Skočiť na obsah

Čo vás rozosmialo?


Sniper

Odporúčané príspevky

Ehm...dnes na etike nám profesorka citovala jeden referát.

Musím ho sem dať, lebo vážne som sa už tak dobre nezasmiala:

 

Včielka Maja

 

 

Iste každý pozná niekdajší televízny hit Včielka Maja. Hovorí o nespočetných dobrodružstvách malej včeličky spolu s jej priateľmi a je určený najmä na pobavenie mladších divákov. V našich končinách takmer neznámy autor sa zhostil neľahkej úlohy zachytiť v knihe všetky zážitky, ktoré kedysi pútali milóny detí z celého sveta. Úspech tohto snaženia je ale otázny...

Áno, kniha je napísaná jednoduchým jazykom. Áno, sú tam pekné ilustrácie a pútavá zápletka. No toto dielo je zdraviu škodlivé ukazujúc deťom tú najzvrhlejšiu karikatúru ľudského života; vzťahy vo svete hmyzu sú komplikovanejšie ako v televíznych seriáloch typu Esmeralda či Rosalinda a nájdeme tu viac mŕtvol ako v ktoromkoľvek horore. Pokúsim sa zhrnúť tie najzávažnejšie fakty hovoriace v prospech zakázania tohto paškvilu.

Maja samotná je vykreslená ako osobnosť s patologickou závislosťou na svojom živočíšnom druhu, jej myšlienky vedú deti k intolerancii a rasizmu, ostatný hmyz je popísaný hyperbolizovanou kritikou a na každom sú nájdené nejaké nedostatky. Navádza mládež na anarchiu, nihilizmus a vzburu proti zaužívaným normám – viď. Majin útek z domova.

Počas jej ciest sa stretávame s prejavmi dekadencie a hniloby interpersonálnych vzťahov - zrady, falošnosti a pretvárky. O to viac síce zahrejú dušu detského čitateľa občasné stretnutia s indivíduami nepostihnutými devastáciou psychiky, no tieto „drahocennosti“ iba prebúdzajú pud agresivity a túžbu boja o samozrejmosti denného života.

Vrcholom nehorázností je záver: autor opisuje systém totalitnej neskorofeudálnej diktatúry, nezmyselné vraždenie a dehonestuje cenu ľudského života. Záverečný happyend len dotvára zmätené pocity dieťaťa – ukazuje, že i to najväčšie zlo môže zostať nepotrestané a pre prirodzené tendencie nevyzretej duše k identifikácii sa s literárnou postavou je vydanie tejto knihy nebezpečným precedensom do budúcnosti.

 

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jeden známy má dve dcéry.Jedna je prváčka na ZŠ a druhá má asi mesiac.

Manželka tohto známeho volala staršiu dcéru do kuchyne,aby sa prišla najesť.Dievčatko tam prišlo a zbadalo mamku,ako kojí tu malú.Nevedno,ako jej to vyhodnotil jej mozoček,ale povedala,že nemá chuť :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

3 ročný brácho behá po byte s pumpou na čln a cez pupok nafukuje mame brucho, ktorá ovšem hrá, že to funguje a v správnej chvíli ho poriadne vypučí :lol: :) :)

hááá, to decko bude o pár rokov zdesené, že to takto v skutočnosti nefunguje

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

dnes ma rozosmiala situacia, kde sme sa ocitli ja s priatelom, kukuricne pole, dve tety a jeden pes :lol:

 

detaily radsej rozpisovat nebudem...ale akoze to co sa dialo, heh ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

matka popija vinecko a pes jej olizuje nohy... zrazu mati dava psovi vinecko a potom si to vinecko leje na nohy, aby jej ich pes mohol olizovat :lol: ja som z toho pohladu skoro dostala infarkt

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na sme.sk:

 

Diskusie sú momentálne nedostupné. Práve prebieha servisný zásah na serveri, naplánovaný výpadok je cca 30 minút. Ak potrvá viac ako hodinu, namiesto servisného zásahu sme práve spustili konkurz na nového správcu systému, prosím, posielajte svoje životopisy a motivačné listy na personalne@petitpress.sk.

:lol:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kamosova basnicka, ked sme prisli dneska domov rozbiti ako sykorky .. zlozil ju za 5minut :)

 

Založil som vatru bez znaku plameňa

V šťastí a zúfalstve tvár sa mi obmieňa

Vykríkol som do diaľky bez vydania hlasu

Priviedol som vieru k nemému úžasu

Vystrojil som svadbu brieždeniu a šeru

Zo studní nádeje pil som na sekeru

Roztavil som srdce do ľadovej kocky

Mám to všetko v pi*i, nazdravie vy socky!

 

:lol: :) ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

neda mi sprosty dodatok...dufam, ze sa na benzin podelite rovnocennym dielom, inak by to malo co to z charakteru vyciciavania :)

 

tak toto je fakt dobré, Tom pozývam Ťa na pivo :) :lol:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a doll mohol by som vedieť prečo? ... nemôže ma dačo rozosmiať? alebo si mám od dokonalej doll pýtať povolenie .... ?

 

chlapec...a ty si nam odkial spadol?

spadol som zo stoličky raz, raz tuším z preliezky a viacej si zaťial nespomínam ale neboj nič spomeniem si .

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... no neviem co na tom bolo smiesne...ale tak asi mam odlisny nazor na tieto veci.. :)

 

lopata, ty sa len strasne potrebujes vopchat do nieciej priazne

a je jedno ci podporovanim absurdnych nazorov alebo klikanim plusiek na prispevky alebo prispevkami typu "ako som sa dnes pobavil na "kamaratovom" odbavovani sa.."

 

 

 

heh...mna pobavilo...kukam ze lopata ma za posledne dva prispevky plusove body...a hla dole kto si zrovna prezera temu...nasa LAMA :lol:

...takato podpora ... :) no bolo mi hned jasne ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lopata, ty sa len strasne potrebujes vopchat do nieciej priazne

ja sa nepotrebujem niekam vopchať, ja mám priaťeľov dosť. / možno by sa tomu dakto čudoval ale je to tak /

 

.. no neviem co na tom bolo smiesne...ale tak asi mam odlisny nazor na tieto veci.. :lol:

keď nevieš tak ja ti to kľudne poviem. Ale hádať sa mi nechce. Ber to jednoducho tak že ma to pobavilo.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

co sa tu do neho navazas? zato ze napisal ze ho rozosmial nejaky prispevok? tak to je uz potom sila...

ano lopata asi to tak vyzera, treba sa vopred opytat co mozes a co nie, lebo sa nam tu doll z toho jedneho pekneho dna poserie...

 

doll teba musia tie plusky straaasne zamestnavat, ked sa tu na nich stale dookola odbavujes..ale ked ti to robi dobre, len tak dalej

 

lopata..pivo? s tebou aj rad :lol: a aby som vysvetlil pre menej chapave delfiny..nieje to preto lebo sa "vtiera" do niecej priazne

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tom...nie,nevsimam si pluska, tie su mi ukradnute...ale nedala sa nevsimnut ta naaahoda, co sa tu zrazu vyskytla :lol:

 

a co ty mne ides hovorit o tom ze sa staram? ... ty sa staras tym ze si reagoval of topic... tak to tu nezasieraj

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Off topic

 

doll ... idem von si zahrať poll ... dúfam že dovtedy sa ukľudníš :lol:

 

lopata..pivo? s tebou aj rad :) a aby som vysvetlil pre menej chapave delfiny..nieje to preto lebo sa "vtiera" do niecej priazne

dobre dakedy sa dohodneme, zaťiaľ mám času haba haba :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lopata, ja sa nepotrebujem ukludnovat, to skor ine individua

 

mna to naopak bavi :)

 

kde beries tu istotu ze vseeeetci sme posrani a ty sa vznasas na bielom oblaku vyyyysoko nad vecou? :lol::):DD nedaj sa vysmiat

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som napisala "niektore individua" .. narazala som na teba a tvojho bratceka

 

tak tu nepouzivaj slova, ktore som nenapisala /add "vsetci sme posrani"/

 

jeeezis ako by nikto nevedel na koho si ty narazala..a ja som to zhrnul za tych vsetkych na ktorych si "narazala"

tak asi tolko nenarazaj lebo ti to nerobi dobre :lol:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov