Skočiť na obsah

Nakupovanie cez internet, eBay


bad_guy

Odporúčané príspevky

je to síce pohodlné, ale obvykle mám dilemu, akú adresu tam zadať, lebo často sa mi stáva, že aj ked uvediem, že žiadam doručenie po 16 h, kuriér ma poinformuje, že dňa...vám medzi 11 a 13 h doručíme zásielku. Niekdy sú to dosť ťažké veci a ťahať ich z roboty nie je práve to, čo by som chcela...naposledy kávovar, ten som darovala mladým do Žiliny k Vianociam. Niektorí kuréri sú ochotní prísť aj po 16, iní ale nie, a potom mám s tým oštaru trepať sa na nejaké odberné miesto, raz som sa musela trepať až kamsi za mesto, spoje žiadne, ešteže ma tam zať autom vtedy zobral. To teda bola riadna oštara.

Keď som si objednávala z LR, bývalo dobrým zvykom aj možnosť balíkomatu, kúsok od nás pri Kauflande, to mám naozaj na skok, ale neviem, prečo už táto možnosť nefunguje. To bolo veľmi šikovné.


Ja neviem, nie som znalec umenia, ale mne to pripada ako cisty gyc..preco mat na stene nieco, co vidim z okna??

...

No idem si ja kupit dake plesove saty, cas sa krati:-)

prečo, my sme zas mali tapetu na celú stenu, že som sa cítila ako v lese. A vôbec mi to neprišlo ako gýč, hosi les sme mali na 10 minút od domu.

 

aj my sa chystáme na zábavu, ale ani ma nehne si ďalšie šaty kupovať...topánky a kabelku mám, čo som mala na neterinej svadbe, a šaty poslúžia aj tie, čo mi v skrini visia. Pôvodne som si ich chcela dať na neterkinu svadbu, ale sú dosť nápadné, a predsa len na svadbe má svietiť nevesta, a nie nejaká tetka. 

Šaty mi nerobia starosti, skôr čo s mojimi vlasmi...a mejkap je úplne v prdeli, ja si na to nevidím, takže to bude vyzerať.  

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja neviem, nie som znalec umenia, ale mne to pripada ako cisty gyc..preco mat na stene nieco, co vidim z okna??

 

To je tento ujo, vsak?

https://www.sashe.sk/D.Art/handmade/art-decor

 

Tie premalovane portrety su uz naozaj des..

 

No idem si ja kupit dake plesove saty, cas sa krati:-)

Hellé, tebe to môže pripadať, ako čistý gýč ..  pravdou je, že je to nádherné umelecké dielo 

nie je korektné  oslovovať človeka ujo ..  ak on je u teba  ujo, tak ty si potom starena,  či tak už nie? takže,  rešpekt, úcta. 

obraz "Obloha" som objednala cez internet a veľmi sa nám páči  :)

 tvorba tohto človeka, umelca,  prináša nie des, ako tebe Hellé,  ale   mnohým ľuďom  radosť   :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hellé, tebe to môže pripadať, ako čistý gýč ..  pravdou je, že je to nádherné umelecké dielo 

 

 

 tvorba tohto človeka, umelca,  prináša nie des, ako tebe Hellé,  ale   mnohým ľuďom  radosť   :)

 

Pravda je vo hviezdach...mozno sa tu najde nejaky znalec co sa odborne vyjadri:-)

 

No mnohym ako mnohym..predal zatial iba 10 malych veci..z teba musel byt v extaze:-)

 

A z korektnostou na mna nechod

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Možno sa nájde znalec, čo sa odborne vyjadrí, no nič to nemení na tom, že obraz je krásny a máme  z neho radosť ..  :)

 

Písala som,  že tvorba tohto umelca prináša mnohým ľuďom radosť.  Myslela som to tak, že či už tie obrazy mal možnosť človek vidieť  v galérii, alebo si  obraz aj kúpili. Tvrdím, že jeho tvorba sa mnohým ľuďom páči, to je fakt. 

 

 Čo sa týka predaja, nie je pravda,  že predal zatiaľ  iba 10 malých vecí, nakoľko  aj  v mojom okolí zo svojich obrazov  predal  viac. Takže jeho tvorba sa páči.

 

Zo mňa v extáze nebol, ak myslíš na cenu obrazu, lebo link,  čo si postla, počet predaných obrazov .., cena obrazu,  nie je reálna. 

 

Takže zhrniem. Obraz kúpený cez internet splnil očakávania,  krásny, robí nám radosť, cena tiež k spokojnosti.  :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som teraz zahrabaná v diétnych potravinách...

ale fest diétnych, bezlepkové, bezbielkovinné, bezsodíkové, bezdraslíkové, bezvápnikové...

no a zisťujem, že dobrý rokmi odskúšaný kvalitný pražský obchod, odkiaľ som objednávala celé roky nesladené super dobré džemy a ecovýrobky do domácnosti, neustále rozširuje sortiment a majú kdečoho mraky...

tak kutám a vyberám, lebo musím pozerať aj iné zloženie kdečoho, nestačí "bezlepkové", lebo je tam zvyčajne niečo iné, čo by tam nemalo byť...

ale je tam toho toľko, že mám čo robiť pekných pár dní...

obchod, s ktorým som spokojná hodne dlho, nech im to vydrží a nech to nezarieknem ... :)

 

no a k drogérii som sa stále nedostala, už je to smiešne, od leta nakladám košík :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kurna, objednal som vo stvrtok strihaciu masinku, (aby som mohol trochu scivilizovat otca) s tym, ze to do MALL pointu pride v sobotu; uz je nedela vecer a furt nic! :angry2:

 

mall asi nestíha či kieho vreda. aj nám poslali objednané sánky ešte pred sviatkami, ale operadlo k nim až posviatkoch.

 

iskra, Hellé: a nie je to jedno? Niekto sa z tých vecí môže tešiť, inému sa nepáčia. Ako aj hocičo iné. Niekto si nevie vynmachváliť, iný zatracuje. jednému vyhovuje to, druhému zas ono. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vilma, áno, každý má právo výberu.  :)

 

Mne sa tvorba Dušana Arta páči, preto som objednala cez internet,  krásny obraz.  :)

Doplním, že   za minulý rok,  tento človek, umelec,  predal tieto obrazy.   Podľa mňa, krásna  tvorba umeleckých diel.  :klobuk:

 

 

post-2385-0-96487000-1546968558.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tie premalovane portrety su uz naozaj des..

 

 

Mám  doma ešte jeden namaľovaný portrét, môjho nebohého otecka od tohto spomínaného umelca. Má môj obdiv. Ten portrét dýcha teda žije.  Mám to obrovskú sílu, dušu. Ten človek, umelec,  má veľký dar od Pána Boha ..  :)  :klobuk:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jezisi, iskra, to sa tu fakt potrebujes obhajovat na troch stranach?

 

Mne je jedno co si doma rozvesias za svoje prachy..kludne aj moju fotku:-)

Umelec je mi ukradnuty.

 

Co mna stve, ze moje plesove saty sa ku mne blizia nejako pomaly

  • Pridať bod 1
  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

My ideme o týždeň na zábavu. Aj sa mi chce, aj nechce. Mám zmiešané pocity. naposledy sme boli pred 2 rokmi, odvtedy som pribrala pár kíl napriek tomu, že sa naozaj neprežieram, dúfam, že sa vleziem do šatov, lebo kvôlui jednej zábave sa mi nechce nové kupovať. Šaty by som sa ale neodvážila si kúpiť cez internet, hoci kedysi som si ešte z nebohého neckermana kúpila kostým a sedel mi ako uliaty, a aj šaty, aj tie mi sedeli. Teraz sú tie veľkosti nejaké divné. všetko musím vyskúšať, u niečoho mi sadne jedna veľkosť, u iného zas o čosi väčšia či menšia. Neviem, podľa čoho to šijú. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Šaty by som sa ale neodvážila si kúpiť cez internet, hoci kedysi som si ešte z nebohého neckermana kúpila kostým a sedel mi ako uliaty, a aj šaty, aj tie mi sedeli. Teraz sú tie veľkosti nejaké divné. všetko musím vyskúšať, u niečoho mi sadne jedna veľkosť, u iného zas o čosi väčšia či menšia. Neviem, podľa čoho to šijú. 

 

spravidla objednávam z dvoch veľkých online obchodov, aj odev aj spodné prádlo aj topánky, čižmy, kabáty, šaty, sukne, všetko.

v kamennom obchode som nakupovať na seba odev a obuv nebola - no moment, nech neklamem... asi 14 - 15 rokov.

 

z jedného obchodu mi spravidla pasuje všetko až na malé výnimky - za celé tie roky som asi štyrikrát posielala veci späť, pre rozličné príčiny - na fotke super, ale nakoniec na mne to nevyzeralo dobre, alebo som objednala ako objednávam bežne - širšie pohodlné topánky, ale tie ktoré poslali, boli nie moc pohodlné... takéto drobnosti.

 

ten druhý obchod je tiež super. len urobili takú koninu, že zmenili dvojčísla... kedysi predávali len veľkosť jedno číslo, potom urobili dvojčísla, ktoré mi ešte stále sedeli a boli super, ale potom ich zmenili tak, že jedno dvojčíslo mi je malé, druhé dvojčíslo obrovské a nič medzitým... tam som chytená.

: )

 

včera som sa hrabala aj vo výpredajoch, aj košíky som trochu naložila... čo teraz môže dopadnúť tak, že postupne z toho budem stružlikať, alebo to v košíku zostane kým to nevypadne... vo výnimočných situáciách, keď si potrebujem liečiť sebavedmie, smútok, urobiť si radosť ... sa stáva, že to preberiem a zaplatím a je to.

ovšem tento spôsob nie je veľmi vydarený... niekedy to oľutujem :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kedysi bývali aj topánky nielen celé čísla, ale aj "polčísla". Od istého veku, keď sa mi chodidlo nejako rozšírilo, mi je menšie celé číslo, aké som predtým celé desaťročia nosila, tesné, a väčšie na mne "čvachtá". V lete to parom zober, naboso to ide, ale prechodná obuv, to je pre mňa kríž kupovať topánky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

topánky kupujem z toho obchodu, kde mi tak bežne sedia čísla.

a mávajú takmer bežne aj polčísla,

a majú rôzne šírky - a to je pre mňa super, nohy, ktoré majú nejaký problém či bolia či také niečo, že "roztláčať a rozchodiť" topánky - tak to som nerobila už veľmi dlho...

to si chválila svojho času aj trinita - si pamätám, keď písala, že to pohodlie nohy poďakujú...

a veru poďakujú : )

 

tie topánky sú u nich síce skutočne drahšie, ale vždy si  hodne premyslím, čo a kedy kúpiť, čo a či potrebujem, ale majú kožené, z najrôznejších koží, nohám je v nich pohodlne, užšie boty by som už nemohla kúpiť, to trápenie s rozchodením tu odpadá.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Naposledy kupované cez internet hrnce z tescomy. Som spokojná, že som ich nemusela ťahať domov z obchodu, ťažké sú.  A ešte aj nejakú zľavu mi dali. Super.

 

Zatiaľ som cez net objednávala len to čo sa neskúša. Nie oblečenie a topánky. Tie musím mať na nohách a poprechádzať sa. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

topánky kupujem z toho obchodu, kde mi tak bežne sedia čísla.

a mávajú takmer bežne aj polčísla,

a majú rôzne šírky - a to je pre mňa super, nohy, ktoré majú nejaký problém či bolia či také niečo, že "roztláčať a rozchodiť" topánky - tak to som nerobila už veľmi dlho...

to si chválila svojho času aj trinita - si pamätám, keď písala, že to pohodlie nohy poďakujú...

a veru poďakujú : )

 

tie topánky sú u nich síce skutočne drahšie, ale vždy si  hodne premyslím, čo a kedy kúpiť, čo a či potrebujem, ale majú kožené, z najrôznejších koží, nohám je v nich pohodlne, užšie boty by som už nemohla kúpiť, to trápenie s rozchodením tu odpadá.

 

veď daj, čo je to za obchod, aby si nemala problém, že tu robíš nedovolenú reklamu, tak cez ss. Dík.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja osobne som este cez internet nic nenakupil.  Nakupuje zena.

 

Ale ten predaj aj nedavno bol aj tu na fore.

 

Na svou naivitu doplatila devětadvacetiletá žena z Brněnska, která se snažila přes internet udat svůj použitý kočárek. Uvěřila totiž, že o něj má zájem kupec až z USA a neváhala poslat několik tisíc korun za přepravu přes oceán. Pak „zájemce“ přestal komunikovat.

Zdroj: https://www.idnes.cz/brno/zpravy/podvod-prodej-kocarek-internet-preprava-usa.A190111_091753_brno-zpravy_krut

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vilmuš,

týmto netreba robiť extra reklamu, patria medzi najväčšie a najspoľahlivejšie online obchody a spústa ľudí si od nich objednáva oblečenie a obuv, tovaru majú strašne veľa, a majú aj výpredaje, tam majú často hodne lacnejšie, len sú spravidla nejaké najfrekventovanejšie čísla vypredané...

ja od týchto: všetky sú .sk

Klingel, pre mňa sú najlepší, sedia mi spravidla veľkosti a majú topánky polčísla aj zúžené aj rozšírené... ceny sa im zvyšujú s číslom odevu, ale rozhodne sú trochu drahý, a topánky majú drahé, ale hodne kvalitné... ale človek tam zasa nenakupuje každý týždeň

Cellbes sú švédi, oni zmenili naposledy tie dvojčísla odevov tak, že mi prestali vyhovovať, ale treba pozrieť a odskúšať

Otto, tiež nemci - som maximálne spokojná s ich kabátmi - mám od nich momentálne dva, viac ani nevynosím teraz, oba sú ako uliate a výborne sa nosia...

s ich uterákmi som maximálne spokojná tiež...

 

potom je z českých online odevov napr. Maxana, odkiaľ objednáva spravidla moja kamarátka a jej dcéra, potrebujú väčšie veľkosti a nie sú takí drahí...

z Elite si bežne objednávam pančucháče...

 oblečenie aj obutie zásadne objednávam online,

a bežné potreby do domácnosti vlastne tiež.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

GAME, DíK, VYSKúšAM, KEĎ NABERIEM NA TO ODVAHU :) (sorry, capslock).

 

slimak, tiež som to čítala. No čo už, neprajem to nikomu, ale keby kočke bol stačil kočík od niekoho tu či z Čiech, mohla ho mať...to celé smrdelo už od pohľadu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja zas vdaka tomuto mam pracu. Ale ja osobne uprednostnujem nakup v obchodoch, na trznici, v bazare ci zalozni proste normalne ze niekam pridem a pozriem si tu vec a kupim.

 

Jedine co nakupujem cez internet je inzercia ale aj to je len ponuka na internete kde si vyhladam inzeraty ale potom uz si idem preto k tomu cloveku. Second hand tovaru stale nedokaze konkurovat ani najlacnejsi eshop a kadejake ine alternativy na zlacnenie produktov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ked myslis,  :zubiska: 

ale zas nie som taka bohata, aby som si kupovala lacne veci.

 

flora, Vilma, ja zas nakupujem najviac oblecenie a topanky, iste sem tam to nevyjde a vratim, ale furt je to lepsie ako behat po obchodaku hodiny a len sa rozculit, ze nic mi nesedi, a ze topanky ma okusu uz na predajni a noha sa mi v nich divne klati na vsetky strany /Bata/

 

Moje saty na ples dorazili a su ok..ak ked mali byt na trpaslikov aj tak ich musim skratit o 2 cm..no prezijem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja zas prave to povazujem za blbe ze preklikavat sa strankami, kurier ma nenajde nikdy doma lebo bud som v pracu kde nemozem ani len mobil mat nie to este kuriera riesit, dojde macka vo vreci. Mne je prijemnejsie sadnut na bicykel a odpedalovat do deichmannu 10 minut cesty bicyklom a nikdy som tam nemal problem s obuvou. Vedla je hned aj KIK na oblecenie a ked ukoncim nakupy hned vedla su potraviny uz len stanok s obcerstvenim tam chyba.

 

Dajte nazory co si myslite maju klasicke obchody buducnost? Alebo sa vsetko bude snazit prejst na eshop kedze tam sa usetria naklady spojene s prevadzkami. Podla vas pride doba ked uz klasicke obchody nebudu?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemyslím, a je mi to jedno - niekto má radšej kamenné obchody, niekto nie. podľa mňa ešte dlho budú aj kamenné.

 

ty nerád klikáš ani na google, tak sa nedivím, že nerád klikáš.

 

ale zabúdaš na ľudí, ktorí bývajú ďalej od obchodov, preplnené parkoviská, dlhé pracovné doby, nie každý si odrobí osem hodín a hajde na nákupy, a zabúdaš na ľudí, ktorí majú zdravotné alebo akékoľvek iné dôvody nakupovať z domu.

alebo len radi v pohode a pohodlne vyberajú z jedného miesta v mnohých obchodoch.

netreba sa ťahať s nákupmi, lepšie funguje "reklamácia" - spravidla je možné do dní 14 vrátiť tovar bez toho, aby prešiel obtiažnou reklamačnou cestou.

 

niekto má problémy s chôdzou, potuľovať sa či mačkať sa po obchodoch je niekomu proti srsti, niekomu je omnoho pohodlnejšie hľadať to čo hľadá pomaly v kľude v mnohých obchodoch z domu.

 

mne vyhovujú online, už dlhé roky.

tie voľakedajšie detské choroby online obchodov už prešli - keď si ich otvárali kdejakí odkundesi a podvádzali ľudí, dnes prakticky zostali na trhu osvedčené veľké online obchody, ktoré musia dávať pozor na svoj kredit.

 

ja zo subjektívnych dôvodov necancám po obchodoch už pekne dávno, vyhovujú mi online obchody.

 

 

práve teraz čakám tri balíčky, malé, máličko oblečenia skombinované z troch obchodov, mojich dlhé roky osvedčených, a dnes som objednávala bylinkové lieky, od osvedčeného zasielateľa... k tomuto všetkému by som musela pobehať minimum pol BA, a lieky by som nezohnala vôbec.
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov