Skočiť na obsah

Čo vás rozosmialo?


Sniper

Odporúčané príspevky

Dvaja chlapi na pive....

No čo, ako ti to ide doma?

Ale, žena ma pérovala, že je vo mne len mužská časť človeka, žiadna ženskosť, som jednostranný technický, bez snenia ....žiadne yin yang....

A čo si s tým urobil?

Zobral som auto, vpálil do prvého stlpa, a potom som ju dva dni ignoroval a nerozprával sa s ňou.

  • Haha 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 2 mesiacmi...

No kedysi to tak bolo, Grónsko bolo oveľa teplejšie ako dnes, čo umožnilo Vikingom migrovať až do Ameriky. V Grónsku založili osady, ktoré sa tam udržali až do tzv. Malej ľadovej doby, vtedy sa ostrov postupne zaľadnil tak, že ho museli opustiť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

On 3/6/2023 at 10:01 PM, slimak said:

Pozeral som to so synom 30minut v ramci vzdelavania.

Aky stary je syn?

Na relaciu si spravim cas a budem jej venovat rozhodne viac ako tych 20 minut.

A teda najlepsie si pozriet cely cyklus (nielen) o kvantovej mechanike od prveho dielu:

  1.  Ako pán Planck nechcene objavil kvantovú fyziku
  2. Ako pán Bohr pochopil atóm

  3. Ako pán Schrödinger zachránil mačku

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 3 hodinami, irb napísal:

Občas na instagrame narazím na drobnosti, ktoré ma dobre pobavia. Napríklad toto (ospravedlňujem sa za angličtinu, ale vlastne iba v nej to má tú pointu.):

1lNrMqn.png

a aky maš problém s prekladom do slovenčiny , a čo je na tom také zábavne?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie ja som tomu nerozumel, ani syn ma 15,5 roka. Naco to davaju, aj vysvetlovat cloveku co to nevie. A pobavila mna aj syna ,ta prednaska o tej jarosti.

Teda to je video pre 1% ludi.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 2 hodinami, robopol napísal:

slimaka rozosmieva kvantova fyzika, nuž nikdy som nevedel, či je slimak retard, alebo len moc pije.

Prečo taký sarkazmus? Fyzici viac toho nevedia ako vedia. Einstein vraj na sklonku života povedal, že  "všetko je možno inak"...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Naco je relacia moderatora a odbornika comu nerozumies a ani nevedia vysvetlit. Alebo bolo to spravene dobre? A pre koho? 

Na hyde parku v podstate vsetkemu rozumiem. Preco? 

A comu je ta relacia kde sa pyta Hrib tomu 1%? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 10 minútami, Tono napísal:

Prečo taký sarkazmus? Fyzici viac toho nevedia ako vedia. Einstein vraj na sklonku života povedal, že  "všetko je možno inak"...

Pretože slimak sa už ani neobťažuje kam posiela svoje postrehy. Mimochodom ja nerozumiem prečo staviaš fyziku , resp. vedu na úroveň EInsteina. Veď to bol len nadaný človek a nie pán Boh. Ja inak obdivujem tvoj entuziasmus v ľudskú inteligenciu, pričom v iných veciach si skeptik, ale tak keď sme na tom lepšie ako opice, to  z nás nerobí odborníkov na inteligenciu a život.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pred 18 hodinami, robopol napísal:

a aky maš problém s prekladom do slovenčiny , a čo je na tom také zábavne?

Nemám problém, ale ako som písal, prekladom sa stráca pointa.

V podstate ide o to, že anglicky Greenland je po našom Grónsko. Zatiaľ čo anglické Greenland sa dá rozložiť na Green a Land, čo v preklade značí Zelená Zem, slovenské Grónsko sa tak rozložiť nedá.

No a Iceland je po našom Island. Zase sa dá anglické Iceland rozložiť na Ice a Land, čo znamená Ľadová Zem. Slovenské Island sa tak rozložiť nedá. 

 

No a podstata toho obrázku je v tom, že "Zelená zem" je vlastne pokrytá ľadom a "Ľadová zem" je pokrytá zeleným rastlinným porastom.

A nadpis hovorí: "Kvôli tomuto mám problém dôverovať". 

A to, čo ma pobavilo, je celková skladba obrázkov a slovného doprovodu.

Mňa to pobavilo, niekoho iného nemusí. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

20 hours ago, tyso said:

Greenland je stary marketing :) wikingsky :) 

Ani nie, skor ide vyjadrenie historickej skutocnosti, ktora dnes uz neplati: https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/2735438-vikinske-gronsko-bylo-opravdu-zelene-zjistili-vedci-teorii-klimaticke-zmeny-ale

Na SME bol kedysi clanok, ako archeologovia vykopali  z ladu na Gronsku nejake historicke obidlie (alebo dokonca farmu?) ale neviem ho dohladat.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No vsak aj v Europe su ladovce, ale to este neznamena, ze sem nevieme nikoho nalakat. Nemusel sa roztopit vsetok lad,  stacili urodne oblasti pri pobrezi, aby pre osadnikov sa stalo Gronsko "zelenym".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:) no ked myslis:) ale je to severnejsie ako island. podla tvojich linkov tam bola v lete uzasna teplota 10 stupnov. To je tak na travu a chov dobytka. A rybolov. A pravidelne hladomory. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov