Skočiť na obsah

Nakupovanie cez internet, eBay


bad_guy

Odporúčané príspevky

Áno, využívam. Napr. Cdečka, knihy, foťák a postupne príslušenstvo, hodinky, scuba-diving súprava (platba samozrejme až po doručení, žiadna záloha), búkovanie hotela alebo auta do zahraničia (tiež v pohode). Problémy boli s handrami, tá kvalita bola dosť mizerná (niečo sme povracali, niečo na prachovky), takže sme s tým skončili. Pri väčších položkách si však dodávateľa preklepem - minimálne cez obchodný register, telefón a pod. Pri drahších položkách treba využiť donášku kurierom (ku podivu je to lacnejšie ako poštou).

 

V princípe pohoda, funguje to...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Doteraz som mal dobre skusenosti.

Momentalne mam mesiac objednany komp v alza.sk a chlapci zatial nie su schopni ho dodat, co je horsie tak ceska ako aj slovenska pobocka ignoruju e-maily :lol:

Dnes tam za nimi idem na kus reci.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

NO mam zatial dobre skusenosti co som si objednal anime magazin alebo figurku z japonska tak doslo v pohode :lol: A celkovo sestra dost vela veci kupuje z metalshopu a v pohode. Ako nejake problemy som este namal zatial a dufam ze ani nebudu :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Noooo cez internet si kupujem vacsinou knihy... a kedysi nebol ziaden problem, ale v poslednej dobe sa vzdy stane ze mi napisu ze tu knihu ktoru ponukaju ze nemaju a casom aj zrusia objednavku! Stalo sa mi tak napr. na vianoce - na martinus.sk som si objednal asi 1.decembrovy tyzden cestovneho sprievodcu Pobaltie, aby som mal co dostat na vianoce a 3 dni pred vianocami mi napisali ze to nestihnu dodat lebo to este neobjednali a oni ju na sklade nemaju... potom v januari mi napisali ze stale ju nemaju ci ju vobec este stale chcem, tak samozrejme ze chcem, no a 2 tyzdne nato prisiel Mail ze zrusili objednavku :lol: a o dunaj.sk ani nehovorim, ti pre istotu sa ani neskontaktuju ze tu ci onu knihu nemaju a clovek moze len cakat ako debil ze co sa deje...

 

no a nechapem naco na kniznych strankach ponukaju knihy ktore ani nemaju a nevedia ich ani zohnat!!! :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a) Lebo na to nemam cas.

 

b)Minule mi pri skladani kompu vadna doska odpalila procesor, tyzden potom ako bol zlozeny. A tie perepetie ohladom zistovania co je vadne uz vazne nepotrebujem.

Behat po ludoch a skusat komponenty...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Zdravim

 

Nakupovali ste niekto uz cez americky Amazon?

 

Teraz som skusil spravit objednavku, bol som v tom, ze ma to dalej nepusti, lebo nemam na karte ziadne peniaze, ale prijali ju, tak som ju zrusil.

 

Potreboval by som dake rady, niekde som cital, ze treba dat zabalit ako darcek aby sa to vyhlo clu alebo nieco take

 

takze kazda rada dobra

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

par prispevkov z jedneho fora, kde sa prednedavnom nieco podobne riesilo.

Nemozem hodit link, kedze forum je sukromne :lol:

 

Ja som nedavno kupoval niekolko knih - ono to zalezi (neviem od coho), ale posledne 2 objednavky mi prisli rovno domov - teda neplatil som ziadne dane (clo je na knihy nulove, plati sa iba 19% dan)...Co sa tyka ze ako dlho to trva, tak to zalezi, aky druh postovneho zvolis na Amazon-e...Ale vacsinou to pride rychlo, tak do tyzdna (ak zvolis tu stredne drahu moznost postovneho, nie to najlacnejsie)...

Cenu postovneho a rychlost dorucenia najdes tu: http://www.amazon.com/gp/help/customer/dis...p;nodeId=596194, rychlost zalezi od ceny postovneho. Podobnu stranku najdes aj na britskom aj nemeckom amazone.

Dan a clo sa myslim plati podla ceny tovaru a postovneho. Pri jednej knihe by si asi nemal platit, ale pri vacsich zasielkach sa tomu asi nevyhnes. :)

Ja som si objednaval z Amazonu jednu knihu minuly rok, s dovozom ma to stalo okolo 35$ a neplatil som ziadne clo, ani dan.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kolega nakupuje na ebay

treba tam cislo karty, podotykam kreditnej, debetne neberu, aj ked sa tvari ze to prejde

vela krat sa da dohodnut ze mu napisu na balik ze to je gift

ak to je ako gift, a colnici to zozeru tak ti to nepreclia, inac ti zavolaju ze mas v colnom sklade balicek, aby si si pre neho prisiel, a to si zacvakas :lol:

 

podobne by to malo byt aj s amazonom a podobnymi obchodmi

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Flower shopy na nete

 

Ludia caute potreboval by som ak nahodou viete nejaku dobru stranku na nejaky internetovy flower shop, ktory by bol schopny do 11.septembra dorucit kvety na jednu adresu v Ulanbatare. Dik pekne ak poznate nieco take.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

halo ludia to ste este nikdy nepotrebovali surne poslat kvety cez net ?

 

Hmm preco mam stale z vas pocit, ze ma nemate nejako v laske. Napr neodpovedate ani v tejto teme ani v tej teme s yahoo messengrom a ani v minulosti ste nejako na moje prispevky neodpovedali. Staci aspon napisat sry neviem alebo daco.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jouzin,

nikto ťa neignoruje, to je skutočne len tvoj momentálny pocit, lebo niečo súrne potrebuješ a nevieme ti pomôcť.

 

v témach, kde sme vedeli pomôcť, sme ti veľmi masívne pomáhali, len si skús spomenúť.

mno, že je to tak ?

 

v témach, o ktorých ľudia, ktorí sú práve na fóre, nevedia nič, nebudeme predsa doradu písať príspevky neviem, neviem, nepoznám, nepoužívam ... sry, neviem, prepáč, nemám skúsenosti, .... hm

 

nemyslím, že tu ľudia masívne posielajú netom kvety do kuala lumpur a do ulánbataru, takže ti asi nemá kto poradiť ...

 

 

 

/ mimochodom, prezrela som google - slovenské flower shopy s pravdepodobnosťou veľmi veľkou do ulanbataru kyticu nedoručia ... bude treba hľadať mimo hraníc slovenska /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jouzin myslim ze s otazkou kde najdes inetovy flower shop do mongolska tu uspejes asi tak isto ako s otazkou kde dostanem bublinku do vodovahy...nic v zlom :lol:

tak sa necuduj ze ti tu ludia nereaguju :)

google je tvoj kamarat, ten jediny ti asi pomoze

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ok sry ludia mal som taky pocit ze mate ignore na mna ale ok chapem :lol:

Tak skusim ten google ale neni to moj kamarat nokia to ne :)

OK pekny den prajem

 

A game hej mas pravdu pomohli ste mi vo vela temach :) dik pekne

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sry za double post Len som strateny prave, uz 4 den hladam na internete nejake kvetinarstvo, ktore by poslalo do mongolska tie kvety ale nejako neuspesne vsade chcu ZIP/Postal code a kamaratka z mongolska hovori, ze to netreba oni ho este nepouzivaju. Hmm kua neviem co dalej...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Cez net nakupujem, ale len veľmi zriedkavo.. hlavne knihy, sem-tam dvdčka. zatiaľ mám dobré skúsenosti, až na jeden film, na ktorý som čakala asi štyri mesiace, hlavne že "doručíme do dvoch týždňov" :) no, nerobievam veľké objednávky, takže je to fajn :lol:

 

aa hlasujem za ano

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som si tiež objednala knihy aj voňavku, prišla mi do 2 dní, ale ešte nepoznám dobré stránky (u nás je málo kamenných značkových obchodov). Niekedy je to dobré nakupovať cez internet a mám taký dojem že aj lacnejšie než z obchodu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

knihy z martinus.sk už dlho a som s nimi stále maximálne spokojná, platím pri objednávke kartou a je to skvelé, nikdy s nimi nebol najmenší problém a hocijaká kniha je maximálne do týždňa doma

v poslednom čase z neckermanna objednávam netom, ale to je len objednávka, s platbou je to horšie, prijala by som tiež platbu kartou ... nie vždy majú tovar na sklade, preto posielajú na dobierku

iné asi zatiaľ ani nie ... nerada chodím nakupovať, ale niektoré veci potrebujem ohmatať a ovoňať :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja nakupujem cez net len v nevyhnutnom prípade, ked niečo nemôžem zohnať v normálnom obchode...najčastejšie knihy, DVD, CD. Zatiaľ som nemala s tým žiadne problémy, čiže si myslím, že je to vcelku bezpečné :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Ak je nieco, co nie je nikde v okoli a inde do mesta sa mi nechce ist, nakolko som dost leniva kopa, tak si to zadovazim cez net. Ak si kupujem neaky spotrebny tovar, tak sa divam hlavne na licencne zmluvy a na popis o dotycnej firmy niekde nezavisle na nete, aby neboli problemy v pripade reklamacii na uplatnenie prava spotrebitela. Ak su zmluvy neako cudne sformulovane, kaslem na to.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Povazujete nakupovanie cez internet za bezpečné? ..................... Áno

Cez internet nakupujete ....................... Občas, príležitostne

 

Považujem nakupovanie cez internet za lacnejšie a pohodlnejšie ............

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov