Skočiť na obsah

Nosíte dioptrické okuliare ?


game

Odporúčané príspevky

nie si v tom znalec :lol:

 

su dva typy operacie ...lasek a lasik...

blizsie info najdes aj na http://www.excimer.sk/index.php?id=10

 

to CAT...no moje pocity, hmm, teraz to uz nie je take "cerstve" tak si dovolim skopirovat sem komentar z ineho fora, kde som v tej dobe fungovala :) /je to dva a pol roka dozadu/

 

ňo, mám to za sebou ..... vyzera to zatial, ze uspesne....

takze co napisem.....nebudem tu pisat moje "presne" dojmy, pretoze niekoho mozem odradit.....zavisi od typu cloveka, a ja sa radim asi medzi tych naj naj citlivejsich

 

takze k LASIK-u /tuto metodu som podstupila/

napisem v skratke co a ako z medicinskeho hladiska: "je to operacna technika, ktora sa vykonava specialnym mikro-keratomom. Ten sa pomocou vakua prisaje k rohovke a odreze lamelu hrubu 130-160 mikrometrov. Ta sa odklopi a excimerovym laserom sa odstrani potrebna cast parenchymu rohovky. Potom sa lamela prilozi na povodne miesto."

 

myslela som si, ze to bude otazka niekolkych minutok....az ked som vysla po polhodine, tak som pochopila....

neprijemne na tom vsetkom bolo to, ze som to vsetko vnimala....ocami....nimi som videla, ze prave teraz mi odklopili "lamelu" a videla som...ani neviem co, ako ked mate na oku velku kvapku gelu, vody a vsetkeho mozneho....

 

ziadnu bolest som necitila, len tie neprijemne pocity....po prvom oku som mala chut sa postavit a odist....ked som si pomyslela, ze to iste caka aj druhe oko....ale nakoniec som to vydrzala....

 

ked bolo po vsetkom, sadla som si, isla vstat a vzapati som takmer odpadla....hned ma "ratovali", hehe, mali so mnou dalsie starosti.....

ale inak pohoda....ziadna bolest, ci uz pocas operacie, ci tesne po nej....

myslela som si, ze ma "zafacuju" a odfacuju az po nejakom dni...houby, sla som s otvorenymi ocami do sveta ... sice do auta som bola navigovana, kedze slnko som vtedy fakt nemusela

 

najviac som sa potom bala pooperacnej bolesti....neviem co nou presne je, pretoze za tie dva dni, co takto fungujem som ziadnu necitila! ... po nejakej tej hodinke zmurkania a sledovnia okolia citim, ako keby mam v oku mihalnicu pripadne nieco padnute, tak kvapnem a opät nic necitim

 

operaciou sa mi dioptrie nevynulovali, o tom sme diskutovali uz predtym s panom doktorm, cize tak ci tak budem nosit okuliare...ale uz len slabunke, mozno dvojky...co je pre mna vyhra, pretoze predtym som mala velmi velke dioptrie...

po byte beham bez bryli, tie este min mesiac nosit nemozem, vidim takmer ako s okuliarmi, len na niektore veci sa oko musi este naucit zaostrovat....

som rozhodnuta, ze ako to bude mozne, nabehnem na "sosofky"

 

ok, idem off, setrit ocka treba.....doktorka ma sice podporila v tom, ze mam znova vsetko skusat, ale "odtial-potial" samozrejme

 

takze slova na zaver: ODPORUCAM KAZDEMU....uplne to zmeni kvalitu zivota....sice mam po tom iba dva dni, ale citim, ze to bude nieco ine, nieco nove, lepsie, krajsie.....

 

chcem sa tymto podakovat celemu kolektivu polikliniky, ocnej ambulancie EXCIMER

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja tiez smerujem do Excimeru, chodim tam uz dlhe roky :lol: bude ma operuuvat priamo moja ocna, tak verim, hehe

 

ja mam teraz do dialky, cca 2,25 (nepamatam presne :) ), tak dufam ze po operacii to bude na nule :) zajtra idem na posledne testy, ci mozem ist na operaciu, tak dufam, ze vsetko vyjde

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nooo, tak mam po tom :)

 

ja som podstupila metodu LASEK

 

 

co sa tyka bolestivosti zakroku, oko bolo dostatocne znecitlivene, necitila som vobec nic, plus pred zakrokom nam dali pre istotu ibalgin

dolphi tu popisovala neprijemny pocit, no... nebolo to zrovna prijemne :))

 

lahla som si na stol, nakvapkali mi do oka dezinfekcnu vec, dali mi do oka dake drziaky viecok, aby som nemohla zmurkat, pristroj sa mi dostal do urovne oci, mala som stale pozorovat zelene svetielko, dalo sa v pohode to zvladat, medzitym mi asi odstranili cast lamely, aby sa laser dostal na svoje miesto, zrazu svetielko bolo rozmazane, nieco spravili, a svetlo bolo zas ostre, potom mi povedali, ze o chvilu zacne pracovat laser, lekarka mi pridrzala hlavu, aby som nou nahodou nemykla (aj keby som, laser by ihned prestal pracovat), a povedala mi, aby som ratala v duchu, kolkokrat blikne zelene svetlo (tym chceli zarucit, aby som ho stale sledovala), po asi 14tich sekundach, medzitym som citila daky zapach (o tom mi vravela, ze to bude cast spalenej rohovky ;) ehm), prestal laser robit, a povedal mi, ze je po zakroku, dali spat lamelu, nakvapkali dajake kvapky do oka, prikryli oko sosovkou hojivou, a mohla som ist domov so slnecnymi okuliarmi

 

sosovku po 3 dnoch odstrania oni, zajtra idem na kontrolu, a potom o tyzden znovu

 

co sa tyka slnecnych, prve dni treba nosit ich aj vnutri, potom neskor STALE vonku, aj pri zamracenom pocasi, aj ked prsi, snezi, po dobu cca 4-6 mesiacov

 

prvych 7 dni treba kazde tri hodiny do oka kvapkat 2 druhy kvapiek, neskor daju ine kvapky

prve dni by mal clovek prezit v klude, po tyzdni dvoch, moze sportovat, atd

 

co sa tyka bolesti

 

po zakroku, asi pol hodinu, ma oko zacalo boliet, a dost slzit

teraz ma neboli, ale dost slusne ma reze, davala som si do neho kvapky aj proti rezaniu, ale moc to nepomohlo :lol:

vdaka tomu, ze len jedno oko som mala "chore", a na druhe vidim bezchybne, mozem mat to operovane zatvorene, ked ma boli, a pozeram len pravym zdravym

 

da bolest zatial nie je velka, a vraj by ani nemala byt, skor je to dost neprijemne, akoby sa vam do oka dostal stipajuci krem + mali ste v nom mihalnicu, ktoru mozte citit aj den, ako ja, co dost skriabe

 

skusala som spat, pocas spanku ma nic neskriabalo ani nebolelo

 

zatial napriek tomu, sa da ;) aj ked mi stale slzi oko, a skriabe, ale ak to pomoze...nech

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:-)))) pre mna to az take zle nebolo, ked to (priebeh operacie) mam porovnat s vrtanim zubu, tak ja radsej toto :lol:

 

mozno aj tym, ze sa od detstva zaujimam o rozne operacie, atd, aj v telke vzdy pozeram, nemam problem vidiet skoro hocico, tak zvedavost zvitazila :)

 

lekarka pri operacii sa ma pytala, ci som ok...som vravela, ze radsej by som si vymenila s nou miesto :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

A s kým si myslíš,že si asi tak vyhúpal :lol: ?

V profile neuvádzaš vek,ale predpokladám,že si mladý človek.Okuliare budeš potrebovať skôr či neskôr. Nevyhneš sa tomu.

Budeš mať predsa vodičák,treba dobre poobzerať pipky na korze,či na pláži...atď.,atď

A čo TV,kino a pod. ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes som bol celý deň doma,bo bol hnusný čas,až by som povedal nečas :) .

Doobeda čo som vybehol do obchodu,tak som skočil aj do očnej optiky,nakoľko by som poterboval nové škuľky.Predpokladal som,že budú mať otvorené a pozriem aspoň cenové relácie.V sobotu majú otvorené,ale akurát dnes mali dovolenkový deň :lol:

Takže trt :) .... nevadí,poriešime nabudúce.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ak si uvedomíme,že také samolepšie rámy idú od 3.000 Sk nahor :lol:

Toto povyše som strelil len tak od pasu :) .

Tento týždeň som si dal urobiť nové okuliare.Rámy stáli od 1.600,-Sk až po 5.000 tis.Od 3 tis. už sú z titánu.A poviem vám,že sa dá vybrať aj do 2 tisícok.Aj so sklami a zábrusom 2,5 tis :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 9 mesiacmi...

Pracujem celý deň pred počítačom a cítim, že sa mi od monitoru zhoršuje zrak, večer ma stále bolia oči a vidím rozmazano. Našla som stránku o dierkovaných okuliaroch, ktoré pomocou tréningu očných svalov údajne zlepšujú ostrosť zraku. Dúfam, že zaberú, chcem si ich objednať na prevenciu. Má s ním niekto skúsenosti? dierkované okuliare

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pozeranie cez dierky za urcitych okolnosti zvysuje ostrost obrazu. ale to je opticka zalezitost - fyzikalny jav. nema to vplyv na akomodacnu schopnost zraku.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...
  • Pred 4 týždňami...

Nosila som a zas nosim okuliare, teraz len na citanie. Nemavam ich pri sebe a v drogerii byvam zufala, uz som spekulovala ze budem nosit lupu.

 

Predpisali mi ich ked som koli 4 z pisomky na zakladnej skole povedala mame ze som nevidela na tabulu. Predpisali mi 2,5. Bol len jeden druh okuliarov pre deti a boli velmi skarede. Decka sa mi vysmievali a ja som ich za nejake tri roky prestala nosit. Bola som "okuliarnik indicky". Ked sme mali vystupnu lekarsku prehliadku pri ukonceni zakladnej skoly, mala som zrak ostry ako orol. Ked som mala 20 rokov zacali sa mi okuliare velmi pacit a chcela som ich nosit. Ocna odmietla, vraj vidim vyborne. Teraz som zacala nosit v 43 roku. Mila pani doktorke mi povedala ze je to v takom veku normalne. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

nosím, na čítanie a hľadenie do monitora a na blízko - dvoje ... na deň slabšie, na večer o kúsok silnejšie

ti je výmysel pani doktorky, posledný, a zisťujem, že pomaly tie o kúsok silnejšie budú asi tie správne, zanedlho, aj na deň ...

ale stále je to 1,75 a 2,5 ... rovnako stará kolegyňa je už pri 3.75 ...

 

je to vraj prirodzené starnutie zraku, ale s okuliarmi je skutočne zaujímavé žiť ... musím ich nosiť na krku, neustále, pretože keď niečo robím, musím nasadiť. a keď sa postavím a idem, musím zložiť, alebo hľadieť ponad, aby som sa nezabila

 

a pochopila som moju mamu, čo tým myslela, keď hovorieva, keď som ju ešte nie tak dávno spucovala, že niečo nie je dobre omyté, že to nevidí ... no.

začínam s okuliarmi na nose umývať aj riady ... -_-

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

keby som mal viacej miesta na stole a tym padom dalej monitor, ... ale nemam a tak na vas pozeram cez dioptrie ;)

uz par rokov a mam dojem, ze by som mal navstivit ociarku, uz mi prestavaju stacit

a v obchode vytahujem lupu - nosim v penazenke taku plochu plasticku, velkosti kreditky ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

do 37 som nepotrebovala okuliare, potom sa mi zrak začal zhoršovať, a teraz mám na jedno oko skoro 6 do blízka a na druhé skoro 4 - potrebujem multifokále, aj na čítanie, aj do diaľky. A aby toho nebolo tak málo, na pravom - tom lepšom oku, mám vekom podmienenú degenráciu makuly, ten očiar povedal, že toto je v mojom veku zriedkavé a mávajú to ľudia po 70-ke, neviem, prečo akurát takúto raritu musím mať. :janie: nemohlo to už radšej byť orlí zrak, čo vidí aj za roh? A kázal mi kúpiť si liek s obsahom 20 mg luteínu a nejakých ďalších kompozitov, ale akože inak, obehala som X lekární, a nikde to nemali, všade mali buď Okuvitae (ten má tuším 10 mg a nejaké iné ďalšie zložky), alebo...zabudla som, ako sa to volalo, to malo 15 mg luteínu, ale inak nič. Iné mi neostalo ako si to nechať objednať a trepať sa do lekárne a vystáť si tam radu v zástupe kašlúcich a prskajúcich ľudí znova... :neviem:

Neviem, či sa nemám učiť Braillovo písmo, možno sa mi zíde o pár rokov. :reading:

len ten hmat nemám ktovieaký, vďaka gitare nemám brušká prstov až tak citlivé. tak jatikarle nevím.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vilma, Okuvite existuje aj forte, je silnejsi (15 mg), potom je Ocutein, ale ja by som odporucil Avilut (tiez su verzie aj Plus a Forte - s obsahom 12 mg)

odkial zobral tvoj ociar 20 mg verziu, to neviem...

kazdopadne doporucujem Avilut, je dobry a vyjde ta o 1/3 lacnejsie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

D´Ady, je to 20 mg, a Ocuvite som si tiež pozerala. Náhodou som predtým asi mesiac mala Ocuvite s 15 mg. z rady Lutamax je viacero takých, ktoré aj obsahujú 20 mg Luteínu, ale ten môj obsahuje ešte omega3MK.

ten obyčajný v jednej lekárni aj mali, ale prečo by som platila za dve krabičky, keď môžem len za jednu len omálo viac? A chýbali tam tie MK.

veď uvidím na kontrole, ako mi to pomáha. B)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

ehm, pobavilo ma, že niekto, kto má jednu 1-2 dioptrie, si myslí, že je slepý jak patrón, prípadne že má zložitý život... :-))) a čo tak -10 na pravom, -3,5 na ľavom? :D

nosím okuliare asi od 3. triedy, keď som v 13tich začala nosiť šošovky, bolo to pre mňa ako zázrak... teraz už šošovky nenosím, lebo už som sa dostala do štádia, že keď chcem čítať písmenká pod čiarou, musím pozerať ponad okuliare (a to sa so šošovkami jaksi nedá) :-)

inak som celkom schopná existovať bez okuliarov, bežne som chodila na prechádzky len tak, bez okuliarov, do posilky, na plavareň, ráno po byte...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to znamená, že nevidíš dobre do diaľky, ...
nikdy som tomu nejako nevenovala pozornosť, mínus - plus, nevenujem ani teraz - len žiaľ, okuliare na čítanie a pozeranie do blízka posledných asi 6 - 7 rokov - už bez nich nejde ...

od jednotiek, ktoré vydržali dlho, som sa prepracovala dnes k + 2,5 ...

a je to hrúza, bez okuliarov ani krok, a večne ich skladám, vykladám na nos : 

vstanem, vykročím, idem, zložiť.

sadnem, idem niečo robiť, pozerať pc, čítať, krájať cibuľu, vyložím na nos ... toto robím v kuse :(

bez okuliarov na šnúrke ani krok ... niekto mi niečo ukáže trebárs na obrazovke pc: musím naštelovať vzdialenosť - zvyčajne je to s okiarmi ďaleko, bez okuliarov blízko ... ach jaj

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

som krátkozraká a starecké zhoršovanie zraku sa na mne prejavuje "zlepšovaním" zraku na blízko, čiže zatiaľ nepotrebujem okuliare na čítanie :-) na monitor bez okuliarov nedovidím, ale knihu čítam bez - to mi robí problémy, keď napríklad porovnávam papiere s obrazovkou...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov