Skočiť na obsah

Nakupovanie cez internet, eBay


bad_guy

Odporúčané príspevky

lenže mňa by to otravovalo to baliť a zasa si ísť vystáť rad na pošte a ešte aj zaplatiť poštovné...

To je fakt len vo vynimočnom pripade. Ešte sa mi to ani nestalo aby som musel nejake vracať.

Každopadne netreba stať na pošte, stači zavolať kuriera.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

tak, nakupovala som ... :)

potrebujem nutne nahradiť dve panvice so sklenenými deklami  / sklenené pokrievky sú moja slabosť, ja potrebujem vidieť do hrncov : ) / - tak som nakupovala,  zasa :innocent:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

panvice obě došli, už sú odskúšané, staré išli do zberu, paráda ...

 

dnes mi došli vysoké čižmy ... čierne, výpredaj, tretina ceny, nízky opätok, aký potrebujem, ... no nekup to :innocent:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

e-bay ma vyliečil z nakupovania cez net. Objednala som odtiaľ niekoľko krát že skúsim iného predávajúceho a buď som mala extra smolu alebo neviem proste vždy mi prišiel fejk :(( Zvlášť na kabelky som si dávala pozor aby som si objednala kvalitnejšiu značku ale pre mňa dostupnú a holáá šmejd no nervy som mala z celého nakupovania cez net. Opäť do života ma potom dostala www.novakabelka.sk a ich dizajnéri. Tak ak chcete dámy objednávať kvalitné kabelky skúste zameniť ebay za talianske tašky...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...
Na nete nakupujem bezne. Mozno som aj trochu zavisly. Poznate ten pocit, ze ste si uz dlho /napriklad dva tyzdne/ nic nekupili? 

 

Tot nedavno som si kupil gitaru. Hra sa na nej super a tak som si zaumienil, ze by to chcelo este jednu, 12-strunovu. Nakolko nasa domacnost nie je velmi nadsena, ked takto vyhadzujem peniaze, povedal som si, ze kupim 12stku tej istej farby -ciernu. Jedna bude proste skryta pod postelou, lebo na dvoch gitarach naraz aj tak neviem hrat a takto si nemoze nikto nic vsimnut. Ze par strun přebejvá? To laika nerozhodi, ved ten isty kryci manever s fotoaparatmi funguje uz skoro 2 roky, povedal som si. 

Takze vcera v garazi na tajnasa otvaram nozikom balik od kuriera, vydeseny vyberam ten nastroj, pozeram rychlo do majlu na objednavku, klikam na stranku a tu gitaru. Na obrazku je cierna, ale farba vo vybere je defaultne nastavena na "natural"

-Ci pana, teba budem musiet nejako naturalizovat, holka!

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je pliaga, sakra..dnes mi prisli dva balicky, pashmina pre mna a topanky ako darcek pod strom pre moju mamu..a este dva balicky mam na ceste, dufam, ze zajtra su tu... bo jeden dako meska

 

a objednavam dalej...este potrebujem kooopu veci a chodit po obchodakoch je uz znacne rozculujuce... :agree:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano, v tomto je to super, ze nemusim ist do obchodakov a pozerat, vyberat z toho, co je vystavene. 

Cerstva skusenost, spotrebice do celeho bytu. Pekne som si pocitala recenzie, porovnala, pripadne vybrala obchod, kde ponukali naj zlavu. Bezkonkurencne.

Samozrejme, par dni dozadu som bola behat aj po obchodoch, zhanala som postel a gauc. To su veci, na ktore si musim aj "šáhnuť" :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne prišiel včera jeden, a čakám na ďalšie dva ...

 

aj postele som od jedného osvedčeného obchodníka objednávala, aj nábytok od neho, bielu čiernu techniku, knihy ... aj niektoré potraviny, topánky, kabáty, takmer všetko.

obchod potrebujem len na bežné každodenné potraviny, záhradníctvo na kvety ... a viac mi momentálne ani nenapadá :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

uz 10 dni cakam na futral k novemu mobilu... som si povedal, ze ked uz, tak nebudemmat bezny cierny, ci priehladny... a za lepsiu cenu ako v inych obchdooch... len nebol na sklade, takze dodanie napisali 7-15 dni

no a v medzisklade mam niekolko zasielok z aukra, tri uz vyplatene ale este nedodane...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

www.mall.sk

 

NESKUTOCNE!

 

19.11. - objednavka spotrebicov v hodnote 2k EUR

22.11. - SMS ze zasielka bola odovzdana dopracovi, dorucenie 25.11.

25.11. - ziadna sms, ziaden mail

26.11. - pisem prepravcovi cislo zasielky, jeho reakcia, ze taku nemaju

26.11. - volam na zakaznicke centrum do mall.sk, kde mi oznamili, ze to mam zabalene a caka to na odovzdanie do prepravy 

27.11. - volam znova, tovar stale zabaleny, tipuju v piatok, v pondelok expedovanie

30.11. - to iste, zabalene a ze asi sa nieco muselo stat, pourguju to

01.12. - bez zmeny

02.12. - bez zmeny, slecna/pani si odo mna vypytala tel.cislo, resp potvrdila z objednavky, ze ide to hned preverit a ozve sa mi ... samozrejme ze sa mi neozvala

 

Aj by mi bolo fuk ze to meska, aj ked som zaplatila predom. Na byte este nebyvam, takze nevadi.

Co mi ale vadi je fakt, ze tovar pri objednavani bol na sklade a prisla sprava, ze v najblizsie dni bude expedovany. Tak som si dohodla termin s firmou, ktora mi robi kuchyne, ze pride, a to tu uz spotrebice budu, tak mi ich pocas prac aj rovno osadia do kuchyne.

 

Robotnici z firmy sa dnes dostavili, zial, spotrebice nie.

 

No comment....

 

Takze, ak mate cas cakat, ze vam nic nesuri, tak kludne, objednajte cez nich. Ale neplatit predom, vsak naco.

Mozno v pripade malych objednavok, ktore su expedovane beznymi kuriermi problem nie je, netusim. Ale som velmi, ale velmi nasr...dena 

 

:ax:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dva očakávané balíky došli, a objednaný ďalší ... :innocent:

 

pozerala som začiatok tejto témy :)

pred 9  rokmi podaktorí členovia fóra odpovedali váhavo, niektorí dokonca vôbec nedôverovali online obchodom ...

 

to mi pripomenulo, že ešte nejakých - možno 10 - 15 rokov dozadu, cca - som videla jeden usa film, podstatná tam bola žena, ktorá vôbec nevychádzala z domu, úplne všetko objednávala cez internet ... a pamätám si, že to bolo dosť zaujímavé, neveľmi sme si vedeli predstaviť, že komplet všetko : )

dnes tu kto nechce, nemusí vystrčiť ani nos, všetko príde domov ... a ja to pomaly využívam ako tá žena z filmu :)

 

 

edit.

no ano, občas to zahapruje, ale zvyčajne to skutočne funguje : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne tiez isla zasielka z mall.sk nejako dlho tusim aj tyzden..asi blbli s black friday a nestihaju

este cakam na tricka pre potomka z nejakej prdele idu cez pol sveta a snad zajtra tu budu :zubiska:

 

a nechcem vidiet vypredaje o chvilu...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zo slovenskych eshopov objednavam bezne, ale raz som si objednal nieco z Ciny a o par tyzdnov mi prisiel doporuceny pozdrav od statu o zadrzani zasielky. Vraj treba platit. Tak som sa isiel na urcene miesto. Tety uradnicky sa v kancelarii pekne usmiali, pozreli do papierov a povedali:

"ale nemate tu doklad o cene zasielky -fakturu"

Fakturu som skutocne nemal, lebo Cinania sa s niecim takym neobtazuju, ale nalistoval som im v mobile notifikacny email. Suhlasili s tym, ze im ho preposlem, ochotne mi ho /nad ramec povinnosti/ vytlacili a "doklad" bol na svete. Potial bolo vsetko ok. Kedze hodnota zasielky bola vyssia ako 22 eur, bolo potrebne zaplatit dph /chapem/. Vcul ma poslali s piatimi papiermi za colnikmi. Colnici sa tiez pekne usmiali, vzali tych pat papierov, dali mi do ruky tri papiere a ze mam ist naspat za uradnickami. Tie vzali tri papiere, vypisali sek a maly biely papierik a poslali ma zaplatit to na postu na priehradku. Tetuska pri priehradke sa usmiala a povedala, ze nemam "taky biely papierik".Isiel som teda naspat za uradnickami, tie sa usmiali a povedali, ze biely papierik je ten biely papierik ktory mam, ale ze ho treba otocit na druhu stranu. Vratil som sa teda naspat na postu k priehradke, behom patnastich minut som prisiel zasa na rad, teta sa ospravedlnila, zaplatil som a isiel som naspat za colnikmi. Ti mi to vsetko opeciatkovali a poslali ma za uradnickami, ze tie mi konecne daju to, po co som prisiel. Dali. 

Ja viem, ze sa tu niektore slova niekolkokrat opakuju, ale tu sa vazne opakovalo vsetko. Slovensko dalo od roku 2007 skoro miliardu eur za informatizaciu spolocnosti, dalsich 500 milionov planuje vyhodit v najblizsich piatich rokoch a mna ku®va stale boli ukazovak od klopania na dvere. Teraz rozmyslam, ci za to mozu utecenci, amerika, homosexuali, alebo kvoty v radiach.

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dufam, že ma to nečaká....

Mal som v aute kameru, v lete ju rozdrapilo od tepla. Objednal som inu z Čiech. Prišla...a odišla späť...nefunkčná. Objednal som z Činy...prišla...nefunkčná...neodišla, vymohol som vratenie cca 60% ceny.

Objednal som tretiu....čakam na dodanie, už 60 dní...možno budú Vianoce.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:zubiska: ano debilna cina..tiez som sa popalila a kolegyne maju dodne zo mna srandu, lebo som riskla plesove saty z ciny..hehe ja s vyskou 160  :zubiska: ..prislo nieco na vysku 190cm ..a este som platila clo..no kalvaria ako pisal dead..nikdy viac..dakujem....zlate anglicke e-shopy

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Oni skenuju kazdy balik, ktory prichadza z prostredia mimo EU. Po obleceni velmi nejdu, je malo pravdepodobne, ze nejaka smata z Ciny bude stat viac ako 22€ /to sa plati DPH/, alebo nebodaj viac ako 150 /to sa plati aj clo/ Mne prisla brasna na fotak, sikovna ale... :)
Pre porovnanie. Na slovenskych zlavomatoch, ktore mi vyskakuju na fb ponukaju hodinky v zlave za 16 - 20 eur, na ciskom geeku ich kupis za 4. A to je cele.

 

Mimochodom, s mall,sk som nemal nikdy problem a to som tam naobjednaval naozaj vela. Take veci ako TV by som vsak cez net neobjednaval. Neviem si predstavit, ako by som pri pripadnej reklamacii tu haraburdu balil a niekde posielal, radsej skocim do Nayky, mozno trochu priplatim, ale viem, ze ak bude problem, sadnem do auta a do 10 minut som tam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes mi prisiel mail od nejakej Vladimiry z Mall.sk.

 

 

  Dobrý deń pani ************,

 

kontaktujem Vás ohľadne objednávky *********, ospravedňujem sa, ale objednávka bola systemovo stornovaná.

Akonáhle som sa to dozvedela, tak som Vám vytvorila novú objednávku **********, platbu sme hneď preparovali a zároveń som dala expres na naše náklady, aby sa ten tovar začal ešte dnes spracovávať.

Ešte raz sa opravedlňujem už by malo byť všetko v poriadku a príde Vám už len email o doručený.

 

Prajem pekný deň.

 

S priateľským pozdravom,

 

To je sice pekne, ale pred hodkou som vyprevadila panov z novej kuchyne, v ktorej nie su zabudovane spotrebice.

 

Fasa :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nechcem sa ich zastávať, ale občas sa dejú veci....

Prišla nám faktúra v balíku...od dodavatela, kde objednávam material, ale ja som nič neobjednal.Zvyčajne len zdvihnem telefon, poviem, čo chcem, kto som a dobierkou príde balík.

Tak som tam zavolal...a zisťoval, kto to objednal, kedy...(objednať mohol aj iný človek z firmy).

Vraj ja. Ale ja som to nebol. Objednaval som taký tovar, ale veľmi, veľmi davno. Poznačené mali moje meno. Už som bol v koncoch, spomenul som, že som to sice objednával, ale veľmi davno, tovar prišiel, už sme ho aj minuli.

A vtedy sa pani ( slečna) na druhej strane telefonu lepšie zahladela na objednavku a zistila, že objednavka je z roku 2008, a napriek tomu, že sme tovar dostali, počitač ho po par rokoch vyhodil do nevybavenych objednavok. Bol zo mňa hrdý Colombo :)

Tvoja slečna je v tom nevinne, len žehlí...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja slecnu z nicoho neobvinujem. Od posledneho tyzdna som volala so 4mi roznymi, a kazda zo systemu vycitala, ze tovar je zabaleny a caka na dopravcu.

Vo stvrtok piata slecna zisti, ze objednavka bola stornovana. Ak vobec :)

 

Ide o system, ziadna komunikacia so zakaznikom. Pokial clovek nezavola a necaka minimalne 5 minut na linke kym sa dostane na radu, lebo milion nespokojnych zakaznikov....tak sa nic nedozvie. A to ze sa nieco dozvie este neznamena, ze je to pravda.

 

Ano, sem tam sa nieco stane .. ale cakala by som male chobotiny, nie zrovna takmer 100kil spotrebicov 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak si vygoogluj skúsenosti s mall.cz posledný prúšvih mali asi pred mesiacom, keď sťahovali sklady... Osobne mall.cz nepoužívam, vždy mi prišiel tovar pozde. Mali skladom, dal som osobné vyzdvihnutie na pobočke pri hlavnom sklade a výzva k odberu mi prišla za 9dní... Potom nákup s dodaním domov a to som bol na 10-11 dňoch. Tak som ich zavrhol, podľa mňa nemajú skladom a objednávajú až v moment predaja...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

z mall.sk sme objednávali už zopár vecí, od nožov po kuchynské náčinie a sporák s rúrou, neviem odhadnúť - možno v priebehu troch štyroch rokov asi štyri či päťkrát sme mall využili, maximum do týždňa bol domov dodaný tovar vždy bez problémov.

 

pred pár dňami mi do tescomy neprešla platba kartou, asi toho majú neúrekom, lebo až za dva dni mi volali, že to neprešlo, či to chcem doriešiť prevodom ...

platba kartou mi doteraz vždy prešla, neviem, kde bola chyba.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mne tiez isla zasielka z mall.sk nejako dlho tusim aj tyzden..asi blbli s black friday a nestihaju

este cakam na tricka pre potomka z nejakej prdele idu cez pol sveta a snad zajtra tu budu :zubiska:

 

a nechcem vidiet vypredaje o chvilu...

Mall.sk ku koncu roka zrusil (rusi) distribucne centrum v Senci, nakolko 90% objednaneho tovaru najprv muselo prist z ciech z centralneho skladu. Tak niekomu trklo ze sa to iba nezmyselne predrazuje uskladnenim v Senci a bude sa to priamo dodavat z ciech zakaznikovi alebo na vydajne miesta. Preto tie rosady a meskania.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vobec nemam problem, ak by zasielka isla ku mne dva tri tyzdne. Ak by som bola o tom informovana este pri objednavani. 

A nie zavadzanie, ze skladom a dodanie do troch dni.

 

Kazdopadne, po vcerajsom maili od slecny/pani z mall.sk mi dnes prisla sms, ze zasielka bola odovzdana dopravcovi.

Tak snad ma buduci tyzden prekvapia. Milo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov