Skočiť na obsah

Neo Terran Front


Sniper

  

  1. 1. Pridali by ste sa k NTF?

    • Nie, som verný GTVA
      0
    • Možno aj áno, je mi sympatická jej politika
      0
    • Určite áno
      0


Odporúčané príspevky

  • Odpovedí 38
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Sniper

    14

  • bad_guy

    5

  • Ignatius

    4

  • Darkman

    4

Mno podle me byli lidi z NTF trochu silenci, kontakt se Shivanu v podobe projektu ETAK je sice zajimava vec, ale nemeli se ho ucastnit radikalove jako byl Aken Bosh, protze bylo nalezite dulezite celou situaci kontrolovat a ne aby to dopadlo jak to Iceni, otazkou zustava ceho vlastne Bosh dosahl ??

 

A ja osobne bych se k NTF nepridal v zadnem pripade

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bosch ich chcel využiť v boji proti Vasudanom, čo sa myslím že aj samotným Shivanom mohlo pozdávať.

Ten jeho koniec mi tiež nie je moc jasný, mám dojem že sa trochu prerátal :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Práveže ten projekt bol premyslený až dobre, inak by sa GTVA nesnažila ho získať :)

 

Nechápem len jednej veci, prečo Bosch opustil Iceni. Nejaký dôstojník z Iceni hovoril niečo v takom zmysle že Shivani sa nalodili na Iceni, zabili väčšinu posádky a zobrali Boscha. Prečo sa vlastne nalodili? Budem si to musieť asi pozrieť... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ak sa dobre pamatam tak pribeh hovoril o tom ze Bosch prisiel na to ako komunikovat so shivanmi a si dali aj nejake stretnutie ale nejak im to nevyslo...mozno boscha troska este potrapili a aby ziskali zneho nejake informacie a potom zabili ho...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Podle me Boshovi bylo uplne jedno co se stane, chtel se proste spojit se Shivany a ke konci uz mu bylo jedno jakym zpusobem, buh vi jestli nebyla posadka Iceni povrazdena na Boshovu prosbu, aby nic nevyzradili

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Neviem preco, ale Shivania mi velmi pripominaju "Tiene" so serie Babylon V. Tato rasa inkrimuje len ku genocide ostatnych vesmirnych ras a akykolvek kontakt alebo diplomacia s nimi je irelevantna. FS2 som nejak presvihol, ale zo story mi vyplyva, ze NTF s Boschom boli podobni sialenci a naivisti ako cela HOL + terranski zradcovia s prveho dielu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

HoL se bala Shivanu a uctivala je + pomahala v boji proti GTA a PVN -> nic spolecneho s NTF navic to byli Vasudani

 

GTI v ST mela s NTF pokud si dobre pamatuji podobne to, ze chteli genocidu Vasudanu a zruseni aliance, jinak GTI jinak nevyuzivala technologie pro snahu spojeni se Shivany -> jedina spojitost je nenavist Vasudanu

 

NTF, prosazovala genocidu Vasudanu, ale jaksi to byl jen kryci manevr pro pruzkum vykopavek v systemu Altair a nasledne odpaleni projektu ETAK, pak kdyz jim teklo do bot pospichali se vsim co meli do Gamma Draconis a tam uz se to Boshoj podarilo po skoku do mlhoviny

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Posledny monolog

 

As a young pilot, I battled against the rebels of the Great War, the Galactic Terran Intelligence, whose research of Shivan technology and biology would form the cornerstone of my project. The Terran-Vasudan Alliance buried this knowledge, but I resurrected it. I alone realized our species had no future with the Vasudans. If we are to survive, our destiny must lie elsewhere.

Jednak to tusim bolo spomenute v jednom command briefiengu.

 

V Altairy Bosh nasiel "len" polohu portalu :lol:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aaaaaaha :lol: ja som sa nikdy neobťažoval čítať tie jeho monológy :)

 

Inak čo pracujem na kampani FreeSpace Universe, tam som dal do súvislosti túto skutočnosť, že NTF založili ľudia, ktorí mali niečo spoločné s rebéliou GTI... dobrá intuícia :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

NTF s Boshom mali najskôr v pláne obsadiť systémy sýrius, regulus a polaris, (ktoré mali kedysi význam v navigácii na Zemi) osamostatniť ich od aliancie a s pomocou projektu tajnej brány starobylých obnoviť cestu k Zemi. Neskôr táto utopická myšlienka bola doplnená proti-vasudanskou ideológiou, ktorou sa snažili získať priazeň "stratenej generácie", ktorá hľadala svoje čisto - vlastné systémy. Bosh rozšíril tieto anti-vasudanské sprisahania na zaistenie politickej moci, ktorá mu slúžila na spustenie kampane s cieľom rozdeliť alianciu (na pozadí samozrejme s projektom ETAK).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Nepridal by som sa...

Inak v jednom monológu Bosh pekne hovorí o tej svojej armáde: The Neo-Terran Front is an army of stupid cattle, driven by their hatreds, their fears and insecurities. Ako to poznám, skutočné zámery ohľadom projektu ETAK poznali len tí najbližší (čiže vlastne tí, čo sa nalodili s ním k Shivanom) a zvyšok (to tupé stádo) boli len sfanatizovaní členovia "stratenej generácie", zblbnutí protivasudanskou ideológiou...

Darkman - áno, bolo to hneď v tom command briefingu za tým monológom...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

The Neo-Terran Front is an army of stupid cattle, driven by their hatreds, their fears and insecurities.

pozor, to hovorí ústami svojich nepriateľov (GTVA) :lol:

 

I hear my enemies speculate

about my motives, my ambitions.

Who is Admiral Aken Bosch,

and what is that old scoundrel up to.

The tragedy of my life is that I will be

remembered as the butcher of innocents,

and this assessment is not unfair. I cannot

argue with their condemnation

or with the verdict of history.

The Neo Terran Front is an army of

stupid cattle, driven by their hatreds,

their fears and insecurities.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale to plati len pre toto

I hear my enemies speculate

about my motives, my ambitions.

Who is Admiral Aken Bosch,

and what is that old scoundrel up to.

Potom uz hovori o sebe v prvej osobe.

 

I cannot

argue with their condemnation

or with the verdict of history.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ťažko povedať, v tom druhom citáte síce hovorí o sebe, ale to čo pokračuje potom (čo Ignatius písal) nemožno s istotou považovať za jeho názor o NTF. Rovnako to môže byť názor jeho nepriateľov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Keď si to vezmeme skoro celý ten monológ:

"I hear my enemies speculate about my motives, my ambitions. Who is Admiral Aken Bosch, and what is that old scoundrel up to? The tragedy of my life is that I will be remembered as a butcher of innocents. And this assessment is not unfair; I cannot argue with their condemnation or with the verdict of history.

 

The Neo-Terran Front is an army of stupid cattle, driven by their hatreds, their fears and insecurities. Ignorance is the greatest weapon of tyranny and old wounds open all too easily. I am merely a fool who created a monster I am now powerless to stop. And so I will play my role to the bloody end. I have given the Lost Generation something to die for, and now my legacy will be crowned with infamy.

 

What my enemies will never understand is that my rebellion is about my love for humanity, not my hatred of Vasudans..."

 

Mne z neho fakt vyplynulo, že to je vlastne jeho názor, hovoriaci o zaslepenosti jeho stúpencov...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jemu boli jeho vojaci ukradnuty.

NTF bola prenho najlahsia cesta ako sa

a)dostat k vykopavkam ancient

b)Uskutocnit to, co povazoval za zachranu ludstva -alianciu so shivanmi.

 

My regime has caused nothing but savagery and suffering, but I cannot turn back now. I must find the destroyers that lurk behind this veil of clouds, or I must wait for the destroyers to find me.

Bosh vedel ze jeho vojaci su sproste stado, vedene svojov nenavistou. Vsak Bosh nebol blb...plne si uvedomoval rozsah toho, co vytvoril.

 

I am merely a fool who created a monster I am now powerless to stop. And so I will play my role to the bloody end.

Toto by nikto, nikdy z GTVA nepovedal zanho. Co sa GTVA tyka, tak ty nemali ani potuchy co sa chysta. Pre nich bol Bosh najvacsi fanatik z celej NTF... neuvazovali by nad tym, ze by chcel s rebeliou prestat.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov