Skočiť na obsah

Nakupovanie cez internet, eBay


bad_guy

Odporúčané príspevky

Zaujímavá téma, mám s tým skúsenosti, síce konkrétne nie, ale poznám ľudí čo sa dosť popálili.

 

V tomto smere by som chcel upozorniť na firmu karman.sk, ktorá ponúka nakupovanie PC HW/SW cez internet. Ceny majú veľmi zaujímavé, dosť nízke a firma sídli v TN, takže ju poznám dosť dobre a na nete nie je problém nájsť informácie a sťažnosti na ňu.

 

Na stránkach píšu že tovar ak majú na sklade tak dodajú do 48 hodín. Väčšinou je to pravda. Ale stane sa, že na stránkach majú napísané že tovar majú na sklade, ale čakáte niekedy aj 2 týždne. Najväčší problém sú reklamácie. Nedajbože by sa vám niečo pokazilo a chceli by ste to reklamovať. Hoci na stránkach píšu že všetko by malo byť vybavené do 10 resp. 30 dní málokedy je to pravda. Sú prípady keď ľudia na svoj tovar čakajú viac ako dva mesiace. Vrátenie peňazí je tiež nemožné, majiteľ firmy peniaze vráti až vtedy keď sa mu niekto začne vyhrážať SOIkou. Sú aj sťažnosti na to, že v tej firme nedvíhajú telefóny "nežiadúcim osobám" a ani neodpisujú na e-maily.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zatial vacsinou dobre,pred tromi tyzdnami som prvykrat kupil vec cez e-bay a z USA,tak som zvedavy,ze kedy a ci to pride...

 

A tiez by som upozornil na funshirt.sk,ti niekedy poslu vec na pockanie do 3 dni,niekedy cakate 9 mesiacov,mne ked po troch mesiacoch neboli schopni dodat ojednane prstene,tak som objednavku musel zrusit...telefony majitel zdvihal bez problemov,len neviem cim to bolo,ale vzdy tvrdil,ze je v zahranici,tak si mam so svojou otazkou svihnut...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hlasovala som áno

 

ale v prvom rade si vyberám firmu, potrebujem o nej aspoň nejaké "preferencie" , od dobre zavedenej a známej firmy nemám problém ani s okamžitou platbou kartou ...

 

s ostatnými firmami, keď neponúkajú minimum možnosť " na dobierku" aj keď to niečo stojí, tak radšej nie ...

a už vôbec nič na PC, elektroniku, ani šperky ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Taktiež som dal neviem. Ešte som túto možnosť nevyskúšal. Zatiaľ sa mi všetko, čo som potreboval, podarilo zohnať aj v normálnych (hmotných) obchodoch v našom meste, bez čakania.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hlasoval som ano pretoze zatial som s tym nemal ziadny problem a co sa tyka nejakych potrhlych obchodnickou tak si vzdy radsej vyhladam ci na nete nenajdem nejake staznosti. ale vacsinou skusim to co hladam najst v nejakom obchode ktory ide cez jahodu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 2 týždňami...

No ja kupujem z netu vyrobky mame lebo ona sa do kompu nerozumie a musi kupovat cez net k robote.

Ale myslim ze je to v poho netreba sa trepat na 100 km a pride to pekne domov. A to uz je smola ak to je nejaky podfuk

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

V tomto smere by som chcel upozorniť na firmu karman.sk, ktorá ponúka nakupovanie PC HW/SW cez internet. Ceny majú veľmi zaujímavé, dosť nízke a firma sídli v TN, takže ju poznám dosť dobre a na nete nie je problém nájsť informácie a sťažnosti na ňu.

Jedna z (zrejme) posledných sťažností na karman.sk a odpoveď z "firmy":

 

Ospravedlnujeme sa za kratkodoby komunikacny vypadok sposobeny ukoncovanim posobenia spolocnosti.

 

...

 

Vhladom na zle financne vysledky spolocnosti

doporucujeme vybrat tovar z vypredajoveho cennika a neziadat vratenie

penazi., resp. Vo Vasom pripade ziadat vratenie penazi aspon z mensej casti objednavky.

 

...

 

Nakolko sa firma dostala do problemov a momentalne nieje financna situacia

vratit Vam peniaze ...

Spravodlivosti sa nakoniec učinilo zadosť :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano, obcas nakupujem cez internet. pri prvom nakupe je objednavka mala, otestujem si tak rychlost expedicie, balenie, kontakt s firmou a ak vsetko dobre dopadne, nebojim sa urobit vacsiu objednavku. doteraz som takto nakupoval len literaturu a software. zatial bez problemov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mám skúsenosť akurát s nákupmi v metalshope, alze, drakkarii.. bez problémov. Moje netové nakupovanie je ešte vo vývoji, dlho som bojovala s psychologickými bariérami (určite ma oj***)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano povazujem.

kupoval som, pocas pobytu v zahranici to bol pre mna uplne bezny sposob nakupu veci. na slovensku som nakupoval tiez, vacsinou sa jednalo o knihy, dvd, cd, doplnky vyzivy, nechcem robit reklamu ale castokrat som pouzil donaskovu sluzbu kytic jednej nemenovanej firmy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

cez net nakupujem castejsie ako IRL, okrem potravin. keby sa ale aj na slovensku zaviedlo nieco ako ma v UK tesco, ze si cez net vyklikate potraviny a ochvilocku vam zvoni donaska, tak by som aj potraviny takto nakupoval. je to aj vhodne ak clovek nema auto a musi tahat tie tazke nakupy (mineralne vody, mlieko...).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov