Skočiť na obsah

Nosíte dioptrické okuliare ?


game

Odporúčané príspevky

Hej nosim- uz od prveho stupna na zkladnej, no vtedy som ich nosila iba v skole aby som videla na tabulu a doma- hlavne koli telke, no naznasala som ich. Potom som mala nove a moj zrak sa rapidne zhorsil tak ich uz teraz nosim stale, celkom som si na ne zvykla a niekedy ich vymenim ze cocky

Pokial viem, som kratkozraka a mam asi 2,5 az 3- na oboch ociach nastastie rovnake

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 2 mesiacmi...

dlhe dlhe roky som nosila

 

ale pred rokom som bola na operacii

po vonku beham bez okuliarov, doma za comp a telku si nasadim, zostali mi polky /mala som nejake problemoš pred operaciou s niecim v oku/

ale nenecham to tak, od marca, aprila, zacnem sosofky....kedze v noci si nedovidim ani len na spicku botasky :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

sem tam mám také dni, že síce trochu odtiahnem ruky, ale normálne písmo ide čítať ... mám jeden slovník cudzích slov, ktorý ani neotvorím, keď nemám poruke okuliare :) stále stačia jednotky, a iba na čítanie ...

 

 

ale vlastne som nechcela písať o okuliaroch, ale s očami to súvisí .... pred rokmi som náhodou zistila, že jedným okom vidím veľmi mierne do ružova a druhým veľmi mierne do zelena ... :)

bežne keď privriem jedno či druhé oko, vôbec nezbadať rozdiel, vidím normálne, rozoznávam farby, všetko je ok, musia byť na to špecifické podmienky, aby sa to prejavilo

... prišla som na to náhodou, čítala som novú knižku, mala veľmi biele strany a zrazu som si potrebovala pretrieť jedno oko .... a zrazu tá stránka bola akási zelenšia :lol:

začala som to skúšať, a s druhým okom bola málinko ružová ...

no ... tak kto ešte vidí takto farebne ? ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja vidim obcas do cierna, do biela, do fialova, a obcas aj do oranzova :) :lol:

 

mam od ocnej predpisane jednotky, ale nenosim ich, vidim bez nich velmi dobre, bez jedineho problemu, jedine co som si vsimol ze ked zavrem prave oko tak lavym vo velkej dialke zle citam male pismo, oproti pravemu oku, ale to je uplny detail :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

od budúceho týždňa budem mať nové dioptrické okuliare, naši už doma stávkujú, koľko mi vydržia na nose, kým ma to zas baviť prestane. moje dioptrie sa zväčšili, z 0,5 mám na pravom oku 0,75 a z 0,75 na ľavom oku mám 1,25. ale tieto by som mala nosiť už častejšie, lebo fakt nič nevidím

 

ježiš, ale takého milého optika mám, kvôli nemu tie okuliare aj každý pol rok zmením :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 týždňami...

nosim brile uz nejakych 10 rokov, mozno o kusok viac... niekedy na zakladke som si znicila oci, a tak strasne som nechcela nosit brile, na ocne som zasla az vtedy, ked ma tam ucitelka poslala, lebo som dostala 5tku z matiky kvoli tomu, ze som si cele zadanie odpisala zle z tabule... teraz si uz bez bril predstavit neviem, povazujem to za sucast svojho image... a nevidim do dialky...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Dnes som bola u očnej a budem mať teda už 2,5 dioptrie. Ale teším sa na nové okuliare, tieto sú celé dokaličené a už sa mi cez ne aj zle pozerá.

Našla mi niečo v ľavom oku na žltej škvrne, mám tam vraj nejaké zmeny a v budúcnosti môžem očakávať problémy :lol: Predpísala mi nejaké vitamíny a mám jesť veľa zelenej zeleniny, eeech. Kokos, šak budem slepá. Ľutujem svoje deti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

končia mi prázdniny, je načase vytiahnúť okuliare... cez leto ich totiž nenosím... keď som povedala Malej, že nosím okuliare, tá len kukala... vidí ma tri mesiace takmer denne a ešte som ich nemala...

ale už treba, treba, očičká mám unavené a šero mi nerobí dobre...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

od piatku beham po dome v okuliaroch, a v praci si ich aj za kompom nasadim

totizto, ja trubka, som si sla v piatok rozbalovat nove sosovky, a hla, jedna vysusena, a kedze som uz nemala ziadne v zasobe, a tie moje sa specialne objednavaju, tak som si na ne musela pockat...

dnes akosi cesta do TN nevydala, tak sa chystam bud zajtra alebo v stredu...

 

a dnes som bola vecer vonku, bez okuliarov,...a akoze uplne slepa :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Na jednom švrťky, na druhom polky. Zle vidím do diaľky... Okuliare mám chvíľu... možno tak 2 mesiace. Nosím ich len keď si potrebujem pomôcť.. (napr. v škole..keď zle vidím z poslednej lavice na tabuľu :lol: )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

nenosím, ale nie som si celkom istá, či by som nemala navštíviť očnú, na prednáške žmúrim ako idiot na stenu a všetci naokolo zúrivo píšu... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Mám okuliare, nedávno som si dal predpísať nové, roky som prakticky okuliare nenosil, ale v poslednom čase, keď už mám nové, ich zato občas používam, ale len keď pozerám TV a pod... :lol: ...No a som krátkozraký - obidve -0,5, takže je to v pohode, prakticky od r. 1996 sa to našťastie nezhoršilo :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

som strašne rada, že nenosím brýlky ani som nikdy nemusela z jednoduchého dôvodu - som strašné trdlo, čo niekam položím, okamžite tam aj zabudnem, to by ma vyšlo pri pravidelnom strácení okuliarov asi draho :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

jj nosím, tuším som to tu už písala, prednedávnom som bola na očnom, že nevidím dobre do diaľky, že potrebujem silnejšie, tak mi povedala, že vidím dobre, ale že mám problém zo zaostrovaním, hm, celkom mi to strpčuje život, bo chvíľku mi trvá kým zaostrím predmety a ľudí na ďialku a občas ani nezaostrím... a vraj mi silnejšie dioptrie dať nemôže, aby oči nezleniveli...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

nosíte dioptrické okuliare ?

Som krátkozraký /cca -2 Dpt/,takže nosím.Pred rokmi som aj rozmýšľal nad operáciou ohľadne skorigovania tejto vady,ale vybodol som sa na to :) .

Predtým som nosil len pri šoférovaní,do kina,či na TV.Potom som ale robil smenového vedúceho v obrovskej hale a tam som musel mať okuliare na nose niekedy aj 12 hodín.Keď som išiel zo smeny a dal si škuľky dolu,tak som trt videl :lol: ...oči mi zleniveli.Takže som tie okuliare začal nosiť neustále :) .Ale dobre som urobil,bo mi nič neunikne a vidím všetky pekné pipky v mojom zornom poli pekne zostra ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nosím, krucinál, a strašne to nemám rada. :) To mám asi z toho nepretržitého čítania. Preto som sa pred pár rokmi rozhodla pre kontaktné šošovky (som krátkozraká a okuliare nosím iba doma) a teraz premýšľam aj nad operáciou, ktorú spomínal chrust.

 

Vo všeobecnosti pokladám pekné okuliare za módny doplnok, ba dokonca šperk, ale to len dovtedy, kým ich nemám na nose. :) :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nosím, krucinál, a strašne to nemám rada.

Žena ak si vyberie vkusné okuliare je mimoriadne sexy :lol: .Je to súhra ženskosti a inteligencie.Okuliare dávajú človeku punc intelektuála - to mi nevyhovorí nikto :)

Takže šťastné môžu byť tie ženy,ktoré môžu nosiť okuliare a premeriavať si nás cez ne.....vtedy budia dojem tajuplnosti a človek má záujem preniknúť cez ono fluidum :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to mi nevyhovorí nikto

Éééé, práve sa na to chystám. :) Môj kolega má perfektné okuliare - predstav si dva obrovské, ale fakt obrovské kruhy, do ktorých sú vsadené dva hrubočizné, ale fakt hrubočizné popolníkové sklá; myslím, že dioptrie cca -8. Toto keď si dá na nos, ani vlastná matka ho nespoznáva.

Ale on má tie okuliare veľmi rád, proti tomu nič nemám, ale rozhodne s tým nevyzerá ako intelektuál a že by bol sexy, to sa teda tvrdiť neodvažujem. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov