zachce striedam to s kontaktnymi takze tak a inak to neni az take hrozne -1.75 na oboch takze sa nemusim obavate ze si pomiesam sosovky :lol:. ale inak este rok a idem na operaciu len musim cakat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pri -2,75 si slepá ako patrón? Neviem, čo máš za doktorku, ale toto nie je až také zlé. Asi má ešte málo skúseností.

 

mazmar,

pri takých nízkych dioptriách ideš na operáciu? Musíš, alebo chceš? Nezbaví Ťa to okuliarov do konca života (keď predpokladám, že budeš žiť aspoň 70 rokov), okolo 50-ky sa to (aj u neoperovaných) zvykne zmeniť z mínus na nulu a potom na plus. Okrem toho je to celkom riskantný zásah do oka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Som slepa ako šťúr, xxx, takze UZ nenosim okuliare, ale kontaktne.

 

Musim, lebo tropim hluposti :lol:

Sa mi stalo, ze si tak vykracujem po ulici (bez okuliarov, kedysi - tie som nenosila, lebo som sa straaasne hanbila), a co nevidim - moj stary! Bez uvazovania, kde sa tam vzal (kedze vtedy byval v CR), som sa mu vrhla do naruce, mackam ho a oslintavam - kym mi nedoslo, ze ... reakcia veskera zadna... to nebol on, ale STRASNE vydeseny uplne cudzi chlap!

A este predtym som bola v restauracii, bolo mi strasne, ale hrozne najsamstrasnejsie treba, tak som sa opytala casnika, kde su tam toalety, on ma poinstruoval, ja som tam odklusala, vrazila do kabinky, poriadne si poulavovala, vyleziem von... a tam na mna kukalo niekolko parov vydesenych ociciek... muzskych ociciek :)

 

Tak radsej nosim cocky alebo brylky :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov