Skočiť na obsah

Nosíte dioptrické okuliare ?


game

Odporúčané príspevky

hrubočizné popolníkové sklá; on má tie okuliare veľmi rád, proti tomu nič nemám, ale rozhodne s tým nevyzerá ako intelektuál a že by bol sexy, to sa teda tvrdiť neodvažujem. ;)

Tak vidíš to,možno pripadá atraktívno svojej pipke :) ....vkusy sú rôzne ;)

Ty si len kúp pekné škulky,lebo keď si budeš siliť zrak,tak budeš mať tiež mínus 8.

A pokiaľ si krátkozraká,tak pochybujem,že si si zrak zhuntovala pri čítaní.To by si mala popolníky do blízka.Skôr zrejme ide genetickú dispozíciu a s tým neurobíš nič :lol: .Tak na čo sa trápiť.Treba si len maximálne pomôcť s minimálnym úsilim - efektívno :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A pokiaľ si krátkozraká,tak pochybujem,že si si zrak zhuntovala pri čítaní.To by si mala popolníky do blízka.Skôr zrejme ide genetickú dispozíciu a s tým neurobíš nič :lol:

No počkaj počkaj, kľudne to mohlo byť čítaním - oko sa stále sústreďuje len na blízke veci a môže sa teda časom stať, že do diaľky už nebude schopné dobre zaostriť... a človek zostane krátkozrakým... Inak tiež by ma zaujímlo, nakoľko to mám po Hedgem a nakoľko prílišným čítaním (či už z kníh alebo potom z monitora :) ) :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

možno pripadá atraktívno svojej pipke

To neviem, on si ich nasadzuje iba vtedy, keď je mierne potrundžený a manželka nie je v jeho blízkosti. :lol: Inak nosí kontaktné šošovky ako ja a zrak sa mu už nezhoršuje.

 

Ale však ja okulky mám, ibaže ich nosím len doma, keďže praktickejšie sa mi zdajú byť kontaktné šošovky a som s nimi spokojná. :) Tie mi aspoň neskĺzajú, keď sa mi pri nadmerne rýchlej chôdzi spotí nos. :)

Nie som si istá, či ide o genetickú dispozíciu - rodičia mali zrak ostrý ako desaťnásobný jastrab, skôr mohlo ísť o nedostatok vitamínu A. Odkedy pijem mrkvovú šťavu, stabilizovalo sa to. Možno je to náhoda, možno to skutočne zabralo, možno ide o autosugesciu. ;)

 

Ale ako píšem, zvažujem operáciu; ešte porozmýšľam a pôjdem sa porozprávať s lekárom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

oko sa stále sústreďuje len na blízke veci a môže sa teda časom stať, že do diaľky už nebude schopné dobre zaostriť... a človek zostane krátkozrakým...

... to myslíš vážne :lol: ?!? To som takto ešte nepočul :)

 

 

Inak tiež by ma zaujímlo, nakoľko to mám po Hedgem

...a kto to je ten "Hedge" - to som úplne mimo obraz a hádam aj zvuk :)

 

Nie som si istá, či ide o genetickú dispozíciu - rodičia mali zrak ostrý ako desaťnásobný jastrab

...genetické dispozície môžeš mať aj po pra-pra-pra dedkovi ;)

 

 

Ale ako píšem, zvažujem operáciu; ešte porozmýšľam a pôjdem sa porozprávať s lekárom.

... a potom sa porozprávaj aj takými,čo takú operáciu postúpili ;) ...aspoň pred 10 rokmi.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...genetické dispozície môžeš mať aj po pra-pra-pra dedkovi

Skôr si myslím, že to bude nedostatkom vitamínu A a tým čítaním, hoci Tvoj názor určite úplne nezamietam.

... a potom sa porozprávaj aj takými,čo takú operáciu postúpili :lol: ...aspoň pred 10 rokmi.

Chrust, zas uznaj, že vtedy bola celkom iná technológia. :) Na druhej strane, môj kolega pred pár rokmi túto operáciu podstúpil a zatiaľ sa mu zrak nezhoršil. Občas chodí na kontrolu k očnej lekárke a zatiaľ sa obe jeho oči tvária, že sú maximálne spokojné. :) Myslíš, že by operácia mohla dopadnúť aj katastrofálne? Nerada by som šla domov s vlastným okom v hrsti...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chrust, zas uznaj, že vtedy bola celkom iná technológia.

Nevenujem sa tejto problematike,takže neviem čo sa za uplynulých XY rokov zmenilo :).

Dlhé roky sa ale profesne stretávam s jedným quázy kolegom a ten ešte pred 15 rokmi nosil také popolníky,asi jak ROY ORBISON.Dokonca aj také rámy ;) .Keď som ho znovu začal stretávať pred 10-timi rokmi,tak okuliare nemal :) .Vtedy som sa ho na to opýtal,či si dal oči zoperovať a potvrdil mi to.Posledných zo 2 roky som ho nestretol,až asi pred mesiacom vystupoval z autiaku a ...na nose mal okuliare ;) .Nechcel som sa ho na to pýtať a odvtedy sme sa už nestretli.

Chápeš ?!? Takže z mojej strany sú to len domienky,dohady,dedukcie,....ale nič rukolapného.A popritom je vždy určite dobré niečo v ruke držať - lapnúť (nie lopnúť :lol: )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Drahá, keď sme sa ešte nepoznali, bola silne krátkozraká a to, čo nosila neboli okurále, ale popolníky. Excimerový laser slušnej očnej kliniky spravil svoje. Už 6 rokov pohoda a ani náznak zhoršenia. Ale ono taký špás nie je úplne zadarmo.

 

Ja vraj vidím dobre (všetko čo chcem, vidím), ale minule som zašiel kamarátke očnej, lebo nevidím, tie drobné písmená na zadných stranách zmlúv a obaloch potravín deklarujúcich zloženie. Pokukala a povedala, že mám zrak ako malé decko a že keď ju chcem občas vidieť, že nech ju pozvem na kávu, teraz nech neotravujem, že musí pracovať. A čo tie malé písmená, nedal som sa. To je naschvál, aby ľudia nevedeli, čo podpisujú a čo jedia, to nikto nevidí!

 

Mala pravdu očná, alebo profesionálne zlyhala? Vy vidíte tie malé blchy na obaloch alebo tlačivách zmlúv?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chrust & Cat, vďaka za Vaše príspevky.

Ako čítam, opäť je to veľmi individuálne, takže buď do toho pôjdem, alebo do toho nepôjdem, eh. Je to na mne. :)

Vy vidíte tie malé blchy na obaloch alebo tlačivách zmlúv?

Na obaloch ich vidím - som nútená, pretože striehnem na glutaman sodný a vždy ho úspešne vymáknem. A čo sa týka tých tlačív, tam tie písmenká vidím tiež, pretože naši U/W čosi podobné denno-denne tlačia a ja som niekedy prinútená oboznámiť sa s inkriminovaných blším obsahom.

Cat, kúpime Ti peknú starožitnú lupu, aha, takúto. :lol: :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cat:

 

No, takú by som prijal, ako dekoráciu, je taká hodne retro. :lol: Glutamanu sodného sa nebojím, je neškodný, pokiaľ človek nemá metabolickú poruchu. Kojencom sa neodporúča.

A takých, čo podstrkujú blchavé zmluvné podmienky, ignorujem, o bubáčiky sa dá prísť aj príjemnejším spôsobom.

 

Ale k téme:

Samozrejme, že je to individuálne a slušná klinika robí aj predoperačné vyšetrenia... a následné periodické kontroly. Rozhodnutie je však na záujemcovi.

 

Inak laserom si sused dal ako penzista odstrániť šedý zákal na obidve oči. A veľmi mu to pomohlo, opäť čítal bez problémov.... len do roka umrel na rakovinu... ale to s tou operáciou nesúviselo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mala pravdu očná, alebo profesionálne zlyhala? Vy vidíte tie malé blchy na obaloch alebo tlačivách zmlúv?

super otázka, teda obe ...

 

dlho som sa chválila, že vidím všetko, mimochodom, ešte pred nejakými štyrmi rokmi sa očná divila, že napriek dlhoročnej práci s pc a čítaniu pod paplónom a často pri priam príšerných osvetleniach od detstva nepotrebujem okuliare ... a v dnešnej dobe som vek na to pomaly veru mala ...

zmenilo sa to asi pred dvoma- troma rokmi, prestala som vidieť práve tie drobotiny, a potom to už išlo, prestala som vidieť aj tie nedrobotiny postupne, oči sa už nezaostrovali tak ako predtým ... išlo to dosť rapídne ...

dnes bežne čítam píšem s jedničkami, a drobotinu už zasa neviem prečítať, takže zmluvy s podozrivým textom nepodpisujem a v potravinách, keď chcem poznať zloženie niečoho alebo chcem vedieť, čo to vlastne je, strčím výrobok pod nos niekomu, komu nevidím na očiach, na nose, na krku okuliare ....

 

mimochodom, tie moje okuliare neznášam, aj keď sú odľahčené, elegantné a každé trochu iné / mám dvoje, na doma a do práce / sú mi ťažké, bolí ma z nich nos, a pri dlhom nosení / čo je v robote celý deň /, aj hlava ... keď ich používam, aj keď majú len vrchný rám, spodný mi nenormálne vadil už pri skúšaní v optike, strácam v nich periférne videnie ... a to mi skutočne strašne prekáža ...

ach jaj

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako čítam, opäť je to veľmi individuálne, takže buď do toho pôjdem, alebo do toho nepôjdem, eh. Je to na mne. :)

Riziko je evidentne minimálne,takže hádam tá oparácia je najvhodnejšie riešenie.Mne osobne sa páči oveľa viac,ako kontaktné šošovky.

Nie je zanedbateľná ani ekonomická stránka veci.Ak si uvedomíme,že také samolepšie rámy idú od 3.000 Sk nahor + sklá + zabrus ;) .A koľko takých rámov človek za život kúpi :) ....hádam aj 10 ks :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne osobne sa páči oveľa viac,ako kontaktné šošovky.

Chrust, v akom zmysle a prečo? Používam šošovky Air Optix, ktoré by nemali vytvárať prekážku prirodzenému prúdeniu kyslíka do očí. Alebo máš na mysli iný dôvod?

 

Najrozšírenejšou dioptrickou chybou je krátkozrakosť (myopia) – postihuje každého piateho človeka.

Pod laser si najčastejšie líhajú mladí ľudia vo veku 20 až 35 rokov. Americkí lekári vykonajú ročne viac ako milión zákrokov. Existujú rôzne typy laserových operácií – staršia PRK, novšia LASEK a najnovšia LASIK. O najvhodnejšej metóde rozhoduje lekár na základe vstupného vyšetrenia.

Zrak sa úplne stabilizuje po mesiaci až štyroch od zákroku.

 

Pri stareckej ďalekozrakosti (problém s čítaním nablízko), ktorá sa bežne objavuje po štyridsiatke, odborníci laserovú operáciu neodporúčajú. Ani ľudia s touto očnou chybou však nemusia zúfať. Od mája sa na Slovensku objaví novinka – operačná metóda CK (konduktívna keratoplastika), ktorá je určená práve na jej odstránenie. V zahraničí, hlavne v USA, ide o veľmi rozšírený zákrok.

článok

Čo? Stabilizácia zraku niekedy až po štyroch mesiacoch..? Zatiaľ budem nosiť cez oko čiernu pásku ako pirát. :lol: Ale to ostatné znie veľmi pozitívne - najmä tá konduktívna keratoplastika. :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

oko sa stále sústreďuje len na blízke veci a môže sa teda časom stať, že do diaľky už nebude schopné dobre zaostriť... a človek zostane krátkozrakým...

... to myslíš vážne :) ?!? To som takto ešte nepočul :lol:
Ja som to kdesi počul/čítal... Ale teda to bolo hlavne varovanie keď príliš blízko máš čítaný text k očiam - veď nenadarmo už v škole chcú po nás (alebo po nás aspoň chceli ;) ) nech doslova neryjeme nosom po knižkách... :) Že keď už musíš, tak treba dať z času načas prestávku, kedy pozeráš dakam kus do diaľky... Tak sa mi marí, že kohosi vtedy mali v rádiu kto to tak radil... Ale fakt už si nepamätám, to už je dávnejšie...

 

...a kto to je ten "Hedge" - to som úplne mimo obraz a hádam aj zvuk ;)

Hedge je skrátenina od Hedgehog; a tento Hedgehog je členom tohoto fóra a zároveň mojím otcom ;)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chrust, v akom zmysle a prečo? Používam šošovky Air Optix, ktoré by nemali vytvárať prekážku prirodzenému prúdeniu kyslíka do očí. Ale máš na mysli iný dôvod?

Sú to len moje predsudky......vkladať a vyberať niečo z oka sa mi zdá neprirodzené :lol: .To za prvé a za druhé,raz ešte za mlada sme s kámošmi slopali jak diví a potom sme kade tade zaspali.Jeden z tých oslopaných jedincov nosil kontaktné šošovky a zaspal s nimi,takže keď sa dopoludnia prebral,mal one šošovky niejakých 30 hodín v očiach - museli sme ho nasmerovať k domovu,bo nič nevidel :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ešte za mlada sme s kámošmi slopali jak diví a potom sme kade tade zaspali.Jeden z tých oslopaných jedincov nosil kontaktné šošovky a zaspal s nimi,takže keď sa dopoludnia prebral,mal one šošovky niejakých 30 hodín v očiach - museli sme ho nasmerovať k domovu,bo nič nevidel

uz tolkokrat som spala so sosovkami v ociach, ze to ani neporatam...

jasne, nema sa to a ociam to skodi, nehovoriac o sosovkach..ale stane sa :lol:

 

zatial som neoslepla a napodiv este ani raz sa mi ani sosovka nejako nepokrcila alebo neznicila

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

treba dať z času načas prestávku, kedy pozeráš dakam kus do diaľky... Tak sa mi marí, že kohosi vtedy mali v rádiu kto to tak radil... Ale fakt už si nepamätám, to už je dávnejšie...

Ja som dokonca tak počul,že pri určitom cvičení - zaostrovanie do blízka,následne do diaľky,do blízka...atď (prst 30 cm pred očami je akože blízko a strom,či dom za tým prstom je akože ďaleko) sa dá po určitom čase zbaviť krátkozrakosti úplne :lol: .Proste oko musí makať,až sa mu šošovka tak zelastiční,že dokáže fungovať tak ako má.

Neberte prosím ale moju radu doslova,bo ju mám z druhej ruky :) ....ak nie z tretiej :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

dakujem :)

 

v podstate som zvedava, co bude, viem ze dake obdobie treba nosit stale slnecne okuliare, musim sa spytat, ci to plati nielen pre vonkajsok, ale i pre miestnosti, lebo bude vcelku vtipne absolvovat prednasky/cvika so slnecnymi brilkami :lol:

 

operacia nie je lacna, ale ked som si preratala, ze povedzme za tri/styri roky pouzivania sosoviek som jednu taku operaciu uz z financneho hladiska mohla mat, drahe to nakoniec nie je...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja velmi pravdepodobne v utorok zalahnem pod laser, resp lasek, cize mozem dat svoje dojmy potom :)

Tak nech to dobre dopadne, pralinka. :lol: Mohla by si potom prosím napísať, aký si mala z toho pocit?

 

Dolphinka, a Ty? Čítam, že to už máš za sebou. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred nejakymi dvoma mesiacmi siel jeden kolega tiez na tuto operaciu a preberal to so sefom a diskutovali, ze vraj su nejake dve moznosti..lasek a este nieco s podobnym nazvom...a teraz si nepamatam ktore, ale asi to druhe ze je nejake divne, nie moc dobre lebo po case sa to oko degeneruje, ci ta sosovka...

niesom v tom vobec znaly, ale koho to zaujima, nech si to skusi vyhladat :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov