Skočiť na obsah

ŠPORT na TV obrazovkách, resp. internete


tomassi

Odporúčané príspevky

Nová Slovenská športová televízia Slovak Sport.TV môže odštartovať. Rada pre vysielanie a retransmisiu v utorok udelila nitrianskej spoločnosti Slovak Sport licenciu na celoplošné digitálne vysielanie, keďže splnila všetky zákonné náležitosti.

Slovak Sport.TV má ambíciu vyplniť zmenšený počet domácich športových prenosov po vlaňajšom ukončení vysielania verejnoprávnej Trojky. Zameriavať sa bude na exkluzívne priame prenosy a záznamy zo širokého spektra domácich športov zo všetkých regiónov Slovenska.

 

čo na to hovoríte?

 

http://medialne.etre...a-licenciu.html

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

O Slovak sport sa vie uz vyse pol roka. Uz mali davnejsie aj nejake tlacovky, na ktorych prezentovali obsah ktory planuju vysielat. Uvidime ako dlho im to vydrzi. Tie mensinove sporty velka tovaren na zisky nie je. Naopak. Aby aj neskoncilitak ako Trojka.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak ako giggs hovorí,

no viac ma trápi toto

 

„Môžem povedať, že k 7. júnu som skončil pracovný pomer,“ bola veta v Novom Čase, ktorá ma najviac v ostatnom týždni prekvapila. Neviem, či ste ju zachytili, ale pre noviny ju vyslovila aktuálne asi najväčšia „hviezda“ verejnoprávnej televíznej ustanovizne. Športový komentátor Marcel Merčiak. Aby sa neurazil, spomeniem aj Andreja Bičana, tomu tiež v RTV: ide karta, no on tuším nie je interný zamestnanec.

Marcel Merčiak?! Najvýraznejšia tvár a hlas, ktorý prežil v Mlynskej doline posledných prinajmenšom pätnásť rokov? Nechce sa mi veriť. Načasovanie je takisto podozrivé, deň pred prvým zápasom finálového turnaja Euro 2012, ani nie dva mesiace pred letnou olympiádou? Tu niečo nieže nevonia, priam smrdí. A tak vám poviem: neviem, či chcem vedieť detaily.

 

http://medialne.etre...pustaj-nas.html
  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Inak prave som sa dozvedel, že môj provider uspešne ukončil rokovania so Slovak sport, už len čakaju na pristup k streamu. podobne by na tom mala byť väčšina veľkych providerov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Rano zapnem TV a čo nevidim? Prijemny šok. Pribudli nove stanice, BBC Olympic HD. A to prosim očislovane od 1 do 24. Na každom z nich ina disciplina. Sakra, to je raj!

Takto nejako si predstavujem vysielanie z vrchlnych podujati. "Milion" športov, a človek pozera ktory chce.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Nechcela som tento príspevok priložiť k téme o OH 2012, pretože podľa môjho názoru, aj keď je to kritika, či pohľad na vyslaných športovcov na OH do Londýna, je to aj o obraze na šport a hlavne športovcov u nás a téma o LOH – Londýn 2012 je skôr o informáciách rôznych výkonov v rôznych druhoch športu, nielen o športovcoch zo Slovenska.

Kto vie, či Števo Eisele svoje "vystúpenie" v TV Markíza s reportážami z OH v Londýne svoju kariéru neskončí a či tieto vstupy nebudú to posledné, čo mu Markíza umožní. Či si vyslovením svojho otvoreného názoru nezahatal akúkoľvek cestu na obrazovku na dlhé roky dopredu.

Myslím, že celý článok sa oplatí prečítať si ... stojí za zamyslenie.

 

Smrteľné hriechy slovenského športu a olympijské sklamanie.

"Úprimne sa obávam, že o štyri roky v Riu nebudeme mať komu fandiť," píše po emotívnom živom vstupe Števo Eisele.

V živom vysielaní som načrtol najmä dve témy, ktoré si ale žiadali viac priestoru a istú formu dovysvetlenia.

Sú to tzv. "výletníci" v našej športovej olympijskej výprave a takisto neprehľadnosť financovania slovenského športu. Tu chcem dopovedať to, čo pre rozsah živého vysielania nemohlo odznieť.

Na hry XXX. olympiády v Londýne vyslalo Slovensko najmenšiu výpravu v ére samostatnosti. A to aj z toho celkového počtu 46 športovcov tu niektorí reprezentujú = reprezentatívne nás všetkých zo Slovenska a našu krajinu prezentujú spôsobom, ktorý pripomína skôr výlet a nikto ma nepresvedčí o opaku.

Chcem ale zdôrazniť jedno svoje zásadné kritérium. Nemám nič proti tomu, keď sa niekto olympiády povedzme, že len zúčastní. Ale prekáža mi spôsob ako sa zúčastní. Lebo niektorí pôsobia tak, že najväčším cieľom a úspechom bol už samotný postup a nominácia na olympiádu.

Zdroj: http://tvnoviny.sk/s...-sklamanie.html

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Chlapec ma sice v niečom pravdu, ale toto sa deje už odkedy olympiada a vôbec šport existuje. Zaujimave že si to všimol až teraz. A vec ďalšia, keby malo Slovensko 6 medaili ako v Pekingu, tak by ho o niečom takom ani nenapadlo uvažovať. Navyše na olympiadu sa nedostava len tak hocikto, je na to treba splniť určite kriteria (limity, postavenie v rebričku...). A ak niekto toto splni, nevidim dôvod prečo by tam štartovať nemal a mal by mu byť štart odoprety.

Vadi mu financovanie športu a neprehľadne rozdeľovanie peňazi, ale to že su to len haliere v porovnani s tym, koľko peňazi mizne v inych odvetviach, to už ho netrapi.

 

Markiza je bulvarna televizia, nejako potrebuje "poburiť" narod, toto je jeden zo spôsobov. Len prvoplanova "senzacia".

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 11 mesiacmi...
  • Pred 3 rokmi...

Existuje vôbec nejaká plne funkčná stránka, kde si môžem pozrieť futbal, zahraničné ligy? Kludne aj platená, lebo tie shity zadarmo ako atdhe sú tak zasraté reklamami, že sa často k zápasu ani nedostanem.

 

Proste veľmi jednoducho, prídem na stránku, prihlásim sa a pozriem si zápasy, ktoré práve vysielajú (španielska/nemecká,anglická liga). Jasné podmienky koľko to stojí, napr. mesačné predplatné, polročné, ročné atď. Bez vydrbaných reklám. Nič menej, nič viac.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ťažko najdeš stranku (aj platenu) kde by si mal nakope všetky ligy kedže tie prava vlastnia rôzne subjekty. Možno nejaky stream nejakej televizie sa da predplatiť (Skysport, ESPN...).

 

Daju sa ale napr. nainštalovať programy ako Sopcast, ACEstream atd. Cez to sa da sledovať. A v oveľa lepšej kvalite ako sledovať to priamo v prehliadači. Nainštaluješ napr. sopcast, najdeš na nete link, klikneš a otvori ti to v tom sopcaste.

Linky vygoogliš alebo napr. ja použivam livetv.sx. Najdeš link na konkretny zapas, klikneš a čakaš kym nabufferuje (cca 1 minuta). Hlavne ruske streamy su celkom kvalitne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

OK dík, skúsim to.

 

Včera som sa zaregistroval na Tipsport.sk, tam sa dal pozerať El klásiko, len im to trochu sekalo a nedal sa dať obraz na celý monitor. Ale lepšie ako atdhe, kde padli všetky streamy ešte počas prvého polčasu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 rokmi...

Neviem ci jej sestra hrala dnes za nas, ja by som jej odhadol 18. Super brankarka.

https://www1.pluska.sk/archiv/hadzana-oguntoyeova-odisla-hrat-madarsko

Nase vyrovnali,vylucili cesku a dostali dva goly. Buchol som dverami,isiel zafajcit vratil sa bolo vyrovnane. potom chvilku vyhravali  o gol a potom 11 minut nedali gol.  prehrali o gol. 11 minut neboli schopne nic.  Je to ich sport. Oni prehravali v prvom polcase o 3 o chvilku vyhravali o 5.  Je to ich sport, nebolo to uplne zle, mohli ist dalej,je to ich sport a kapusta.

Ja som vdacny,ze nas reprezentuju,nehrali zle(aj celkovo vsetky tri zapasy odohrali aspon vysledkovo dobre), len 11 minut nevies dat gol? Potom musis prehrat. 

Zrejme uzka lavicka. Tento sport nehraju kde je dialnica. 

https://slovakhandball.sk/sutaz/zeny/1-liga-zeny/

Preco ma tenn sport zaujima aj preto,lebo viem ze u nas to robili A Revucanky raz boli aj majsterky v dorastenkach - najlepsie na Slovensku.

https://sportnet.sme.sk/spravy/zenska-hadzana-nabera-v-revucej-druhy-dych/

Kto by v Revucej potreboval halu, co mala byt a nebude. Tieto sporty dievcata v hadzanej a chalani vo volejbale. Aj chalani vo volejbale mali hrat najvysiu sutaz,nemali kde a to predali za dovolenku v Bulharsku. neviem ci v zapase, ci sa neprihlasili len do 1 ligy.

Ja ked som uz ovela dalej od prvej vety co som tu napisal.

Mesto Revúca udelilo ocenenie Najlepší športovec roka 2019 v kategórii senior, za vynikajúce výsledky v kulturistike a vzornú reprezentáciu mesta Revúca Denisovi Mikovi a Eduardovi Mikovi, ktorí sú obaja členmi kulturistického oddielu Magnezit Revúca. Ďalej Mesto Revúca udelilo ocenenie Najlepší športovec roka 2019 v kategórii junior za úspešnú reprezentáciu mesta Revúca a Slovenskej republiky doma aj v zahraničí v kulturistike-fitness Natálii Poprockej , ocenenie Najlepší športovec roka 2019 aj 2020 v kategórii junior za úspešnú reprezentáciu mesta Revúca a Slovenskej republiky doma aj v zahraničí v biatlone Eme Kapustovej a ocenenie Najlepší športovec roka 2019 v kategórii junior za úspešnú reprezentáciu mesta Revúca a Slovenskej republiky doma aj v zahraničí v juniorskej futbalovej lige Kataríne Vredíkovej. V kategórii žiaci si ocenenie Najlepší športovec roka 2019 za úspešnú reprezentáciu mesta Revúca a Slovenskej republiky doma aj v zahraničí v biatlone prevzali Tamara Molentová a ocenenie Najlepší športovec roka 2020 za úspešnú reprezentáciu mesta Revúca a Slovenskej republiky v biatlone Markus Sklenárik. Mesto Revúca udelilo ocenenie Športový kolektív roka 2019 v kategórii seniorov za vynikajúcu reprezentáciu mesta Revúca a Slovenskej republiky v 1. lige mužov vo volejbale Mestskému volejbalovému klubu Magnezit Revúca. Pečať Prvého slovenského gymnázia,ktorá sa udeľuje žia

Ja som ani o tych kulturistoch nevedel. Preco aj. Cvicit maju kde. kulturistov nezehranujujem k bitkarom, tam u nas karate a kickbox,ci viac.

Ti volejbalisti, ci hadzanarky, to je minulost 10-20 rokov. Trenera volejbalu ,ci hadzanej tu uz nenajdes. Jedine medzi timi hracmi,co sa to vratili,ci tu ostali. Resp. oteckovia futbalisti to robia. Lebo vidia v tom zmysel.  Hadzana s  v Revucej nehra mlade dievcata presli na volejbal. Aj ked ja som to len zacul. Ci sa mozno zmenilo.

Este su tu nohejbalisti,ale aj ti asi skoncili, naucili a maju dvoch majstrov sveta(u muzov),ale ten co ich to naucil ide na dochodok. 

Potom Biatlon. Oni sa snazia. Tiez 20-30 rokov. Chalan co v Ostersunde na svetovom pohari bol je vnuk mojej sesternice.

A sikovni su aj ti bitkari(ja to nesledujem ale od karate co mozno uz nieje,neviem, box u nas nieje,skor kick box,ale tu neviem co tu je ale dostavaju ocenenia od primatora ,ci primatorky, nepoznam,ale asi to robia dobre, a maju uspechy zbiju niektori aj cele Slovensko, co je super). Aj dievcata ci chalani - to nesledujem. Ale tiez , ak trenerovi pride vek, uz.. 

Plavcov ani vodne polo tu nemame. Nema ich kto trennovat. Lebo tu ziadna mestka plavaren nieje. Preto to  nikdy nebol trener a nikdy nebude, kym nebude plavaren. A deti u nas asi vedia ovelia slabsie plavat ako inde. Gymnazium ma plavaren. Asi aj funguje.  Mozno ja som nemal stastie.

Ucitel telocviku- ziaden nebol motivujuci k niecomu, vsetci boli strasne demotivujuci. Hodi ti loptu a skoncila hodina pre neho, pre nas deti nastastie. Hrali sme futbal dvaja co sa nedostali na ihrisko si zahrali pingpong. Nas ine sporty ani nebavili, nevedeli hrat. Basketbal - nato sme ani neboli 10 ti ci tam vsetci sme boli taky ze to hrat nevieme. Hodis si na kos,ale driblovat nevies ani to nebudes robit. 

Voleybal.  To aj nejak vies, Raz mi zabil na hlavu,ten co to aj trenoval, musel som ist za ociarkov ci dobre vidim..Zabil mi na oko a koza sa posunula. Taku hadzanu by sme iste nevedeli hrat. Nas ten ucitel nastastie nic neucil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Len  v mojej triede bolo asi 12 chalanov. Dvaja robili biatlon, jeden volejbal aj kulturistiku(preto som to nechytil na tri metre, ci chytil na oko), dalsi futbal, aj ked u nich uz to nerobili ako dorastenci. Robili to ako ziaci. My sme sa na ten futbal 10 deti vzdy tesili. hrali sme to 4 roky vkuse dvakrat do tyzdna na telesnej.

Ak sme sa dali (rozdelili)na zaciatok, tak sme skoncili o 4 roky. Nikdy sme sa nekopali,ani nepohadali. Umyselne. Vsetci sme ini,som si isty - ze na to nikto nespomina inak ako super.

Bola druha trieda ,co mali triedneho ,co nebol telocvikar ale mal rad basketbal. Mal svoj kruzok basketbalu, a asi4,-5 deti ich to naucil ci ktomu sportu dostali vztah. Oni aj o 10-15 rokov to este hrali,ci hravaju do dnes. 

Na gymply bol vzdy aj futbalovy turnaj medzi triedami. Nikdy som tam nebol. Ze som sa nedostal do tymu mojej triedy.  Sa spytam kamarata preco som tam nebol, asi ze som nemal rad tu skolu  a som sa toho nezucastnil.  Ale hrat proti tym 4 rom a oni boli vysportovani,dvaja bijatlonisti, kulturista(volejbalista)(proti nim ma vzdy bavilo hrat,bavil ma futbal oni su mu tiez kamarati(len mi traja alkaci co dvaja uz nepiju a dvaja nefajcia sme sa stretli naposledy v auguste, proti nim traja alkaci a fajciari. Rozdelene to bolo podla zaujmov. Ale fer a vysledky boli raz vyhrali oni raz my,cele 4 roky.

Ja som revucky gympel nemal rad  ,ziaden ucitel tam nestal za nic.(ziaden ucitel ma nic nenaucil, nedal mi viac,lebo nevedel,ale takeho ucitela som ja yayil raz)) Ak by som nechcel urazit tak napisem mozno traja,ale nebude to pravda. Preto nemam problem aby chalan isiel na bilingvalne do tisovca a navysoku do zahranicia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A dnes ako to a kam dosiahli chalani z jedneho druzstva ci druheho, snad su spokojny. Z druhuheho druzstva poznate 

https://sobotnik.sk/2020/08/jan-zgravcak-rozhovor-revuca-zilina-komentator-kia-hovorca/

My mame tiez obchodneho riaditela.

Jano bol ten nas super,co hral za ziakov v Lubeniku. Teda nieco vedel. Tak ako obchodny riaditel hral za Jelsavu.   Dobre obaja vedeli hrat, ale im bolo prd platne onic neboli lepsi ako ja. Lebo malo trenovali a ja som som zahral viac hodidin na futbale ako oni, co cestovali vo vlaku.

Obaja skoncili u ziakov.  Syn to potiahol dalej ako oni. Samozrejme ze vie hrat lepsie futbal ako oni. Je to na nom.

Ten nas hrac je 100 dolezitejsi ci prospesnejsi ako ten.

Ale hrali sme to spolu a ferovo. A radi. Aspon ja zahral som si futbal a nemcina ma nezaujimala. Trojka dobre.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na Revuckom gymply, ucitelka Hilkova. Ona je jedina ucitelka. Ju su som nemal rad. Ona na revuckom gymply uci. si myslim ze aspon co ma naucila, to dam detom. Matikarky, aj  terajsia Hilkova, aj predtym co som tam chodil ale sla do dochodu boli dobre ucitelky. Vsetko ine dejepis, Zemepis, matika, fyzika, chemisa, pocitace,telocvik, vcetko bolo vsetko bolo velmi zle. Ja svoje dieta tam nedam.

Mozno mi nevadi revucky gympel,nechcem aby moje deti studovali na slovenskych univerzitach.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To čo je že Hilková a terajšia Hilková to akože mama aj dcéra boli profáčky? 

Ľudia neviete presnejšie detaily o STV4 športovom tv kanáli? Bude to zadarmo volné cez anténu? Alebo len cez operátorov?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov