Skočiť na obsah

Na akú školu ísť?


Sniper

Odporúčané príspevky

Hoci už som zo školy 10 rokov preč, nad VŠ uvažujem dosť vážne. Prijímačky mi hrozia najskôr o rok, len sa neviem rozhodnúť kam. Určite mi nehrozí aby som išiel niekam mimo bydliska na denné štúdium. Som zamestnaný dlhé roky, platím účty, a len tak sa zbaliť a dať výpoveď nepripadá do úvahy. Preto mám to obmedzené len na miesto môjho bydliska. Riešenie je externé štúdium, celkom sa mi pozdáva Katedra Politológie a sociológie na Trenčianskej Univerzite. Prijímačky z Náuky o spoločnosti, dejáku a z cudzieho jazyka :lol: Po anglicky viem najmä nadávať, dúfam že to bude stačiť... :)

Len neviem či je to dobré riešenie tá škola.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je

 

bratova manželka práve skončila nejakú sociológiu v Nitre, chodila externe

veľa závisí od tej bandy, ktorá tam práve učí, ale v každom prípade si myslím, že je to dobré riešenie

podľa toho, ako to vyzeralo v Nitre, treba sa naučiť na skúšky a treba vypracovať kopu písomných všeličoho, aby sa mali páni a dámy docenti do čoho zadrapiť... ináč to, čo sa tam učilo, netreba brať príliš vážne... ale toto bolo v Nitre... ona to robila kvôli tomu, aby vôbec mohla robiť vychovávateľku cigánskym deťom, ale získala titul, a zisťuje, že to akosi stačí, aby si našla aj v regióne, kde je väčšia nezamestnanosť, ľahšie prácu

v každom prípade je to doma, bez cestovania, niečo čo ťa bude zrejme aj baviť, je to dobré riešenie, a keď máš na to chuť je úplne jedno, ako dlho si preč zo školy

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a co takto IT niekde v Tokiu? ja sa nad tym rozhodujem uz dlho ale este ani neviem ci zmaturujem :lol: a nad humanitnym predmetom ako je politologia radsej ani neuvazujem lebo vsetko co je humanitne je zle :).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

veľa závisí od tej bandy, ktorá tam práve učí

no však to, čo som počul že vraj je to dobrá svorka, ale neviem čo je na tom pravdy :lol:

 

politologia a sociologia su skoly, ktore sa robia lavou zadnou

to dúfam ;)

 

 

Ak by som si mal vybrať školu v TN tak tá politológia sa mi zdá najľahším riešením. Do politiky sa montujem dosť (Lahvac potvrdí :)), tak všeobecný prehľad by som mal mať, dejiny mi vždy išli (najmä tie staršie), and although my english isn't very good I think i can read everything. It's little I know :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Politologia v Trencine je prdlacka lahka,len neviem,ci s tou tvojou anglinou to budes zvladat...ak to budu pisomne skusky,tak neni problem :lol: Ale uchadza mi zmysel toho,aby si vystudoval politologiu,to chces mat proste len vysokoskolsky titul?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

axel

 

kedze mas uz istu pracu asi najlepsie je externe studium i ked ovela tazsia ako denna forma studia

vyskusaj zatial sa skola neplati a po 3 rokoch uz budes mat titul co je celkom dobre :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Lenze externe sa ma spoplatnit,respektive zlegalizovat skolne za tuto formu studia...a pre axela by sa asi lepsie hodila prave externa forma,ale externe chodenie do skoly sa da spravit aj z dennej formy studia :lol: rozhodne by som vsak za politologiu na TnU nedal ani gros...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Externé sa má spoplatniť, ale veľký rozdiel v tom nebude, keďže "nedobrovoľne dobrovoľné" príspevky od študentov vymáhajú už dnes. A nečudoval by som sa, keby takéto praktiky so sponzorskými darmi boli aj na dennom štúdiu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

ja chodim externe do skoly a este k tomu v sobotu a jedine co som zatial zaplatil bolo 250sk za studentsky preukaz (a to este bola len polovica z toho co zan platili denny :lol: )

takze nestraste s tym platenim tolko vsetci :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na akú školu ísť? tak to je veľmi dobrá otázka... čo ty, Axel... máš už prácu... ale ja s osemročným gymplom si môžem ísť pískať ak ma nikam nevezmú... a ja ešte ani len neviem kam ísť...! idem maturovať zo sloviny, ruštiny, matiky a psychologie, pričom matiku študovať nemienim! a čo s tým, akú školu? :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na politologiu do TN sa chodi preto,aby mlady clovek nemusel ist po strednej skole makat,lebo ho nikde nezobrali a vela ludi po roku studia odchadza na vysoku skolu,kam chceli ist pred rokom...Ale to ta trapit nemusi...Politologiu v TN vyucuju ludia,ktori presli zo strednych skol,kde ucili nauku o spolocnosti,resp. ludia,ktori si chcu prilepsit do rodinneho rozpoctu...To teba moze tiez trapit menej...Titul z politologie na TnU mozes vyuzit v pripade,ak niekto pozaduje vs vzdelanie bez ohladu na vystudovany predmet,vaznost toho titulu je pobiedna...Na Slovensku sa titul z politologie ceni z Bratislavy a s privretim oka z Banskej Bystrice...Ale to vzhladom na to,na co ten titul chces,asi tiez trapit nemusi,takze v podstate neries :lol: Islo mi len o to,ze vzhladom na vaznost diplomu a uroven studia by som ja osobne za to nedal ani gros a platit za take studium sa mi zda mrhanie peniazmi

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takéto isté mrhanie peniazmi a vážnosť titulu je na niektorých fakultách v Nitre, kde sa chodí študovať pre titul, lebo zákon stanovuje, že v niektorých zamestnaniach - napríklad vyychovávať rómske deti v družine môžeš len s titulom z vš...

páni vyučujúci sa tam hrajú na elitu, ale s nejakým bifľovaním a zháňaním neexistujcej literatúry sa to dá zvládnuť ...

 

a v x zamestnaniach sa ani nespýtajú, akú že to máš vysokú školu ... stačí povedať nejakú sociológiu či politológiu či čo sa teraz nosí, a je každému jedno, kde si titul získal ...

 

okrem toho nikde nie je napísané, že svoje rozhodnutie človek nemôže zmeniť ... ale ver mi, že sa strašne málo zamestnávateľov spýta, odkiaľ a aký máš titul ... podstatné je , že ho máš ... a si hodnotený ináč... aj takto to chodí :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Islo mi len o to,ze vzhladom na vaznost diplomu a uroven studia by som ja osobne za to nedal ani gros a platit za take studium sa mi zda mrhanie peniazmi

Iste, lenže je nie som v situácii aby som si mohol školu vyberať. Je to v mojom meste a aj tak chcem externe. Denné štúdium nehrozí, tobôž nie v inom meste. Holt, ja musím starať sám o seba mne nikto nepomôže.

 

na akú školu ísť? tak to je veľmi dobrá otázka... čo ty, Axel... máš už prácu... ale ja s osemročným gymplom si môžem ísť pískať ak ma nikam nevezmú... a ja ešte ani len neviem kam ísť...! idem maturovať zo sloviny, ruštiny, matiky a psychologie, pričom matiku študovať nemienim! a čo s tým, akú školu? :)

neboj, ja už mám isté plány :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a v x zamestnaniach sa ani nespýtajú, akú že to máš vysokú školu ... stačí povedať nejakú sociológiu či politológiu či čo sa teraz nosí, a je každému jedno, kde si titul získal ...

Njo,na nete uz som videl inzerat,ze prijmeme absolventa VS a v zatvorke, ze okrem TnU :lol:

 

Vsak ano,Axel,len som ti vysvetlil,preco by som to nestudoval ja...Ak si vsak rozhodnuty ist studovat,tak ta politologia sa pre teba javi asi ako najschodnejsia...Este je tam aj nejaka veterinarna laboratorina,tu nesces? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 4 týždňami...

Ja pracujem v Slovak Telekome a popritom este aj studujem, takze mam volno iba v nedelu a niekedy ani to nie, ked mam skolu cez cely vikend.....takze treba si hlavne na to zvyknut, ze potom nebudes mat cas ani na seba........mne to hrozi ( pokial neprepadnem ) este 4 roky.......Takze takto.......Ja este k tomu chodim do Ciech, takze je to este aj daleko. Ufff

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

je

 

bratova manželka práve skončila nejakú sociológiu v Nitre, chodila externe

veľa závisí od tej bandy, ktorá tam práve učí, ale v každom prípade si myslím, že je to dobré riešenie

podľa toho, ako to vyzeralo v Nitre, treba sa naučiť na skúšky a treba vypracovať kopu písomných všeličoho, aby sa mali páni a dámy docenti do čoho zadrapiť... ináč to, čo sa tam učilo, netreba brať príliš vážne... ale toto bolo v Nitre... ona to robila kvôli tomu, aby vôbec mohla robiť vychovávateľku cigánskym deťom, ale získala titul, a zisťuje, že to akosi stačí, aby si našla aj v regióne, kde je väčšia nezamestnanosť, ľahšie prácu

v každom prípade je to doma, bez cestovania, niečo čo ťa bude zrejme aj baviť, je to dobré riešenie, a keď máš na to chuť je úplne jedno, ako dlho si preč zo školy

- isto to bola sociológia??

nie náhodou sociálna práca

 

politologia a sociologia su skoly, ktore sa robia lavou zadnou takze nevahaj, aspon sa nebudes tolko namahat

- je pravda, že sú to ľahké školy, hlavne keď Ti stačí iba prechádzať a ide Ti len o titul

Ak sa chceš uplatniť, tak to až také ľahké nieje

 

- sto, že sa to nedá porovnávať so školami kde potrebuješ matiku alebo mne by tiež nevyhovoval škola s technickým zameraním

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

- isto to bola sociológia??

nie náhodou sociálna práca

tomassi, veď som písala, že "nejakú sociológiu" ... konkrétne ma nikdy nezaujímalo, čo, len to malo akúsi spojitosť so sociológiou - nikde som to bližšie nešpecifikovala

teraz má titul a môže v družine kričať na rómske deti

eto vsjo :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

- je pravda, že sú to ľahké školy, hlavne keď Ti stačí iba prechádzať a ide Ti len o titul

Ak sa chceš uplatniť, tak to až také ľahké nieje

To uplatnenie by aj mňa zaujímalo, no ale však sa uvidí ešte.

 

- sto, že sa to nedá porovnávať so školami kde potrebuješ matiku alebo mne by tiež nevyhovoval škola s technickým zameraním

horko-ťažko sa premôžem aby som išiel na angličtinu, ktorú mám 3 hodiny týždenne, myslíš že by som sa ešte trepal na školu kde je matika, ktorú som nikdy nemal rád? :lol:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tomassi,

 

je mi to jedno

sociológia a všetky jej odnože sú produktom a potrebou dnešnej doby, ok, je potrebná, máš pravdu, ale o tom sa ani nehádam ...

neviem čo študovala, bola v tom nejaká sociológia, ankety, práca v teréne, výskumy ... je mi to jedno...

podstatné je, že tam niečo zo sociológie bolo ... keď to bol výskum počtu rómskych detí na meter štvorcový v cigánskej osade, má to za sebou, finito :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov